تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:بولتن
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:12395424
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۱۹:۴۵

کشف ابر قاچاق توسط وزارت اطلاعات و چند سؤال از وزیر اقتصاد

خبر کشف شناسایی یک باند بزرگ سازمان‌یافته قاچاق کالا و ضبط 1128 کانتینر توسط وزارت اطلاعات در حالی منتشر شد که کرباسیان بولتن نیوز را …
کشف ابر قاچاق توسط وزارت اطلاعات و چند سؤال از وزیر اقتصاد

گروه اقتصادی: خبر کشف شناسایی یک باند بزرگ سازمان‌یافته قاچاق کالا و ضبط 1128 کانتینر توسط وزارت اطلاعات در حالی منتشر شد که کرباسیان بولتن نیوز را برای افشای همین اخبار به دادگاه کشاند و محکوم کرد!

کشف ابر قاچاق توسط وزارت اطلاعات و چند سؤال از وزیر اقتصاد

 به گزارش بولتن نیوز، سربازان گمنام امام زمان (عج) یک باند سازمان‌یافته قاچاق کالا را شناسایی و تعداد ۱۱۲۸ کانتینر آن‌ها را ضبط کردند و به مراجع قضایی تحویل دادند.

 خبر دستگیری یک باند سازمان‌یافته قاچاق کالا در حالی از سوی وزارت اطلاعات منتشر می‌شود که بولتن نیوز در طی چند سال اخیر بارها و بارها گزارشات متعددی در خصوص قاچاق گسترده هزاران کانتینر ظروف شیشه‌ای و دیگر اقلام را اطلاع‌رسانی کرده و کرباسیان و تیم همراه او در گمرک هم شکایات متعددی را در رابطه با افشاگری‌های بولتن نیوز در مراجع قضایی مطرح کرده‌اند.

شکایات متعدد علیه بولتن نیوز در حالی است که روابط عمومی وزارت اطلاعات در خبری که امروز اعلام کرد گفته است در پی اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان هرمزگان و با هماهنگی دستگاه قضایی، یک باند سازمان‌یافته قاچاق کالا شناسایی و منهدم شد و 23 نفر از اعضای آن دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

در ادامه این گزارش آمده است: در تحقیقات و بررسی‌های به‌عمل‌آمده، تعداد هزار و 128 کانتینر شامل لوازم اداری، خانگی، ورزشی، ساختمانی و هتل داری در سال‌های 94 تا اوایل 96 توسط این عده اثبات‌شده است.

در این تحقیقات مشخص شد متهمان با استفاده از اسناد مجعول و اظهار خلاف واقع و همچنین تبانی با برخی از کارکنان دستگاهای مختلف، اقدام به خروج غیرقانونی این میزان کالا از گمرک کرده‌اند.

اقدامات اخیر وزارت اطلاعات و کشف هزار و 128 کانتینر کالای قاچاق ازجمله مواردی است که به دلیل ضعف عمده در سیستم گمرکی کشور رخ‌داده و اقتصاد ایران از این طریق خسارات جبران‌ناپذیری را متحمل شده و چه بسیار کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی که تعطیل شدند تا قاچاقچیان کالا به سودهای هنگفت برسند.

ضعف سیستماتیک و فساد غیرقابل‌تصور در گمرکات کشور در حالی این روزها یک‌به‌یک توسط نیروی انتظامی و نهادهای نظارتی و وزارت اطلاعات مورد تائید قرار می‌گیرد که متأسفانه کرباسیان وزیر اقتصاد فعلی و رئیس‌کل سابق گمرک همچنان معتقد است که خبر نیست و گمرک ایران از بهترین گمرکات کشور است و به مسیر زرد و سبز و دو دستگاه ایکس ری مستعمل و ازکارافتاده و دستورالعمل‌های فساد خیز خود افتخار می‌کند.

مسعود کرباسیان چند ماهی است که بر کرسی وزارت اقتصاد تکیه زده است. دراین‌بین بسیاری از رسانه‌ها و همچنین نمایندگان مجلس با توجه به اینکه زمان زیادی از اولین تجربه حضور کرباسیان در قامت یک وزیر نمی‌گذرد، فعلاً به‌صورت غیرمستقیم مباحث انتقادی خود را مطرح کنند. این در حالی است که با توجه به رزومه و مدارک تحصیلی دکتر کرباسیان، وی در حوزه گمرک سوابق زیادی داشته و در بسیاری از زمینه‌های اقتصاد کلان ازجمله سیاست‌های معطوف به رشد، سیاست‌های حمایتی صنعتی، سیاست‌های ارزی، مباحث بانکی و مالیاتی، تورم، نقدینگی و اشتغال، برای ورود تمام‌قد هنوز از اطلاعات و تجربه کافی برخورد دار نیست.

