تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:رسا
دسته:متفرقه-استان ها-استان ها()
کد خبر:12404358
۱۳۹۶/۰۸/۲۴ ۰۹:۱۶

60 وقف جدید در استان مرکزی به ثبت رسید

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: امسال بیش از 60 وقف جدید در سطح استان مرکزی با نیات مختلف از سوی خیران نیک اندیش ثبت شده است.
60 وقف جدید در استان مرکزی به ثبت رسید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی، حجت الاسلام اصغر سلطانی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته وقف در سالن جلسات اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی برگزار شد، بیان کرد: بیش از 60 وقف جدید در سطح استان مرکزی از سوی خیران نیک اندیش انجام شده و 280  امامزاده در سطح استان ثبت و تایید نهایی شده اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با تسلیت به خانواده های داغدار زلزله زدگان کرمانشاه، اظهار داشت: روز گذشته بیش از 10000 آب معدنی یک و نیم لیتری به سرپل ذهاب ارسال شد.

حجت الاسلام سلطانی با اشاره به این که در دهه وقف بیش از 150 برنامه  در ستاد وقف استان و شهرستان برگزار خواهد شد، بیان کرد: از جمله برنامه های استان مرکزی در دهه وقف، برگزاری 10 همایش یاوران وقف، 26 نشست تخصصی وقف با اصحاب صاحب نظری چون پزشکان، مهندسان، دانشجویان و نخبگان در راستای ایجاد تعامل، بیان رویکردهای وقف و اقدامات تبلیغی  ترویجی و توجه به نظرات و پیشنهادات آنان، تشکیل انجمن یاوران وقف در گروه های پنج نفره با محوریت یک موضوع خاص در مسیر یافت واقف، موقوفه و ایجاد وقف جدید ، برپایی 31 ایستگاه همه واقف باشیم و در کنار آن خیمه های معرفت و حضور کارشناسان خبره حقوقی و فنی با هدف مشاوره در حوزه وقف ، 14 آیین غبارروبی و تکریم امامزادگان ، برپایی 30 بقعه در روز شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) و 50 بقعه با برنامه های متنوع در روز 28 صفر در سطح استان است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ادامه داد: استان مرکزی مهد موقوفات است و هفته وقف با عناوین  25 آبان 96 وقف رسانه و بسیج مردمی، 26 آبان 96 وقف سنت نبوی و سیرت اهل بیت(ع)، 27 آبان 96 وقف و ترویج فرهنگ قرآنی، 28 آبان 96 وقف بقاع مبارکه و زیارت، 29 آبان 96 وقف خانواده و سبک زندگی اسلامی، 30 آبان 96 وقف علم و فناوری، یکم آذر 96 وقف و اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، دوم آذر 96 وقف علما و حوزه های علمیه، سومآذر 96 وقف، محیط زیست و سلامت، چهارم آذر 96 وقف اجرای امینانه نیات واقفان نامگذاری شده اند.

حجت الاسلام سلطانی اظهار داشت: همایش وقف و رسانه، ساعت 10 الی 13 روز چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۶، با حضور  قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک برگزار می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: نشست تخصصی وقف و اقتصاد مقاومتی نیز با حضور قدیری ابیانه ساعت ۱۲:۳۰ روز چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۶ در  دانشگاه صنعتی اراک با حضور اساتید، برگزار می شود.

حجت الاسلام سلطانی به برگزاری همایش برنامه سبک زندگی اسلامی و اقتصاد خانواده با محوریت وقف اشاره کرد و گفت: این برنامه با سخنرانی قدیری ابیانه روز چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۶ پس از نماز مغرب و عشا، در مسجدالزهرا واقع در خیابان هپکو، برگزار خواهد شد.

وی در رابطه با دیدار همکاران و کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، بیان کرد: این دیدار ساعت 10 تا 12 روز پنج شنبه، ۲۵ آبان ۹۶ در بیت امام جمعه اراک صورت می پذیرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اضافه کرد: ساعت ۹ روز پنج شنبه، ۲۵ آبان ۹۶ همایش سفیران هلال سرخ حسینی در سالن هلال احمر با حضور آیت الله دری نجف آبادی برگزار می شود و در مراسم اختتامیه به برگزیدگان فراخوان های مختلف کتاب و دلنوشته جوایزی اهدا خواهد شد.

