تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مشرق
دسته:سیاسی()
کد خبر:13646415
۱۳۹۶/۱۰/۱۹ ۰۱:۱۳

روحانی در یوم‌الحساب وعده‌های روز انتخابات/ توضیح، عذرخواهی یا جشن تحقق برخی از وعده‌ها؛ دولت کدامیک را برمی‌گزیند؟

رئیس‌جمهور روحانی در دو انتخابات گذشته وعده‌های مختلف و البته بزرگی را به مردم داد که به نظر می‌رسد هم‌اکنون یوم‌الحساب این وعده‌ها فرا رسیده است.
روحانی در یوم‌الحساب وعده‌های روز انتخابات/ توضیح، عذرخواهی یا جشن تحقق برخی از وعده‌ها؛ دولت کدامیک را برمی‌گزیند؟

سرویس سیاست مشرق- پیر و جوان ایرانی می‌دانند که رئیس‌جمهور روحانی با ۲ راهبرد عمده پا به عرصه انتخابات‌های ریاست جمهوری گذاشت...

اول، بزرگنمایی مشکلات اقتصادی کشور و گره زدن آنها به چیزی به نام «تحریم» و دوم، دادن «وعده‌های اقتصادی» به مردم.

در طول این ۶ سال اما مخاطبان روحانی همچنان درگیر همان وعده‌ها و گره‌زنی‌ها هستند.

مردم نمی‌دانند تکلیف شعارهای روحانی چه شد و چه کسی درباره آنها پاسخگوست؟

مردم حالا کسانی را در بدنه دولت می‌بینند که گویی بی‌اعتنا به آن وعده‌ها و شعارها حتی تندتر از منتقدان پرشور، لب به انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت گشوده‌اند بی‌آنکه به نقش خود در کارنامه اقتصادی دولت اشاره کنند!

اما آن وعده‌ها چه بود و روحانی در گوش مردم چه چیزهایی را زمزمه کرد که توانست دو دوره بر منصب ریاست‌جمهوری ایران تکیه بزند!؟

و از همه مهمتر اینکه فرجام آن وعده‌ها به کجا رسید!؟

*همه قول‌های مهمی که روحانی به مردم داد/ از حل ۱۰۰ روزه مشکلات تا بهبود دائمی محیط کسب‌وکار و سهام عدالت ۱۰ میلیونی!

ما در این گزارش تلاش کرده‌ایم تا رئوس عمده وعده‌هایی که آقای روحانی در انتخابات‌های ۹۲ و ۹۶ به مردم داد را بیان کنیم.

شاید یکی از ابتدایی‌ترین نتایج بازخوانی آن شعارهای پرطمطراق، ایجاد عزمی عمیق‌تر در دولت محترم باشد که به وعده‌های خود به مردم عمل کند و یا اینکه درباره آنها توضیحات قانع‌کننده‌ای را به افکار عمومی بدهد.

وعده‌های مهم روحانی در انتخابات سال ۹۲:

۱_ در ماه‌های ابتدای آغاز به کار دولت «تدبیر و امید» موانع از سر راه تولید برداشته می‌شود.

۲_ شعار من «نجات اقتصاد ایران» است.

۳_ برنامه اقتصادی من حل معضل اشتغال به خصوص برای تحصیل‌کرده‌هاست.

۴_ اساس سیاست من بالا بردن ثروت ملی و رونق تولید و اشتغال و بهبود فضای کسب‌وکار و توزیع عادلانه ثروت است.

۵_ کلید من، کلید تدبیر است و هر قفلی را باز می‌کند و تمام مشکلات قابل حل است و برای آن‌ها برنامه دارم.

۶_ ما باید اقتصاد کشور را از شرایط فعلی نجات دهیم.

۷_ اولین قدم در دولت تدبیر و امید بهبود دائمی محیط کسب‌وکار است که در کوتاه‌مدت بسته‌های تشویقی ویژه‌ای را برای حرکت اقتصادی در جامعه در نظر گرفته شده است.

۸_ دولت تدبیر و امید به دنبال این است که آن‌چنان مردم را از درآمد سرشار کنند که اصلاً به یارانه ۴۵ هزار تومانی نیازی نداشته باشند.

