تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:فارس
دسته:ورزشی()
کد خبر:13637166
۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ۱۵:۲۳

برای رضایت یک نفر با آدیداس قرارداد بسته شد/ امتیازی به ایران نرسید/ «پوما» هم پول میلیاردی می‌داد و هم لباس

رئیس برند آل‌اشپورت در خاورمیانه گفت: قرارداد آدیداس فقط و فقط برای راضی کردن یک نفر در تیم ملی بسته شد و ما امتیازی از آنها نگرفتیم.
برای رضایت یک نفر با آدیداس قرارداد بسته شد/ امتیازی به ایران نرسید/ «پوما» هم پول میلیاردی می‌داد و هم لباس

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ لغو قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با برند آل‌اشپورت و عقد قرارداد جدید با برند آدیداس مدت‌هاست که مورد بررسی رسانه ها و اهالی فوتبال است. با وجود اینکه مدت زیادی از عدم همکاری فدراسیون فوتبال ایران و تیم ملی ایران با برند آل اشپورت می‌گذرد، اما همچنان ابهامات زیادی درباره علت این قطع همکاری وجود دارد و عقد قرارداد مبهم‌تر با برند آدیداس کاری کرد تا دوباره این پرونده روی میز قرار گرفته و هر روز ناگفته هایی زیادی از این پرونده رونمایی می‌شود.

برای شفافیت بیشتر خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس به سراغ وحید جعفری، رئیس البسه آل اشپورت در خاورمیانه رفته و مصاحبه ای را با وی انجام داد که در زیر اظهارات وی را می‌خوانیم؛

* قصد کمک به فدراسیون فوتبال ایران را داشتم، اما از من نخواستند

جعفری درباره اتفاقات هفته گذشته برنامه نود و اینکه ایا بعد از عدم همکاری فدراسیون فوتبال علاقه ای به کمک فوتبال ملی ایران در زمینه تامین البسه داشت یا خیر، اظهار داشت: من سعی کردم با توجه به تجربه‌ای که در فوتبال ایران دارم کمک‌هایی را برای فوتبال ایران انجام دهم. از این‌روبه فدراسیون فوتبال ایران نامه زدم که اینکه هر کمکی از دستم بربیاید دریغ نمی‌کنم. اما کمکى از من خواسته نشد . به هر حال من به عنوان یک تماشاگر و علاقمند به فوتبال اخبار مربوط به اسپانسرینگ البسه تیم ملی را دنبال می‌کردم من سعی کردم با توجه به اینکه جزو معدود افرادی هستم که در فوتبال ایران تجربه بستن قراردادهای اینچنینی (البسه ) را دارم تجاربم را در اختیار مسئولان فوتبال ایران قرار دهم. اینجانب طی پانزده سال اخیر با باشگاه‌ها و تیم‌های ملی زیادی از جمله ایران، کویت، تونس تانزانیا کنیا امارات اردن، یمن و همچنین در رشته هندبال با تیم هایی نظیرتیم ملی هندبال کویت،‌عربستان، بحرین، مصر امارات و خیلی کشورهای مختلف دیگر تجربه بستن قرارداد را داشته ام و بعید می‌دانم کسی در ایران باشد که تجربه من را در بستن قرارداد در بحث البسه به این حجم را داشته باشد.

