تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:فرهنگی()
کد خبر:12383898
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۱۳:۰۲

تولید علم و فناوری موضوعات جدید برای وقف است/ در موقوفات قرآنی کمبود وجود دارد

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف با اشاره به موضوعات جدید برای وقف گفت: برنامه‌ریزی برای تشویق مردم نسبت به ایجاد موقوفات در جهت تولید علم و فناوری صورت گرفته که یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه است.
تولید علم و فناوری موضوعات جدید برای وقف است/ در موقوفات قرآنی کمبود وجود دارد
تولید علم و فناوری موضوعات جدید برای وقف است/ در موقوفات قرآنی کمبود وجود داردبه گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، نشست خبری دهه وقف و رونمایی از آثار برگزیده کمپین «واقف باشیم» صبح امروز (سه شنبه، ۲۳ آبان) با حضور «حجت الاسلام علی محمدی» رییس سازمان اوقاف و امور خیریه و «عیسی علیزاده» مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد.

حجت الاسلام علی محمدی ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله استان کرمانشاه اظهار داشت: امام صادق فرمودند: «بهترین یادگاری که برای هر فردی ماندگار است، فرزند نیکوکار، سنت حسنه و سوم صدقه جاریه است که بعد از خودش استمرار داشته باشد» که در روایات از صدقه به وقف یاد شده است.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: وقف اختصاص به اسلام ندارد بلکه پیامبر اسلام (ص) این حکم را کمال بخشید و آن را گسترش داد. وقف در موضوعات مختلف به دولت و ملت کشورمان خدمات رسانی داشته و دارد.

وی افزود: یکی از خدمات مهم موقوفات خدمات درمانی در دولت و ملت است. بیش از ۱۴۰۰ موقوفه درمانی وجود دارد. طبق آمار ۲۵ درصد بیمارستان های کشور موقوفه است که حدود ۱۳۳ بیمارستان در سراسر کشور است. بیش از ۶ هزار موقوفه در بحث علمی و پژوهشی وجود دارد. ۱۴۰۰ مدرسه آموزش و پرورش یکی از خدمات ارزشمند این عرصه است.

حجت الاسلام محمدی ادامه داد: خدمات فرهنگی و عبادی از جمله مساجد، حسینیه ها و تکیه ها در سطح کشور وجود دارد. ۷۰ هزار مسجد، ۱۵ هزار حسینیه موقوفه در سراسر کشور در طول سال به مردم خدمات رسانی می کنند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف با اشاره به اقدامات مدیریتی موقوفات خاطر نشان کرد: از سال ۱۳۹۱ تا به امروز اسناد وقف نامه ها مطالعه و در سامانه ثبت شد . این حرکت بی نظیر باعث شد ۵۰۰ هزار صفحه وقف نامه مطالعه و در سامانه به ثبت رسید تا حفظ و نگهداری نیت موقوفه ها مشخص شود.

وی گفت: بیش از ۷۰ هزار سند رسمی تا به امروز برای موقوفات به ثبت رسیده است. ۱۸ تفاهم‌نامه برای رفع مشکلات موقوفات و مشکلات مردم امضا شد که ۱۶ تفاهم‌نامه از این میان اجرایی شد؛ همچنین بیش از ۵ هزار میلیارد تومان مطالبه از موقافت از دستگاه های دولتی وجود داشت که مورد بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: عمران و آبادانی املاک موقوفه یکی از وظایف سازمان اوقاف است. شناسایی و برنامه ریزی برای نوسازی بیش از ۱۵ رقبه انجام شد که نیازمند بیش از ۲۰ هزار میلیارد بودجه هستیم. پیگیری حق و حقوق موقوفات و شناسایی مستاجرین اقدام مهمی است که در گذشته وجود نداشت که از دیگر برنامه هایی است که صورت گرفت.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف ادامه داد: تعریف شاخص بهره وری یکی دیگر از اقداماتی است که با در نظر گرفتن ۲۰۰ شاخص بهره برداری با کمک اساتید دانشگاه و به کارگیری ۱۶ شاخص در این عرصه اتفاق مهم صورت گرفته است.
 