۹_ در حوزه مسائل اقتصادی زمینه‌ای فراهم خواهد شد که گرانی و تورم مهار شده و از طرفی کسب‌وکار آحاد جامعه به‌ویژه جوانان و بانوان نیز فراهم شود.

۱۰_ به جوانان می‌گویم من علاقه‌ای ندارم برای پیروزی در انتخابات جشن بگیرم بلکه دوست دارم زمانی که غمی بر چهره کارگر ندیدم جشن بگیرم. آن روز که ایران در جایگاه غرور و افتخار در جهان بود جشن بگیرم. آن روزی که مردم ما احساس رضایت کردند روز جشن ما خواهد بود.

۱۱_ باید در تمام‌ امور اقتصادی با کارشناسان، تولیدکنندگان، کشاورزان، صنعتگران و کارآفرینان مشورت کنیم و من حتی وزیرم را با مشورت مردم انتخاب خواهم کرد.

۱۲_ من از همان روزهای آغازین زمستان ۸ سال قبل وضع نابهنجار کشور، فقر و گرانی را پیش‌بینی می‌کردم و ناامیدی نسل جوان و سرنوشت‌ساز امروزمان را می‌دیدم.

۱۳_ در برنامه من علاوه بر برنامه‌های میان‌مدت برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاست خارجی و امور فرهنگی، برنامه کوتاه مدت یک ماهه و ۱۰۰  روزه وجود دارد. ما می‌توانیم در یک زمان کوتاه تحول اقتصادی در کشور به وجود آوریم و در آن تحول اقتصادی با ایجاد یک دوره تنفس به کارخانه‌ها و مراکز تولیدی مشکل دارند این معضلات را حل کنیم. [۱]

*اهمّ وعده‌های روحانی در انتخابات ۹۶

وعده‌های روحانی در انتخابات سال ۹۲ عملی شدند یا نشدند یا اینکه با شدت و ضعف تحقق یافتند یک مسئله است و شعارهای جدید روحانی در انتخابات ۹۶؛ یک مسئله دیگر...

او در انتخابات اخیر هم وعده‌هایی به مردم داد که افکار عمومی هنوز منتظر یک گزارش مشخص و اقناعی درباره آنها هستند و مایلند میزان تحققشان را بدانند.

آن وعده‌ها از این قرارند:

۱۴_ طرح کارورزی در ۱۰۰ روز اول دولت دوازدهم اجرا می شود.

۱۵_ در میانه سال ۹۶ و در ۱۰۰ روز اول شروع به کار دولت دوازدهم، میزان درآمدی را به عنوان حداقل وضعیت رفاه خانوارها متناسب با مناطق مختلف جغرافیایی تعریف و اعلام می‌کنیم. خانواده‌هایی که درآمد کمتر از این میزان داشتند با ثبت نام در سایت معرفی شده و  پس از راستی آزمایی آن به آنها مابه التفاوت حقوق تا میزان استاندارد پرداخت می‌شود که از این طریق نیز فقر در کشور از بین می‌رود.

۱۶_ مبارزه با ریشه فساد خواهد بود.

۱۷_ ایجاد سالانه ۹۵۰ هزار شغل ثابت و پایدار

۱۸_  میدان دادن به جوانان و ایجاد کابینه‌ای جوان‌تر

۱۹_  لغو همه تحریم‌های غیرهسته‌ای

۲۰_ پرداخت یارانه ۷۰۰ هزار تومانی به نیازمندان

۲۱_ از شهریور ۱۳۹۶ هر فرد تحت پوشش کمیته امداد مالک ۱۰ میلیون تومان سهام در کارخانه های کشور خواهد بود و بقیه جمعیت بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان سهام بهترین کارخانه‌ها را خواهند داشت و در سود کارخانه‌ها مشارکت خواهند کرد.[۲] [۳] [۴]

*از لزوم توضیح به مردم درباره فرجام وعده‌ها تا احتمال نیاز به «شجاعت عذرخواهی»

اگرچه مردم باید درباره میزان تحقق هر یک از این شعارها و یا اهتمام دولت به آنها طی ۵ سال گذشته قضاوت کنند اما به نظر می‌رسد انتظار پاسخگویی از دولت محترم نیز انتظار بیجایی نباشد.

