تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:رسا
دسته:متفرقه-استان ها-استان ها()
کد خبر:12404093
۱۳۹۶/۰۸/۲۴ ۰۹:۰۷

چند خبر کوتاه از خراسان رضوی

خدمت رسانی به بیش از 80 هزار زائر اربعین در موکب الثقلین، راه اندازی انجمن وقف نخبگان دانش آموزی در خراسان رضوی و اعلام فراخوان ششمین همایش وقف و رسانه عناوین مهمترین خبرهای کوتاه اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی است.
چند خبر کوتاه از خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری رسا در مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، نشست خبری اعزام کاروان تدارکاتی اربعین حسینی موکب الثقلین با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی و محمدحسن واحدی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی و جمعی از مسولان برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: کاروانی که امروز به کشور عراق اعزام می شود ویژه موکب الثقلین است که در عمود 1217 قرار دارد.

وی افزود: این موکب دارای ظرفیت روزانه 1200 نفر است که در مجموع طی ده روز در ایام اربعین به 12 هزار نفر خدمت رسانی می کند.

مدیرکل اوقاف خراسان رضوی با بیان اینکه در موکب الثقلین در 4 نوبت صبحانه، ناهار، شام و میان وعده از زائران پذیرایی می شود، اظهار کرد: بیش از 80هزار پذیرایی برای برای 8 هزار نفر پیش بینی شده است.

حجت الاسلام احمدزاده تصریح کرد: نانوایی مستقر در محل موکب که روزانه  15هزار نان پخت می کند که در مجموع 150هزار نان پخت می نماید.

وی با بیان اینکه 80 نفر نیروی خدمه به صورت افتخاری 80 نفردر موکب ثقلین برای فعالیتهای پذیرایی از زوارامام حسین (ع) پذیرایی می کند، گف: 80 مبلغ مذهبی در موکب الثقلین حضور دارند که 20 نفر در موکب و 60 نفر در مسیر زائران پیاده به ارائه خدمت می پردازند. هزنیه های این موکب از محل موقوفات مرتبط و کمک های خیرین تامین می شود.

 معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی نیزگفت: نمایندگان ۹ کمیته استانی کار مدیریت و ارزیابی را در عراق انجام خواهند داد، یک دستور العمل خود امنیتی تهیه و به کاروان ها و متولیان ابلاغ شده است.

وی اظهار کرد: تا امروز در سامانه سما ۵۳ هزار نفر برای صدور ویزرا ثبت نام کرده اند که برای ۴۰ هزار نفر از این تعداد روادید صادر شده اما اوج ثبت نام در روزهای آینده خواهد بود که با هواپیما، اتوبوس و اتومبیل شخصی راهی خواهند شد همچنین ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس و ۱۵ پرواز به عتبات عالیات هم پیش بینی شده است.

 

نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری در مشهد مقدس برگزار می شود

حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی  با اشاره به اینکه امسال همایش ملی وقف علم وفناوری در جهت توسعه و تبیین نیاز به وقف علمی به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود، بیان داشت: مقدمات و سیاست گذاری آن انجام شده که با حضور اساتید و فرهیختگان این نیاز علمی تبدیل به گفتمان شود.

حجت الاسلام احمد زاده افزود: به همت کمیته یاوران وقف این دغدغه به مسوولان منتقل شده تا بتوانند این موضوع را دنبال و زمینه ایجاد وقف در عرصه های علم وفناوری، حمایت از نخبگان، پژوهش و موضوعات دانش بنیان فراهم شود.

دبیر نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری،  نیز در تشریح برگزاری این همایش گفت: وقف در زمینه ی علم و فناوری از حوزه های مهمی است، که اگر مردم و خیران آن را برعهده بگیرند، نتایج مفید و چشمگیری برای کشور خواهد داشت.

