تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:بصیرت
دسته:سیاسی()
کد خبر:13648121
۱۳۹۶/۱۰/۱۹ ۰۸:۳۰

انحراف مطالبات مردم

با ادامه یافتن اغتشاشات و مشخص شدن این که منتقدان نقشی در این آشوب‌ها نداشتند، روزنامه‌های اصلاح طلب ترجیح دادند به جای گرفتن گارد تدافعی و انتصاب بی نتیجه این موضوع به منتقدان دولت، خواسته‌های خود را به عنوان خواسته مردم مطرح کنند که یکی از آنها رفع حصر بود.
انحراف مطالبات مردم
پایگاه بصیرت / گروه سیاسی/ سید فخرالدین موسوی
انحراف مطالبات مردماعتراض های اقتصادی مردم و تجمعات مال باختگان مؤسسات مالی که ماه ها پیش در مناطق مختلف کشور در آرامش و با  تکیه اصل 27 قانون اساسی  با حضور نیروهای انتظامی و با امنیت کامل برگزار می شد به ناگاه با ورود عناصر خاص به آشوب و اغتشاش کشیده شده و شعارهای اقتصادی و مطالبات مردم در این حوزه به یک باره در میان شعارهای تند و ساختارشکنانه عناصر نفوذی که با اهدافی خاص به این تجمعات آمده بودند گم شد و برخی از شهرهای کشور را دچار آشوب و اغتشاش کرد اما نکته جالب توجه در این میان واکنش روزنامه ها و مطبوعات کشور به این حوادث بود؛ 
واکنش  روزنامه های اصلاح طلب و جریان نزدیک به دولت؛
روزنامه های این جریان که به نظر می رسید در برابر این اعتراضات غافلگیر شده بودند و انتظار روبرو شدن با چنین شرایطی را نداشتند؛ درابتدا تعدادی از این مطبوعات ترجیح دادند سکوت کنند و منتظر بمانند که این موضوع تداوم خواهد داشت یا خیر و تعدادی دیگر بلافاصله تلاش کردند  مسبب و عامل این درگیری ها را به جریان  منتقد دولت منتسب کنند؛ چنانچه روزنامه آرمان «رد پای طراحان استعفای روحانی در مشهد» را تیتر یک می کند یا روزنامه آرمان ملی «شگرد تازه  منتقدان در تهییج افکار عمومی علیه دولت؛حمله به دولت با تحریف بودجه» را بر صفحه اول خود می نشاند.

انحراف مطالبات مردم

با ادامه یافتن  اغتشاشات و مشخص شدن این که منتقدان نقشی در این آشوب ها نداشتند و با توجه به این موضوع که نوک پیکان مطالبات اصلی مردم در پس این اغتشاشات؛ دولت  و اصلاح طلبان را هدف قرار گرفته است منجر شد این دسته از روزنامه ها ترجیح بدهند به جای گرفتن گارد تدافعی و انتصاب بی نتیجه این موضوع به منتقدان دولت، خود در هیبت قیم مطالبات مردم ظاهر شده و خواسته های خود را به عنوان خواسته مردم مطرح کنند. ابتدا روزنامه های قانون و جامعه فردا  پیش شرط پایان یافتن اعتراضات را  رفع حصر دانستند و نوشتند: «پایان حصر محصورین، به عنوان حسن نیت و دلجویی از سیدمحمد خاتمی و دعوت رسمی از او برای حضور در جامعه. واقعا دستاوردهای بزرگی نیستند و تفاوتی در معادله قدرت و توازن نیروها پدید نمی‌آورند، اما شاید نشانی از آغاز یک دوره جدید از آشتی ملی به شمار بیایند و بدنه وسیع اصلاح‌طلبان را به تحرک برای گفت ‌وگوی آرامش‌ بخش با کسانی گسیل کند که خیابان‌ها عرصه ابراز احساس و مطالبات آنهاست»؛ «آیا امروز جای برخی شخصیت‌های تاثیرگذار در محدودیت و محذوریت است یا در میان معترضان ونظام تا با سرمایه اجتماعی و سابقه انقلابی نقاط فصل را وصل کنند؟ باید دست از لجاجت برداشت وبیهوده مردم را عصبی نکرد. همین امروز کینه‌های  ۸۸ را باید فراموش کرد و ولو یک گام کوچک برای بهبود اوضاع برداشت». روزنامه جامعه فردا نیز در روزهای گذشته در مطلبی نوشت:« حوادث سه روز اخیر کشور یکبار دیگر لزوم تجدیدنظر در چگونگی اداره کشور و روبه‌رو شدن حکومت با مردم را در مقابل ما قرار داده است...زمان آشتی ملی فرا رسیده است» و پس از آن نیز توام با سکوت تعجب برانگیز درباره راهپیمایی های  گسترده مردم در سراسر کشور به جای توجه به اصل حرف مردم نگاهشان را به موضوع  عدم وجود امکان اعتراض  در جامعه تغییر دادند و تیتر هایی چون؛ «حق اعتراض»؛ «مطالبات عمومی امنیتی نشود»؛ «بی خود توپ را در زمین دولت نیاندازید» و.. بر صفحه اول این روزنامه ها نقش بست؛ حتی 16 چهره اصلاح طلب نیز با انتشار بیانیه کاملا فضا را دگرگون جلوه داده و به جای پاسخگویی در جایگاه طلبکار و مدعی ظاهر شدند؛ موضوعی که بیش از آنکه نشانگر توجه به مردم و مطالبات آن باشد تلاشی بود برای رهایی دولت  و مجلس از فشار انتقادها. دولت و مجلسی هم اکنون که در اختیار اصلاح طلبان است.

