تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:()
کد خبر:12398510
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۲۲:۴۴

حریری پس از هشدار اروپا: تا فردا به لبنان بازمی گردم

سرویس خارجی: سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان در صفحه توئیتر خود اعلام کرد حالش خوب است و تا فردا به بیروت بازمی‌گردد. حریری در ادامه، همه را به آرامش فراخواند و گفت: خانواده‌ام در عربستان سعودی، مملکت خیر هستند. گفتنی است اعلام زمان بازگشت حریری پس از هشدارها و اعمال فشار اتحادیه اروپا به وی برای بازگشت از عربستان به کشورش صورت گرفت. اتحادیه اروپا درباره دخالت‌های خارجی در امور داخلی لبنان هشدار داد. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا طی سخنانی در نشست با وزیران […]
حریری پس از هشدار اروپا: تا فردا به لبنان بازمی گردم
سرویس خارجی: سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان در صفحه توئیتر خود اعلام کرد حالش خوب است و تا فردا به بیروت بازمی‌گردد.
حریری در ادامه، همه را به آرامش فراخواند و گفت: خانواده‌ام در عربستان سعودی، مملکت خیر هستند. گفتنی است اعلام زمان بازگشت حریری پس از هشدارها و اعمال فشار اتحادیه اروپا به وی برای بازگشت از عربستان به کشورش صورت گرفت. اتحادیه اروپا درباره دخالت‌های خارجی در امور داخلی لبنان هشدار داد. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا طی سخنانی در نشست با وزیران خارجه این اتحادیه در بروکسل، گفت: قبل از هر چیزی از گروه‌های سیاسی لبنان می‌خواهیم که تمرکزشان بر لبنان باشد. وی افزود: از سعد حریری نخست‌وزیر لبنان نیز می‌خواهیم که به کشورش و دولت وحدت ملی بازگردد و بر دستاوردهای داخلی آن تمرکز کند.
موگرینی گفت: ما خواستار عدم دخالت‌ خارجی در لبنان هستیم، زیرا معتقدیم که عدم دخالت خارجی برای جلوگیری از کشیده شدن درگیری‌های منطقه‌ای به لبنان ضروری است. از سوی دیگر جان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه نیز در حاشیه این نشست، خواستار عدم دخالت کشورهای دیگر در امور لبنان شد و گفت: ما نگران ثبات لبنان و خواستار عدم دخالت در امور این کشور هستیم.
از سویی منابع فرانسوی گفتند در صورتی که سعد حریری تا عصر امروز چهارشنبه به لبنان بازنگردد، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گزینه ارجاع موضوع به شورای امنیت را به صورت جدی مورد بررسی قرار می‌دهد.منابع فرانسوی می‌گویند که رئیس جمهوری این کشور، ضرب‌الاجلی را برای بازگشت سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان به بیروت تعیین کرد .روزنامه الاخبار به نقل از منبعی در کاخ الیزه نوشت: مکرون ضرب‌الاجلی را تا عصر امروز چهارشنبه برای بازگشت سعد حریری به بیروت تعیین کرده تا استعفای خود را به صورت رسمی ارائه کند یا وظایف خود را در مقام نخست‌وزیری از سر بگیرد .این منبع گفت که مکرون با دبیرکل سازمان ملل گفتگویی تلفنی داشته و طی آن آخرین تحولات مرتبط با این مسئله را به اطلاع وی رسانده و بر سر امکان اتخاذ اقداماتی در چارچوب سازمان ملل با وی گفتگو کرده است. این مقام فرانسوی گفت که در صورت پایان یافتن ضرب الاجل و عدم بازگشت حریری به لبنان، کاخ الیزه گزینه رجوع به شورای امنیت سازمان ملل را به طور جدی بررسی خواهد کرد. مکرون نیز قرار است در حاشیه اجلاس تغییرات آب و هوایی در شهر بون فرانسه با گوترش در این باره صحبت کند. همچنین انتظار می‌رود مکرون گزینه رجوع به شورای امنیت را طی دیدار با جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان نیز مورد بررسی قرار دهد.
در این حال وزیر خارجه لبنان گفت: احتمالا حریری در روز استقلال مصادف با ۲۲ نوامبر برگردد.