دکتر عباسی با اشاره به ضرورت اهتمام نسبت به رشد علمی و حمایت از مخترعان در سطوح عالی کشور افزود: اگر بخواهیم کشوری قدرتمند و توانمند باشیم باید در حوزه های دانش بنیان  و تولید علم با همکاری خیران در حوزه وقف  کشور را به ارتقای علمی مطلوب برسانیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان و جوانان ما از لحاظ فکر و ایده در جایگاه مناسبی قرار دارند و باید توانمندی آنان به تولید یک علم دانش بنیان توسعه یابد، ابراز امیدواری کرد که خراسان رضوی به عنوان پیشگام در عرصه وقف علم و فناوری  بتواند با این حرکت و تداوم به تدریج دیگر استان های کشور را نیز با خود همراه کند.

 

ششمین همایش وقف و رسانه 4آذر ماه در مشهد برگزار می شود

 همزمان با دهه وقف، ششمین همایش وقف و رسانه با موضوع وقف و بقاع متبرکه 4 آذر ماه امسال برگزار می شود. تبیین نقش رسانه ها در زمینه سازی و ترویج فرهنگ وقف در جامعه و تبیین مسائل روزآمد وقف و نیازهای روز برای وقف و تجلیل از فعالان رسانه ای عرصه وقف از اهداف برگزاری این همایش است.

این فراخوان درچند محور خبر، گزارش، عکس، فیلم کوتاه(مستند داستانی)، گرافیک مفهومی، نماهنگ با موضوع وقف و بقاع متبرکه در سطح استان خراسان رضوی برگزار می شود.

مهلت ارسال فراخوان آثار ارسالی ششمین همایش وقف و رسانه تا 25آبان ماه خواهد بود .علاقمندان می توانند آثار خود تا 21 آبان ماه سال جاری به دبیرخانه همایش به آدرس مشهد، خیابان آبکوه، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ارسال کنند.

بنابراین گزارش؛ همچنین به نشانی رایانامه waghfvaresane@gmail.com و یا از طریق تلگرام به آدرس @oghafkhrazavi ارسال کنند. شماره تماس 38480153 -051 جهت کسب اطلاعات بیشتر پاسخگوی مخاطبین این همایش است.

 

انجمن وقف نخبگان دانش آموزی در خراسان رضوی راه اندازی شد

 انجمن وقف نخبگان دانش آموزی در راستای شناسایی، جذب و هدایت دانش آموزان نخبه و مستعد در خراسان رضوی راه اندازی شد.

مراسم اعطای احکام اعضای انجمن وقف نخبگان دانش آموزی با حضورحجت الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی برگزار شد.

حجت الاسلام صادق عیدی، عضو انجمن وقف نخبگان دانش آموزی در حاشیه این مراسم بیان کرد: شناسایی، جذب و هدایت دانش آموزان نخبه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است.

وی افزود: برای تقویت بنیه علمی جامعه باید حمایت از نخبگان صورت گیرد که این امر با شناسایی افراد مستعد و نخبه از دوران ابتدایی و متوسطه اول محقق می شود.

عضو انجمن وقف نخبگان دانش آموزی گفت: طرح لبیک بر اساس منویات مقام معظم رهبری در حوزه تعلیم و تربیت نخبگان دانش آموزی بناشده که امید است، این طرح به طور کلی در سراسر کشور اجرا شود. این طرح برای دومین سال متوالی با هدف پشتیبانی از نخبگان علمی دانش آموزی و گسترش فرهنگ وقف در این زمینه اجرا می شود./930/پ۲۰۴/ب۲

