تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریق این لینک ما را مطلع کنید.
منبع: الف
دسته: سیاسی ()
کد خبر: 10220564
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۵:۳۴

ظریف مطرح کرد: ورود میلیاردها دلار سرمایه خارجی به کشور بعد از برجام

وزیر پیشنهادی امور خارجه با بیان اینکه در برجام به اهداف خود رسیده‌ایم، گفت: موانع حوزه‌های بانکی، نفتی و حمل و نقل برداشته شده است. به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه در جلسه صبح امروز (شنبه، 21 مرداد ماه) فراکسیون امید حضور یافت و درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای چهار سال دوم کاری خود گفت: در حوزه سیاست خارجی طبق قانون وزارت خارجه صرفا مسئول روابط خارجی نیست و تمامی امور به خصوص این حوزه زیر نظر مقام معظم رهبری است که در چارچوب‌ها تعیین می‌شود. وزیر پیشنهادی امور خارجه کشورمان در ادامه با بیان اینکه هماهنگی این وزارتخانه با سایر وزارتخانه‌ها در دولت یازدهم مناسب بود، عنوان کرد: در اجلاس اخیر علیرغم اینکه برنامه کاملا داخلی بود اما از 27 کشور اروپایی در آن حضور داشتند لذا باید به واقعیات آنگونه که هست نگاه کرد. وی در ادامه با اشاره به اینکه حضور 105 هیأت خارجی در مراسم تحلیف در تاریخ جمهوری اسلامی بی نظیر است، اظهار داشت: نباید این واقعیات را دست کم گرفت و باید از ظرفیت‌های موجود آن استفاده کرد. ظریف در ادامه حوزه همسایگان و دیپلماسی اقتصادی را از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت امور خارجه دانست و افزود: تا پیش از این هیچ سهمیه‌ای در معادلات بین المللی درباره سوریه نداشتیم اما اکنون ما تعیین کننده برگزاری جلسات و اعضایی که می‌توانند در این جلسات حاضر شوند، هستیم. وزیر پیشنهادی امور خارجه در ادامه با اشاره به تغییرات ساختاری که این وزارتخانه در دستور کار دارد، عنوان کرد: متناسب با اولویت‌ها تغییر در ساختار خواهیم داشت که بر همین اساس معاونت‌های منطقه‌ای حذف شده و معاونت سیاسی با تمرکز بر حوزه‌های مورد نیاز فعال می‌شوند. وی در ادامه با اشاره به هماهنگی‌های داخلی که وزارت خارجه با سایر دستگاه‌ها دارد آنها را در چارچوب دانست و اظهار داشت: در حوزه برجام به اهداف خود رسیده‌ایم و تاکنون موانع حمل و نقل، حوزه نفت و بانک برداشته شده است و از آنجایی که در مذاکرات درباره سایر حوزه‌ها صحبت نشد لذا نمی‌توان انتظار داشت تحریم‌ها در حوزه‌های دیگر نیز برداشته شود. ظریف در ادامه با بیان اینکه تاکنون میلیاردها دلار سرمایه خارجی بعد از برجام وارد کشور شده، اظهار داشت: البته بدعهدی آمریکا باید به نحوی پاسخ داده شود که در پایان این اقدامات به نفع آمریکایی‌ها نباشد چنانچه سرمایه گذاری توتال در ایران یک پله جهش محسوب می‌شود. وزیر پیشنهادی امور خارجه کشورمان در پایان درباره حضور زنان و اهل سنت در این وزارتخانه خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه در دولت یازدهم نخستین دستگاهی بود که از حضور زنان به عنوان معاون وزیر و سفیر و همچنین یک سفیر اهل سنت استفاده کرد که این منوال در دولت دوازدهم ادامه می‌یابد البته متأسفانه به دلیل عدم توجه به حوزه زنان، بانوان زیادی در سطوح مدیریتی وزارت خارجه نداریم اما روی این موضوع کار می‌کنیم.
main-image
وزیر پیشنهادی امور خارجه با بیان اینکه در برجام به اهداف خود رسیده‌ایم، گفت: موانع حوزه‌های بانکی، نفتی و حمل و نقل برداشته شده است.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه در جلسه صبح امروز (شنبه، ۲۱ مرداد ماه) فراکسیون امید حضور یافت و درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای چهار سال دوم کاری خود گفت: در حوزه سیاست خارجی طبق قانون وزارت خارجه صرفا مسئول روابط خارجی نیست و تمامی امور به خصوص این حوزه زیر نظر مقام معظم رهبری است که در چارچوب ها تعیین می شود.

