تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:الف
دسته:()
کد خبر:12375176
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۰۹:۳۷

بازار نفت در انتظار جنگ است؟

دنیای اقتصاد نوشت: گرانی از ناآرامی‌های داخلی آل‌سعود و تنش‌آفرینی آنها در منطقه چاشنی اصلی ماندن نفت برنت در کانال 60 دلاری است. کارشناسان معتقدند سطوح قیمتی فعلی و گزینه‌های منطقی صرفا نگرانی از تشدید تنش‌ها را تایید می‌کند.
بازار نفت در انتظار جنگ است؟
قیمت نفت در ۴ هفته گذشته با رشد حدود ۲۰ درصدی همراه بوده؛ رشدی که طلای سیاه را به اوج ۲ سال گذشته رساند و در عین حال پیام‌هایی از آینده خاورمیانه نیز با خود به همراه دارد. چرا که بازار طلای سیاه که در میان بازارهای کالایی بیشترین حساسیت را به تغییرات ژئوپلیتیک دارد‌، با رشد قیمت اخیر به مثابه دماسنجی است که به واسطه آن می‌توان شدت ریسک‌های موجود در خاورمیانه را سنجید و آینده قیمت نفت را تخمین زد.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت در بازار روز گذشته و تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۶ به وقت تهران) با افتی سه سنتی همراه شد و به ۴۹/ ۶۳ دلار رسید. نفت خام آمریکا اما با رشدی ۶ سنتی، ۸۰/ ۵۶ دلار بر بشکه معامله شد. تحولات قیمتی روز گذشته در بازار نفت در حالی با نوسانی اندک همچنان در اوج قرار داشت که تحلیل‌ها نشان می‌دهد سطوح قیمتی فعلی برای طلای سیاه از توجیه بنیادین قوی برخوردار نیست و این ریسک‌های ژئوپلیتیک در خاورمیانه هستند که از قیمت‌های فعلی حمایت می‌کنند. اما قرار داشتن قیمت نفت در محدوده ۶۰ دلار بر بشکه، در حالی از توان عوامل بنیادین بازار بالاتر است و در عین حال از قیمت‌های احتمالی در صورت بروز تنشی جدی در خاورمیانه بسیار کمتر که به نظر می‌رسد طلای سیاه انتظار وقوع جنگی جدید در خاورمیانه را ندارد.نیک باتلر، ستون‌نویس فایننشال تایمز در این زمینه عقیده دارد «چنانچه ریسک درگرفتن نزاعی جدید در خاورمیانه از بین برود، هیچ عامل بنیادینی در بازار وجود ندارد که بتواند قیمت نفت را به بیش از ۵۰ یا ۵۵ دلار برساند. اما اگر جنگی میان دو قدرت بزرگ خلیج فارس رخ بدهد، قیمت نفت بسیار فراتر از چیزی خواهد بود که حالا شاهد هستیم.» این تحلیل نشان می‌دهد قیمت نفت حالا در محدوده‌ای قرار ندارد که زنگ خطر وقوع درگیری در خاورمیانه را به صدا درآورد، این پیش‌بینی در حالی مطرح است که خاورمیانه با بروز تنش‌های ناگهانی غریبه نیست و نمی‌توان سایه جنگ را از سر آن برای لحظه‌ای دور دید.

اما ریسک وقوع درگیری‌های تازه در خاورمیانه در حالی از سوی بازار جهانی نفت خام درک شده و خود را به شکل رشد قیمت‌ نفت‌های شاخص نشان داده است که در عین حال این سوال نیز مطرح می‌شود که «به غیر از افزایش تنش‌ها در خاورمیانه که خطر درگیری مستقیم عربستان و ایران را در منطقه افزایش داده است، چه عامل بنیادین دیگری این میزان رشد قیمت را توجیه می‌کند؟»جست‌وجوی عاملی بنیادین برای یافتن چرایی رشد قیمت‌های چشمگیر اخیر، این سوال اساسی را نیز به همراه دارد که آیا در روند عرضه و تقاضای جهانی نفت خام در ماه جاری، تغییری نسبت به میانه‌های ماه اکتبر داشته است که در نتیجه آن شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت طلای سیاه باشیم؟ پاسخ نیک باتلر، ستون‌نویس فایننشال تایمز به این سوال منفی است. باتلر در توضیح شرایط بنیادین بازار، اگرچه روند تقاضای نفت خام را در بازار با رشدی تدریجی و پایدار ارزیابی می‌کند، اما در عین حال افت واردات چین در ماه اکتبر را در نظر می‌گیرد.