  انحراف مطالبات مردم

جریان منتقد دولت علی رغم آنکه عملکرد دولت نقش به سزایی در نارضایتی های مردم داشته  و یا مطالبات مردم را بارها در هفته های گذشته تیتر کرده و درباره آن هشدار داده بودند اما واکنش  تحسین برانگیزی در این زمینه داشته وبلافاصله با جداسازی صفوف مردم و جریانات ضد انقلاب و دشمنان انقلاب اسلامی  به روشنگری در این زمینه اقدام کردند؛ که نمونه واضح آن  بازتاب گسترده راهپیمایی های  عظیم مردم در سراسر کشور در حمایت از انقلاب اسلامی بود؛ چنانچه روزنامه کیهان در اولین روز پس از آغاز اغتشاشات تیتر «ملت قیام کرد» را بر صفحه اول خود نشاند و وطن امروز  با انتشار تصاویر حضور مردم تیترهای «تظاهرات سراسری» و «پرچم بالاست» را بر صفحه اول خود نشاند؛ تیترها و تصاویری که در روزنامه های جوان؛ رسالت؛ صبح نو و.. نیز به شکل پررنگ به آنها پرداخته شد. این دسته از رسانه ها علاوه بر این، مسئله دخالت و موج سواری های آمریکا که از سوی  روزنامه های اصلاح طلب در حاشیه مانده بود را در دستور کار خود قرار داد و تیتر «تنها ماندی» در کنار تصویری از نماینده آمریکا در سازمان ملل در صفحه اول روزنامه وطن امروز، گویای این اقدام صحیح است. اقدامی شایسته که می توان آن را نمونه از رفتار درست مطبوعات در تحلیل حوادث ملی یاد کرد.

انحراف مطالبات مردم

گ/ج
#سایت بصیرت #گروه سیاسی #جریان های سیاسی #سید فخرالدین موسوی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image


