تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریق این لینک ما را مطلع کنید.
منبع: تسنیم
دسته: استان ها-استان ها-استان ها ()
کد خبر: 11600650
۱۳۹۶/۰۷/۲۰ ۱۸:۴۵

نخستین پرواز درون‌استانی به مقصد بندرلنگه و ابوموسی انجام شد

دو فروند هواپیمای atr که امروز در استان هرمزگان مستقر شدند در نخستین مسافرت‌های هوایی خود پروازهایی به مقصد فرودگاه بندرلنگه و جزیره ابوموسی در استان هرمزگان داشتند.
main-image

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، با این پروازها خط جدید پروازی منطقه‌ای جنوب کشور با بهره‌گیری از دو فروند هواپیمای ATR از امروز فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

این خط جدید پروازی که با ورود دو هواپیمای جدید وارد شده ATR با بیس فرودگاهی بندرعباس فعالیت خود را آغاز کرده است، مقرر شده است در ابتدا از فرودگاه بندرعباس به کیش، شیراز، یزد و کرمان و بالعکس مسافران را جابه‌جا کند.

این خط در فاز دوم خود نیز مقرر شده با فراهم‌آوری زیرساخت های زمینی و فرودگاهی پروازهای درون استانی از جمله از فرودگاه بندرعباس به جاسک، بندرلنگه و ابوموسی را انجام دهد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان پس از بازدید از فرودگاه بندرلنگه که به همراه مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و پس از پرواز با هواپیمای ATR انجام شد، اظهار داشت: امروز اولین پرواز نسل جدید هواپیمای ATR که پس از برجام خریداری شده در هرمزگان انجام شد.

وی ادامه داد: دو فروند از این نوع هواپیما در هرمزگان مستقر می‌شود و در مسیرهای درون استان هرمزگان و همچنین استان‌های همجوار تردد خواهد داشت که استقرار این هواپیماها کمک خوبی به مردم هرمزگان خواهد داشت.

همتی تصریح کرد: راه اندازی پروازهای هواپیماهای ATR در راستای توسعه هرمزگان و منطقه جنوب کشور بوده و کمک بسیار خوبی در این راستا خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حال پیگیری برای توسعه دامنه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در هرمزگان هستیم، اضافه کرد: مردم هرچه قدر از این پرواز راه اندازی شده استقبال بیشتری داشته باشند، موجب افزایش چنین پروازهایی در استان خواهد شد.

همتی همچنین پس از حضور در فرودگاه جزیره ابوموسی اظهار داشت: از 20 فروند هواپیمای جدید ATR که پس از برجام خریداری شده، شش فروند تحویل گرفته شده و دو فروند از امروز در استان هرمزگان مستقر شد.

وی ادامه داد: این هواپیماها با مرکزیت بندرعباس در 10 مسیر پروازی فعالیت خواهند شد که پرواز هواپیمای ATR به مقصد ابوموسی نیز در برنامه قرار دارد.

استاندار هرمزگان با قدردانی از تمامی افرادی که در جزیره ابوموسی مشغول کار و تلاش هستند، افزود: کسانی که در این نقطه از ایران اسلامی در حال خدمت هستند، از آب‌های نیلگون خلیج فارس پاسداری و صیانت می‌کنند و موجب امنیت کشور می‌شوند.

همتی بیان داشت: باید تلاش کنیم زمینه دسترسی و تردد مناسب و عمران و آبادانی بیشتر جزیره ابوموسی فراهم شود و گردشگران نیز به این جزیره زیبا مسافرت کنند.

فرزانه شرف‌بافی مدیرعامل ایران ایر نیز در حاشیه آغاز به کار خط جدید هوایی منطقه‌ای جنوب کشور با استفاده از هواپیماهای ATR اظهار داشت: حسب دستور مقام معظم رهبری برای رسیدگی به مناطق کمتر توسعه یافته و تاکیدات ریاست جمهوری و کابینه دولت، رسیدگی به مناطق مختلف کشور و چگونگی ارتقا شاخص‌های لجستیک و پشتیانی حمل و نقلی هوایی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این رویکرد سبب شده با توجه به قابلیت‌های هواپیماهای ATR، واردسازی این نوع هواپیما با هدف بهره‌گیری بیشتر شهرهای ایران از خدمات مسافرت‌های هوایی در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل ایران ایر یادآور شد: در مقطع پس از برجام، برنامه‌ریزی برای خرید و طراحی مسیرهای پروازی برای هواپیماهای ATR به طور گسترده در کشور آغاز شده است که پس از برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته نخستین منطقه که در نظر گرفته شد جنوب کشور با دو منطقه بیس و پایه بندرعباس و اهواز بوده، که بندرعباس در قدم نخست برای آغاز این تحول چشمگیر در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بنا داریم این امکانات را به تمام نقاط کشور اختصاص دهیم کما اینکه رویه ذهنی و برنامه‌ای ما نیز بر آن نیست که تنها این پروازهای جدید را متوجه شهرهای ثروت‌مندتر و توسعه‌یافته‌تر کنیم بلکه می‌خواهیم تمام شهرهای ایران در هر منطقه که قرار دارند در جریان این مسیر تحولی قرار گرفته و از خدمات مسافرتی هوایی برخوردار شوند.