*به مسئولان فدراسیون گفتم که خودتان را مشتاق عقد قرارداد با آدیداس نشان ندهید

وی در ادامه تاکید کرد:‌من سعی کردم با توجه به تجارب خوبی که در این زمینه دارم واقعا کمکی به فدراسیون فوتبال کرده باشم . جز این هدف دیگرى از همکاری با فدراسیون نداشتم لذا زمانی که دیدم تیم ملی به سمت بستن قراردادن با برند آدیداس می‌رود همان موقع به مسئولین محترم هم گفتم که خودتان را برای بستن قرارداد مشتاق نشان ندهید، اجازه بدهید برندهایی مثل آدیداس به دنبال شما بیایند. می‌دانستیم تیم ملی ما اگر به جام جهانی برود خیلی از برندها هستند که می‌خواهند با تیم ملی ایران همکاری کنند اما اگر شما خودتان را محصور کنید و بخواهید فقط با برند آدیداس قرارداد ببندید شاید در آن صورت این برند هیچ امتیازی به شما ندهد و ما به قول معروف دست پایین گرفته خواهیم شد و در نهایت این اتفاق افتاد.
*به دلیل ذوق زدگی و عجله مانع گرفتن امتیاز از آدیداس شدیم
رئیس البسه آل‌اشپورت در خاورمیانه ادامه داد: من همین صحبت‌ها را به آقایان ساکت و عابدینی گفته بودم و حتی یک نامه‌ای به فدراسیون فوتبال زدم و گفتم که می‌خواهید با آدیداس قرارداد ببندید در صورت تمایل من کنار شما حضور دارم و به شما کمک می‌کنم و هیچ‌گونه چشم‌داشتی هم ندارم و فقط می‌خواهم حمایت کنم و کمک کنم تا از برند آدیداس امتیازات خوبی بگیرید. من شنیده بودم حتی برند پوما هم به دنبال این بود که با ایران قرارداد امضاء کند لذا ما آمدیم و خودمان را محصور کردیم تا فقط با این برند (آدیداس) که صاحب نام هم هست قرارداد ببندیم، من نمی‌گویم که مانند تیم‌هایی مثل ژاپن، آلمان،کره و ... امتیاز بگیریم اما می‌توانستیم حداقل امتیازی را از این برند بگیریم و به دلیل اینکه ما در جام جهانی هستیم حداقل امتیاز این بود که آدیداس البسه ما را برای جام جهانی رایگان می‌داد اما با شتاب و عجله و ذوق زدگی ویا شاید نداشتن تجربه مانع از گرفتن این حد اقل امتیاز نیز شدیم.

* پیشنهاد یک برند خارجی را دادم که علاوه بر البسه، 2 میلیارد هم پول می‌داد

جعفری افزود: من حتی با توجه به ارتباطاتی که داشتم پیشنهاد یک برند مطرح اسپانیایی را نیز در اختیار فدراسیون قرار دادم.اسم این برند (کِلمه) بود و یک برندی معتبر و باسابقه و بزرگ بود برند (کِلمه) از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۰ اسپانسر تیم فوتبال رئال مادرید بوده و در حال حاضر اسپانسر تیم‌هایی مطرح در لالیگا و سایر کشورها است. من به مسئولان فدراسیون فوتبال نامه زدم و گفتم که می‌شود پیشنهاد این شرکت استفاده کرد، پیشنهاد این شرکت ۵۰۰ هزار دلار به اضافه کل البسه تیم‌های ملی، نوجوانان، نونهالان، بانوان و ... و شما حساب کنید اگر با این برند قرارداد می‌بستیم این شرکت موظف بود ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان به ایران به صورت نقداً پول بدهد و در سال هم به مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تا ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان هم البسه رایگان در اختیار فدراسیون فوتبال ایران می‌گذاشت. این را حداقل می‌شد به عنوان یک اهرم یا امتیاز در برابر آدیداس عنوان کرد و بگوییم که ما این پیشنهاد و امتیاز را از یک برند داریم حالا ما نمی‌گوییم در این حد از (آدیداس) امتیاز بگیریم اما می‌شد یک امتیاز برای فدراسیون فوتبال از برند (آدیداس) گرفته شود که ما بتوانیم در جام جهانی این برند را تبلیغات کنیم.


* آدیداس بدون پرداخت در جام جهانی هم به راحتی تبلیغ می‌شود
رئیس البسه آل‌اشپورت در ادامه با بیان اینکه با این اتفاقی که افتاده شرکت آدیداس با بستن این قرارداد مستفیض شده است گفت: براى آدیداس چى بهتر از این که یک تیم به راحتی در جام جهانی تبلیغ این شرکت (آدیداس) را می‌کند بدون اینکه یک ریال هم به عنوان اسپانسر و هزینه تبلیغات پرداخت کرده باشد بنابراین با این اتفاق آدیداس منتفع شده نه ما .

* برای رضایت دل یک نفر با آدیداس قرارداد امضا شد
وی تاکید کرد: به نظر من عوامل زیادى می‌تواند در بستن قرارداد با آدیداس با این شرایط نقش داشته باشه که یکى از این عوامل می‌تواند راضی نگه داشتن دل یک نفر در تیم ملی باشه یا اینکه مسئولان فکر می‌کردند اگر براى آدیداس شرط و شروطى بگذارن آنها قبول نکنند و آن‌وقت نتوانیم با این برند معروف قرارداد ببندیم.