ناتوانی عوامل بنیادین بازار

بر اساس گزارش‌های موجود، واردات نفت خام چین به‌عنوان عاملی اثرگذار بر تقاضا، در ماه اکتبر از سطح بی‌سابقه ۹ میلیون بشکه در روز در سپتامبر، به ۳/ ۷ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. در همین حال طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت خام آمریکا در هفته منتهی به سوم نوامبر، به ۶۲۰/ ۹ میلیون بشکه در روز رسیده که رکورد بیشترین رشد هفتگی از سال ۱۹۸۳ را به ثبت رسانده است. صادرات نفت خام آمریکا نیز در حال حاضر به بیش از ۲ میلیون بشکه در روز رسیده که به معنای افزایش عرضه از سوی این کشور است.

هرچند در سمت عرضه نمی‌توان عملکرد مثبت کشورهای عضو اوپک و همراهانشان در کاهش عرضه نفت خام و سیگنال‌های مثبت آنها برای گسترش طرح کاهش تولید را نادیده گرفت، اما این بخش نیز تحت تاثیر افزایش تولید از سوی لیبی و نیجریه با چالش‌‌هایی همراه است. این دو کشور عضو اوپک در حالی به دلیل مشکلات داخلی از حضور در توافق کاهش تولید معاف شده‌اند که در ماه‌های اخیر به شکل متناوب موفق به افزایش تولید شده‌‌اند. افزایش تولید این دو کشور به معنای خنثی شدن تلاش اوپک برای کاهش تولید است.نگاهی به عوامل یاد شده نشان می‌دهد بازار نفت در چند هفته گذشته به لحاظ تکنیکال، با هیچ تحول چشمگیری همراه نبوده است. به این ترتیب در شرایطی که هم عرضه و هم تقاضا روندی رو به رشد دارند و تغییر چشمگیری نیز در سطح ذخایر جهانی نفت خام رخ نداده، حصول این نتیجه قطعی به نظر می‌رسد که «هیچ اتفاقی که بتواند رشد ۲۰ درصدی قیمت نفت خام را توجیه کند، در بازار طلای سیاه رخ نداده است.»در این میان تنها توجیهی که برای جهش ۲۰درصدی قیمت نفت باقی می‌ماند، تنش‌های اخیر در خاورمیانه است. این تنش‌ها از تحولات سیاسی داخلی در عربستان سعودی آغاز شد و تا اتهام حمله موشکی ایران به فرودگاه بین‌المللی ریاض و دخیل دانستن کشورمان در انفجار خط لوله نفت در بحرین ادامه پیدا کرد.

ریسک عراق

در میان تمام تحولات بنیادین اخیر در بازار نفت، شاید تنها بتوان به اتفاقاتی که در هفته‌های گذشته در شمال عراق و در جریان همه‌پرسی استقلال کردستان عراق رخ داد اشاره کرد؛ چراکه افزایش تنش‌ها میان دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان ریسک کاهش تولید و عرضه از سوی این منطقه را به همراه داشت. بعد از برگزاری انتخابات استقلال کردستان عراق، ترکیه برای نشان دادن مخالفت خود با این همه‌پرسی، قطع صادرات نفت خام اقلیم کردستان از طریق خط لوله جیهان -کرکوک را مطرح کرد. اما از دو هفته گذشته و با فروکش کردن تنش‌ها میان اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق، جریان صادرات نفت شمال این کشور به حالت عادی بازگشته است و پایانه‌های جنوب این کشور نیز آماده افزایش صادرات ۲۰۰هزار بشکه‌ای هستند. با این حال تنش‌ها میان دولت مرکزی و اقلیم همچنان به شکل قطعی پایان نیافته است.به این ترتیب به‌نظر می‌رسد افزایش قیمت‌های اخیر نفت را نمی‌توان تنها در تعادل فزاینده عرضه و تقاضا در بازار فیزیکی جست‌وجو کرد. در واقع معامله‌گران در شرایط فعلی بر اساس ریسک اتفاقاتی که در آینده می‌توانند رخ دهند، قیمت‌ها را تعیین می‌کنند.

