تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:ورزشی()
کد خبر:13632651
۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ۱۲:۵۵

جعفری، رئیس آل اشپورت در خاورمیانه: برای راضی نگه داشتن دل یک نفر فدراسیون با آدیداس قرارداد بست

رئیس برند آل‌اشپورت در خاورمیانه گفت: قرارداد آدیداس فقط و فقط برای راضی کردن دل یک نفر در تیم ملی بسته شد و ما امتیازی از آنها نگرفتیم.
جعفری، رئیس آل اشپورت در خاورمیانه: برای راضی نگه داشتن دل یک نفر فدراسیون با آدیداس قرارداد بست

طرفداری-لغو قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با برند آل‌اشپورت و عقد قرارداد جدید با برند آدیداس مدت‌هاست که مورد بررسی رسانه ها و اهالی فوتبال است. با وجود اینکه مدت زیادی از عدم همکاری فدراسیون فوتبال ایران و تیم ملی ایران با برند آل اشپورت می‌گذرد، اما همچنان ابهامات زیادی درباره علت این قطع همکاری وجود دارد و عقد قرارداد مبهم‌تر با برند آدیداس کاری کرد تا دوباره این پرونده روی میز قرار گرفته و هر روز ناگفته هایی زیادی از این پرونده رونمایی می‌شود.

به گزارش فارس،‌ جعفری درباره اتفاقات هفته گذشته برنامه نود و اینکه ایا بعد از عدم همکاری فدراسیون فوتبال علاقه ای به کمک فوتبال ملی ایران در زمینه تامین البسه داشت یا خیر، اظهار داشت:

من سعی کردم با توجه به تجربه‌ای که در فوتبال ایران دارم کمک‌هایی را برای فوتبال ایران انجام دهم. از این‌روبه فدراسیون فوتبال ایران نامه زدم که اینکه هر کمکی از دستم بربیاید دریغ نمی‌کنم. اما کمکى از من خواسته نشد . به هر حال من به عنوان یک تماشاگر و علاقمند به فوتبال اخبار مربوط به اسپانسرینگ البسه تیم ملی را دنبال می‌کردم من سعی کردم با توجه به اینکه جزو معدود افرادی هستم که در فوتبال ایران تجربه بستن قراردادهای اینچنینی (البسه ) را دارم تجاربم را در اختیار مسئولان فوتبال ایران قرار دهم. اینجانب طی پانزده سال اخیر با باشگاه‌ها و تیم‌های ملی زیادی از جمله ایران، کویت، تونس تانزانیا کنیا امارات اردن، یمن و همچنین در رشته هندبال با تیم هایی نظیرتیم ملی هندبال کویت،‌عربستان، بحرین، مصر امارات و خیلی کشورهای مختلف دیگر تجربه بستن قرارداد را داشته ام و بعید می‌دانم کسی در ایران باشد که تجربه من را در بستن قرارداد در بحث البسه به این حجم را داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد:‌

من سعی کردم با توجه به تجارب خوبی که در این زمینه دارم واقعا کمکی به فدراسیون فوتبال کرده باشم . جز این هدف دیگرى از همکاری با فدراسیون نداشتم لذا زمانی که دیدم تیم ملی به سمت بستن قراردادن با برند آدیداس می‌رود همان موقع به مسئولین محترم هم گفتم که خودتان را برای بستن قرارداد مشتاق نشان ندهید، اجازه بدهید برندهایی مثل آدیداس به دنبال شما بیایند. می‌دانستیم تیم ملی ما اگر به جام جهانی برود خیلی از برندها هستند که می‌خواهند با تیم ملی ایران همکاری کنند اما اگر شما خودتان را محصور کنید و بخواهید فقط با برند آدیداس قرارداد ببندید شاید در آن صورت این برند هیچ امتیازی به شما ندهد و ما به قول معروف دست پایین گرفته خواهیم شد و در نهایت این اتفاق افتاد.