وزیر پیشنهادی امور خارجه کشورمان در ادامه با بیان اینکه هماهنگی این وزارتخانه با سایر وزارتخانه ها در دولت یازدهم مناسب بود، عنوان کرد: در اجلاس اخیر علیرغم اینکه برنامه کاملا داخلی بود اما از ۲۷ کشور اروپایی در آن حضور داشتند لذا باید به واقعیات آنگونه که هست نگاه کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حضور ۱۰۵ هیأت خارجی در مراسم تحلیف در تاریخ جمهوری اسلامی بی نظیر است، اظهار داشت: نباید این واقعیات را دست کم گرفت و باید از ظرفیت های موجود آن استفاده کرد.

ظریف در ادامه حوزه همسایگان و دیپلماسی اقتصادی را از مهم ترین اولویت های وزارت امور خارجه دانست و افزود: تا پیش از این هیچ سهمیه ای در معادلات بین المللی درباره سوریه نداشتیم اما اکنون ما تعیین کننده برگزاری جلسات و اعضایی که می توانند در این جلسات حاضر شوند، هستیم.

وزیر پیشنهادی امور خارجه در ادامه با اشاره به تغییرات ساختاری که این وزارتخانه در دستور کار دارد، عنوان کرد: متناسب با اولویت ها تغییر در ساختار خواهیم داشت که بر همین اساس معاونت های منطقه ای حذف شده و معاونت سیاسی با تمرکز بر حوزه های مورد نیاز فعال می شوند.

وی در ادامه با اشاره به هماهنگی های داخلی که وزارت خارجه با سایر دستگاه ها دارد آنها را در چارچوب دانست و اظهار داشت: در حوزه برجام به اهداف خود رسیده ایم و تاکنون موانع حمل و نقل، حوزه نفت و بانک برداشته شده است و از آنجایی که در مذاکرات درباره سایر حوزه ها صحبت نشد لذا نمی توان انتظار داشت تحریم ها در حوزه های دیگر نیز برداشته شود.

ظریف در ادامه با بیان اینکه تاکنون میلیاردها دلار سرمایه خارجی بعد از برجام وارد کشور شده، اظهار داشت: البته بدعهدی آمریکا باید به نحوی پاسخ داده شود که در پایان این اقدامات به نفع آمریکایی ها نباشد چنانچه سرمایه گذاری توتال در ایران یک پله جهش محسوب می شود.