اسقف اعظم مارونی‌های لبنان نیز از بازگشت نخست‌وزیر مستعفی این کشور در سریعترین زمان ممکن خبر داد. اسقف اعظم «بشاره پطرس الراعی» رهبر کلیسای مسیحیان مارونی لبنان پس از دیدار با مقامات سعودی و نیز سعد حریری در ریاض اعلام کرد حریری در سریعترین زمان ممکن به بیروت بازمی‌گردد. از سوی دیگر، منابع تصمیم‌گیری در جریان المستقبل لبنان اعلام کردند: هیچ کس پاسخی پیرامون تاریخ بازگشت سعد حریری ندارد و ما بر این باور نیستیم که خود حریری نیز پاسخی در این خصوص داشته باشد چراکه اشاره‌های جدی مبنی بر بازگشت قریب الوقوع وی وجود ندارد و فقط عربستان می‌تواند به درخواست‌های بین‌المللی پیش از آنکه به فشار تبدیل شوند، پاسخ دهد. در این حال نماینده عربستان در سازمان ملل اعلام کرد، این نخستین بار نیست که حریری به عربستان سفر می‌کند و وی همواره به ریاض آمد و شد دارد. عبدالله المعلمی، پیرامون اینکه آیا سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان در عربستان در حصر قرار گرفته است، گفت، حریری ظرف روزهای آتی به لبنان بازمی‌گردد، وی در حبس خانگی نیست بلکه در عربستان با عزت و کرامت با وی برخورد می‌شود.
از طرفی نشریه فرانسوی فیگارو نوشت: مصاحبه اخیر حریری نگرانی‌های لبنانی‌ها را انعکاس داد و مناقشه میان عربستان و ایران در پس این استعفا می‌تواند لبنان را با بحران‌های بیشتری مواجه کرده و آن را به کشوری ضعیف تبدیل کند. به نوشته فیگارو، لبنانی‌ها نگران برنامه‌های ولیعهد عربستان هستند.
در چنین شرایطی یکی از معارضان حکومت عربستان سعودی ادعا کرد نخست‌وزیر لبنان قبل از استعفا قصد سفر به ایران و سوریه را داشت. «علی‌ آل‌احمد»، تحلیلگر معارض حکومت سعودی و بنیانگذار اندیشکده «امور خلیج فارس»، مستقر در واشنگتن در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: منابع آگاه به من می‌گویند محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان، حریری را به توافقی محرمانه با دبیر کل حزب‌الله لبنان، بدون اطلاع وی متهم کرده است.او همچنین با بیان این ادعا که توافق مذکور در زمینه سوریه بوده نوشت: حریری قرار بود به ایران و پس از آن دمشق سفر کند و اطلاعات مربوط به این موضوع از طریق کارکنانش به عربستان سعودی درز کرد.
در این حال مشاور رئیس‌جمهور لبنان اعلام کرد تعدادی از صاحبان نفوذ در دولت آمریکا دنبال آن بودند تا متحدان منطقه‌ای را با خود همراه و ضربه‌ای سخت به لبنان وارد کنند اما این توطئه شکست خورد. «جان عزیز» اعلام کرد آنچه چند روز پیش درباره تصمیمی بین‌المللی برای بازگرداندن لبنان به سال ۱۹۸۲ گفته شد، پیام خارجی واضح و مفصلی بود که بخش‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ ماجرا از این قرار بود که اطلاعاتی به لبنان رسید مبنی بر اینکه تعدادی از صاحبان نفوذ در دولت آمریکا به دنبال اشتراک‌نظر با متحدانشان در منطقه بودند تا لبنان را تحریم یا ضربه‌ای سخت به آن وارد کنند نه اینکه این ضربه حتما نظامی باشد.