حجت الاسلام سلطانی افزود: نمایشگاه هفته وقف شامل شاخص ترین فعالیت ها در حوزه های فرهنگی و اجتماعی در سطح بقاع متبرکه، مسائل سرمایه گذاری در موقوفات، اجرای نیت های انجام شده در سطح استان، بارزترین اقدامات عمرانی در امامزاده ها و مسابقات قرآنی می شود که  پس از اقامه نماز ظهر در امامزادگان عبدالله و آمنه خاتون(س) افتتاح شده و آیین غبارروبی گلزار شهدای اراک در عصر آن روز انجام خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در رابطه با سایر برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در دهه وقف،  اظهار داشت: عیادت از بیماران بیمارستان موقوفه آیت الله خوانساری، برگزاری ۱۰ محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برجسته کشوری و استانی، تور تبلیغی ویژه اصحاب رسانه با هدف دیدار از موقوفه ها و امامزادگان شاخص استان، اهدای خون کارکنان اداره کل در سازمان انتقال خون، کلنگ زنی و بازدید از پروژه های عمرانی، همایش استانی یاوران وقف با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم مفسر قرآن و عضو مجلس خبرگان رهبری، نشست هم اندیشی وقف و حوزه های علمیه با دعوت از 350 نفر از علما و امامان جمعه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه ، سخنرانی رؤسای شهرستان ها در نماز جمعه و قرعه کشی و اهدای جوایز شبانه به برگزیدگان مسابقه پیامکی صداوسیما از برنامه های دیگر دهه وقف است.

حجت الاسلام سلطانی در رابطه با خرید اوقاف مشارکتی وقف از سوی مردم، بیان کرد: بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان اوقاف مشارکتی وقف از سوی مردم  در جهت احداث فاز دوم بیمارستان آیت الله خوانساری خریداری شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با بیان این که اوج عشق، ایثار، توجه به ولی خدا، خروج از قوم گرایی و ملیت گرایی، اتحاد در جهان اسلام و کنار رفتن تفرقه، انقطاع از دنیا و مادیات و اتصال به معنویات مردم  را در اربعین حسینی شاهد بودیم، بیان کرد: مردم در اربعین حسینی مصداق بارز  (وابتغوا اليه الوسيله) به نمایش گذاشتند و امام حسین(ع) را به عنوان وسیله نجات خویش پیدا و انتخاب کردند.

وی ادامه داد:‌ اربعین مصداق بارز (وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا) است و مردم با قومیت ها، ملیت ها و فرهنگ های گوناگون برای احیای ارزش های اسلامی و ادامه مسیر امام حسین(ع) کنار یکدیگر جمع شدند.

حجت الاسلام سلطانی در رابطه با خدمات و اقدامات صورت گرفته از سوی اداره کل اوقاف در اربعین حسینی، گفت: از محل موقوفات مردمی مربوط به بحث اطعام سیدالشهدا(ع) بیش از 23 نفر از خادمان و محبان اهل بیت(ع) در کنار دو تن از کارکنان اداره اوقاف به عنوان کاروان اعزامی موکب امام حسین(ع) به مسجد جامع براثا کاظمین اعزام شدند و خدمات رفاهی، اسکان واطعام روزانه 4000 غذای گرم در اختیار زائران اربعین حسینی قرار دادند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: اداره کل اوقاف 13 روز خدمات برون مرزی انجام دادند، ظرفیت اسکان مسجد جامع براثا کاظمین  بطور میانگین 5000 نفر بود، حدود 2000 نفر  شب ها اسکان و روزانه 3000 نفر اطعام می شدند.

حجت الاسلام سلطانی با اشاره به خدمات داخلی صورت گرفته اداره کل در اربعین حسینی، بیان کرد: در امامزاده محمد عابد روزانه 1200 غذا تهیه، بارگیری شده  و در مسیر و موکب ها میان زائران و عاشقان حسینی توزیع شد.

