تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:فرهنگی()
کد خبر:13672454
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ ۰۸:۲۶

شباهت‌های کودتای 28 مرداد و اغتشاشات اخیر

رئیس موسسه مطالعات تاریخ معاصر گفت: در جنگ نرم دشمن علیه ملی شدن صنعت نفت شاهد اقداماتی نظیر بی اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولین، پراکندن بذر یاس در جامعه برنامه‌ها و آینده نهضت از طریق مطبوعات و تریبون‌هایی که به افکار عمومی دسترسی داشتند بودیم.
شباهت‌های کودتای 28 مرداد و اغتشاشات اخیر

خبرگزاری فارس ـ تاریخ: بین اغتشاشات و اتفاقات اخیر و برخی اتفاقات نظیر کودتای 28 مرداد 1332 مشابهتی وجود دارد که بران شدیم با موسی حقانی رئیس موسسه مطالعات و تاریخ حقای درمیان بگذاریم امید است این مصاحبه در راستای روشنگری مورد استفاده مخاطبان قرار گیرد.

سوال: آیا بین اغتشاشات و اتفاقات اخیر و برخی اتفاقات نظیر کودتای 28 مرداد 1332 مشابهتی وجود دارد؟

اتفاقاتی که در چند روز اخیر شاهد آن بودیم با توجه به حمایت و مشارکت صریح دشمنان ایران در این ماجراها تشابه فراوانی با عملیات جنگ نرم آمریکا و انگلیس در براندازی نهضت ملی شدن نفت و دولت دکترمصدق داشت.

در جنگ نرم دشمن علیه ملی شدن صنعت نفت شاهد اقداماتی نظیر بی اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولین، پراکندن بذر نا امیدی و یاس در جامعه، سیاه نمایی نسبت به اقدامات، برنامه ها و آینده نهضت از طریق مطبوعات و تریبون هایی که به افکار عمومی دسترسی داشتند و نیز ایجاد و تشدید اختلاف در بین دست اندرکاران نهضت و دولت بودیم.

این اقدامات در پی محاصره دریایی ایران و ممانعت از فروش نفت و تهدید نظامی و تشدید مشکلات اقتصادی در کنار تنش های سیاسی بین مسئولین و احزاب و...توانست تاثیر سوء خود را بر جامعه ایرانی بگذارد و نهایتا دشمن با بسیج اراذل و فواحش و برخی فعالان سیاسی  همسو با خود در روز 28 مرداد 1332 میوه اقدامات شوم خود را به راحتی بچیند و نهضت بزرگ ضداستعماری ملی شدن نفت را با شکست و ناکامی مواجه نماید.

دانستن نحوء اقدام دشمن و مکانیزم عملیات جنگ نرم آنان و نقش آفرینی آگاهانه و ناآگاهانه برخی از شخصیت ها و احزاب و مطبوعات و...به ما کمک می کند که از تکرار آن اتفاقات تلخ و بازی خوردن از دشمن جلوگیری نمائیم.

در این بررسی وروشنگری ها باید به این پرسش ها پاسخ داد که دشمن چگونه با سیاه نمایی مردم را از نظام و مسئولین دور و آنها را نسبت به ادامه مسیر انقلاب بی انگیزه یابی تفاوت می کند؟ چگونه قوای اداره کننده کشور را با پخش شایعات بی اعتبار و مردم را نسبت به نظام اسلامی بی اعتماد می کند؟

برخی رسانه ها نظیر مطبوعات، فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای چه نقشی دراجرای  برنامه های دشمن ایفامی کنند.؟و از همه مهمتر مسئولین در برابرچنین تحرکاتی چه عکس العملی نشان داده و چگونه باید برخورد کنند؟ بامرور اتفاقات 38 سال گذشته شاهد توطئه عظیم دشمن علیه ملت،کشور، انقلاب اسلامی و اسلام هستیم.

تحمیل جنگ، شورش های داخلی و ترور مسئولین و مردم، تحریم گسترده اقتصادی و تحمیل مشکلات معیشتی و تکنولوژیک به کشور و مردم ایران، بهره برداری ازنهادهای بین المللی سیاسی و اقتصادی علیه انقلاب اسلامی و هر از چندگاه محک زدن ظرفیت های کشور با راه اندازی یاتشویق شورش های کور بخشی از اقدامات سخت دشمن بر علیه مردم انقلابی و عموم ایرانیان است.