* فدراسیون یک امتیاز مهم در سال جام جهانی از دست داد
جعفری افزود: در هر صورت به هر دلیل در این مقطع حساس امتیازی را که می‌توانستیم با بستن قرارداد با یک برند خوب به نفع فدراسیون فوتبال رقم بزنیم رو از دست دادیم که به نظر من خوشایند تیم ملی، نام و جایگاه فوتبال کشورمان نبود.
آقای ساکت اشاره داشتند که مدت قرارداد ما یکساله است و بعد از آن یک برنامه‌ریزی جامع و مدوّن به فکر بستن یک قرارداد جدید باشیم اما من این را می‌گویم که ما فرصت این را داشتیم تا در جام جهانی برندهایی را معرفی کنیم که می‌توانستند امتیازهای خیلی خوبی را به ما بدهند. شما اگر قهرمان آسیا هم که شوید برای یک برندی که می‌خواهد تبلیغات داشته باشد ارزش آن قهرمانی به اندازه حضور در ۲-۳ بازی در جام جهانی هم نیست ، به هر حال این اتفاق افتاده لذا این صحبت‌های من به عنوان یک تماشاگر و علاقمند است و ای کاش حداقل یک همکاری فی‌مابین با بنده به عنوان کسی که یک تجربه بین‌المللی دارم، داشتند تا بتوانم یک امتیاز خوبی را حتی از همین برند (آدیداس) برای تیم ملی کشورم و فدراسیون فوتبال ایران بگیرم اما حالا کار از کار گذشته است و سودی هم برای کسی ندارد که بخواهیم به خاطر البسه جنجال به پا کنیم، باید آرامش را به تیم ملی ایران بدهیم تا در جام جهانی نتایج خیلی خوبی را کسب کند، امیدوارم در آینده شاهد تصمیمات بهترى در این زمینه براى فوتبال ایران باشیم.
* اعداد و ارقام دوستان برای درآمدزایی صحت ندارد
رئیس البسه آل‌اشپورت اظهارداشت: مبحث بعدی در مورد اعداد و ارقامى که مطرح می‌شود بایدگفت که حداقل تجربه بنده می‌گوید چنین چیزى درست نیست . بنده ٤ سال اسپانسر تیم ملی بودم، با اینکه البسه‌هایی با قیمت‌های خیلی مناسب‌تر از آدیداس داشتیم و می‌توانستیم برای تماشاگران عرضه کنیم، لذا این اعداد و ارقامی که بعضی از دوستان بیان می‌کنند حتی ۱۰ درصد از آن چیزی که دوستان ما در فدراسیون می‌گویند به دست نخواهد آمد. به نظرم دوستان ما هم به این موضع واقفند که چنین درآمدی میسر نیست لذا چنین اتفاقی نخواهد افتاد و عوایدی از این برند به فوتبال ما نخواهد رسید و این ما هستیم که یک خدمت بسیار بزرگ به یک برند کرده ایم .

* نماینده آدیداس حق صحبت در مورد جزییات قرارداد را ندارد

وی در خصوص منتشر نشدن قرارداد (آدیداس) توسط نماینده این شرکت در ایران گفت: وقتی مجری برنامه ۹۰ به دنبال این بود که با نماینده شرکت آدیداس گفت‌وگو کند متأسفانه این اتفاق نیفتاد و نماینده این شرکت (آدیداس) معتقد بود که حق صحبت کردن ندارد و می‌گوید که شرکت (آدیداس) به ما دستور داده که هیچ صحبتی نکنیم. در صورتی که اصولا قرارداد هاى این شرکت (آدیداس) با تیم‌هاى ملى آلمان، ژاپن و ... و باشگاهى مانند رئال مادرید که منعقد می‌گردید در دسترس بوده تا مردم این کشورها و طرفداران تیم‌ها در جریان قرارداد این شرکت با تیم‌هایشان قرار بگیرند.

*قراداد ما با آدیداس یک‌طرفه است!

وی ادامه داد: ولی در قرارداد با ایران چون واقعاً می‌دانند قراردادی یک‌طرفه بسته شده و عوایدى برای تیم ملی ما نخواهد داشت، متأسفانه نه از فدراسیون فوتبال و نه از شرکت آدیداس نمی‌خواهند این قرارداد منتشر شود که یکی از نقاط ضعفی است که فدراسیون با این برند داشته است.