وی اضافه کرد: امر اطعام داخلی زائران اربعین حسینی پنج روز قبل از اربعین آغاز شد و روز اربعین جاماندگانی که حرکتی نمادین به سمت امامزاده محمد عابد داشتند پذیرایی شدند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با بیان این که آب رسانی به زائران در مهران با تهیه بیش از 80000 بطری آب انجام شد، اظهار داشت: 40000 بطری آب به نماینده مسؤول ستاد اربعین در استانداری تحویل داده شد، 25000 بطری با کاروان اعزامی به مسجد براثا فرستاده شد و الباقی در اطعام جاماندگان در امامزاده محمد عابد توزیع شد./842/پ۲۰۲/ب۲

#مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی #اربعین حسینی #هفته وقف
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


شغل پسر رئیس جمهور سابق ایران! +عکس اسکان موقت زلزله‌زدگان به‌زودی آغاز می‌شود هزینه تعمیر آیفون ایکس شما را شوکه می‌کند! تنش‌زدایی در جنوب سوریه مطابق با منافع هر دو طرف است آمریکا حداقل دو هدف از ارسال موشک‌های کروز به لهستان دارد سیاست ایران در عراق و سوریه نتیجه داشته است/ بودجه با برنامه‌ریزی‌های جدید به مجلس ارائه می‌شود رژیم صهیونیستی و عربستان پایگاه‌های آمریکا هستند/تلاش دولت برای حل مشکل گرانی و بیکاری فیلیپ لام، مرد سال فوتبال آلمان شد مهم‌ترین نیاز زلزله زدگان غرب کشور کانکس است اصفهانی‌ها برای کمک به مردم زلزله زده غرب کشور پیشگام بوده‌اند منابع آگاه: موگابه از ریاست‌جمهوری زیمبابوه کناره‌گیری کرد مسمومیت 45 نفر بر اثر نشت گاز در فیروزآباد کجور دایی و کریمی پیشنهاد شفر را قبول می‌کنند؟ آخرین وضعیت حکم پرونده پزشکی کیارستمی عادل الجبیر: دست روی دست نمی‌گذاریم "45 روز تا 2 ماه" روستاها را بازسازی می‌کنیم‌ سفیر عربستان: ایران به ائتلاف سعودی بپیوندد! پیروزی آلکمار در حضور جهانبخش اتحادیه عرب: فعلا علیه ایران اعلام جنگ نمی‌کنیم 3 هزار سیم‌کارت ارسال کننده پیامک مزاحم مسدود شد عادل الجبیر: در برابر تجاوزهای ایران سکوت نخواهیم کرد دومین اخطار اسرائیل به مواضع ارتش سوریه تصویری دردناک از زلزله کرمانشاه +عکس وزارت بهداشت 10 هزارنفر را استخدام می‌کند/ برای ثبت نام در آزمون تا اول آذر فرصت است درگیری پلیس و مردم یونان در سالگرد انقلاب/تصاویر عکسی که یک زن برای هشدار به مادران به اشتراک گذاشت! دو مجروح در پی انفجار کپسول گاز خانگی رکوردهای عجیب که در گینس ثبت شده‌اند +تصاویر اکثر ژاپنی‌ها می‌خواهند با کره شمالی بجنگند بناهای تاریخی که در زلزله غرب کشور بیشترین آسیب‌ها را دیدند ابولا رمزگشایی شد؟ موگابه: به کارم ادامه می‌دهم صدور بیانیه اتحادیه عرب علیه ایران برگزاری مراسم عزاداری بیست ونه و سی صفر در پایگاه ریحانة النبی 22 مزدور آل سعود توسط تک تیراندازان کشته و زخمی شدند دایی و کریمی پیشنهاد شفر را قبول می‌کنند؟ عاشق خنده‌هاتم +عکس دستگیری سارقان زورگیر در شهریار درگیری در اردوگاه عین الحلوه لبنان دانلود؛ ستارگانی که به عنوان قهرمان به اولین باشگاه خود بازگشتند پوگبا: اگر به قهرمانی در لیگ باور نداشتم، فوتبال را کنار می‌گذاشتم! به خادمی ملت افتخار می‌کنیم/اسکان موقت زلزله زدگان روستایی به زودی آغاز می‌شود/برعهدمان در کمک به زلزله زدگان پایبندیم تکذیب کمک صدمیلیاردی دولت به پرسپولیس و استقلال نماینده لبنان در اتحادیه عرب: تهدید لبنان و حزب‌الله را نمی‌پذیریم دست رباتیک از طریق سیستم عصبی خود قادر به دریافت حس لامسه خواهد بود افزایش 50 درصدی ظرفیت ترانزیت دیتای کشور در 100 روز نخست دولت دوازدهم ظریف وارد تهران شد مرحله اولیه بحران را پشت سرگذاشتیم و باید به فکر مراحل بعدی باشیم ظریف وارد تهران شد از غبار کفش زوار حرم/ کور مادر زاد درمان می‌شود