کشف ابر قاچاق توسط وزارت اطلاعات و چند سؤال از وزیر اقتصاد

در این شرایط اظهارنظر خاص وزیر محترم اقتصاد بعد از دیدار با دبیر کل سازمان جهانی گمرک در خصوص عدم وجود قاچاق از مبادی رسمی، موجب تعجب بسیاری از کارشناسان شده است. ازآنجاکه مناطق آزاد هم جزو مبادی رسمی به شما می‌آیند به نظر نمی‌رسد که کرباسیان نافی ورود کالای قاچاق از این مناطق شده باشد و اشاره وی به محدود شدن قاچاق از گمرکات است. تأکید وزیر اقتصاد در موضوع عدم وجود قاچاق از گمرک بر قابلیت‌های سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی می‌باشد این در حالی است که آمارهای رسمی چه در پایان سال 95 و چه در نیمه خست سال جاری برخلاف نظر ایشان هست.

بر اساس آمارهای ستاد مبارزه با قاچاق ارز در پایان سال 95 رقم کل قاچاق 12.6 میلیارد دلار اعلام شد، به‌غیراز قاچاق از طریق مسافری، کوله بری و ته لنجی حدود 5.1 میلیارد دلار قاچاق از طریق گمرک و مناطق آزاد صورت گرفته است. این میزان قاچاق حدود 42 درصد از کل قاچاق برآوردی در سال 95 را شامل می‌شود.

به‌هرحال چنان‌که مشخص است تعداد کانتینرهای قاچاق گزارش‌شده توسط وزارت اطلاعات رکوردهای قاچاق از مبادی رسمی و غیررسمی را جابه‌جا کرد. دراین‌بین برخی نماینده‌های مجلس شورای اسلامی سؤالاتی را از وزیر اقتصاد مطرح کرده‌اند که این پرسش‌ها فعلاً در نوبت بررسی قرارگرفته است. بر همین اساس پیشنهاد می‌شود وزیر محترم اقتصاد خود را برای پاسخ‌گویی به نمایندگان و افکار عمومی و به‌خصوص ابر قاچاق ظروف شیشه‌ای و دیگر موارد اعلامی از سوی وزارت اطلاعات که پیش‌ازاین توسط بولتن نیوز افشاشده است آماده کند. هرچند به خاطر همین افشاگری گمرک کرباسیان از بولتن نیوز شکایت کرده است.

در ادامه این گزارش تصویر گزارش حسین قادری بازرس ویژه و بازرسان ویژه که در بهمن‌ماه 94 و تیرماه 1395 به دکتر کرباسیان ریاست کل گمرک ایران در آن زمان نوشته‌شده را منتشر می‌کنیم تا شاید قصور و کوتاهی کرباسیان برای آن دسته که فکر می‌کنند ایشان مقصر نیستند بیشتر آشکار شود. ناگفته نماند که کرباسیان مسئول تهیه این گزارش را بعد از ارائه گزارش بازنشست کرد!

کشف ابر قاچاق توسط وزارت اطلاعات و چند سؤال از وزیر اقتصاد

کشف ابر قاچاق توسط وزارت اطلاعات و چند سؤال از وزیر اقتصاد

کشف ابر قاچاق توسط وزارت اطلاعات و چند سؤال از وزیر اقتصاد

کشف ابر قاچاق توسط وزارت اطلاعات و چند سؤال از وزیر اقتصاد

به‌راستی اگر دکتر کرباسیان اگر در زمان خود به این گزارش مستند و جامع بازرسان ترتیب اثر می‌داد آیا این‌همه خسارت جبران‌ناپذیر متوجه خزانه دولت می‌شد.

آیا 3000 کانتینر ظروف کریستال می‌تواند بدون مساعدت و مشارکت مدیران گمرک از گمرکات بندرعباس و قشم و ارس ترخیص شود

اگر دکتر کرباسیان به این گفته‌ها هنوز هم شک دارد یک‌بار دیگر گزارش بازرسان متعدد گمرک و دستور مقامات ریاست جمهوری را در هامش نامه بازرسان مرور کنند تا حقایق بیشتری برایشان آشکار شود.