وی درباره مدیریت بقعه امامزادگان نیز گفت: انتخاب هیئت امنا از میان مردم در سراسر کشور با در نظر گرفتن سوابق و شناسایی وضعیت امام زادگان صورت گرفت. ۵۲ درصد از امام زادگان هیچ گونه درآمدی ندارند و اگر بخواهیم همه بقاع کشور خدمات فرهنگی داشته باشند حدود ۷ هزار میلیارد تومان بودجه لازم است.

محمدی اظهار داشت: مدیریت فرهنگی امام زادگان با محوریت برنامه های دینی و تبلیغی فعالند که تا پایان سال ۱۳۸۸ نماز جماعت امام زادگان کمتر از ۵۰۰ بقعه بود و از آن تاریخ به بعد در ۱۳۰۰ بقعه نماز جماعت برگزار می شود. تعداد اعزام روحانی و مبلغ در امام زادگان و حسینیه ها بیش از ۵۳ هزار مبلغ بوده است همچنین راه اندازی مراکز قرآنی و فرهنگی در ۲۹۰۰ بقعه سراسر کشور صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف گفت: ۴۰۰ هزار نفر در مسابقات قرآنی سال جاری شرکت کردند. ۳ میلیون از دانش آموزان در این برنامه ها شرکت داشتند.
 
وی با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ تا کنون ۱۵ هزار و ۶۱۷ موقوفه به ثبت رسیده است، اظهار داشت: برنامه ریزی برای تشویق مردم نسبت به ایجاد موقوفات در جهت تولید علم و فناوری صورت گرفته که یکی از مهمترین نیازهای جامعه است. ما امروز موقوفات قرآنی کم داریم که باید مورد توجه قرار گیرد. این در حالی است که ۷۰ درصد مردم نسبت به وقف و کارکردهای آن بی اطلاع هستند.

«عیسی علیزاده» مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران نیز در این نشست اظهار داشت: سازمان زیباسازی فرهنگ سازی نیز در جهت تحقق بیشتر حقوق شهروندی و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان از ظرفیت تبلیغی استفاده می کند.

وی گفت: «همه واقف باشیم» سومین برنامه ای است که با همکاری سازمان اوقاف انجام می دهیم. شورای تخصصی را با هدف معرفی «وقف» ایجاد کردیم و پیام های وقف را در یک کارگاه فرهنگی در استان فارس برگزار کردیم که بر روی ۴۰۰ سازه تبلیغی سطح شهر اکران شد.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران عنوان کرد: ما از زبان هنر استفاده کرده و ظرفیت کاریکاتور را در بحث وقف مورد استفاده قرار دادیم.

حجت الاسلام شرف خانی دبیر دهه وقف نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: روز پنج شنبه ۲۵ آبان شروع دهه وقف است. این روز به عنوان روز وقف در تقویم درج شده و عنوان آن را «وقف، رسانه و بسیج مردمی» قرار دادیم.

وی ادامه داد: دیدار با مراجع تقلید در قم از جمله برنامه‌های این ایام خواهد بود. نشست های صنفی، همایش یاوران وقف با نگاه تجلیل وافقین خیراندیش نیز انجام خواهد شد.

دبیر دهه وقف خاطر نشان کرد: برنامه های ملی این ایام به صورت سازمانی از فردا با تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) صورت خواهد گرفت. بازدید نماینده ولی فقیه از باشگاه خبرنگاران جوان و برخی دیگر از رسانه ها نیز در نظر گرفته شده است. نشست خانواده، وقف و علم و فناوری از جمله دیگر فعالیت های این ایام خواهد بود.

