تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13638660
۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ۱۶:۱۳

سامانه کارا رونمایی شد

تهران-ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه کارا به آدرس اینترنتی www.kara.mcls.gov.ir را بطور رسمی رونمایی کرد.
سامانه کارا رونمایی شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «عیسی منصوری» روز دوشنبه در نشست خبری که در خصوص راه اندازی سامانه کارا در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده بود، برنامه اشتغال فراگیر، اشتغال روستایی و عشایر و شهرهای کمتر از 10 هزار نفر و شرایط پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده برای این نوع مشاغل را تشریح کرد.
وی با بیان اینکه برای توسعه اشتغال در کشور نیاز به مداخلات توسعه ای است، گفت: برنامه اشتغال فراگیر در کشور 2 لایه را در بر می گیرد.
وی ادامه داد: اشتغال پذیری نیروی کار به نام طرح کارورزی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی در محیط کار واقعی است و دیگری بحث کاهش هزینه های اشتغال است که از طریق مشوق های بیمه ای که کارفرما پس از استخدام شغل اولی ها می تواند از آن بهره مند باشد، یارانه دستمزد به کارفرمایانی تعلق می گیرد که شغل اولی ها را استخدام کنند.
منصوری بیان داشت: در برنامه حمایت از توسعه و اشتغال مناطق روستایی و عشایری در دستور کار است.
وی اظهار داشت: کاهش هزینه آموزش با ارائه طرح مشوق های کارفرمایی برای جذب نیروی کار و ارائه یارانه دستمزد برای کارفرمایان در صورت جذب متقاضیان شغل در مناطقی که نرخ بیکاری بالایی را تجربه می کنند از برنامه های اشتغال فراگیر است که در دولت تدبیر و امید پیگیری می شود.
منصوری ادامه داد: در برنامه اشتغال فراگیر، ظرفیت های هر استان شناسایی و اعلام شده است که این ظرفیت ها تا سطح روستا را هم در بر می گیرد، ظرفیت های هر استان به استان های کشور ابلاغ شده است.
منصوری معتقد است در برنامه اشتغال فراگیر علاوه بر مداخلات توسعه ای تسهیلات در اختیار دارندگان طرح هایی که منجر به ایجاد اشتغال می شود، پیگیری خواهد شد که برای این مهم از صندوق توسعه ملی 1.5میلیارد دلار معادل 6 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. همچنین معادل همین مبلغ از سوی بانکها و صندوق عامل(بانکهای کشاورزی توسعه، رفاه کارگران و صندوق کارآفرینی امید) به مبلغ یاد شده اضافه می شود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار افزود: برای برنامه اشتغال فراگیر علاوه بر مداخلات توسعه ای، ارائه تسهیلات همراه با یارانه در دستور کار است و برای این امر ۲۰ هزار میلیارد تومان از محل منابع بانکی اختصاص پیدا کرده است که این منابع صرفاً محدود به سال ۹۶ نخواهد بود و در سال آینده نیز تداوم دارد.
معاون وزیر کار با اشاره به اینکه برنامه حمایت و توسعه از اشتغال مناطق روستایی و عشایری تابستان امسال از سوی مجلس رسیده است، اظهار داشت: با تدوین آیین نامه اجرایی آن از سوی وزیر کار به 31 استان کشور ابلاغ شده است.
به گفته معاون توسعه اشتغال، گروههایی که می توانند از تسهیلات مناطق روستایی و عشایری استفاده کنند شامل سه دسته می شوند.
منصوری ادامه داد: نوع اول شهرهای زیر 10هزار نفر و نواحی صنعتی است که با سود تسهیلات 10درصد می توانند برخوردار شوند، گروه دوم نواحی روستایی معمولی با نرخ 6درصد و گروه سوم مناطق روستایی مرزی است که تسهیلات با بهره چهار درصد می تواند به طرح های اشتغال آنان تعلق گیرد.

*وی توضیح داد: مشاغلی که در مناطق روستایی و یا عشایری ایجاد می شود در زمینه رسته هایی است که پیشتر به استان های کشور ابلاغ شده است.
وی اظهار داشت: در صورتی که طرحی برای هدفی دیگر هزینه شود شامل سود 18درصدی می شود و نمی تواند از یارانه تسهیلات برخوردار شود.
وی تاکید کرد: ارائه این تسهیلات فقط برای سال 97 نیست و همچنان در سال های بعد ادامه می یابد.
منصوری گفت: به طور مثال در رسته تولید زعفران نه تنها به کشت بلکه به موارد دیگر تولید این محصول تخصیص می یابد.
منصوری بیان داشت: همچنین در رسته فناوری اطلاعات ،اولویت تولید محتوی است و سایر رشته ها هم به همین شکل نوع فعالیت ها در رسته های شغلی مشخص و تعریف شده است.
وی ادامه داد: ملاک برای دادن تسهیلات میزان اشتغالی است که از سوی استان اعلام می شود.
منصوری گفت: برای تسهیلات داده شده یکسال تنفس قائل می شویم و متقاضی باید 25درصد تسهیلات آورده داشته باشد که به مرور جلو رفتن طرح تسهیلات تخصیص می یابد.صندوق های ضمانت تعاون می توانند به عنوان تضمین کننده در پرداخت تسهیلات نقش داشته باشند.