وی تصریح کرد این برای ما واضح بود که سعد حریری این توطئه را نمی‌پذیرد و چه بسا همین موضوع او را در شرایط کنونی قرار داده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


ارتقای عملکرد کسب و کار تعاونی با رویکرد بازطراحی توان تولیدی تأثیر عملکرد مشتری بر رابطه بین عملکرد مالی و بازاریابی کارآفرینانه تبیین الگوی عملکرد رسانه در راستای تقویت کارکردهای خانواده اسلامی تبدیل پسماند غذا به کود در 24 ساعت فرانسه به دنبال افزایش نفوذ در لبنان است/ سرنوشت حریری پس از بازگشت به بیروت مشخص نیست قیمت واحد مسکونی 50 متری در تهران؟ +جدول کشته شدن چهار عضو القاعده به دنبال حمله هوایی یک هواپیمای بدون سرنشین در یمن اتحادیه عسرائیل در حملات خمپاره‌ای به دمشق دو عضو تیم ملی جودوی سوریه کشته شدند لزوم احداث راهدارخانه در گردنه شول‌آباد الیگودرز کاهش خطر نارسایی قلبی با مصرف این رژیم غذایی هدف آمریکا از حضور در سوریه، مقابله با ایران و روسیه است سرخط روزنامه‌های چین سه شنبه 30 آبان ماه کاهش 600 هزارتومانی قیمت هرکیلوگرم زعفران/برداشت تا 15 آذر ادامه دارد نقش بی‌بدیل جبهه مقاومت در شکست داعش اوقات شرعی سه شنبه 30 آبان ماه به افق خرم آباد بهای نفت شاخص نیویورک کاهش یافت پشت پرده مخالفت با بازگشت شمسایی به تیم ملی اولتیماتوم دولت به دارندگان ارز/رونق جلسات ارزی عصرانه دولتمردان تصاویر صفحه روزنامه‌های سه‌شنبه 30 آبان واکنش وزیر خارجه عربستان به گزارشات درباره ارتباطات ریاض و تل‌آویو سازمان حمایت نمی‌تواند در قیمت‌گذاری لوازم خانگی دخالت کند/ با این مدیریت به جایی نمی‌رسیم منچستریونایتد بودجه جذب بیل و گریزمان را تهیه کرده! پاییز در باغ «بوتانیکال» تفلیس+عکس کشور از حضور بسیجی در میدان‌های مختلف، تجربه‌ی خوبی دارد حماس اظهارات وزیر خارجه عربستان را محکوم کرد راهکارهایی خانگی برای سفید کردن دندان‌ها دانلود es file explorer pro v1.1.2؛ بهترین فایل منیجر «رسیتال پیانو کلاسیک» در ارسباران به روی صحنه می‌رود مشاهده 4 قلاده یوزپلنگ در توران +تصاویر بازارهای برده فروشی داعش در ترکیه آیت الله سبحانی: ارتباط ایران با عربستان و مصر باید مطلوب باشد / می‌توانیم اختلافات را رفع کنیم / هر وقت عقل و سیاست در کنار یکدیگر قرار گرفته توانسته‌ایم به نتیجه برسیم وصیت‌نامه شهید سید مسعود رضایی/ کسی که رهبرش پیر جماران شد، نمی‌تواند مقابل فریاد کمک‌خواهی مسلمین آرام باشد "وال پست" چیست؟ ایران بسان ققنوس است بیرانوند چه کار کرده که هواداران نام عابدزاده را فریاد می‌زنند؟ عربستان زنان برقع پوش را خدمه قطار کرد + تصاویر اعلام مصادیق جدید برای قاچاق ارز مرگ قاتل بازیگر زن سرشناس در زندان کنکور چگونه نظام آموزش‌وپرورش کشور را به بحران کشاند؟ ابتکارات ایران کار داعش را یکسره کرد/ صهیونیست‌ها به‌دنبال آتش‌افروزی جدید در منطقه هستند برگزاری اردوهای جهادی د رمناطق محروم/ برگزاری جشنواره سراسری شعر قد قامت زخم در مرکزیت استان در هفته بسیج 700 روز در حبس گروگان‌گیری، فرجام‌دوستی‌خیابانی سهام وال‌استریت و دلار افت کردند ثبت دوغ به عنوان نوشیدنی سنتی ایران پزشک معالج مرحوم کیارستمی محکوم شد برعهده گرفتن آواربرداری و اسکان روستای "امام عباس" توسط خیرین اصفهان/آمادگی شهرداری برای بازسازی مناطق زلزله زده عیوب انکساری بیشترین علت مراجعه مردم به چشم‌پزشک چرا باید تب را جدی بگیرید؟