وزیر پیشنهادی امور خارجه کشورمان در پایان درباره حضور زنان و اهل سنت در این وزارتخانه خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه در دولت یازدهم نخستین دستگاهی بود که از حضور زنان به عنوان معاون وزیر و سفیر و همچنین یک سفیر اهل سنت استفاده کرد که این منوال در دولت دوازدهم ادامه می یابد البته متأسفانه به دلیل عدم توجه به حوزه زنان، بانوان زیادی در سطوح مدیریتی وزارت خارجه نداریم اما روی این موضوع کار می کنیم.
#ظریف # برجام # آمریکا # تحریم ایران
«تا افق حلب» روایت زندگینامه شهید دهه هفتادی مدافع حرم هافبک مدنظر کی‌روش با 2 بازی ملی برای سوئد/گل دیدنی قدوس به اسلواکی + فیلم «قیمت» دومین مخدر مصرفی در کشور اعلام شد/ گل‌های نجومی پرسپولیس قبل بازی بزرگ شارژ شد تفریح خطرناک جان تری! دومینوی برکناری ها در کاخ سفید عرضه شیرینی و شکلات بدون درج قیمت از اول مهر/ قیمت‌ها ترمز می‌بُرد؟ برگزاري مراسم تجديد ميثاق با شهداي مدافع حرم در اداره كل تعاون كار ورفاه اجتماعي استان همدان نرخ انواع ماشین لباسشویی در بازار؟ +جدول با کسب رتبه سوم توسط نوجوان ارومیه‌ای،جایزه شعر رضوی جوانه‌ها به کانون آذربایجان‌غربی رسید پرسپولیسی ها شارژ مالی می شوند چگونه ایلی سو، کهن زادبومهای حسن کیف را نابود می کند؟ استفاده از فیلترشکن در ایران کم شد شیخ سَلَفی قربانی تروریسم فکرى پوربابایی در گفت‌وگو با ایسنا: به اعلان غیرعلنی اموال مسئولان بسنده نشود رحمان: می‌خواهم رکوردم را در پارالمپیک ارتقا بدهم دور جدید مذاکرات «آستانه» به تعویق افتاد اعلام وصول طرح بازنشستگی زودتر از موعد مشاغل قضایی غیر ستادی نقش وزارت بهداشت در حمایت و پویایی زنان در ورزش این اسلحه شواهد تیراندازی را جمع آوری می کند اجازه نمی دهیم خون شهید حججی پایمال شود پژوهشگران حوزه ملزم به ثبت پروپوزال در ایرانداک شدند طرح بازنشستگی پیش از موعد مشاغل قضایی اعلام وصول شد مسجد باید پایگاه مقابله با جریانات انحرافی باشد برپایی رویداد «پترنیتکچر» برای اولین بار در ایران طراحی نانوحسگری برای شناسایی سلولهای سرطانی تا خروج آخرین نظامی آمریکایی از افغانستان به جنگ ادامه می‌دهیم فضای عکاسی بی‌جهت شلوغ شده است/ همزیستی عکاس و شهر وزیر دفاع آمریکا در سفری غیرمنتظره وارد بغداد شد رئیس سازمان پدافند غیرعامل در برخی از شوراهای عالی عضو می‌شود سازمان تعزیرات سالم و پاکدست تر می شود آغاز آخرین جلسه علنی شورای شهر چهارم تهران/ شعر خوانی مختاباد برای اعضا+تصاویر اولین گفت‌وگو با مادر شهید محسن حججی ابشار برنجه/ کویر صادق اباد/ تنگه ارغوان/ جاذبه های گردگری مریوان سفیر آلمان: از دیدن دریاچه ارومیه تأسف خوردم از هاتف تا نفس شیرین/ تلویزیون آثار نمایشی مختلفی را برای پخش در ماه محرم تدارک دیده است حیدریان: در سینماى مقاومت از تنوع و جذب مخاطبِ بیشتر نباید غافل ماند انتشار مجموعه کتاب های مشاهیر نور در 7 جلد آقای جهرمی با همین کابل مسی هم اگر بلد باشیم سرعت انتقال را 200 مگابیت می‌کنیم گلدان‌‌های خانگی بازار ماریجوانای ایران را تامین می‌کند؟ نرخ ۳۱ ارز در بازار بین بانکی افزایش یافت +جدول پرسپولیسی‌ها در آستانه دیدار با الاهلی شارژ شدند قراردادهای دقیقه ۹۰ در شهرداری تهران وجود ندارد آخرین درددل اعضای شورا پشت درهای بسته/ مختاباد غزل خداحافظی خواند بانوان اصفهانی قهرمان مسابقات بین المللی کاراته سبک شوتوکان ساماندهی عرصه مسجد جامع عتیق قزوین طاهری و گرشاسبی به اردوی پرسپولیس در عمان ملحق شدند تشییع پیکر یک شهید گمنام درگذشت کشتی‌ گیر پیشکسوت گیلانی در حین مسابقه در تبریز خرید ۷۴ هزار تن گندم از کشاورزان استان
تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریق این لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me