تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:ورزشی()
کد خبر:13632648
۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ۱۲:۵۵

بستن قرارداد با آدیداس برای رضایت یک نفر!

رئیس برند آل‌اشپورت در خاورمیانه گفت: قرارداد آدیداس فقط و فقط برای راضی کردن دل یک نفر در تیم ملی بسته شد و ما امتیازی از آنها نگرفتیم.
بستن قرارداد با آدیداس برای رضایت یک نفر!
خبرگزاری فارس: لغو قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با برند آل‌اشپورت و عقد قرارداد جدید با برند آدیداس مدت‌هاست که مورد بررسی رسانه ها و اهالی فوتبال است. با وجود اینکه مدت زیادی از عدم همکاری فدراسیون فوتبال ایران و تیم ملی ایران با برند آل اشپورت می‌گذرد، اما همچنان ابهامات زیادی درباره علت این قطع همکاری وجود دارد و عقد قرارداد مبهم‌تر با برند آدیداس کاری کرد تا دوباره این پرونده روی میز قرار گرفته و هر روز ناگفته هایی زیادی از این پرونده رونمایی می‌شود.

برای شفافیت بیشتر به سراغ وحید جعفری، رئیس البسه آل اشپورت در خاورمیانه رفته و مصاحبه ای را با وی انجام داد که در زیر اظهارات وی را می‌خوانیم؛

* قصد کمک به فدراسیون فوتبال ایران را داشتم، اما از من نخواستند

جعفری درباره اتفاقات هفته گذشته برنامه نود و اینکه ایا بعد از عدم همکاری فدراسیون فوتبال علاقه ای به کمک فوتبال ملی ایران در زمینه تامین البسه داشت یا خیر، اظهار داشت: من سعی کردم با توجه به تجربه‌ای که در فوتبال ایران دارم کمک‌هایی را برای فوتبال ایران انجام دهم. از این‌روبه فدراسیون فوتبال ایران نامه زدم که اینکه هر کمکی از دستم بربیاید دریغ نمی‌کنم. اما کمکی از من خواسته نشد . به هر حال من به عنوان یک تماشاگر و علاقمند به فوتبال اخبار مربوط به اسپانسرینگ البسه تیم ملی را دنبال می‌کردم من سعی کردم با توجه به اینکه جزو معدود افرادی هستم که در فوتبال ایران تجربه بستن قراردادهای اینچنینی (البسه ) را دارم تجاربم را در اختیار مسئولان فوتبال ایران قرار دهم. اینجانب طی پانزده سال اخیر با باشگاه‌ها و تیم‌های ملی زیادی از جمله ایران، کویت، تونس تانزانیا کنیا امارات اردن، یمن و همچنین در رشته هندبال با تیم هایی نظیرتیم ملی هندبال کویت،‌عربستان، بحرین، مصر امارات و خیلی کشورهای مختلف دیگر تجربه بستن قرارداد را داشته ام و بعید می‌دانم کسی در ایران باشد که تجربه من را در بستن قرارداد در بحث البسه به این حجم را داشته باشد.

*به مسئولان فدراسیون گفتم که خودتان را مشتاق عقد قرارداد با آدیداس نشان ندهید

وی در ادامه تاکید کرد:‌من سعی کردم با توجه به تجارب خوبی که در این زمینه دارم واقعا کمکی به فدراسیون فوتبال کرده باشم . جز این هدف دیگری از همکاری با فدراسیون نداشتم لذا زمانی که دیدم تیم ملی به سمت بستن قراردادن با برند آدیداس می‌رود همان موقع به مسئولین محترم هم گفتم که خودتان را برای بستن قرارداد مشتاق نشان ندهید، اجازه بدهید برندهایی مثل آدیداس به دنبال شما بیایند. می‌دانستیم تیم ملی ما اگر به جام جهانی برود خیلی از برندها هستند که می‌خواهند با تیم ملی ایران همکاری کنند اما اگر شما خودتان را محصور کنید و بخواهید فقط با برند آدیداس قرارداد ببندید شاید در آن صورت این برند هیچ امتیازی به شما ندهد و ما به قول معروف دست پایین گرفته خواهیم شد و در نهایت این اتفاق افتاد.
 