هزینه سنگین جنگ برای عربستان

فراتر از وضعیت عراق، مساله بالقوه جدی‌تری که در خاورمیانه برای بازار نفت وجود دارد؛ مساله عربستان سعودی است. بازداشت‌های گسترده در خاندان سلطنتی آل‌سعود که منجر به پاکسازی مخالفان و رقبای شاهزاده جوان سعودی شد، در حالی در تاریخچه این خاندان بی‌سابقه است که احتمال تداوم آن در آینده وجود دارد. در کنار تحولات عجیب داخلی در عربستان سعودی که از سوی محمد بن‌سلمان در جریان است، نگران‌کننده‌ترین عامل برای بازار نفت، افزایش تنش‌ها بین تهران و ریاض است.اگرچه ایران و عربستان از دیرباز رقیب یکدیگر در منطقه بوده‌اند، اما طی دو سال گذشته و تحت عملکرد پادشاهی جدید در عربستان سعودی، این رقابت از سوی سعودی‌ها شکلی تهاجمی به خود گرفته است، از همین‌رو به‌نظر می‌رسد عربستان سعودی سعی دارد از هر فرصتی برای ایجاد تنشی جدید با ایران بهره ببرد. شلیک موشک از سوی مبارزان یمنی به سمت فرودگاه‌ بین‌المللی ریاض در حالی از سوی مقامات سعودی به ایران ارتباط داده شد که مسوولان ایران این ادعا را به‌شدت تکذیب کردند. بعد از این اتفاق، استعفای سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان که در خاک عربستان رخ داد، باعث طرح اتهام‌هایی تازه علیه ایران شد که به نوبه خود باعث افزایش تنش‌ها میان دو کشور شد.

تنش‌های یاد شده در حالی از سوی سعودی‌ها علیه ایران طرح‌ریزی و هدایت می‌شود که ستون‌نویس فایننشال‌تایمز عقیده دارد «هرگونه منازعه مستقیم با ایران می‌تواند ریسک و تخریب زیادی برای رهبران سعودی به همراه داشته باشد، اما هیچ‌چیز غیرممکن نخواهد بود به‌خصوص اگر سعودی‌ها احساس کنند در این منازعه از حمایت آمریکا برخوردار هستند. در واقع این نگرانی اصلی بازار نفت است.»به عقیده باتلر، وقوع یک درگیری مستقیم میان عربستان سعودی و ایران می‌تواند چندین میدان نفتی و تاسیسات مرتبط با آنها را در هر دو سوی خلیج‌فارس تحت‌تاثیر قرار دهد. در عین حال تنگه هرمز که یکی از مهم‌ترین مسیرهای ارسال نفت به سراسر جهان است نیز تحت‌تاثیر درگیری‌های احتمالی قرار خواهد گرفت و این به معنای ایجاد اخلال در حمل و ارسال حدود ۱۹‌میلیون بشکه نفت در روز خواهد بود.تمام این موارد نشان‌دهنده هزینه‌هایی است که جنگ جدید در خاورمیانه برای دولت‌ها به همراه خواهد داشت. نیک باتلر با اشاره به اینکه «جنگ یک گزینه غیرمنطقی است»، می‌نویسد «اما آیا منطق، نیروی حاکم در خاورمیانه است؟»