#وقف علم و فناوری #اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


خاتمی: مذاکرات جواب نداده و تحریم‌ها بیشتر می‌شود استفاده از بالن برای تقویت موبایل در مناطق زلزله‌زده + عکس استان قزوین کار بازسازی واحدهای مسکونی گیلانغرب را انجام می‌دهد اولین تصویر ماهواره‌ای پردازش شده توسط سازمان فضایی ایران از مناطق زلزله‌زده در ایران و عراق حمله جنگنده‌های روس به داعش با عبور از آسمان ایران و عراق دومین جنایت امروز عربستان در غرب یمن حضور خانم بازیگر در مناطق زلزله‌زده+عکس زلزله دوباره اردبیل را لرزاند ازدواج با مادربزرگ 80 ساله برای فرار از سربازی 411 مدرسه مشهد شنبه تعطیل است حضورفعال امدادرسانان لرستان در کرمانشاه/مردم کمک نقدی داشته باشند وضعیت مصدومیت وریا غفوری بعد از mri مشخص می‌شود وزیر خارجه قطر: آنچه برای ما روی داد، برای لبنان تکرار می‌شود یادواره شهدا باید محفلی برای تبیین راه و سیره شهدا باشد بهره برداری از بزرگترین طرح آب رسانی در دنا چهاردهمین یادواره شهدای روستای مزرعه‌بید اسدآباد فقط امارات، سعودی را همراهی می‌کند هرکاسه حلیم و شله زرد نذری چقدر هزینه دارد؟ بیت‌کوین با قدرت بازگشت/ قیمت از 8000 دلار عبور کرد امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی دانشگاه سراسری بناب با دانشگاه آتاتورک ترکیه وقتی دوربین‌ها موتورسواران را شکار می‌کنند + فیلم لیست قیمت برخی از ماساژورهای دستی در بازار پایان کار دو نماینده کشورمان در روز نخست وزیر خارجه قطر: اتفاقی که علیه ما رخ داد، به نحو دیگری در لبنان در حال اتفاق افتادن است لیست پولدارترین ورزشکاران جهان/ راجر فدرر در صدر نشست+ تصاویر جایی که کلیه اعضای یک خانواده دفن شدند+عکس توزیع 55 میلیارد تومان چادر از سوی هلال‌احمر ممانعت پلیس از برپایی نماز جمعه مسلمانان در پاریس بازسازی 7 روستای کرمانشاه با مشارکت استان سمنان بزرگداشت عالم ربانی حجت ا لاسلام حاج شیخ عباس پورمحمدی یار امام راحل ورهبری+گزارش رایزنی‌های دیپلماتیک وزیر امور خارجه لبنان در مسکو گزارش مکتوب … صدایی که ماند، مردی که فراموش شد توزیع 55 میلیارد تومان چادر از سوی هلال‌احمر سردار آزمون به کمپین کمک به زلزله زدگان پیوست چه کسی جایگزین آقای سرمربی می‌شود؟ هشدار صریح نماینده اصلاح‌طلب مجلس؛ بست‌نشینی بقایی و حمایت احمدی‌نژاد بازی جدید جریان انحرافی است ابراز همدردی دیپلمات‌های جهان با زلزله زدگان غرب ایران روز نخست جودو گرندپری هلند / پنجمی نوری‌زاده و حذف رشنونژاد برتری آمریکا برابر روسیه و چین رو به افول است برخورد بالگرد با هواپیما در انگلیس پایان کار علی اکبر طاهری در پرسپولیس؟ عکس/ کمک‌های اهدایی خانواده شهدای زینبیون به زلزله زدگان کرمانشاه تصاویر/ روستاهای دشت ذهاب پنج روز پس از زلزله علیرضا رحیمی: هشدار آیت‌الله هاشمی نسبت به حلقه انحرافی شنیده نشد/ توطئه‌های جدید توسط حلقه مطروده نو به نو می‌شوند فیلم | خودرویی با روکش طلا در نمایشگاه بین‌المللی موتور دبی آقای دبیرکل اصولگرا! بدتر از این چه می‌خواستید؟ سمنان / استقرار اتوبوس سلامت در دانشگاه سمنان. سازمان اطلاعات آلمان: تروریسم همچنان بزرگترین چالش برای ماست شهادت اولین خبرنگار حشدالشعبی در عراق