*به دلیل ذوق زدگی و عجله مانع گرفتن امتیاز از آدیداس شدیم
 
رئیس البسه آل‌اشپورت در خاورمیانه ادامه داد: من همین صحبت‌ها را به آقایان ساکت و عابدینی گفته بودم و حتی یک نامه‌ای به فدراسیون فوتبال زدم و گفتم که می‌خواهید با آدیداس قرارداد ببندید در صورت تمایل من کنار شما حضور دارم و به شما کمک می‌کنم و هیچ‌گونه چشم‌داشتی هم ندارم و فقط می‌خواهم حمایت کنم و کمک کنم تا از برند آدیداس امتیازات خوبی بگیرید. من شنیده بودم حتی برند پوما هم به دنبال این بود که با ایران قرارداد امضاء کند لذا ما آمدیم و خودمان را محصور کردیم تا فقط با این برند (آدیداس) که صاحب نام هم هست قرارداد ببندیم، من نمی‌گویم که مانند تیم‌هایی مثل ژاپن، آلمان،کره و ... امتیاز بگیریم اما می‌توانستیم حداقل امتیازی را از این برند بگیریم و به دلیل اینکه ما در جام جهانی هستیم حداقل امتیاز این بود که آدیداس البسه ما را برای جام جهانی رایگان می‌داد اما با شتاب و عجله و ذوق زدگی ویا شاید نداشتن تجربه مانع از گرفتن این حد اقل امتیاز نیز شدیم.

* پیشنهاد یک برند خارجی را دادم که علاوه بر البسه، 2 میلیارد هم پول می‌داد

جعفری افزود: من حتی با توجه به ارتباطاتی که داشتم پیشنهاد یک برند مطرح اسپانیایی را نیز در اختیار فدراسیون قرار دادم.اسم این برند (کِلمه) بود و یک برندی معتبر و باسابقه و بزرگ بود برند (کِلمه) از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۰ اسپانسر تیم فوتبال رئال مادرید بوده و در حال حاضر اسپانسر تیم‌هایی مطرح در لالیگا و سایر کشورها است. من به مسئولان فدراسیون فوتبال نامه زدم و گفتم که می‌شود پیشنهاد این شرکت استفاده کرد، پیشنهاد این شرکت ۵۰۰ هزار دلار به اضافه کل البسه تیم‌های ملی، نوجوانان، نونهالان، بانوان و ... و شما حساب کنید اگر با این برند قرارداد می‌بستیم این شرکت موظف بود ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان به ایران به صورت نقداً پول بدهد و در سال هم به مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تا ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان هم البسه رایگان در اختیار فدراسیون فوتبال ایران می‌گذاشت. این را حداقل می‌شد به عنوان یک اهرم یا امتیاز در برابر آدیداس عنوان کرد و بگوییم که ما این پیشنهاد و امتیاز را از یک برند داریم حالا ما نمی‌گوییم در این حد از (آدیداس) امتیاز بگیریم اما می‌شد یک امتیاز برای فدراسیون فوتبال از برند (آدیداس) گرفته شود که ما بتوانیم در جام جهانی این برند را تبلیغات کنیم.

* آدیداس بدون پرداخت در جام جهانی هم به راحتی تبلیغ می‌شود
 
رئیس البسه آل‌اشپورت در ادامه با بیان اینکه با این اتفاقی که افتاده شرکت آدیداس با بستن این قرارداد مستفیض شده است گفت: برای آدیداس چی بهتر از این که یک تیم به راحتی در جام جهانی تبلیغ این شرکت (آدیداس) را می‌کند بدون اینکه یک ریال هم به عنوان اسپانسر و هزینه تبلیغات پرداخت کرده باشد بنابراین با این اتفاق آدیداس منتفع شده نه ما .

* برای رضایت دل یک نفر با آدیداس قرارداد امضا شد
 
وی تاکید کرد: به نظر من عوامل زیادی می‌تواند در بستن قرارداد با آدیداس با این شرایط نقش داشته باشه که یکی از این عوامل می‌تواند راضی نگه داشتن دل یک نفر در تیم ملی باشه یا اینکه مسئولان فکر می‌کردند اگر برای آدیداس شرط و شروطی بگذارن آنها قبول نکنند و آن‌وقت نتوانیم با این برند معروف قرارداد ببندیم.