تلاش اوپک برای حفظ قیمت‌ها

در شرایطی که بررسی‌ها به روشنی نشان می‌دهد رشد قیمت نفت به عوامل ژئوپلیتیک در خاورمیانه باز می‌گردد، روز گذشته «کنفرانس ادیپک ۲۰۱۷» تبدیل به محلی برای ابراز خوش‌بینی مقام‌های نفتی کشورهای عضو اوپک نسبت به وضعیت بازار نفت در سال ۲۰۱۸ شد.بر همین اساس وزیر انرژی امارات با ابراز خوش‌بینی نسبت وضع بازار نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی، گفت: به احتمال زیاد روند بازسازی بازار ادامه خواهد یافت.به گزارش خبرگزاری رویترز از ابوظبی، محمد المزروعی، همچنین اعلام کرد توافق جهانی کاهش تولید نفت به حذف حدود ۱۸۰میلیون بشکه از ذخیره‌سازی نفت جهان ظرف کمتر از یک سال کمک کرده است. وزیر انرژی امارات در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: «این کشور به هر تصمیمی درباره سیاست آینده بازار نفت که اوپک در ماه جاری میلادی درباره آن به توافق برسد، پایبند خواهد بود.»

وزیر نفت عمان نیز ابراز اطمینان کرد که در نشست ماه نوامبر اوپک و غیر اوپک، توافق جهانی کاهش تولید نفت تمدید خواهد شد. محمد الرمحی، هرچند اعلام کرد که «مطمئن است که در نشست ماه جاری میلادی تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک، توافق برای تمدید کاهش تولید نفت به دست می‌آید.» وی بر این نکته نیز تاکید کرد که «من فکر نمی‌کنم تولیدکنندگان بر سر کاهش بیشتر تولید توافق کنند.» وی همچنین اعلام کرد عمان به توافق جهانی کاهش تولید نفت پایبند است و اکنون روزانه ۹۶۸ هزار بشکه نفت تولید می‌کند.دبیرکل اوپک نیز روز گذشته با اشاره به اینکه «بازار نفت با روندی پرشتاب در حال رسیدن به توازن مجدد است و کاهش تولید تنها گزینه قابل دوام برای برقراری ثبات مجدد در بازار است»، گفت: ما شاهد نشانه‌های روشنی از رسیدن بازار به توازنی مجدد هستیم، ثبات در حال بازگشت به بازار است و من اطمینان دارم که اگر ما بسیج نمی‌شدیم و برای اقدام مشترک جهت کاهش سطح ذخایر جهانی نفت خام اجماع نمی‌کردیم، صنعت نفت در شرایطی بدتر از امروز قرار داشت.»