رئیس البسه آل‌اشپورت در خاورمیانه ادامه داد:

من همین صحبت‌ها را به آقایان ساکت و عابدینی گفته بودم و حتی یک نامه‌ای به فدراسیون فوتبال زدم و گفتم که می‌خواهید با آدیداس قرارداد ببندید در صورت تمایل من کنار شما حضور دارم و به شما کمک می‌کنم و هیچ‌گونه چشم‌داشتی هم ندارم و فقط می‌خواهم حمایت کنم و کمک کنم تا از برند آدیداس امتیازات خوبی بگیرید. من شنیده بودم حتی برند پوما هم به دنبال این بود که با ایران قرارداد امضاء کند لذا ما آمدیم و خودمان را محصور کردیم تا فقط با این برند (آدیداس) که صاحب نام هم هست قرارداد ببندیم، من نمی‌گویم که مانند تیم‌هایی مثل ژاپن، آلمان،کره و ... امتیاز بگیریم اما می‌توانستیم حداقل امتیازی را از این برند بگیریم و به دلیل اینکه ما در جام جهانی هستیم حداقل امتیاز این بود که آدیداس البسه ما را برای جام جهانی رایگان می‌داد اما با شتاب و عجله و ذوق زدگی ویا شاید نداشتن تجربه مانع از گرفتن این حد اقل امتیاز نیز شدیم.

جعفری افزود:

من حتی با توجه به ارتباطاتی که داشتم پیشنهاد یک برند مطرح اسپانیایی را نیز در اختیار فدراسیون قرار دادم.اسم این برند (کِلمه) بود و یک برندی معتبر و باسابقه و بزرگ بود برند (کِلمه) از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۰ اسپانسر تیم فوتبال رئال مادرید بوده و در حال حاضر اسپانسر تیم‌هایی مطرح در لالیگا و سایر کشورها است. من به مسئولان فدراسیون فوتبال نامه زدم و گفتم که می‌شود پیشنهاد این شرکت استفاده کرد، پیشنهاد این شرکت ۵۰۰ هزار دلار به اضافه کل البسه تیم‌های ملی، نوجوانان، نونهالان، بانوان و ... و شما حساب کنید اگر با این برند قرارداد می‌بستیم این شرکت موظف بود ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان به ایران به صورت نقداً پول بدهد و در سال هم به مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تا ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان هم البسه رایگان در اختیار فدراسیون فوتبال ایران می‌گذاشت. این را حداقل می‌شد به عنوان یک اهرم یا امتیاز در برابر آدیداس عنوان کرد و بگوییم که ما این پیشنهاد و امتیاز را از یک برند داریم حالا ما نمی‌گوییم در این حد از (آدیداس) امتیاز بگیریم اما می‌شد یک امتیاز برای فدراسیون فوتبال از برند (آدیداس) گرفته شود که ما بتوانیم در جام جهانی این برند را تبلیغات کنیم.

رئیس البسه آل‌اشپورت در ادامه با بیان اینکه با این اتفاقی که افتاده شرکت آدیداس با بستن این قرارداد مستفیض شده است گفت:

براى آدیداس چى بهتر از این که یک تیم به راحتی در جام جهانی تبلیغ این شرکت (آدیداس) را می‌کند بدون اینکه یک ریال هم به عنوان اسپانسر و هزینه تبلیغات پرداخت کرده باشد بنابراین با این اتفاق آدیداس منتفع شده نه ما .

وی تاکید کرد:

به نظر من عوامل زیادى می‌تواند در بستن قرارداد با آدیداس با این شرایط نقش داشته باشه که یکى از این عوامل می‌تواند راضی نگه داشتن دل یک نفر در تیم ملی باشد یا اینکه مسئولان فکر می‌کردند اگر براى آدیداس شرط و شروطى بگذارن آنها قبول نکنند و آن‌وقت نتوانیم با این برند معروف قرارداد ببندیم.

جعفری افزود:

در هر صورت به هر دلیل در این مقطع حساس امتیازی را که می‌توانستیم با بستن قرارداد با یک برند خوب به نفع فدراسیون فوتبال رقم بزنیم رو از دست دادیم که به نظر من خوشایند تیم ملی، نام و جایگاه فوتبال کشورمان نبود. آقای ساکت اشاره داشتند که مدت قرارداد ما یکساله است و بعد از آن یک برنامه‌ریزی جامع و مدوّن به فکر بستن یک قرارداد جدید باشیم اما من این را می‌گویم که ما فرصت این را داشتیم تا در جام جهانی برندهایی را معرفی کنیم که می‌توانستند امتیازهای خیلی خوبی را به ما بدهند. شما اگر قهرمان آسیا هم که شوید برای یک برندی که می‌خواهد تبلیغات داشته باشد ارزش آن قهرمانی به اندازه حضور در ۲-۳ بازی در جام جهانی هم نیست ، به هر حال این اتفاق افتاده لذا این صحبت‌های من به عنوان یک تماشاگر و علاقمند است و ای کاش حداقل یک همکاری فی‌مابین با بنده به عنوان کسی که یک تجربه بین‌المللی دارم، داشتند تا بتوانم یک امتیاز خوبی را حتی از همین برند (آدیداس) برای تیم ملی کشورم و فدراسیون فوتبال ایران بگیرم اما حالا کار از کار گذشته است و سودی هم برای کسی ندارد که بخواهیم به خاطر البسه جنجال به پا کنیم، باید آرامش را به تیم ملی ایران بدهیم تا در جام جهانی نتایج خیلی خوبی را کسب کند، امیدوارم در آینده شاهد تصمیمات بهترى در این زمینه براى فوتبال ایران باشیم.