* فدراسیون یک امتیاز مهم در سال جام جهانی از دست داد
 
جعفری افزود: در هر صورت به هر دلیل در این مقطع حساس امتیازی را که می‌توانستیم با بستن قرارداد با یک برند خوب به نفع فدراسیون فوتبال رقم بزنیم رو از دست دادیم که به نظر من خوشایند تیم ملی، نام و جایگاه فوتبال کشورمان نبود.
 
آقای ساکت اشاره داشتند که مدت قرارداد ما یکساله است و بعد از آن یک برنامه‌ریزی جامع و مدوّن به فکر بستن یک قرارداد جدید باشیم اما من این را می‌گویم که ما فرصت این را داشتیم تا در جام جهانی برندهایی را معرفی کنیم که می‌توانستند امتیازهای خیلی خوبی را به ما بدهند. شما اگر قهرمان آسیا هم که شوید برای یک برندی که می‌خواهد تبلیغات داشته باشد ارزش آن قهرمانی به اندازه حضور در ۲-۳ بازی در جام جهانی هم نیست ، به هر حال این اتفاق افتاده لذا این صحبت‌های من به عنوان یک تماشاگر و علاقمند است و ای کاش حداقل یک همکاری فی‌مابین با بنده به عنوان کسی که یک تجربه بین‌المللی دارم، داشتند تا بتوانم یک امتیاز خوبی را حتی از همین برند (آدیداس) برای تیم ملی کشورم و فدراسیون فوتبال ایران بگیرم اما حالا کار از کار گذشته است و سودی هم برای کسی ندارد که بخواهیم به خاطر البسه جنجال به پا کنیم، باید آرامش را به تیم ملی ایران بدهیم تا در جام جهانی نتایج خیلی خوبی را کسب کند، امیدوارم در آینده شاهد تصمیمات بهتری در این زمینه برای فوتبال ایران باشیم.
 
* اعداد و ارقام دوستان برای درآمدزایی صحت ندارد
 
رئیس البسه آل‌اشپورت اظهارداشت: مبحث بعدی در مورد اعداد و ارقامی که مطرح می‌شود بایدگفت که حداقل تجربه بنده می‌گوید چنین چیزی درست نیست . بنده ٤ سال اسپانسر تیم ملی بودم، با اینکه البسه‌هایی با قیمت‌های خیلی مناسب‌تر از آدیداس داشتیم و می‌توانستیم برای تماشاگران عرضه کنیم، لذا این اعداد و ارقامی که بعضی از دوستان بیان می‌کنند حتی ۱۰ درصد از آن چیزی که دوستان ما در فدراسیون می‌گویند به دست نخواهد آمد. به نظرم دوستان ما هم به این موضع واقفند که چنین درآمدی میسر نیست لذا چنین اتفاقی نخواهد افتاد و عوایدی از این برند به فوتبال ما نخواهد رسید و این ما هستیم که یک خدمت بسیار بزرگ به یک برند کرده ایم .

* نماینده آدیداس حق صحبت در مورد جزییات قرارداد را ندارد

وی در خصوص منتشر نشدن قرارداد (آدیداس) توسط نماینده این شرکت در ایران گفت: وقتی مجری برنامه ۹۰ به دنبال این بود که با نماینده شرکت آدیداس گفت‌وگو کند متأسفانه این اتفاق نیفتاد و نماینده این شرکت (آدیداس) معتقد بود که حق صحبت کردن ندارد و می‌گوید که شرکت (آدیداس) به ما دستور داده که هیچ صحبتی نکنیم. در صورتی که اصولا قرارداد های این شرکت (آدیداس) با تیم‌های ملی آلمان، ژاپن و ... و باشگاهی مانند رئال مادرید که منعقد می‌گردید در دسترس بوده تا مردم این کشورها و طرفداران تیم‌ها در جریان قرارداد این شرکت با تیم‌هایشان قرار بگیرند.

*قراداد ما با آدیداس یک‌طرفه است!