#بازار نفت #بی‌ثباتی خاورمیانه #تنش آفرینی عربستان
این خبر را به اشتراک بگذارید


مسلمانان قدردان تلاش‌های سردار سلیمانی در نابودی داعش هستند گروه اول لیگ قهرمانان؛ شکست منچستریونایتد، رقابت سخت بازل و زسکا برای صعود اندیشمند قرقیزستانی: عربستان سعودی مجری طرح‌های آمریکا و صهیونیست هاست باج 100 هزار دلاری اوبر به هکرها بارسلونا صعود کرد، وضعیت یوونتوس به خطر افتاد بی رحم مثل پاری‌سن ژرمن/ بایرن مونیخ با یوپ هاینکس روی نوار برد روحانی به تهران بازگشت پوتین چه برنامه‌ای برای آینده سوریه در نظر دارد؟ تساوی یووه در دیدار انتقامی مقابل بارسا/امید اتلتیکو زنده شد؛ برتری سن‌ژرمن، مونیخ و شکست منچستر مقابل بازل زسکا با شکست بنفیکا به رده دوم جدول صعود کرد صعود چلسی با پیروزی پر گل در زمین قره باغ استقبال گرم بوفون از ستاره بارسا (عکس) هفته هشتم لیگ برتر والیبال/دیدار تیم‌های شهرداری ارومیه و تبریز صعود بارسلونا در شب پیروزی بایرن، پاری‌سن‌ژرمن و اتلتیکو/ شکست منچستریونایتد در خانه بازل جای امید در کوله کولبران خالی است اظهار ندامت بیرانوند در اینستاگرام پرسپولیس بارسلونا در شب پیروزی اتلتیکومادرید به یک‌هشتم نهایی صعود کرد شکست منچستر یونایتد در زمین بازل/ سه تیم شانس صعود پیدا کردند پایبندی بانک‌ها به نرخ سودسپرده/بررسی بیش از 4 هزار شعب بانکی یک درصد از محتوای اینترنت، مستهجن است گفت و شنود/ معما روزنامه پیروزی - 2 آذر عزت و حیات در سایه مبارزه است ابرار ورزشی - 2 آذر بسیج؛ ارتشی از قلب مردم اعزام 170 دانش آموز دختر از اسکو به شمالغرب اتلتیکو مادرید از سد رم گذشت/ کورسوی امید برای شاگردان سیمئونه داعش با هدف تخریب چهره رحمانی اسلام روی کار آمد واکنش رئیسی به فروپاشی داعش در عراق و سوریه گروه چهارم لیگ قهرمانان؛ تساوی بدون گل بارسلونا و یوونتوس در شب پیروزی اسپورتینگ گروه c لیگ قهرمانان؛ صعود چلسی به دور حذفی و برد شیرین اتلتیکو مادرید در مقابل رم گروه دوم لیگ قهرمانان؛ جشنواره گل پاریسن ژرمن در شب پیروزی دشوار بایرن مونیخ توضیح وزارت خارجه عراق درباره خبر برکناری سفیر این کشور در الجزایر هفته هشتم لیگ برتر والیبال/دیدار تیم‌های شهرداری ارومیه و تبریز بارسلونا صعود کرد، وضعیت یوونتوس به خطر افتاد گل زیبای آلوز به سلتیک (پاری سن ژرمن 7-1 سلتیک) مسی چند روز قبل با والورده بر سر نیمکت نشینی مقابل یوونتوس به توافق رسیده بود پاری سن ژرمن 7-1 سلتیک؛ خط حمله ترسناک پاریسی‌ها، سلتیک را در هم کوبید بازل 1-0 منچستریونایتد؛ غافلگیری شیاطین در سوئیس لیگ قهرمانان اروپا؛ تساوی بارسا و یووه در شب آتش بازی پاری‌سن‌ژرمن چرا قرآن در عربستان نازل ولی در ایران فهمیده شد محرک درهم در بازار دلار قند چاق می‌کند، نه چربی! صعود بارسلونا با تساوی مقابل یوونتوس/ شانس صعود برای اسپورتینگ وزیر بهداشت بخاطر پزشک خانواده به مجلس می‌رود پیروز بی رحمانه تیم پاری‌سن ژرمن/ بایرن مونیخ در زمین اندرلخت برد مولوی دهانی: خون شهدایی همچون حججی نابودی داعش را رقم زد کار بیانکونری سخت شد/ یوونتوس 0-0 بارسلونا؛ بدون گل اما جذاب دکتر محمد العاصی: انقلاب اسلامی پیروزی بزرگی برای دنیای اسلام بود توضیح عراق درباره برکناری سفیرش در الجزایر