ئیس البسه آل‌اشپورت اظهارداشت:

مبحث بعدی در مورد اعداد و ارقامى که مطرح می‌شود بایدگفت که حداقل تجربه بنده می‌گوید چنین چیزى درست نیست . بنده ٤ سال اسپانسر تیم ملی بودم، با اینکه البسه‌هایی با قیمت‌های خیلی مناسب‌تر از آدیداس داشتیم و می‌توانستیم برای تماشاگران عرضه کنیم، لذا این اعداد و ارقامی که بعضی از دوستان بیان می‌کنند حتی ۱۰ درصد از آن چیزی که دوستان ما در فدراسیون می‌گویند به دست نخواهد آمد. به نظرم دوستان ما هم به این موضع واقفند که چنین درآمدی میسر نیست لذا چنین اتفاقی نخواهد افتاد و عوایدی از این برند به فوتبال ما نخواهد رسید و این ما هستیم که یک خدمت بسیار بزرگ به یک برند کرده ایم .

وی در خصوص منتشر نشدن قرارداد (آدیداس) توسط نماینده این شرکت در ایران گفت:

وقتی مجری برنامه ۹۰ به دنبال این بود که با نماینده شرکت آدیداس گفت‌وگو کند متأسفانه این اتفاق نیفتاد و نماینده این شرکت (آدیداس) معتقد بود که حق صحبت کردن ندارد و می‌گوید که شرکت (آدیداس) به ما دستور داده که هیچ صحبتی نکنیم. در صورتی که اصولا قرارداد هاى این شرکت (آدیداس) با تیم‌هاى ملى آلمان، ژاپن و ... و باشگاهى مانند رئال مادرید که منعقد می‌گردید در دسترس بوده تا مردم این کشورها و طرفداران تیم‌ها در جریان قرارداد این شرکت با تیم‌هایشان قرار بگیرند.

وی ادامه داد:

ولی در قرارداد با ایران چون واقعاً می‌دانند قراردادی یک‌طرفه بسته شده و عوایدى برای تیم ملی ما نخواهد داشت، متأسفانه نه از فدراسیون فوتبال و نه از شرکت آدیداس نمی‌خواهند این قرارداد منتشر شود که یکی از نقاط ضعفی است که فدراسیون با این برند داشته است.

