تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایسکا
دسته:آموزشی و دانشگاه()
کد خبر:12901615
۱۳۹۶/۰۹/۱۶ ۱۵:۴۸

جریان دانشجویی را جریان عدالت‌طلب و آرمان‌خواه می‌دانم/مرجعیت علمی در دانشگاه باید وجود داشته باشد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: جنبش دانشجویی بعد انقلاب در شکل‌گیری نظام و نهادهای برخاسته از انقلاب مانند جهاد سازندگی موثر بود.
جریان دانشجویی را جریان عدالت‌طلب و آرمان‌خواه می‌دانم/مرجعیت علمی در دانشگاه باید وجود داشته باشد

به گزارش ایسکانیوز، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در نشست صمیمانه با دانشجویان اظهار کرد: جنبش دانشجویی که 16 آذر نماد آن است، گرامیداشت جریان تحول‌خواه، آرمان‌گرا و پیش‌برنده و گفتمان‌سازی برای انقلاب اسلامی است که باید همواره گرامی داشته شود.

وی بیان کرد: جریان جنبش دانشجویی در قبل از انقلاب همراه با امام و روحانیت و مردم نقش زیادی داشته است.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: جنبش دانشجویی بعد انقلاب در شکل‌گیری نظام و نهادهای برخاسته از انقلاب مانند جهاد سازندگی مؤثر بود.

رئیسی ادامه داد: دانشجویان انقلابی نقش اساسی داشتند، به عنوان مثال، در جریان جنگ تحمیلی، در برخورد با گروه‌های فاسد و منافقین نقش‌آفرینی جریان دانشجو بسیار گسترده بود.

وی تأکید کرد: جریان جنبش دانشجویی در جای جای حرکت‌های انقلابی نقش برجسته‌ای داشتند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: همواره باید جنبش دانشجویی عدالت‌خواه به عنوان یک جریان گفتمان‌ساز در انقلاب باشد، چراکه یک ضرورت احتناب‌ناپذیر است، مراقب برخی آفت‌ها باید باشید، از این حرکت سوءاستفاده نکنند، باید راه سوءاستفاده از این جنبش دانشجویی گرفته شود، باید تلاش شود این مجموعه با یک تلاش علمی حرکت کند و سطحی‌نگری نباشد و بتواند روز‌به‌روز رویش داشته باشد، مطلقا ریزش نداشته باشد و بر عدد و کیفیت خود بیفزاید.

رئیسی اضافه کرد: در دانشگاه هم همیشه گفتم، رابطه باید بین علم، اقتصاد و سیاست باشد، باید نتیجه‌اش در اقتصاد دیده شود و از آن طرف، تأثیرش در سیاست داخلی و خارجی دیده شود.

* مرجعیت علمی در دانشگاه باید وجود داشته باشد

وی خاطرنشان کرد: در طول دوران مسؤولیت خود کمتر دانشگاهی است که نرفته باشم و همواره خودم را با دانشگاه مرتبط دیدم و از دیدگاه‌ها و نظرات شما استفاده کردم.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که دانشگاه جامع رضوی را طراحی کنیم، افزود: شکل‌گیری علوم رضوی نقشه ابتدایی این دانشگاه بوده و این جزء اولین اقدامات ما بوده است.

رئیسی با اشاره به تشکیل معاونت علمی برای نخستین بار در آستان قدس رضوی گفت: به دنبال آن هستیم که عنوان بین‌المللی فقط تابلو نباشد بلکه جایگاهی باشد تا جوانان زیادی از کشورهای مختلف صاحب علوم تخصصی و فوق تخصصی شوند.

وی ادامه داد: هم ‌ظرفیت علمی و هم جاذبه جایگاه مشهد این است که فرهیختگان را جذب کند و این برنامه در برنامه معاونت علمی طراحی شده، برای آن کارگروه‌های مختلفی در حال برگزاری است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اینکه می‌گویند عدالت آموزشی باید رعایت شود حرف درستی است و در تصمیم‌گیری‌ها قابل تجدیدنظر است اما اینکه از دانشگاه علوم اسلامی رضوی شهریه گرفته نمی‌شود، بنا به نظر مؤسس آن یعنی مرحوم آیت‌الله طبسی است که نظر ایشان این بوده که این دانشگاه روحانی و طلبه تربیت کند.