چه اینکه مردم نه تنها از برخی تناقضات خسته‌اند که از برخی دروغ‌ها هم خسته‌اند و اغتشاشات اخیر و فتنه اقتصادی که بخشی از آن به بهانه کم‌کاری‌های دولت محترم در عرصه اقتصاد و ... بوقوع پیوست نیز جان مردم ایران را آزرد.

شاید این اشاره ضروری باشد که مردم حالا تناقضاتی را از زبان بلندپایه‌ترین مقام دولتی درباره «عبور از رکود» شنیده‌اند، پس از ۵ سال می‌شنوند که عبارت «خزانه خالیست» گِرا دادن به دشمن بوده و یا در کمال تعجب از یک مقام دولتی اینطور می‌شنوند که سهام عدالت یعنی توزیع پول میان گداها! همان سهام عدالتی که جهانگیری وعده ۱۰ میلیون تومانی‌اش را به قشرهایی از مردم داده بود...

مرهم این آلام نیز چیزی غیر از توضیحات دقیق دولت آقای روحانی در زمینه میزان تحقق هریک از این وعده‌ها و شعارها و چرایی عدم تحقق کثیری از آنها نیست.

توضیحاتی که به نظر می‌رسد در بخش‌هایی از آن نیز به ظهور ژن «شجاعت عذرخواهی» در دولت محترم و در شخص آقای روحانی نیاز باشد.

**مشرق بزودی درباره وعده‌های رییس جمهور در انتخابات بیشتر خواهد نوشت.

***

1_http://tn.ai/110968

2_ mshrgh.ir/727722

3_ mshrgh.ir/728354

4_ mshrgh.ir/730335

#اقتصاد #برجام #دولت یازدهم #وعده های روحانی #وعده 100 روزه #وعده های انتخاباتی #وعده های دولت
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