انتهای پیام/ 121
#سازمان اوقاف #وقف #حجه الاسلام علی محمدی #عیسی علیزاده #سازمان زیباسازی شهر تهران #حجه الاسلام شرف خانی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


حمله بمب‌افکن‌های روسیه به مواضع داعش در "البوکمال" مسابقات قرآن کریم سپاه فتح در یاسوج توزیع اعتبارات بویراحمد بین بخش‌های مختلف دختران یاسوج قهرمان مسابقات فوتسال منطقه 7 کشور تاکید فرانسه بر تمایل خود برای گفت‌وگو با ایران حریری علت اقامتش در عربستان را تشریح کرد پرورش گیاهی در خانه که کمتر از یک داروخانه طبیعی نیست پایان کار علی اکبر طاهری در پرسپولیس؟ ششمین منبع موج گرانشی در فاصله یک میلیارد سال نوری از زمین کشف شد انتقاد شدید نماینده تهران از احمدی نژاد و بست نشینان ادعای مکرون: ایران سیاست ستیزه‌جویانه‌اش را در منطقه کاهش دهد/ فرانسه در استعفای حریری بی‌طرف است وزیر خارجه لبنان: هر کشوری که با ایران مشکل دارد، باید با خود ایران مشکلش را حل کند! خرید زودپز برقی چقدر آب می‌خورد؟ جلوه‌های نوعدوستی واکنش نماینده تهران به حمایت احمدی‌نژاد از «بست‌نشینان» ایران درباره موضع فرانسه در منطقه سوءبرداشت کرده است مرد زلزله زده در کنار خانه ویرانه‌اش بازی ایران - استرالیا را گزارش کرد + فیلم حمله بمب‌افکن‌های دورپرواز روسیه به مواضع داعش در «البوکمال» ایران جزو 10 تیم کوچک شگفتی‌ساز جام جهانی 2018/آزمون ستاره یوزهای ایران می‌شود محسن هاشمی: بیش از 70 نفر در مسکن مهر سرپل ذهاب جان باخته‌اند خبر خوش مورینیو به هواداران منچستریونایتد اعتراف نماینده کنگره به ارتکاب جنایت‌های جنگی در یمن وقف و قاعده تکریم انسان‌ها نظام آماری در آستانه تحول قطار سریع تکنولوژی در بازار لوازم صوتی‌وتصویری افزایش بازدهی بازار سرمایه با شفافیت اطلاعات زمان اجرای بخشنامه بازگشایی نمادهای معاملاتی انتشار صورت مالی بورس انرژی افزایش 14 درصدی سود هر سهم ضرورت‌های عرضه محصول در بورس کالا پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب، ضامن تحول در علوم انسانی است دشمن کانون خانواده در ایران را هدف قرار داده است 30 درصد از آموزش‌دیده‌های فنی و حرفه‌ای دشتی به کار گمارده شدند ظرفیت شهرک صنعتی یزدمهر برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی شیرین‌سازی آب دریا از استراتژی‌های مهم هرمزگان است لزوم پرداختن به آموزش و فرهنگ‌سازی برای نهادینه‌کردن داوری صادرات 1/6 میلیون دلاری فناوری توسط پارک علم و فناوری یزد گشایش نمایشگاه کتاب خورموج با 2000 عنوان کتاب «ته لنجی» ملوانان 10 میلیون تومان شد سوگواری سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در سراسرکشور اجرای موفق طرح احیاء وتعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در استان یزد دیدار جمعی از مسئولان بهاباد با امام جمعه جدید این شهر کتاب، ابزار مهم ارتقای فرهنگ عمومی است شهرهای استان بوشهر دارای کتابخانه عمومی می‌شوند بهره برداری از 4 طرح آبرسانی بندرلنگه تا پایان امسال استاندار: جهانی شدن یزد مزیتی بزرگ برای توسعه استان است رایزنی رسمی هرمزگانی‌ها برای حضور پایدار در بازار قطر آمادگی خیرین ساوه برای توسعه کتابخانه‌ها توجه به اقتصاد دانش بنیان در آذربایجان شرقی کلید خورده است سورپرایز جدید مرسدس بنز