وی با اشاره به ضرورت ارتباط آستان قدس و ارتباطات معارفی و جهانی در حوزه رسانه به صورت بین‌المللی، متذکر شد: اکنون چند ماهی است که «رضوی. تی. وی» راه‌اندازی شده است اما فقط در چندین ساعت پخش دارد و در نظر داریم در آینده به صورت 24 ساعته برنامه داشته باشد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: این حرف درستی است که دانشگاه امام رضا (ع) فقط مدرک نداشته باشد و کیفیت برتر و بالاتر نیاز است.

* کار فرهنگی اولویت آستان قدس رضوی است

رئیسی افزود: کار فرهنگی اولویت ما در آستان قدس رضوی بوده که در مراکز دیگر نیز مورد توجه و اهتمام ما است.

وی گفت: برای شغل و کار دانشجویان که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند باید متناسب با زمینه‌های موجود در آستان قدس، زمینه کار و اشتعال ایجاد کرد، البته نسبت به مسکن دانشجویان به برکت امام رضا (ع) یک مجموعه 500 واحدی را شروع کردیم.

رئیسی اظهار کرد: تسهیلات ازدواج هم مبلغ 5 میلیارد ریال اختصاص داده شده و همچنین برای زیارت عتبات نیز همان مبلغ گذشته که در زمان تولیت فقید سعید بوده، همچنان است.

وی با بیان اینکه تشکل‌های جوانان آستان قدس رضوی نیز می‌تواند ارتباط با تشکل‌های دانشجویی دانشگاه داشته باشد، اضافه کرد: برای اولین بار، مجموعه‌ای اختصاص به زنان و خانواده داده شده و نیز برای اولین‌بار در هیأت امنا دو خانم عضو شدند.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: اتهامات زیادی در مورد مالیات آستان قدس مطرح شده که از زمان تولیت فقید سعید این مجموعه با مرقومه امام معاف از مالیات در طی این 35 سال گذشته شده، اگر شرکت و مجموعه‌های دیگر بوده، منشأ همه آنها وقف است.

وی با تأکید بر اینکه سفارش می‌شود، در هزینه‌ها دقت شود، گفت: به رهبر معظم انقلاب نامه نوشتیم و ایشان تأکید بر دستور امام بزرگوار را فرمودند، البته ما مالیات ارزش افزوده را پرداخت می‌کنیم.

رئیسی با اشاره به اینکه مالیات ما روشن و واضح است، تصریح کرد: چندین برابر پولی که باید بابت مالیات بدهیم، هزینه‌هایی می‌کنیم برای شهر و حاشیه شهر که دولت باید انجام دهد، همچنین ما برای اولین بار حسابرس از بیرون مجموعه آوردیم که خیلی دقیق محاسبه کردند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در آخر سال گذشته 21 درصد نذورات افزایش پیدا کرد، متذکر شد: با ایجاد زائرسرا که کلنگ آن در عید فطر سال گذشته زده شد و در ولادت امام رضا (ع) در سال جاری به بهره‌برداری رسید، سبب شد که جایی ایجاد شود که در شأن مردم باشد، به جای اینکه آنها در کمپ‌ها به سر ببرند.

وی افزود: با مشارکت مردم گناباد برای لایروبی قنات‌ها، 700 شغل ایجاد کردیم. توانمند‌سازی نیازمندان و فقرا دستور کار ما است، دم زدن از رفع مشکلات نیازمندان و ایجاد شغل با شعار نمی‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی در سامرا موکب داشته است، گفت: ما می‌خواهیم در مکان‌هایی گره‌گشایی کنیم که کسی نرفته یا وجود ندارد.

رئیسی با اشاره به توسعه مفهوم خدمت خادم و مخدوم خدمت گفت: می‌خواهیم جریان خدمت آستان قدس را به خدمت‌های متنوع علمی، فرهنگی و آموزشی در سراسر کشور تغییر دهیم و اکنون با این رویه بیش از 500 هزار خادم در سراسر کشور داریم که رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه من در جریان ارتباطات مردمی قرار می‌گیرم، تصریح کرد: هر روز تمام پیامک‌های افراد را می‌خوانم، هر چند وقت یکبار ملاقات مردمی دارم و ارتباط با جریان‌های طلاب، دانشجویان و فرهیختگان در برنامه‌های کاری من بوده است.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در طول دوران خدمتم، هر شب در مسجد دو ساعت را به ملاقات مردمی اختصاص می‌دادم، با بیش از 15 نفر ملاقات می‌کردم.