#آل اشپورت #آدیداس #محمدرضا ساکت #پوما
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید/انتفاضه خروشان مردمی راه خنثی‌کردن توطئه جاری علیه قدس ولید خلیل خبرنگار ارتش سوریه به "شهادت" رسید یادواره شهدای افغانستانی مدافع حرم برگزار می‌شود وضعیت زلزله‌زدگان بعد از گذشت 2 ماه/عکس مجروحیت تعداد زیادی از ماموران ناجا زن و مرد در کمالات الهی برابر هستند قیمت دلار به مرز 4500 تومان رسید ترامپ برنده "جایزه اخبار جعلی" را اعلام کرد روی آوردن دشمن به مذاکره نتیجه تضعیف او در میدان قدرت است حمله توپخانه‌ای ترکیه به مواضع کردهای سوری در «عفرین» همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال توبیخ پسر الکس فرگوسن به خاطر انتقاد عجیب از یک داور انگلیسی چرا تراکتورسازی قید دنیزلی و یانال را زد؟ 12 بازیکن به اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ساحلی دعوت شدند رسمی؛ قرارداد جرارد پیکه با بارسلونا تا سال 2022 تمدید شد هنرمند پیشکسوت سردشتی نوازنده برتر در جشنواره سراسری موسیقی کار شد برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر رضوی در ارومیه/وحدت بین شیعه وسنی هدف این جشنواره خوزستان نیازمند احداث موزه تخصصی است 10 هزار نفر در گور دسته‌جمعی پایتخت داعش خانواده‌های جانباختگان سانچی را فراموش نکنید افزایش شمار افراط‌گرایان در برلین اطلاعیه هیئت ریحانه الحسین در مورد دروغ پردازی‌هایی جدید در فضای مجازی یوسی کوهن کیست؛ از ترور سَرمهندس حماس تا استخدام سیستماتیک «پرستو» + تصاویر نامه اسماعیل هنیه به رهبر انقلاب اسلامی سازمان زندان‌ها: اجبار زندانیان به مصرف هرگونه دارو کذب است / مطرح‌کنندگان این موضوع تحت تعقیب قرار خواهد گرفت / زندانیان بیمار به بهداری زندان و یا به مراکز درمانی سطح شهر اعزام می‌شوند؛ دارویی در زندان ارائه نمی‌شود وضعیت زلزله زدگان بعد از گذشت دو ماه و چند روز …. /عکس «سند گمنامی» شهید حافظ قرآن منتشر شد برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر رضوی در ارومیه گرد غبار بی توجهی بر مزار سرداران بی پلاک در ایلخچی+تصاویر اجرای طرح اینترنت ملی ضروری است/ عضویت 40 میلیون ایرانی در تلگرام آذربایجانی‌ها در اتحاد مسلمانان نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارند فرمانده‌ای که به اسرای عراقی اطمینان کرد اعلام رای بازی تراکتورسازی و استقلال/ جریمه نقدی سنگین تبریزی‌ها؛ محرومیت هواداران در صورت تکرار تخلف به بهانه سالگرد سردار شهید اسماعیل دقایقی اطلاعیه مهم هیئت امنا مجتمع فرهنگی مذهبی ریحانه الحسین چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ آغاز لایروبی در اروندکنار/ کشتی‌های بزرگ باز می‌گردند واکنش سازمان زندانها به اجبار بازدداشت شدگان به مصرف قرص پیکه تا 2022 در بارسلونا می‌ماند افزایش تعداد کمیسیون‌های شورای عالی استان‌ها شادی دلار تمام می‌شود! سرلشکر سلیمانی: ای کاش به جای پرچم ایران مرا ده بار آتش می‌زدند آغاز به کار هفتمین کنگره ملی اپتومتری در شیراز استفاده از سونا برای قلب مفید است رئیس دیوان محاسبات به مجلس می‌آید نشستی درباره فرصت‌ها و چالش‌های هنر معاصر ایران رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: بانک مرکزی استقلال در تصمیم گیری ندارد حضور برانکو و پیروانی با شماره 12 در زمین! +عکس ماجرای سرماخوردگی خوانندگان در کنسرت‌ها سردار سلامی: امروز در حال تعقیب دشمن تا دریای سرخ هستیم
روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت مراسم یادبود سرمهندس کشتی سانچی در مشهد مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است مبلغ سعودی ترور شد قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات اجرایی شدن طرح جذب و اشتغال سربازان دارای تحصیلات عالیه در سال 97 برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد گزارش تصویری؛ نمایشگاه فرش و تابلو فرش روستایی سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی برانکو: گسترش فولاد حریف سازماندهی شده‌ای است/ داستان طارمی برای من تمام شد صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 اثر هنری «قرآن کشتی مطلا» رونمایی شد عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید آمادگی دارم معاونت‌فرهنگی شهرداری را به جوانان واگذار کنم/ ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب نمی‌شود «مهران مدیری» مجری برنامه «هفت» شد رونمایی از "قرآن کشتی مطلا" به روایت تصویر سکه یک میلیون و 505 هزارتومان شد/رشد قیمت انواع ارز در بازار+ جدول دورهمی مهران مدیری با حضور احمد نجفی صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی 28 دی ماه سرمای زیر صفر درجه در 22 استان کشور/ گردوخاک و کاهش کیفیت دید در برخی استان‌های غربی پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند در دریای خزر کشف شد سردار جزایری: فاصله‌ای بین سپاه و مردم نیست /سردار غیب‌پرور: سپاه خود را خادم ملت می‌داند استفان دی میستورا: مذاکرات صلح سوریه هفته آینده در وین برگزار می‌شود شهرستان دهگلان از فقر فضاهای فرهنگی رنج می‌برد وزارت خارجه سوریه: حضور آمریکا در خاک کشورمان غیرقانونی است/ حتی به یک دلار آمریکایی‌ها نیاز نداریم سقوط پژو به کانال آب قربانی گرفت

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me