فرشبافی با بیان اینکه برای راه‌اندازی خط پروازی منطقه‌ای جنوب با بهره‌گیری از هواپیماهای ATR یک ماه کار کارشناسی در حوزه‌های طراحی و بازاریابی صورت گرفته است، افزود: در قدم نخست این خط پروازی مسیرهای بین فرودگاه‌ بندرعباس به شیراز، کرمان، کیش و یزد و بالعکس را پوشش می‌دهد و سپس این پروازها با ایجاد امکانات مورد نیاز در مسیرهای جدیدتر به سمت جزایر استان همانند ابوموسی و حتی شهرهای داخلی استان از جمله لنگه و جاسک توسعه می‌یابد.

وی با بیان اینکه از این پس و با فعالیت خطوط پروازی ATR، ترافیک فرودگاه بندرعباس به شدت افزایش می‌یابد اضافه کرد: با بهره‌گیری از این هواپیماها در آینده پروازهایی از فرودگاه بندرعباس و یا فرودگاه لار به سمت دبی و مسقط نیز انجام خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: هر چند بندرعباس و حوزه جنوبی کشور در میزبانی از این خطوط هوایی جدید با استفاده از این نوع هواپیمای خاص از بقیه شهرهای پیشی گرفته‌اند، ولی در ماه‌های آینده این خدمات هوایی پهنه شمالی کشور را نیز با ورود هواپیماهای جدید در برمی‌گیرد.

وی یادآور شد: برای خرید هواپیماهای ATR برنامه‌ریزی مفصلی صورت گرفته که تاکنون شش فروند از این نمونه خریداری شده و در صورت عمل به تعهدات کارخانه مربوطه، تا پایان سالل 2018، 20 فروند این هواپیماها را تحویل می‌گیریم و منطقی است که اگر بخواهیم مسیرهای هوایی جدید و پایدار ایجاد کنیم باید هواپیماهای بیشتری را به کشور بیاوریم.

با توجه به خصوصیات فنی این نوع هواپیماها بسیاری از فرودگاه‌های کوچک و دارای باند کوتاه نشست و برخاست هواپیماها امید دارند رونقی به پیکیره خطوط هوایی خود ببخشند، در هرمزگان بیش از 14 فرودگاه بزرگ و کوچک وجود دارد اغلب این فرودگاه‌ها در جزایر نفتی و توریستی و شهرهای ساحلی ایجاد شده است.

شرکت ایتالیایی- فرانسوی ATR سومین کمپانی هواپیماسازی است که پس از امضای برجام به طرف قردارد کشورمان برای نوسازی ناوگان فرسوده خطوط هواپیمایی مبدل شده است.

این کمپانی به ساخت هواپیماهای کوچک و با قابلیت اطمینان بالا شهرت دارد و در ساخته‌های خود از پیشرانه‌های جت کانادایی PW127M استفاده می کند.

براساس قرارداد امضا شده بین ATR و خطوط هواپیمایی هما، 20 فروند از مدل ATR 72-600 که جدیدترین محصول از خانواده سری 72 محسوب می‌شود به هما تحویل داده خواهد شد.

ATR ها قرار است در خطوط هوایی داخلی جایزگین برخی از فرسوده‌ترین هواپیماهای موجود در جهان نظیر انواع فوکر و MD مکدانل داگلاس شوند که سال‌هاست در خطوط پروازی داخلی مشغول رفت و آمدند.

سری 600 این هواپیما از تجهیزات امنیتی و رفاهی بیشتری نسبت به اسلاف خود برخوردار است و به لطف موتورهای PW127M در حدود 5 درصد توان کششی بیشتری را در زمان تیکاف در اختیار خلبان قرار می‌دهد.