رئیسی بیان کرد: جریان دانشجویی را جریان عدالت‌طلب و آرمان‌خواه می‌دانم که همواره خود را به نگاه عمیق دانشجویان، طلاب و اساتید محتاج می‌دانم و آنها را دنبال می‌کنم.

وی تأکید کرد: متأسفانه نگاه‌های آسیب دار جناحی وجود دارد، اما امیدوارم، گفتمان انقلابی رهبری و مردمی را دنبال کنیم.

منبع: فارس

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


قدس را از دست دهیم نمی‌توانیم از مدینه منوره و مکه مکرمه محافظت کنیم استخدام کارشناس فنی در شرکت تجهیزات پزشکی در تهران در آینده می‌گویند بادرانی هستی یا سرخابی؟ / گفت و گو با تنها مدیرعامل زن فوتبال ایران سفر وزیر خارجه فرانسه به واشنگتن با موضوع برنامه موشکی ایران 2 کشته و 7 زخمی در زلزله 6.5 ریشتری اندونزی واکنش سخنگوی ناجا به انتشار فیلم ضرب و شتم یک دستفروش فیلم/ هانیه؛ قهرمان 13 ساله کرمانشاهی حذف کنکور از رشته‌های غیرپزشکی در دستور کار است/ سهم 30 درصدی دانشگاه آزاد در تربیت دانشجویان علوم پزشکی شرکت 420 هزار نفر در کنکور ارشد 97/ فرداشب آخرین مهلت ثبت نام اتریش بر سر تشکیل کابینه ائتلافی به توافق رسید استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی برای مبارزه با مواد مخدر آغاز ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد از امروز معاون هنری وزیر ارشاد: کار کن کار و بگذر از گفتار روش برخورد با مردم در کلام امام علی (ع) العین اجازه جدایی را به عمر عبدالرحمن نداد درخشش رزمی کاران استان اردبیل در تورنمت بین المللی جام خلیج فارس-تهران بانوان رزمی کار سیستان و بلوچستان جام قهرمانی بین المللی نیوفول کنتاکت را ازآن ایران کردند سیستان و بلوچستان قهرمان وزنه برداری جنوب شرق کشور شد کشتی‌گیران ناشنوا در مسابقات قهرمانی کشور خوش درخشیدند تقدیر مرد سال فوتسال آسیا از مدیر کل ورزش و جوانان استان قم قهرمانان ورزشی با تمرکز کافی برای تکرار افتخارآفرینی‌های خود در مسابقات بین‌المللی تلاش کنند. گلبالیست یزدی به همراه تیم ملی کشورمان عنوان سومی را بدست آورد بافق میزبان راند چهارم مسابقات موتورکراس قهرمانی کشور اداره کل ورزش و جوانان همدان رتبه برتر ترویج نماز در دستگاه‌های اجرایی را کسب کرد صوابیه برای چهار سال دیگر سکاندار هیات شطرنج استان یزد شد اعتراف نوبخت به باقی ماندن تحریم بازگشت پول نفت به کشور / چرا سیاست‌های اقتصادی دولت اعتدال به ابزاری برای اثرگذاری تحریم امریکایی تبدیل شدند؟ موشک بالستیک یمنی مرکز فرماندهی ارتش سعودی در جیزان را در هم کوبید طرح پلیس فتا برای حضور کودکان در فضای مجازی دولت سوریه پاسخ ادعاهای دی‌میستورا را داد اختتامیه جشنواره داستان بانه آقای بازیگر از دلایل ازدواج نکردنش گفت «شو» موشکی ناکام حذف کنکور؛ واقعیت یا فرافکنی؟ رویدادهای که روز شنبه 25 آذر ماه در همدان خبری می‌شود کردستان به تسهیلات کشوری برای بازسازی خسارت زلزله نیاز دارد/ چهار هزار واحد خسارت دیده‌اند 450 کیلوگرم گوشت فاسد در جنوب تهران کشف شد وزیر دفاع آمریکا اقدام نظامی علیه ایران را رد کرد جلدهمشهری ورزشی/شنبه 25 آذر 96 جلدشوت ورزشی/شنبه 25 آذر 96 جلدپیروزی/شنبه 25 آذر 96 شکست خانگی نمایندگان فوتسال و هندبال استان مرکزی حضور سنگ نوردان کرمانی در رقابت‌های نونهالان و نوجوانان آسیا اولین بیمارستان شتر در جهان احداث شد ازایمنی معادن کرمان زیرسوال تاگسل جیرفت غول خفته تعداد پذیرش نیروها در آزمون‌های استخدامی باید شفاف سازی شود فروش یارانه‌ای در برخی قراردادهای بین المللی + صوت برنامه‌های تلویزیونی مرکز خلیج فارس 25 آذر 96 از رشد مشاغل اینترنتی در قم تا اقتصاد ایران نیاز به جراحی دارد برنامه‌های رادیویی مرکز خلیج فارس 25 آذر 96