بسیج مستضعفینشایسته‌ترین نهاد در مسیر محرومیت‌زدایی پایگاه بسیج مرکزاشتغالزایی خانم‌های محله است شروع ناکام فیلم جدید بتمن و سوپرمن/ «لیگ عدالت» در فهرست 50 افتتاحیه پرفروش تاریخ هم قرار نگرفت سفیر سوریه در بیروت: پیروزی در البوکمال تمام طرح‌های صهیونیستی آمریکایی علیه مقاومت را ناکام گذاشت بازوند: حضور رهبر انقلاب، برای ما دلگرمی بود موشه یعلون: سعودی‌ها آنچه ما به عبری می‌گوییم را به عربی تکرار می‌کنند آخرین گزارش از اقدامات درمانیامدادی و حمایتی در منطقه زلزله‌زده حمایت بانک صنعت و معدناز زلزله‌زدگان کرمانشاه قاسمی در واکنش به بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب: عربستان دست از دنباله‌روی از سیاست‌های رژیم صهیونیستی بردارد هشت سال تجاوز ناپدری به دختر جوان با دستور وزیر اقتصاد: اعطای تسهیلات بانکی به زلزله‌زدگان آغاز شد از سوی پژوهشگاه ابن‌سینا؛ کنفرانس فوریت‌های مامایی و علل شایع مرگ ومیر مادران برگزار می‌شود با همکاری پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاددانشگاهی؛ نشست تخصصی «به سوی کنشگری شهر سازان در عرصه عمومی» برگزار شد صحبت‌های مقام معظم رهبری در جمع مردم سرپل ذهاب کانون زلزله 5/3 ریشتری امشب مهران +عکس بازدید سرزده رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه امیر جاویدپور شهردار بروجرد شد 5 کشته در تصادف پراید با اتوبوس در محور بیرجند-قاین انتشار تصاویر سردار سلیمانی در بوکمال زلزله 5.3 ریشتری در مهران واکنش عجیب بیرانوند به هواداران پرسپولیس سخنرانی موگابه بدون اعلام استعفا خلاصه بازی پرسپولیس 0 - 0 پدیده اسرائیل نمی‌تواند آتش جنگ درسوریه و لبنان را شعله ور کند زلزله 5.3 ریشتری حوالی مهران را لرزاند زلزله 7 ریشتری در شرق استرالیا حضور رهبر انقلاب در جمع مردم سرپل ذهاب زلزله 5.3 ریشتری مهران را لرزاند سفر رهبر انقلاب به مناطق زلزله زده کرمانشاه اسرائیل جرات حمله بهلبنان و سوریه را ندارد از سوی دفتر تجاری‌سازی فناوری جهاددانشگاهی البرز؛ نشست "تحلیل و بررسی زیست‌بوم کارآفرینی" در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود سفر رهبر انقلاب به مناطق زلزله زده کرمانشاه+عکس حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله زده غرب کشور حضور رهبر انقلاب در مناطق زلزله‌زده تاثیر زلزله کرمانشاه بر زمین زلزله مهران خسارتی به بار آورده است؟ حرکت جنجالی بیرانوند در بازی با پدیده کمک بازیگر کره‌ای به زلزله زدگان کرمانشاه سخنان رهبر انقلاب در سرپل ذهاب 5 کشته در حادثه برخورد پراید با اتوبوس کشتی گیر مطرح در یک درگیری جان خود را از دست داد حضور مقام معظم رهبری در میان زلزله زدگان کرمانشاه جزئیاتی از تحریم جدید امریکا علیه دو فرد و چهار شرکت مرتبط با ایران جزئیات نشست مجلس درباره تامین اجتماعی 5 کشته در تصادف جاده بیرجند-قاین دعوت یک ایرانی دیگر به مراسم قرعه‌کشی جام جهانی خلاصه بازی سپاهان و تراکتورسازی در 29 آبان 96 + فیلم زلزله 7 ریشتری در استرالیا با هشدار سونامی واکنش سایپا درباره تغییر مدیرعامل

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me