**ایجاد 951 هزار شغل در سال 96
منصوری گفت: برای سال 96 حدود 951 هزار شغل و برای سال 97 حدود یک میلیون شغل هدفگذاری شده است.
وی تاکید کرد: اشتغال یاد شده نه فقط از طریق دادن تسهیلات بلکه مداخلات توسعه ای تحقق می یابد.
منصوری گفت: کف و سقف تسهیلات مشخص نیست و بر اساس نوع طرح تسهیلات در اختیار متقاضیان(سرمایه گذاران و کارآفرینان) قرار می گیرد.
به گفته وی،هم اشخاص حقیقی و هم حقوقی می توانند برای راه اندازی کسب و کار طرح ارائه دهند. اولویت با افرادی است که به شکل تعاونی درصدد راه اندازی کسب و کار است.

**105هزار نفر در طرح کارورزی ثبت نام کردند
منصوری گفت: تاکنون 105هزار دانش آموخته برای شرکت در طرح کارورزی ثبت نام کرده اند.
به گفته معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار ،از تعداد یاد شده 25هزار نفر به مرحله عقد قرار داد رسیده اند و در حال عقد قرار داد با کارفرما هستند.

**اعزام نیروی کار
منصوری در خصوص اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: تاکنون سه دفتر ارائه خدمات نیروی کار در خارج از کشور در سه کشور مختلف ایجاد شده است.
این مقام مسئول معتقد است: اعزام نیروی کار به خارج از کشور تنها از سوی وزارت کار نیست بلکه این موضوع باید از سوی بهبود روابط خارجی هم پیگیری شود.
وی اظهار داشت:تردیدی نیست، در صورتی که تعاملات خارجی بهبود یابد اعزام نیروی کار هم افزایش می یابد.
منصوری بیان داشت: هم اکنون معافیت گمرکی و بیمه برای کسانی که اعزام می شوند، مصوب شده است.

**841 هزار شغل در سال جاری
منصوری در خصوص تعداد اشتغال های ایجاد شده در سال جاری گفت: تا فصل منتهی به تابستان از سوی مرکز آمار ایران ایجاد 841 هزار شغل اعلام شده است که با احتساب اشتغال های ایجاد شده در پاییز و زمستان این رقم تغییر می کند.
وی ادامه داد:همچنین برای تعداد 355 هزار نفر دفترچه جدید بیمه تامین اجتماعی صادر شده است که به همین میزان و شاید اندکی بیشتر هم مشاغل غیر رسمی در کشور ایجاد شده است.
وی ظرفیت مشاغل غیر رسمی را در هر اقتصادی 30درصد عنوان کرد و گفت: این میزان در ایران کمی بیشتر از 50درصد است که باید اصلاح شود.
منصوری گفت: رشد منفی اشتغال نداریم بلکه رشد کنونی بدون اشتغال و یا کم اشتغال است.
به گزارش ایرنا، طرح اشتغال فراگیر یکی از طرح های مهم اشتغال است که با تاکید بر تجربه جهانی در کشور در حال اجرا است.پیش از دولت تدبیر و امید تسهیلاتی که برای ایجاد شغل پرداخت می شد متاسفانه به نتیجه مطلوبی نرسد و طرح بنگاههای زودبازده در دولت نهم بیش از 40درصد خطا داشت.
مداخلات توسعه ای که منصوری همواره بر آن تاکید دارد مبتنی بر مطالعات ظرفیت های استان ها و همچنین مداخلات در اجرای طرح ها است به طوری که حتی کارشناسانی از بیرون بر روند اجرای کار نظارت می کنند.
هم اکنون در ارجای طرح تکاپو در رسته پوشاک موفق شده ایم که اشتغال قابل توجهی را ایجاد کنیم.همچنین در این رسته موفق شده ایم که با برندهای مطرح خارجی قراردادهایی برای تولید پوشاک منعقد کنیم.
در طرح تکاپو ،موضوع صادرات کالا مهم است به طوری که 20درصد تولید پوشاک در کشور از طریق برندهای مطرح صادر می شود.
اقتصام**9123**6075
خبرنگار: زهره دریغ گفتار** انتشار: زهرا هجینی نژاد

سامانه کارا رونمایی شد #اقتصاد #وزارت كار #اشتغال #رونمايي از سامانه كارا
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