شاید با توجه به ساختار ملخی پیشرانه های توربوپراپ، ظاهر ATR 72 کمی قدیمی به نظر برسد اما باید گفت که در طول قریب به 30 سال تولید سری 72 توسطATR، تعداد اندک حوادث منجر به سقوط، این هواپیما را در زمره ساخته‌های ایمن و قابل اطمینان صنعت هوانوردی قرار داده است.

از جمله مشخصات عملکردی سری ATR 600 می‌توان به سرعت کروز (پیمایش طولانی) 509 کیلومتر در ساعت، بُرد پروازی 1500 کیلومتر و نیاز به مسافت 1333 متری برای پرواز (طول مسیر تیکاف) اشاره کرد که استفاده از این هواپیما را در مسیرهای درون شهری و فرودگاه های نسبتا کوچک امکان‌پذیر می‌کند.

انتهای پیام/

R7720/P1377/S6,58/CT11
related-image
بدون تعمیق بخشیدن آموزه‌های دینی و زندگی سنتی ایرانی، در معرض امواج رسانه‌های بیگانه قرار گرفته‌ایم به یاد فرزند شجاع و نابغه امام روح‌الله/ حکایت خون پر برکت تنها باقیمانده «ارگ» سمنان+عکس کارت هوشمند گامی مهم در راستا اجرایی کردن دولت الکترونیک به این 6 دلیل آفتاب بگیرید عنصر معنا، مبدأ تحلیل ساحات وجودی بررسی تطبیقی دلالت آیه فاسئلوا اهل الذکر بر مرجعیت علمی اهل بیت پیامبر علیهم السلام از منظر مفسران فریقین فوب خلیج فارس چیست؟ مقتدی صدر به اردن رفت تبریک بازیگر مشهور به عوامل"بدون تاریخ، بدون امضا" /عکس عکس/ جاده مرگ کجاست؟ تاکسی هوایی در بجنورد+عکس ورمزیار: شرایط به سود استقلال است/ پرسپولیسِ سال 73 باشد، حاضرم در دربی بازی کنم! 6 راهکار طلایی برای افزایش قدرت ابتکار عمل کودک پلیس خوب و پلیس بد زلزله 5.5 ریشتری استان هرمزگان را لرزاند بیماری قلبی در کمین ورزشکاران سفید پوست گفت و شنود/ قالب یخ تمدید سه ماهۀ حالت فوق‌العاده در مصر نمایی زیبا از شهر رشت/ عکس حمله انتحاری در نیجریه، 13 کشته برجای گذاشت داعشی‌های خارجی باید در همین سوریه کشته شوند استخدام آدمکش برای کشتن زن باردار بازداشت 8 فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست نقش زنان در مبارزات چریکی تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 1 آبان اهداف رهنما مدیر کل ورزش و جوانان گیلان از سفر اسپانیا تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 1 آبان مقتدا صدر به اردن رفت زائران اربعین تا 5 آبان به مرزخسروی مراجعه نکنند 17 کشته و زخمی در تیراندازی‌های ده ساعت گذشته در آمریکا مهاجم 17 ساله در سوئیس با تبر چند نفر را زخمی کرد احکام شرعی مربوط به سقط جنین خوشبینی مفرط به اروپا زیان بار است کلماتی که خانم‌ها هنگام دروغ گفتن بیشتر از آن استفاده می‌کنند مناسبات تصوف و الازهر با وهابیت در مصر آیا می‌توان دانش را مدیریت کرد؟ تقصیر دولت قبل است! کدام داور ایرانی دربی را قضاوت می‌کند؟ امور نظامی و دفاعی کشورمان مستثنی از هر نوع مذاکره است جدال دو بیوه به خاطر مستمری یک مُرده ابهام در بازپرداخت اضافه هزینه دریافتی از متقاضیان اربعین شیوع تالاسمی در مناطق مالاریاخیز/کاهش آمار تولد کودکان ماژور