به میزبانی دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین اصفهان برگزار شدبررسی نقش سینما در نشر معارف فلسطین با حضور دانشجویان اصفهانی مهندسی معکوسدر برابر دین‌زدایی رضاخانی بعد از داعشبرنامه فرهنگی داریم؟! عضو کمیته مرکزی جبهه خلق: تشکیلات خودگردان کارشکنی می‌کند/هیچ بحثی درباره سلاح مقاومت را نمی‌پذیریم /گزارش/تغییر اولویت‌های اتحادیه عرب / آرمانخواهی فلسطین جای خود را به مقاومت هراسی داده است نشست سران ایران، ترکیه و روسیه پاسخ محکمی به طرحهای آمریکاست/کنفرانس سوچی قدرت منطقه‌ای و بین المللی بزرگی تأسیس می‌کند مدیرکل بهزیستی لرستان مطرح کرد: واگذاری طرح شیوع‌شناسی آسیب‌های اجتماعی به جهاددانشگاهی استان در گفت وگوی روزنامه فرهیختگان با مدیر عامل خبرگزاری قدس مطرح شد: در نظام جدید منطقه‌ای اجازه تاراج ثروت ملل منطقه توسط جریان سلطه داده … رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی: کارآفرینان در آینده زندگی می‌کنند/ساختار مشاغل در حال تغییر است از سوی مرکزکارآفرینی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی؛ سمینار "برند سازی شخصی در حوزه سلامت" برگزار می‌شود دادستان خبر داد: تایید حکم اعدام سه مفسد فی‌الارض آیا حاج قاسم درجه سپهبدی دریافت خواهد کرد؟ دکتر ولایتی: وهابیت احیاگر جاهلیت پیش از اسلام است گزارش خبرنگار قدسنا از اجلاس جهانی محبان اهل بیت (ع) و مساله تکفیری‌ها: جمع بندی تجولات سیاسی و میدانی منطقه بر اصل تمرکز بر اشتراکات … آیت‌الله هاشمی شاهرودی در نخستین اجلاس محبان اهل بیت و مساله تکفیری‌ها: تا منشا فکری داعش نابود نشود جهان اسلام آسوده نخواهد ماند/ حب اهل … طرحی که قصه شدهاین حکایت زیر گذریست که 29 ماه از آغاز عملیات اجرایی آن می‌گذرد مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با قدسنا: سردار سلیمانی امروز یک قهرمان جهانی است/ دشمنی اسرائیل و … قیمت جدید نان اعلام شد موافقت مجلس با یک فوریت طرح «لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول» آیا سرلشکر سلیمانی؛ سپهبد می‌شود؟ وداع با پیکر شهید مدافع حرم عارف کائد خورده + فیلم علی رغم تصویب یک فوریت: حذف تعطیلی 8 ربیع الاول پاسخ مقام معظم رهبری به نامه سردار سلیمانی بیانیه وزارت امور خارجه درباره پایان داعش سعد الحریری پس از 18 روز، بالاخره وارد لبنان شد ساخت خیمه‌های ژاپنی ویژه زلزله در ایران +عکس سه کشته و پنج مجروح در تصادف پژو و پراید آغاز جنگی دیگر در سوریه برای فتح صلح؛ ایران می‌تواند فاتح باشد!؟ سردار جعفری: هر جنگ جدیدی به محو رژیم صهیونیستی از عالم منجر خواهد شد پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه سردار سلیمانی الجزایر، سفیر عراق را اخراج کرد خدمتی بزرگ به بشریت کردید زلزله همچنان ازگله را می‌لرزاند محمد دادکان به وزارت صنعت رفت خدمتی بزرگ به بشریت کردید/ از کید دشمن غفلت نشود/ حفظ انگیزه و آمادگی‌های همه‌جانبه نباید فراموش شود دلیل فیلترینگ «ویز» چه بوده است؟ جمعه؛ رئیس‌جمهوری جدید زیمبابوه سوگند یاد می‌کند آغاز صدور گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه سرلشکر قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره داعش سمپوزیوم چهلمین یادمان دکتر علی شریعتی آغاز شد خبر خوش وزارت اقتصاد برای سپرده‌گذاران کاسپین المانیتور: عربستان در یمن جهنم درست کرده تشییع شهیدان گیلانی مدافع حرم در رشت قیمت سکه و ارز امروز 1 آذر 96 اینجانب صمیمانه به شما تبریک میگویم و با این حال تأکید میکنم که از کید دشمن غفلت نشود/سرمایه‌گذاران این توطئه سنگین آرام نخواهند نشست به تصمیم موگابه برای استعفا احترام می‌گذاریم مهلت دو ساله بانک‌ها برای تنفس وام

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me