عکس:: عبدالرضا هلالی در مناطق زلزله زده توییت در مورد شایعه تماس بازوند با جهانگیری 5 کشته در تصادف جاده سروستان + عکس بازیگر پیشکسوت در نقش حبیب بن مظاهر درگذشت پنج کشته در تصادف پیکان و اتوبوس در جاده فسا – سروستان آمریکا کمک به زلزله زدگان کرمانشاه را بلوکه کرد 5 کشته در محور فسا به سروستان + عکس گاف بزرگ آمدنیوز درباره مکالمه تلفنی فرمانده سپاه کمک به زلزله زدگان کرمانشاه توسط امریکا بلوکه شد محمد بن سلمان هفته آینده پادشاه عربستان می‌شود پیام تسلیت رحلت "پیامبر اکرم (ص) " و شهادت "امام حسن مجتبی (ع) " آمریکا کمک به زلزله زدگان کرمانشاه را بلوکه کرد زلزله بروجرد را لرزاند اولتیماتوم استاندار کرمانشاه به دستگاه‌های اجرایی سرپل ذهاب / بانک‌ها و اداره‌ها باید صبح شنبه باز باشند مرگ یک افسر ارتش حین عملیات امدادرسانی اولتیماتوم استاندار کرمانشاه به دستگاه‌های اجرایی /باز هم انتقاد از ویران شدن مسکن‌های مهر در زلزله موگابه، درخواست کناره گیری از قدرت را رد کرد تلاش ایتالیا برای حضور در جام جهانی به جای ایران! دایی در حال کمک به زلزله زدگان کرمانشاه/عکس سخنگوی وزارت امور خارجه: فرانسه به بحران‌ها در خاورمیانه نگاهی یکسویه و جانبدارانه دارد واکنش قاسمی به وزیر خارجه فرانسه فوت یکی از نیروهای ارتش در مناطق زلزله زده لحظه دردناک نجات دو کودک زنده از زیر آوار + فیلم شهادت یک ارتشی در حین کمک به زلزله‌زدگان+عکس ابهام درباره سرنوشت موگابه واکنش ایران به اظهارات عادل الجبیر شهرام گودرزی عزادار شد گفت و گو با «محمدعلی ابطحی»، یک تئاتربین حرفه‌ای 9 مجروح در تصادف جاده بیرجند – سه قلعه آیزنکوت: آماده همکاری امنیتی با عربستان هستیم/ قصد جنگ با حزب‌الله را نداریم سرنوشت کودکان زلزله‌زده بی‌سرپرست چه می‌شود؟ بعیدی نژاد: جای تأسف است رسانه‌ها پرداخت بدهی انگلیس به ایران را به مسائل دیگر پیوند می‌زنند فراخوان عجیب به حامیان احمدی نژاد در کرمانشاه! فیس بوک کمک 200 هزار دلاری به زلزله زدگان کرمانشاه را بلوکه کرد نجات نوجوان قمی از چنگ آدم ربایان در زاهدان تشییع پیکر شهید حسن نیرپور در کرمانشاه استاندار کرمانشاه: مشکل کمبود چادر در مناطق زلزله‌زده نداریم/ رفع مشکل آب شرب قصرشیرین تا فردا/ آماده‌سازی مدارس تا دوشنبه‌ عکس: جواد خیابانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه صحبت‌های تند خیابانی خطاب به سازندگان مسکن مهر 5 کشته در تصادف پیکان و اتوبوس شاهکار بازیکن تیم کرمان در سوپرلیگ بسکتبال دختران پنج کشته در تصادف پیکان و اتوبوس در جاده فسا – سروستان گری لینکر، مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه ایتالیا امیدوار به حذف ایران از جام جهانی روسیه شهادت امام حسن (ع) با نوای محمود کریمی/مداحی زلزله 3.9 ریشتری بروجرد را لرزاند وزیر خارجه لبنان: برخی جریان‌های داخلی در بحران پیش آمده دست داشتند آغاز طرح برخورد با قهوه خانه‌ها و سفره خانه‌های تهران/ اصناف شئونات را رعایت نکنند پلمب می‌شوند اوقات شرعی جمعه بیست و ششم آبان ایتالیا امیدوار به حذف ایران یا چند کشور عربی از جام جهانی روسیه!

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me