آمادگی نمایندگان مجلس برای ایجاد تحول اساسی در حوزه کشاورزی 6 مصدوم بر اثر انفجار ساختمانی در اسلامشهر +عکس امارات 36 فروند هواپیمای ایرباس 'a380' خریداری می‌کند راه‌اندازی فعالیت‌های دانش‌بنیان مشکل مهاجرت نخبگان یزد را حل می‌کند یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت استان فارس در شیراز برگزار می‌شود تدابیر هوشمندانه سردار کریمیان مانع از بروز آشوب در استان شد میمند 12 هزار ساله یادگار انسانهای نخستین هشدار مقام سازمان تامین اجتماعی: به مرز بحران نزدیک می‌شویم اهدای یک هزار کلاه ایمنی به راکبان موتور سیکلت در قزوین مانور زلزله در ارومیه برگزار شد 12 نفر براثر انفجار لوله گاز در اسلامشهر مصدوم شدند تولید کنندگان واقعی صادرکنندگان هستند 500 جلیقه ضدگلوله بین محیط بانان کشور توزیع می‌شود تاکید استاندار یزد به حضور علمی بیشتر دانشگاه‌ها در توسعه استان برنامه وزارت بهداشت برای ترویج غذاهای ایرانی با هدف حفظ سلامت مردم ملاک‌هایی برای حذف یارانه توانمندان- علی شمس اردکانی* هوادار اتلتیکو مادرید تا سر حد مرگ چاقو خورد + عکس قیمت انار در بازار 3 برابر صادرات سرمایه گذاری روی پارچه‌های ضد امواج نانویی در کشور نرخ 25 ارز دولتی افزایش یافت+ جدول برنامه وزارت نیرو برای برقی شدن خودروها تحریم‌های آمریکا علیه روسیه اخبار مشروح 13 پنجشنبه، 28 دی 1396 انیمیشن کوتاه آلارم تلاش دشمن برای ناامن کردن تهران کاهش قیمت طلا و ارز در اصفهان تمام تلاش خود را برای عدم کاهش بودجه‌های فرهنگی انجام می‌دهیم «حسین پسر غلامحسین»؛ نامی برگرفته از تاکیدات سردار قاسم سلیمانی طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها بسیار آزاردهنده است/چند توصیه به قضات فیلترشکن «آمدنیوز» یک بدافزار است دلارهایتان آغشته به خون است جانشین فرمانده سپاه: روی آوردن دشمن به مذاکره، نتیجه تضعیف او در میدان مواجهه قدرت است حفظ و تقویت روحیه انقلابی انتظار به حق رهبری و وظیفه اصلی روحانیت است تبلیغات یا بازی با آبروی مردم؟ عراق برای توسعه میدان نفتی کرکوک با bp انگلیس قرارداد امضاء کرد 25 میلیارد ریال به دهیاری‌های شهرستان بیجار اختصاص داده شد رئیس دانشگاه آزاد استان خوزستان منصوب شد+ عکس بیش از 5 هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی یزد تحصیل می‌کنند کاهش جمعیت چالش بزرگ برای بافت تاریخی سمنان است اجرای طرح احیای زاینده‌رود با بهره گیری از ظرفیت فولاد مبارکه همه چیز درباره سانحه نفتکش سانچی با بازسازی حادثه به صورت انیمیشن + فیلم نامه رئیس دفتر سیاسی حماس به امام خامنه‌ای + متن نامه سردار سلیمانی: کاش به جای پرچم ایران مرا 10 بار آتش می‌زدند/ ما برای سرافرازی این پرچم در هر قله‌ای 10 شهید داده‌ایم اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله امامی کاشانی دفتر دوم از سی و ششمین روز زمستان در سوادکوه تکذیب اجبار زندانیان به مصرف هرگونه دارو با بحران صندوق‌های بازنشستگی چه باید کرد؟ داستان یک علاقه بی سرانجام؛ لیورپول 8 سال پیش خواهان جذب یان اوبلاک بود نیمار هشتمین بازیکن تاریخ فوتبال که با درخشش در یک دیدار از اکیپ نمره 10 می‌گیرد
روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت مراسم یادبود سرمهندس کشتی سانچی در مشهد مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است مبلغ سعودی ترور شد قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات اجرایی شدن طرح جذب و اشتغال سربازان دارای تحصیلات عالیه در سال 97 برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد گزارش تصویری؛ نمایشگاه فرش و تابلو فرش روستایی سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی برانکو: گسترش فولاد حریف سازماندهی شده‌ای است/ داستان طارمی برای من تمام شد صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 اثر هنری «قرآن کشتی مطلا» رونمایی شد عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید آمادگی دارم معاونت‌فرهنگی شهرداری را به جوانان واگذار کنم/ ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب نمی‌شود «مهران مدیری» مجری برنامه «هفت» شد رونمایی از "قرآن کشتی مطلا" به روایت تصویر سکه یک میلیون و 505 هزارتومان شد/رشد قیمت انواع ارز در بازار+ جدول دورهمی مهران مدیری با حضور احمد نجفی صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی 28 دی ماه سرمای زیر صفر درجه در 22 استان کشور/ گردوخاک و کاهش کیفیت دید در برخی استان‌های غربی پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند در دریای خزر کشف شد سردار جزایری: فاصله‌ای بین سپاه و مردم نیست /سردار غیب‌پرور: سپاه خود را خادم ملت می‌داند استفان دی میستورا: مذاکرات صلح سوریه هفته آینده در وین برگزار می‌شود شهرستان دهگلان از فقر فضاهای فرهنگی رنج می‌برد وزارت خارجه سوریه: حضور آمریکا در خاک کشورمان غیرقانونی است/ حتی به یک دلار آمریکایی‌ها نیاز نداریم سقوط پژو به کانال آب قربانی گرفت

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me