#قاچاق کالا #وزارت اطلاعات #گمرک
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


شغل پسر رئیس جمهور سابق ایران! +عکس اسکان موقت زلزله‌زدگان به‌زودی آغاز می‌شود هزینه تعمیر آیفون ایکس شما را شوکه می‌کند! تنش‌زدایی در جنوب سوریه مطابق با منافع هر دو طرف است آمریکا حداقل دو هدف از ارسال موشک‌های کروز به لهستان دارد سیاست ایران در عراق و سوریه نتیجه داشته است/ بودجه با برنامه‌ریزی‌های جدید به مجلس ارائه می‌شود رژیم صهیونیستی و عربستان پایگاه‌های آمریکا هستند/تلاش دولت برای حل مشکل گرانی و بیکاری فیلیپ لام، مرد سال فوتبال آلمان شد مهم‌ترین نیاز زلزله زدگان غرب کشور کانکس است اصفهانی‌ها برای کمک به مردم زلزله زده غرب کشور پیشگام بوده‌اند منابع آگاه: موگابه از ریاست‌جمهوری زیمبابوه کناره‌گیری کرد مسمومیت 45 نفر بر اثر نشت گاز در فیروزآباد کجور دایی و کریمی پیشنهاد شفر را قبول می‌کنند؟ آخرین وضعیت حکم پرونده پزشکی کیارستمی عادل الجبیر: دست روی دست نمی‌گذاریم "45 روز تا 2 ماه" روستاها را بازسازی می‌کنیم‌ سفیر عربستان: ایران به ائتلاف سعودی بپیوندد! پیروزی آلکمار در حضور جهانبخش اتحادیه عرب: فعلا علیه ایران اعلام جنگ نمی‌کنیم 3 هزار سیم‌کارت ارسال کننده پیامک مزاحم مسدود شد عادل الجبیر: در برابر تجاوزهای ایران سکوت نخواهیم کرد دومین اخطار اسرائیل به مواضع ارتش سوریه تصویری دردناک از زلزله کرمانشاه +عکس وزارت بهداشت 10 هزارنفر را استخدام می‌کند/ برای ثبت نام در آزمون تا اول آذر فرصت است درگیری پلیس و مردم یونان در سالگرد انقلاب/تصاویر عکسی که یک زن برای هشدار به مادران به اشتراک گذاشت! دو مجروح در پی انفجار کپسول گاز خانگی رکوردهای عجیب که در گینس ثبت شده‌اند +تصاویر اکثر ژاپنی‌ها می‌خواهند با کره شمالی بجنگند بناهای تاریخی که در زلزله غرب کشور بیشترین آسیب‌ها را دیدند ابولا رمزگشایی شد؟ موگابه: به کارم ادامه می‌دهم صدور بیانیه اتحادیه عرب علیه ایران برگزاری مراسم عزاداری بیست ونه و سی صفر در پایگاه ریحانة النبی 22 مزدور آل سعود توسط تک تیراندازان کشته و زخمی شدند دایی و کریمی پیشنهاد شفر را قبول می‌کنند؟ عاشق خنده‌هاتم +عکس دستگیری سارقان زورگیر در شهریار درگیری در اردوگاه عین الحلوه لبنان دانلود؛ ستارگانی که به عنوان قهرمان به اولین باشگاه خود بازگشتند پوگبا: اگر به قهرمانی در لیگ باور نداشتم، فوتبال را کنار می‌گذاشتم! به خادمی ملت افتخار می‌کنیم/اسکان موقت زلزله زدگان روستایی به زودی آغاز می‌شود/برعهدمان در کمک به زلزله زدگان پایبندیم تکذیب کمک صدمیلیاردی دولت به پرسپولیس و استقلال نماینده لبنان در اتحادیه عرب: تهدید لبنان و حزب‌الله را نمی‌پذیریم دست رباتیک از طریق سیستم عصبی خود قادر به دریافت حس لامسه خواهد بود افزایش 50 درصدی ظرفیت ترانزیت دیتای کشور در 100 روز نخست دولت دوازدهم ظریف وارد تهران شد مرحله اولیه بحران را پشت سرگذاشتیم و باید به فکر مراحل بعدی باشیم ظریف وارد تهران شد از غبار کفش زوار حرم/ کور مادر زاد درمان می‌شود