انتهای پیام/ر

این خبر را به اشتراک بگذارید


نگهداری از بیماران روانی، مجازات زن و مرد خیانتکار تیلرسون: آرزو داریم نفوذ ایران در سوریه کم شود واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال ترکیه خواستار خلع سلاح کردهای سوریه شد واردات چه کالاهایی بیشترین منفعت را دارد؟ +اینفوگرافیک آیا آنکارا و ریاض نگران سوآپ نفت کرکوک‌اند؟ یارانه‌های نفت‌سوز! عکس: تنها «وزیر تنهایی» در انگلیس! حمله به یک مهد کودک در حلب اتهام ترامپ به روسیه در همکاری با کره شمالی صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی مویه لیدرهای اصلاحات بر عالیجناب سرخپوش! تیلرسون: از بین بردن نفوذ ایران، از جمله اهداف ما است جشنواره فیلم فجر تاثیر خوبی در آینده فیلم‌ها دارد تحویل 7 کانکس به زلزله زدگان نیازمند دهستان جور پدرکشی فجیع با تبر/ پسر، خانه را آتش زد آیا سوئد برای جنگ احتمالی با روسیه آماده می‌شود؟ اروپا آماده همراهی آمریکا در تحریم ایران پس لرزه‌های سخنان روحانی درباره نقد معصومین /غرویان: تعجب آور است که آقای مصباح در برابر حمله احمدی نژاد به رئیس قوه قضائیه سکوت کرد /در زمان احمدی نژاد می‌گفتند اطاعت از رئیس جمهور اطاعت از خداشت /خود رهبری خودانتقادی دارند و بعد از اغتشاشات گفتند ما هم اشکال داریم /روحانی بیش از بحث درباره نقد معصومین را ادامه ندهد ماجرای دیدار ولادیمیر پوتین و سردار قاسم سلیمانی چه بود؟ انفجار مهیب در سوئد/ پلیس به حالت آماده باش در آمد عقب نشینی ژنرال ضدایرانی / حامی سرسخت حمله به ایران تغییر موضع داد با این 6 ترفند خانگی، ابروهای خود را پرپشت کنید سرنوشت قیمت بنزین در سال 97 برخورد دو کشتی جنگی ترکیه‌ای و یونانی در دریای اژه 10 کتاب پرفروش «آی بوک اپل» در ژانویه 2018/ کتاب ضد ترامپ همچنان در صدر بازی گلشیفته فراهانی در یک فیلم اسرائیلی به روایت روزنامه کیهان اکبری: اظهار نظر درباره سانچی، بدون دانش و حضور در صحنه نامربوط است سرمربی تراکتورسازی انتخاب شد برانکو به دنبال انتقام از آقای خاص / زندگی مشترک با عدد 4! +تصاویر "دخترک موش، مرد و آرزوش" به اجرای دوم رسید مرگ 20 مزدور سعودی در عملیات یمنی‌ها در «جوف» لحظه‌های شیرین پای چوبه دار/عید آجیل می‌خریم چگونه می‌توان به 200 میلیارد دلار دست یافت؟ سنتی هایی که مدرن شدند/از لابی با جامعه روحانیت تا ائتلاف با چپ! بیانیه دبیرکل سازمان ملل درباره برجام پلمب 15 باغ تالار، برخورد با اصناف متخلف مردم عزادار قائمشهر در فراق ملوان نفتکش سانچی در محله این دریا دل مراسم برپا داشتند طنز؛ آن قدر از فیلترینگ نوشتیم که دیگر خز شد! چهره جدید سوپراستار معروف سینما +عکس موافقت آمریکا با فروش سامانه موشکی به عربستان برنامه نهمین روز جشنواره موسیقی فجر حضور سرپرست پرسپولیس در اردوی سرخ پوشان+عکس عکس/ نیمار در نقش سوپراستار مخالفت وزارت امور خارجه آمریکا با تحریم صدا و سیما ضروری‌ترین اپلیکیشن‌ها برای گوشی‌های اندرویدی کدام سریال ایرانی به پاپ اهدا شد؟
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد قتل نامادری بهمراه سه فرزند در شادگان قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! مراسم ترحیم افسر سوم کشتی نفتکش سانچی برگزار می‌شود برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند قتل نامادری بهمراه سه فرزندش در شادگان اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 آزار و اذیت پسر 9 ساله در یک سوپر مارکت! درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند/ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است سردار جزایری: فاصله‌ای بین سپاه و مردم نیست /سردار غیب‌پرور: سپاه خود را خادم ملت می‌داند سردار جزایری: ایجاد شکاف بین مردم و سپاه حربه دشمن است عکس/ مجلس ترحیم حجت‌الاسلام مظاهری رونالدینیو از دنیای فوتبال خداحافظی کرد صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند؛ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me