راز خودکشی دو دختر جوان در اصفهان بازی «نهنگ آبی» بود آخرین وضعیت سقوط دختران جوان از پل چمران اصفهان/ «نهنگ آبی» همچنان قربانی می‌گیرد جزئیات خودکشی 2 دختر جوان در پل چمران اصفهان سرانجام یک چالش مرگ برانگیز/ دامی که «نهنگ آبی» برای دختران اصفهانی پهن کرد شکنجه دختر 5 ساله در حضور پدر و مادر خودکشی 2 دختر در اصفهان با "چالش نهنگ آبی" ارتباط دارد؟ جزییات سقوط دلخراش دختران جوان در اصفهان؛ 2 دختر اصفهانی اسیر "نهنگ آبی" شدند دو دختر اصفهانی قربانی بازی نهنگ آبی شدند اهانت و برخورد زشت لباس شخصی با حمید بقایی، خبرنگاران و وکلا پس از دادگاه غیرعلنی/ بقایی: تا آخر ایستاده‌ام + فیلم ریزش ناگهانی یک ساختمان چند طبقه در گلشهر کرج/ احتمال مدفون شدن ساکنان در زیر آوار جزییات درگیری لباس‌شخصی‌ها با بقایی بلیت فروشی دربی در شعب موسسه اعتباری کوثر انتقال مصدومان حادثه انفجار آمل به بیمارستان شهید زارع ساری بلیت فروشی دربی از دوشنبه در شعب موسسه اعتباری کوثر بلیت فروشی دربی از دوشنبه در شعب موسسه اعتباری کوثر اعلام نظریه پزشکی قانونی درباره جزییات قتل «اهورا» شوک بزرگ به سرخ‌آبی‌ها در آستانه داربی یارمحمدیان، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های اصفهان شد فرو ریختن ساختمان چند طبقه درکرج و احتمال مدفون شدن ساکنان تجمع کارگران شرکت‌های بهره‌بردار چوب مقابل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران فیلم/ روایت همسر مریم میرزاخانی از صحبت‌های همسرش بعد از تشخیص سرطان آیت الله مکارم شیرازی: بارها درباره خطرات فضای مجازی اخطار دادم؛ مسئولان برای رفع خطرات دلسوزی نمی‌کنند /ایران به هیچ قیمت حاضر نیست کردستان عراق مکان نفوذ اسرائیل شود نهنگ آبی، علت خودکشی دو دختر اصفهانی ورود دادستان به ماجرای خودکشی عجیب دو دختر دانش آموز بدل ایرانی لیونل مسی در نیوکمپ +عکس یارمحمدیان، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های اصفهان شد نهنگ آبی دو دانش‌آموز دختر اصفهانی را به کام مرگ کشید سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برگزیدگان خود را شناخت وسایل متفاوت حمل پرونده توسط بقایی؛ از زنبیل قرمز تا کیسه تبلیغاتی! + تصاویر درگیری کوتاه بین ماموران و اطرافیان حمید بقایی باشگاه پرسپولیس، قیمت بلیت‌های دربی 85 را اعلام کرد فرماندهان فاتح در جبهه شام/ پیام‌هایی که با ژنرال ایرانی به سوریه رفت قیمت بلیط دربی پرسپولیس و استقلال مشخص شد دستگیری 13 دختر و پسر شیطان پرست در تهران عکسی جالب از مسی و بدل ایرانی در بازی بارسلونا و مالاگا جزئیاتی از سقوط دو دختر جوان از پل چمرانِ اصفهان نهنگ آبی به ایران رسید/ علت خودکشی دانش‌آموزان اصفهانی بازی نهنگ آبی بود واکنش نهاوندیان به جاسوسی دری اصفهانی واکنش وریا غفوری به محرومیت عجیب؛ انتظار نداشته باشید گریه کنم دختر 9 ساله در شهرری اذیت و آزار نشده است جزییات ریزش کوه در منبع آب اهواز / مرگ دو کودک در این حادثه دلخراش + تصویر درگذشت خیر همدانی حضور تیم کونگ فو خراسان رضوی در مسابقات بین المللی ارمنستان نهنگ آبی در اصفهان قربانی گرفت/ دو دختر خودکشی کردند ریزش کوه در منطقه "منبع آب" اهواز وقتی پای «نهنگ آبی» به زاینده‌رود باز شد! (ویدیو) لیونل مسی ایرانی در ورزشگاه نیوکمپ فاجعه نهنگ آبی و خودکشی نوجوانان در ایران / علت خودکشی دانش‌آموزان اصفهانی بازی نهنگ آبی بود دومین جلسه دادگاه حمید بقایی مرحوم حاج آقا مصطفی از لحاظ استعداد و جرئت علمی، تهذیب نفس، شجاعت و منش مبارزاتی، انسانی ممتاز بود
تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریق این لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me