درگذشت مدیرکل سلامت وزارت بهداشت بر اثر سانحه رانندگی مدارس تبریز فردا تعطیل شد فوت مقام وزارت بهداشت بر اثر تصادف در اردبیل تجلیل وزیر بهداشت از «خانم یانگوم» پیکر شهید «مهدی ایمانی» در حرم حضرت معصومه (س) خاکسپاری می‌شود قدردانی وزیر بهداشت از بانو یانگوم! نشست تخصصی طراحان مد و لباس کشور‌های اسلامی در مشهد هدیه وزیربهداشت به یانگوم به پاس کمک به زلزله زدگان غرب کشور فیفا اسپانیا را به اخراج از جام جهانی تهدید کرد پیکر مجید محمدی در بهشت زهرا آرام گرفت وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی «سراتو» یک شبه 14 میلیون تومان گران شد! سازمان ملل ادعاهای «هیلی» را تایید نکرد مدارس تبریز شنبه تعطیل اعلام شد جزییات تصادف مرگبار رییس مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت تصاویر/ وداع با پیکر شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی خلاصه بازی بادران 1 - 2 پرسپولیس درگذشت یک مدیر وزارت بهداشت در تصادف دیدار وزیر بهداشت با «یانگوم»! تجلیل وزیر بهداشت از «خانم یانگوم» مرگ رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در تصادف پرسپولیس 1 - بادران تهران 1 + حاشیه‌ها و فیلم حادثه رانندگی در جاده اردبیل، سرچم یک کشته و یک مصدوم بر جای گذاشت سردار وحیدی: اجازه تعرض به قدس را نمی‌دهیم/ باید منتظر ادامه بحران‌سازی‌های دشمنان باشیم/ عربستان نماینده جهان اسلام نیست دستگیری عوامل تیراندازی به دفتر نماینده اندیمشک ورود چینی‌ها به سوریه برای مبارزه با تروریست‌ها زلزله 7.6 ریشتری اندونزی را لرزاند فیلم تقدیر وزیر بهداشت از یانگوم وداع با پیکر شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی معاون دانشگاه پزشکی استان اردبیل جانش را از دست داد وزیر بهداشت از یانگوم تجلیل کرد + عکس کره جنوبی در ایران بیمارستان‌سازی می‌کند درگذشت یکی از مدیران ارشد وزارت بهداشت بر اثر تصادف رانندگی/ جزییات حادثه اعتراض اساتید و طلاب حوزه علمیه مرکزی شیراز به هتک حرمت حرم سوم در نمایشگاه گردشگری اجازه تعرض به قدس را نمی‌دهیم/ باید منتظر ادامه بحران‌سازی‌های دشمنان باشیم/ عربستان نماینده جهان اسلام نیست تعطیلی تمام مقاطع تحصیلی مدارس تبریز در نوبت صبح و بعد ازظهر مظفری‌زاده: پنالتی پرسپولیس درست نبود فریم ویژه از گل آفساید پرسپولیس؛ همه چیز سالم بود! چیستا یثربی: باران کوثری و بهاره رهنما که پولدار هستند به صورت مداوم سالن می‌گیرند/مهناز افشار بد دیالوگ می‌گوید اقامه نماز باران در اصفهان نماینده اصولگرا: دولت از درآمد شرکت‌های وابسته به سپاه مطلع است/ نظارت بر بودجه نیروهای مسلح استطلاعی است مارادونا: به رونالدو بگویید چرند نگوید؛ دی‌استفانو و کرایف بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال هستند جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر شهید مدافع حرم "مهدی قره محمدی" دیدار وزیر بهداشت با یانگوم/ از بازیگر جواهری در قصر تقدیر شد زمین‌لرزه 7/6 ریشتری اندونزی را لرزاند اندوزی با یک زلزله‌ی شدید به لرزه افتاد! هدیه وزیر بهداشت به بازیگر «جواهری درقصر» +عکس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me