برنامه‌های فرهنگی هنری دهه فجر فردوس تصویب لایحه تمدید مأموریت‌های نظامی خارج از کشور در مجلس سنا ایتالیا راه اندازی خط تولید لوله‌های "سی آر ای" از لوله گستر گرفته شد ثبت 7 وقف جدید در اسفراین تمام آنچه در مورد گلو درد کودک باید بدانید بسیجیان اهواز به زیارت شهدای تازه شناسایی شده رفتند اردوغان: با تشکیل نیروی مرزی در سوریه توسط آمریکا مخالفیم همدردی ایرانیان مقیم دانمارک با خانواده جانباختگان سانچی (عکس) تجربه بازدید از زندان اوین از زبان یک نماینده جریمه 1.7 میلیارد ریالی قاچاقچی ارز در آذربایجان غربی 40 درصد تاکسی‌های درون شهری ایلام نوسازی شدند کوتاهی در صیانت از حریم خانواده، تخریب بنیان‌های اجتماعی کوتاهی در صیانت از حریم خانواده، تخریب بنیان‌های اجتماعی افزایش 10.76 درصدی اعتبارات هزینه‌ای آذربایجان غربی در بودجه 97 کشف محموله سیگار قاچاق در شهرستان چرداول هفته بیستم لیگ برتر؛ نگاه بالانشینان به گسترش/کار سخت استقلال فرار از کابوس سوپر ماریو در وقت اضافه معاون وزیر آموزش‌وپرورش: کلیدواژه ماده 11 قانون شوراها داوطلبانه‌بودن کمک‌های مردمی است تجلیل از شورا‌های برتر شهرستان‌ها ومناطق خراسان رضوی کسب رتبه دوم کشور در جشنواره الگوهای تدریس برتر توسط معلم کبودراهنگی تحرک زایی مدیران لازمه اجرای بسته‌های نوین ادرای ابرکوه آغاز مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان در بیش از 100 آموزشگاه شهرستان فامنین اخذ آرای مردمی جشنواره فیلم‌فجر الکترونیکی شد استنباط رئیس‌جمهورازقابل نقدبودن‌پیامبر، بسیط بود یک بام و 2 هوا مقابل چشم میلیون‌ها ایرانی! شلیک موشک بالستیک یمن به سمت فرودگاه «جازان شروط ترامپ عملی نیست/ آمریکا احتمالا اواخر بهار از برجام خارج می‌شود کبابی که سارقان را به دام انداخت کار سخت فرهاد مجیدی برای بازگشت به استقلال آخرین خبرها از ساخت سریال دهه فجر امسال+عکس 12 هزار آموزشگاه علمی آزاد و زبان خارجی در کشور رتبه بندی می‌شوند اخبار ویژه روزنامه ها/ از نرخ تورم 8 درصدی تا درخواست ناطق نوری از روحانی! هدف اصلی آمریکا از توافق برجام سیاسی بوده و هست دانشجوی سما سیاهکل عضو هیات مدیره انجمن‌های صنفی گارگران ساختمانی کشور شد تیم فوتبال بانوان سپاهان به دنبال بازگشت به جایگاه دوم مهم‌ترین رویدادهای خبری امروز در ایران و جهان نماز باران در قم اقامه می‌شود تبیین نقش عشایر در پیروزی انقلاب/همایش «ایلات و طوایف لرستان» برگزار می‌شود فرصت‌های پیش روی طب سنتی ایران در پی مصوبه یونسکو ناصری: ناطق هم شاکی شده روحانی برای دولت وقت نمی‌گذارد هدف آمریکا از تجهیز کردهای سوریه چیست؟ در مذاکرات حج ایران و عربستان چه گذشت؟ عبور از محورهای مازندران با احتیاط امکان پذیر است برگزاری مراسم روز شهرستان بروجن قیمت هر سری از بلیت‌های جشنواره 132 هزارتومان جنایت‌های آمریکا در سوریه| آمار قربانیان غیرنظامی حملات ائتلاف در سوریه انتقال حادثه دیدگان انفجار تروریستی کابل به مشهد
چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ دستگیری پدر و مادر آمریکایی که 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی ورود سامانه بارشی به ایران نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد سنج و دمام زنی مردم بوشهر در غم دریانوردان سانچی (فیلم) زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد سریال «داستان ترسناک آمریکایی»؛ دلقک ترسناکی به نام ترامپ! بازداشت پدر و مادری که 13 فرزند خود را با زنجیر بسته بودند! + تصویر در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ / سختی‌های آقای رکورد در استقلال فیلم/ سنج و دمام بوشهری‌ها برای جانباختگان سانچی مراسم ترحیم "احسان ابولی" از جانباختگان کشتی سانچی در کرمان برگزار شد دختر 17 ساله آمریکایی، خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحمش را لو داد+ تصاویر مراسم ترحیم شهید «احسان ابولی قاسم آبادی» در کرمان برگزار شد پاسخ به ابهامات سانحه نفت‌کش/ برخی ادعاها درباره سانچی ژول ورنی است/ دریانوردان شهید خدمت محسوب می‌شوند بندرانزلی/مراسم وداع با جانباختگان حادثه نفتکش «سانچی» نفتکش‌های جدید ایران در مسیر سانچی غلط زیادی آمریکا در خصوص قدس به‌سرانجام نخواهد رسید/ ملت ایران در جنگ اقتصادی شکست نخورد و از تحریم ابزار شکوفایی خواهد ساخت بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت «غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ وزیر بهداشت: تلفات «آلودگی هوا» کمتر از «سانچی» نیست / یک و نیم برابر این حادثه هر روز در کشور اتفاق می‌افتد احتمال توقف تولید تندر 90 و ساندرو از سال 98 دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با خانواده بهرام اتحاد+تصاویر واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد موافقیت فدراسیون والیبال بلژیک با حضور محجبه فرنوش شیخی در مسابقات (تصاویر) وداع با ملوانان نفتکش سانچی در انزلی «غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید عکس/ تشییع شهید سروان محسن برزگرزاده دریافت عوارض از عوارضی قزوین - زنجان تا اطلاع ثانوی ممنوع شد خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحم آمریکایی لو رفت +تصاویر دنیزلی پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد پرداخت مطالبات سال 95 مراکز درمانی و دارویی، به زودی مراسم وداع خانواده‌های شهدای گیلانی نفتکش سانچی در انزلی برگزارشد عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96/ جهانبخش و آزمون با هم در لاتزیو +تصاویر فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ جباری: رفتار منصوریان به عنوان سرمربی قابل قبول نبود/ آیا وزیر می‌داند رفتن من برای باشگاه ضرر مالی دارد؟! ممنوعیت دریافت عوارض از عوارضی «قزوین-زنجان» تا اطلاع ثانوی پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود ازدواج بر بام اورست

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me