وی ادامه داد: ولی در قرارداد با ایران چون واقعاً می‌دانند قراردادی یک‌طرفه بسته شده و عوایدی برای تیم ملی ما نخواهد داشت، متأسفانه نه از فدراسیون فوتبال و نه از شرکت آدیداس نمی‌خواهند این قرارداد منتشر شود که یکی از نقاط ضعفی است که فدراسیون با این برند داشته است.
#آدیداس
این خبر را به اشتراک بگذارید


تراکتور می‌تواند قهرمان ایران و آسیا شود دست نشان: زنده بمانیم فوتبال زنده می‌ماند/ عوارض گمرک را خرج ملوان کنید پنس: تلاش ایران برای گسترش نفوذش را تحمل نخواهیم کرد باز شدن گره کار چغندر کاران قزوینی تمدید فراخوان نامنویسی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن itc مهدی طارمی برای الغرافه صادر شد لیگ بین المللی اسکی آلپاین حمایت ایران نقش مهمی در پیروزی ارتش سوریه بر تروریست‌ها داشت انهدام باند شرکت هرمی تعطیلی برخی مدارس مذهبی در قرقیزستان مخالفت جمعیت علماء دیوبند هند با تغییر نظام آموزشی مدارس دینی فلسطین جز با وحدت اسلامی به آغوش امت بازنمی‌گردد جزئیات ساختمان جدید پلاسکو/ صدور پروانه ساخت پس از تحویل نقشه پاسخ سفیر چین به ابهامات حادثه سانچی زوج ربیع‌خواه- نوراللهی شکل می‌گیرد؟ کیفیت هوای 5 کلانشهر کشور در وضعیت خطرناک اضافه شدن نام اشلی بارنز از برنلی، به لیست مهاجمان مد نظر چلسی 13 هزار معتاد متجاهر در استان مرکزی دستگیر شدند حمایت از تجهیز مزارع و باغات به سیستم‌های نوین آبیاری در استان مرکزی رئیس سازمان مالیاتی: اخذ مالیات از خانه‌های خالی در دست بررسی است اشتغال صنایع بالادستی، از واقعیت‌ها تا چشم اندازها کلید ورود به بهشت، رضایت پدر ومادر است روسیه موافق عملیات ترکیه در عفرین سازمان محیط زیست با استحصال و بهره برداری از منابع آب ژرف مخالف است حذف جدول 17 از بودجه امکان پاسخگویی دستگاه‌های بودجه گیر را فراهم می‌کند نظر دریادار فدوی درباره عملکرد چین در قبال سانچی تحریم سخنرانی معاون ترامپ در پارلمان اسرائیل کی‌روش در آستانه توافق نهایی با استرالیا! محکومیت روزنامه نگار کویتی به جرم اهانت به عربستان نیروی انتظامی با صلابت و اقتدار تمام فتنه‌های اخیر کشور را خنثی کرد طلب 135 میلیارد تومانی شهرداری قزوین در قالب اخذ عوارض پشت پرده اغتشاشات اخیر افشا می‌شود هشدار تهران به آنکارا گازگرفتگی دسته‌جمعی دانش‌آموزان در مشهد آیا ترامپ واقعا بدترین رئیس‌جمهور آمریکاست؟ ادامه تبادل بازیکن استقلال با لیگ پرتغال بیانیه مغرضانه سازمان همکاری اسلامی درباره ایران 2 روش برای حذف یارانه ثروتمندان ولایت فقیه کشور را از شرّ دشمنان حفظ کرده است سرلشکر باقری: تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه نباید آسیبی ببیند برتری تیم ملی نوجوانان مقابل نوجوانان استقلال itc طارمی صادر شد نرخ تورم دی ماه اعلام شد مورد عجیب سرمربی حریف امروز رئال مادرید مجاهدان بسیج مردمی دوستان خدا و پیامبر و اهل بیت هستند جشنواره اقوام ایرانی در سنندج آغاز شد پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت به تهران افزایش می‌یابد