نتانیاهو استقبال کرد؛ رونمایی از طراحی جدید ترامپ/کشور فلسطینی کوچکتر مرزهای 1967/استفاده از اهرم فشار ریاض لوب‌لاگ: محمد بن سلمان؛ فواره چون بلند شود، سرنگون شود آتش سوزی تانکر حامل سوخت در محور سمنان - سرخه /ادامه تردد خودروها بعد مهار آتش آتش سوزی تانکر حامل سوخت در محور سمنان - سرخهادامه تردد خودروها بعد مهار آتش رایج‌ترین روش گذران اوقات فراغتزنان خانه‌دار ولیعهد عربستان از ترور جان به‌در برد خلاصه بازی الهلال عربستان و اوراواردز ژاپن در 27 آبان 96 +فیلم صدور بیانیه ریاض از سوی اتحادیه عرب علیه ایران دزفول ششمین شهید مدافع حرم خود را تقدیم کرد اعتراف تکان دهنده‌ی قاتل دختر 15 ساله مرندی بینی سرخیو راموس شکست مداحی شهادت امام رضا (ع) با نوای محمود کریمی + صوت عکس:: تشییع شهید محمد عبداللهی در تهران سفر رئیس‌جمهور به مشهد لغو شد ترامپ به میزبان سعد حریری چه گفت آن کس که جهانگیری را لعنت کرد! پزشک کیارستمی به پرداخت دیه محکوم شد گلچین مداحی شهادت امام رضا (ع) با صدای میثم مطیعی + صوت علیرضا نظری به خیل شهدای مدافع حرم پیوست + عکس مدافع حرم سبزواری به جمع شهدا پیوست + تصویر هشتگ ضد آل سعود در توییتر فراگیر شد! رونمایی جدیدترین موتور سیکلت bmw در میلان +عکس واکنش وحید حقانیان به اظهاراتش علیه جهانگیری تصاویر جدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه رامون دیاز: الهلال در ژاپن پیروز می‌شود مهدی موحدنیا در راه دفاع از حریم اهل بیت (ع) به شهادت رسید + عکس قطر: روابط ما با ایران، منحصر به فرد است واژگونی تانکر حمل سوخت در سرخه موگابه عزل شد رزمنده سبزواری مدافع حرم به درجه رفیع شهادت نائل شد موگابه یکشنبه از ریاست‌جمهوری زیمبابوه برکنار می‌شود وزیر خارجه لبنان در نشست اتحادیه عرب حضور نخواهد یافت پاسخ کنایه‌آمیز ظریف به ادعاهای مقامات سعودی علیه ایران حقانیان: 25 سال با جهانگیری همکار بوده‌ام/باید مشکلات مردم را حل کنیم نه اینکه … آینده سیاسی موگابه در ابهام کشف محموله دپو شده کمکهای امدادی مردم چهار غایب بزرگ استقلال مقابل سیاه جامگان محیط‌بانان کرمانشاهی سهم پوتین امسال خود را به زلزله‌زدگان دادند عکس: فروش مازراتی میلیاردی برای کمک به زلزله زدگان اقتصاددان: تورم بسیار بسیار شدید در راه است دایی: از طریق پلیس فتا پیگیر ارسال پیام با نام من به روحانی هستم/ پرسپولیس به بیش از 25 نامه من پاسخ نداد برانکو: بازیکنان‌مان حرفه‌ای هستند و اتفاقات اخیر تاثیری روی کار آنها ندارد/ دوست ندارم ایران و کرواسی همگروه شوند/ به خاطر پول بازی می‌کنیم! پیش بینی رخداد 20 زلزله در 2018 میلادی جزئیات حادثه تیراندازی امروز در قزوین دانشمندان، سال آینده را سال زلزله‌های بزرگ می‌دانند عزل «موگابه» از ریاست حزب حاکم زیمبابوه ماجرای تغییر مدیرعامل سایپا مهاجری: استراتژی پدیده در مقابل پرسپولیس، پیروزی است؛ جادوگری؟ این مسائل همیشه در فوتبال بوده است اعلام جزئیات آزمون دکتری 97/ آغاز ثبت‌نام از چهارشنبه

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me