عکس:: عبدالرضا هلالی در مناطق زلزله زده توییت در مورد شایعه تماس بازوند با جهانگیری 5 کشته در تصادف جاده سروستان + عکس بازیگر پیشکسوت در نقش حبیب بن مظاهر درگذشت پنج کشته در تصادف پیکان و اتوبوس در جاده فسا – سروستان آمریکا کمک به زلزله زدگان کرمانشاه را بلوکه کرد 5 کشته در محور فسا به سروستان + عکس گاف بزرگ آمدنیوز درباره مکالمه تلفنی فرمانده سپاه کمک به زلزله زدگان کرمانشاه توسط امریکا بلوکه شد محمد بن سلمان هفته آینده پادشاه عربستان می‌شود پیام تسلیت رحلت "پیامبر اکرم (ص) " و شهادت "امام حسن مجتبی (ع) " آمریکا کمک به زلزله زدگان کرمانشاه را بلوکه کرد زلزله بروجرد را لرزاند اولتیماتوم استاندار کرمانشاه به دستگاه‌های اجرایی سرپل ذهاب / بانک‌ها و اداره‌ها باید صبح شنبه باز باشند مرگ یک افسر ارتش حین عملیات امدادرسانی اولتیماتوم استاندار کرمانشاه به دستگاه‌های اجرایی /باز هم انتقاد از ویران شدن مسکن‌های مهر در زلزله موگابه، درخواست کناره گیری از قدرت را رد کرد تلاش ایتالیا برای حضور در جام جهانی به جای ایران! دایی در حال کمک به زلزله زدگان کرمانشاه/عکس سخنگوی وزارت امور خارجه: فرانسه به بحران‌ها در خاورمیانه نگاهی یکسویه و جانبدارانه دارد واکنش قاسمی به وزیر خارجه فرانسه فوت یکی از نیروهای ارتش در مناطق زلزله زده لحظه دردناک نجات دو کودک زنده از زیر آوار + فیلم شهادت یک ارتشی در حین کمک به زلزله‌زدگان+عکس ابهام درباره سرنوشت موگابه واکنش ایران به اظهارات عادل الجبیر شهرام گودرزی عزادار شد گفت و گو با «محمدعلی ابطحی»، یک تئاتربین حرفه‌ای 9 مجروح در تصادف جاده بیرجند – سه قلعه آیزنکوت: آماده همکاری امنیتی با عربستان هستیم/ قصد جنگ با حزب‌الله را نداریم سرنوشت کودکان زلزله‌زده بی‌سرپرست چه می‌شود؟ بعیدی نژاد: جای تأسف است رسانه‌ها پرداخت بدهی انگلیس به ایران را به مسائل دیگر پیوند می‌زنند فراخوان عجیب به حامیان احمدی نژاد در کرمانشاه! فیس بوک کمک 200 هزار دلاری به زلزله زدگان کرمانشاه را بلوکه کرد نجات نوجوان قمی از چنگ آدم ربایان در زاهدان تشییع پیکر شهید حسن نیرپور در کرمانشاه استاندار کرمانشاه: مشکل کمبود چادر در مناطق زلزله‌زده نداریم/ رفع مشکل آب شرب قصرشیرین تا فردا/ آماده‌سازی مدارس تا دوشنبه‌ عکس: جواد خیابانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه صحبت‌های تند خیابانی خطاب به سازندگان مسکن مهر 5 کشته در تصادف پیکان و اتوبوس شاهکار بازیکن تیم کرمان در سوپرلیگ بسکتبال دختران پنج کشته در تصادف پیکان و اتوبوس در جاده فسا – سروستان گری لینکر، مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه ایتالیا امیدوار به حذف ایران از جام جهانی روسیه شهادت امام حسن (ع) با نوای محمود کریمی/مداحی زلزله 3.9 ریشتری بروجرد را لرزاند وزیر خارجه لبنان: برخی جریان‌های داخلی در بحران پیش آمده دست داشتند آغاز طرح برخورد با قهوه خانه‌ها و سفره خانه‌های تهران/ اصناف شئونات را رعایت نکنند پلمب می‌شوند اوقات شرعی جمعه بیست و ششم آبان ایتالیا امیدوار به حذف ایران یا چند کشور عربی از جام جهانی روسیه!

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me