«محمد معافی» به قافله شهدا پیوست جعبه سیاه سانچی امروز یا فردا بازگشایی می‌شود «محمد تقی عطایی» مربی خوشنام فوتسال قم درگذشت قیمت دلار امروز 1 بهمن 96 نمایش"یاسمن و غولغولکها"در شاهرود به روی صحنه رفت آخرین وضعیت بازار برنج تولید داخل بررسی‌ها برای کشف جزئیات قتل طلا فروش یاسوجی ادامه داد احتمال بروز زلزله 7 ریشتری روی گسل شمال تهران 2 برابر شده است صحت سرقت یا گروگان‌گیری از طلافروشی در یاسوج از سوی پلیس تایید نشده است کشف جسد طلافروش یاسوجی در پارک جنگلی این شهر عرضه قلیان در قهوه خانه هایِ سنتی مجوزدار صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه اول بهمن تعطیلی مدارس 17 شهر خوزستان در روز یکشنبه/ فعالیت ادارات با 2 ساعت تاخیر آغاز می‌شود مدارس خوزستان فردا اول بهمن تعطیل شد آقای روحانی دلار شد 4600 تومان/ ادعای یکسان سازی نرخ ارز چه شد؟ حمله تروریستی به هتل اینترکنتیننتال کابل روحانی: آمریکا دچار خطای محاسباتی است/ برجام پایه مستحکمی برای همکاری گسترده‌تر ایران و اروپا است عناوین روزنامه‌های ورزشی 1 بهمن 96/ پنالتی باید تکرار می‌شد +تصاویر ترامپ در حال از دست دادن پایگاه سیاسی‌اش در میان جمهوریخواهان است اختتامیه جشنواره ارتقای کیفیت محصولات و فعالیت‌های فرهنگی فیلم/ ادای احترام به شهدای سانچی در مدرسه شهید مطهری تاج‌گردون: ردیف ریزگردها در بودجه سال آینده باقی می‌ماند گرد و خاک مدارس و دانشگاه‌های مسجدسلیمان را تعطیل کرد افزایش 2 برابری احتمال وقوع زلزله 7 ریشتری در گسل شمال تهران/فرونشست غرب تهران بعد از وقوع زلزله 29 آذرماه حمله تروریستی به هتل 5 ستاره در کابل اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر در چه مرحله‌ای است؟ / بررسی موانع اجرای قانون در نشست امروز فراکسیون ایثارگران مجلس بودجه گرد و غبار خوزستان حذف شد عکس/ عروسی در میان گرد و غبار مدارس و دانشگاه‌های اهواز فردا تعطیل شد سارقان پس از سرقت، طلافروش را با خود بردند و به قتل رساندند برنامه هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال اعلام شد تا زمانی که طرفین مذاکرات نسبت به تعهد خود در برجام ایستادگی کنند، تهران نیز به تعهدات خود عمل خواهد کرد تانک‌های ترکیه وارد سوریه شدند/ تا کنون چندین نظامی ترکیه زخمی شدند جعبه سیاه سانچی امروز یا فردا بازگشایی می‌شود+ فیلم مدارس کدام استان‌ها فردا تعطیل است؟ استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی: احتمال بروز زلزله 7 ریشتری گسل شمال تهران 2 برابر شده مسابقه استانی روزنامه دیواری وبروشورنماز وقرآن برگزار می‌شود اختلاس‌گر 100 میلیاردی وزارت نفت چگونه در 3 ساعت فرار کرد؟ دشمنان با بزرگ‌نمایی آشوب‌ها درصدد تسری دادن اغتشاشات به کل کشور بودند/ مردم به خاطر امید به نظام از همراهی با اغتشاشگران پرهیز کردند هشدار مدیر پژوهشگاه زلزله‌شناسی: احتمال بروز زلزله 7 ریشتری گسل شمال تهران 2 برابر شده یک روز پس از وعده سیف دلار از 4500 تومان گذشت! کنایه‌های ادامه‌دار سعید جلیلی به برجام/ در مذاکرات نه انشا خواندم، نه دیکته نوشتم برنامه دولت افزایش قیمت دلار به 5000 تومان است علوی: دامن زدن به نارضایتی‌ها نقطه شروع بحران بود/ نباید در مبارزه با مفاسد اقتصادی از قوه قهریه استفاده کرد جمع بندی دولت و مجلس بر افزایش نیافتن قیمت بنزین/ بودجه شورای نگهبان کمتر از پول توجیبی برخی مسئولان است دشمنان با بزرگ‌نمایی آشوب‌ها درصدد تسری دادن اغتشاشات به کل کشور بودند/ مردم به خاطر امید به نظام از همراهی با اغتشاشگران پرهیز کردند ارائه گزارش ناآرامی‌های اخیر به رئیس‌جمهور/ پیشنهاد وزارت کشور برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه من، پرچم، ایران فاطمی کشف جسد طلافروش یاسوجی در پارک جنگلی / مأموران ویژه انتظامی در حال بررسی پرونده اعلام 20 هزار اولویت کسرخدمت ایثارگری در انتظار موافقت مجلس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me