نتانیاهو استقبال کرد؛ رونمایی از طراحی جدید ترامپ/کشور فلسطینی کوچکتر مرزهای 1967/استفاده از اهرم فشار ریاض لوب‌لاگ: محمد بن سلمان؛ فواره چون بلند شود، سرنگون شود آتش سوزی تانکر حامل سوخت در محور سمنان - سرخه /ادامه تردد خودروها بعد مهار آتش آتش سوزی تانکر حامل سوخت در محور سمنان - سرخهادامه تردد خودروها بعد مهار آتش رایج‌ترین روش گذران اوقات فراغتزنان خانه‌دار ولیعهد عربستان از ترور جان به‌در برد خلاصه بازی الهلال عربستان و اوراواردز ژاپن در 27 آبان 96 +فیلم صدور بیانیه ریاض از سوی اتحادیه عرب علیه ایران دزفول ششمین شهید مدافع حرم خود را تقدیم کرد اعتراف تکان دهنده‌ی قاتل دختر 15 ساله مرندی بینی سرخیو راموس شکست مداحی شهادت امام رضا (ع) با نوای محمود کریمی + صوت عکس:: تشییع شهید محمد عبداللهی در تهران سفر رئیس‌جمهور به مشهد لغو شد ترامپ به میزبان سعد حریری چه گفت آن کس که جهانگیری را لعنت کرد! پزشک کیارستمی به پرداخت دیه محکوم شد گلچین مداحی شهادت امام رضا (ع) با صدای میثم مطیعی + صوت علیرضا نظری به خیل شهدای مدافع حرم پیوست + عکس مدافع حرم سبزواری به جمع شهدا پیوست + تصویر هشتگ ضد آل سعود در توییتر فراگیر شد! رونمایی جدیدترین موتور سیکلت bmw در میلان +عکس واکنش وحید حقانیان به اظهاراتش علیه جهانگیری تصاویر جدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه رامون دیاز: الهلال در ژاپن پیروز می‌شود مهدی موحدنیا در راه دفاع از حریم اهل بیت (ع) به شهادت رسید + عکس قطر: روابط ما با ایران، منحصر به فرد است واژگونی تانکر حمل سوخت در سرخه موگابه عزل شد رزمنده سبزواری مدافع حرم به درجه رفیع شهادت نائل شد موگابه یکشنبه از ریاست‌جمهوری زیمبابوه برکنار می‌شود وزیر خارجه لبنان در نشست اتحادیه عرب حضور نخواهد یافت پاسخ کنایه‌آمیز ظریف به ادعاهای مقامات سعودی علیه ایران حقانیان: 25 سال با جهانگیری همکار بوده‌ام/باید مشکلات مردم را حل کنیم نه اینکه … آینده سیاسی موگابه در ابهام کشف محموله دپو شده کمکهای امدادی مردم چهار غایب بزرگ استقلال مقابل سیاه جامگان محیط‌بانان کرمانشاهی سهم پوتین امسال خود را به زلزله‌زدگان دادند عکس: فروش مازراتی میلیاردی برای کمک به زلزله زدگان اقتصاددان: تورم بسیار بسیار شدید در راه است دایی: از طریق پلیس فتا پیگیر ارسال پیام با نام من به روحانی هستم/ پرسپولیس به بیش از 25 نامه من پاسخ نداد برانکو: بازیکنان‌مان حرفه‌ای هستند و اتفاقات اخیر تاثیری روی کار آنها ندارد/ دوست ندارم ایران و کرواسی همگروه شوند/ به خاطر پول بازی می‌کنیم! پیش بینی رخداد 20 زلزله در 2018 میلادی جزئیات حادثه تیراندازی امروز در قزوین دانشمندان، سال آینده را سال زلزله‌های بزرگ می‌دانند عزل «موگابه» از ریاست حزب حاکم زیمبابوه ماجرای تغییر مدیرعامل سایپا مهاجری: استراتژی پدیده در مقابل پرسپولیس، پیروزی است؛ جادوگری؟ این مسائل همیشه در فوتبال بوده است اعلام جزئیات آزمون دکتری 97/ آغاز ثبت‌نام از چهارشنبه

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me