اتفاقی در حرم امام رضاعلیه السلام که پزشکان را شوکه کرد (عکس) دشمنان روی دوش گرفتارها سوار می‌شوند و کشور را علیه علی (ع) تحریک می‌کنند جهان اسلام با تمرکز بر ظرفیت‌هایش به ابر قدرت منطقی و عادل تبدیل می‌شود پایان اردوی تیم ملی کانوپولو در زنجان زبان دین عامل وحدت و انسجام ملی/ 19 ژانویه، مقابله با جریانات هویت ستیز جزئیات افزایش حقوق معلمان در سال 97 باخت شهرداری تبریز مقابل مهمان یادداشت ضرغامی|عشرت آباد! حضور سرمربی ترکیه‌ای تراکتورسازی در نماز جمعه تبریز+ عکس وظیفه اصلی نماز جمعه تبیین و روشنگری است غلظت گرد و خاک در شهرهای خوزستان همچنان رو به افزایش است شرایط و میزان افزایش حقوق معلمان در سال 97 سیستم آموزشی هوشمند نقش مهمی در توسعه کشور دارد دانلود؛ 5 گل برتر تقابل‌های دورتموند و هرتابرلین حواشی دیدار پدیده-استقلال؛ بنر حمایت از جباری جمع شد دانلود؛ 5 گل برتر هفته نوزدهم لالیگا اسپانیا 2017/18 آخرین خبرها از زمان ساخت پلاسکوی جدید جمهوری آذربایجان به ده کشور تجهیزات نظامی صادر می‌کند 29 دی، روز غزه نماد مقاومت فلسطین ائمه معصومین قابل انتقاد نیستند مسئولان مطالبات به حق مردم را فراموش نکنند باید هدف ما حل مشکلات مردم باشد/ مراقب باشیم دشمنان روی موج بیکاران و محتاجان سوار نشوند برف و وزش باد شدید در راه پایتخت اولین نشست فعالان قرآنی شهرستان نی ریز با معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هوای پایتخت بعد از مدتها در شرایط سالم سامسونگ سنسور اثر انگشت و دوربین را زیر نمایشگر گوشی جای خواهد داد انتقاد مجری شبکه ورزش از واکنش فدراسیون بعد از مصاحبه علی کریمی جهان اسلام نیاز به شجاعت دارد/ به وضعیت طبقه گرفتار رسیدگی شود نیازی به سرفه و عطسه نیست، ویروس آنفلوانزا با تنفس عادی هم منتقل می‌شود خرید جدید بارسلونا مجوز بازی گرفت مشکلات کشور به دلیل ضعف مدیریتی است/ مدیران شایسته انتخاب شوند سرانه درآمد آذربایجان غربی کمتر از میانگین کشوری است سه ساعت ازدحام نفسگیر در فعل چهارسو گرامیداشت یاد و خاطره تنها روحانی شهید در شهرستان لنده+تصاویر دیدار معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا با مدیرکل دفتر امور روستایی مؤسسات مردمی به حوزه اقتصاد فرهنگ دینی ورود کنند نیروهای دموکراتیک سوریه: با قدرت پاسخ حمله به شهر «عفرین» را خواهیم داد سران قوا دنبال گره گشایی از مشکلات مردم باشند نه حاشیه سازی مطالبات به حق مردم به دست فراموشی سپرده نشود چه کسی بر رفتار نماینده حاشیه‌ساز فراکسیون امید نظارت می‌کند؟ +عکس رونمایی از ترکیب سپیدرود برای مصاف با سپاهان تحویل واحدهای پلاسکو با محاسبه ارزش سرقفلی قبلی نیازی به سرفه و عطسه نیست، ویروس آنفلوانزا با تنفس عادی هم منتقل می‌شود مقام‌های آمریکایی از انتقال سفارت آمریکا به قدس تا سال 2019 خبر دادند خیابان‌های بوستان شهدای گمنام چرام پس از 3 سال آسفالت شد+تصاویر نتایج هفته یازدهم لیگ برتر هندبال بانوان/نفت و گازگچساران نماینده کردستان را شکست داد ویروس آنفلوانزا با تنفس هم منتقل می‌شود سرمایه‌های خارجی به کدام سو می‌رود؟
شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله است عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس پرواز یک گاو بر اثر طوفان در آلمان واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی رود نیل، کارشناس داوری: اخراج بازیکن گسترش فولاد مقابل پرسپولیس درست بود "ارسلان شهنی" از سرپرستی فرمانداری دزفول استعفا کرد (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان بررسی اثرات برجام پس از گذشت دو سال + فیلم سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد/ترامپ به رقابت طلبیده شد پرسپولیس در دقیقه 94 از شکست مقابل گسترش ده نفره گریخت معرفی نفرات برتر رقابت‌های کُشتی نوجوانان کشور در سیرجان زمان انتقال پیکر 3 جانباخته حادثه سانچی به کشور ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید/انتفاضه خروشان مردمی راه خنثی‌کردن توطئه جاری علیه قدس برنامه دهمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر پلیس فارس: متهم در اقلید خود را کشت زلزله جوادآباد مربوط به گسل پیشوا است تولید قهوه از گیاه کاسنی با خواص درمانی اعلام رای بازی تراکتورسازی و استقلال/ جریمه نقدی سنگین تبریزی‌ها؛ محرومیت هواداران در صورت تکرار تخلف گسل پیشوا از قبل فعال بوده است واکنش دایی به شعارهای علیه او در بازی امروز سایپا و تراکتورسازی +عکس واکنش سازمان زندانها به اظهارات یک نماینده مجلس؛ اجبار زندانیان به مصرف برخی داروها در زندان‌های کشور کذب است لغو برجام پیامی نگران‌کننده به جهان خواهد بود پلیس فارس: متهم در اقلید خود را کشت خلاصه بازی تراکتورسازی 1-2 سایپا منم باید برم (وصیت نامه) کاش به جای پرچم مرا 10 بار آتش می‌زدند/ برای سرافرازی این پرچم در هر قله‌ای ده شهید داده‌ایم/ گاهی آدم‌های بزرگ ما حرف‌های خطاآلود استراتژیک می‌زنند که چرا در سوریه می‌جنگیم/ یک زلزله یک شب تهران را به هم می‌ریزد؛ تصور کنید داعش وارد کشور می‌شد مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی - تهران تصادف در محور سلماس 2 فوتی داشت گل مارکو آسنسیو به لگانس (لگانس 0-1 رئال مادرید) فیلم/ تصاویری زیبا از نقاط مختلف کره زمین با کیفیت 4k

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me