در این بین جنگ نرم گسترده و پیچیده دشمن به صورت شبانه روزی وحدت جامعه ایرانی را با انگشت گذاشتن بر برخی سوء مدیریت ها و اشکالاتی که بطور طبیعی بواسطه فشارهای گسترده دشمن و یا اقدامات رژیم های وابسته سابق برجا مانده مورد تهاجم قرارداده و با پخش گسترده شایعات پروژه بی اعتمادسازی نسبت به مسئولین را در بین آحاد جامعه ،ناکارآمد جلوه دادن ارکان نظام در حل مشکلات و فراتر از آن زیرسوال بردن چرایی وقوع انقلاب، ایجاد تنش در بین مسئولین و سلب امنیت عمومی را دنبال می کند.

در چنین فضای غبارآلودی است که سوء استفاده دشمن از برخی مشکلات و اظهارات مسئولین سابق و فعلی در کنار سازماندهی اراذل و اوباش و استفاده از عناصری که دارای انگیزه سیاسی علیه نظام بوده یا گروهک های محارب که در کشتار مردم کشور سابقه دارند،و نیز فریب خوردگان و برخی افرادکه مشکلات معیشتی و اشتغال و...آنان را آزارمی دهد با اتحاد و صحنه گردانی آمریکای جنایتکار،صهیونیسم بین الملل، وهابیسم خون آشام، بیوه پلاسیده شاه سابق،(که به همراه فرزند عیاش خود هنوز از محل ثروت غارت شده از بیت المال مردم ایران ارتزاق و خوشگذرانی می کند) بیوه خون ریز مسعودرجوی و...به منظورنابودی ایران و اسلام بزعم خود بار دیگر وارد فاز نهایی توطئه های خود یعنی ایجاد شورش و درگیری در کشورمی شوند.

دراین بین افراد احساساتی و آسیب دیدگان از مسائل معیشتی هم در صورت عدم هوشیاری ملعبه کسانی می شوند که یامسبب بخش عمده ای ازگرفتاری های آنانند و اساسا محرومین و آسیب دیدگان محلی ا زاعراب در اندیشه و رفتارهای آنان نداشته و ندارند.

ایجاد و تشدید اختلاف بین مسئولین ترفند دیگردشمن بود که درملی شدن نفت لطمه اساسی به نهضت مردم ایران زد.این تجربه نشان می دهدمسئولین دراظهارات واقدامات خودبایدرعایت این جنبه راکه به اختلافات دامن نزنندرعایت کنند.

ایجاد اغتشاش، نا آرامی، ترور و شهیدسازی بخش دیگری از اقدامات اغتشاشگران بود که نظیرآن را در جریانات منجربه کودتای 28 مرداد مشاهده و تجربه کردیم.

حربه استفاده از اغتشاش با بهره برداری از اراذل و اوباش در اتفاقات مختلف بویژه 9 اسفند 1331، فراهم شد.

شاه برای شکست دولت مصدق قصد داشت از راه زمینی از ایران خارج شود و در شهرستان ها هماهنگ شده بود عده ای از اراذل و اوباش در حمایت از شاه در کشور اغتشاش ایجاد کنند و به این وسیله دولت دکتر مصدق را ساقط کنند و عملاً نهضت ملی شدن صنعت نفت را شکست دهند.

آیت الله کاشانی در چنین شرایطی ضمن مخالفت با خروج شاه از ایران این توطئه بزرگ راخنثی کرد اما عوامل دربار در تهران نظیر شعبان بی مخ با ریختن به خیابان ها بخشی از اقداماتی که قرار بود در سراسر کشور اجراشود را به نمایش گذاشت.

 گزارش های خوبی از بسیج اراذل و اوباش در 28 مرداد که به طور کامل سازماندهی شده بودند به خصوص در تهران و دست به آشوب و غارتگری زدند وجود دارد.

در همین اتفاقات اخیر که در کشورمان پیش آمده است، چند نکته را می بینیم، نخست اینکه به طور مشخص افراد گروهکی و محارب که طیف های مختلفی دارند، از سرکرده منافقین بگیرید که فرمان آتش افروزی می دهد تا شبکه های وهابی و داعشی که هر کدام از آنها مترصدراه انداختن جنگ و کشتار درکشور هستند.

در کنار اراذل و افراد هنجارشکن قرارگرفته و با تحریک آنان به تخریب وآتش زدن پرچم و قرآن و قتل نفوس و تسخیر مراکز انتظامی و... وارد صحنه می شوند.

حضور لیدرهایی که ازهفته ها قبل برای آتش افروزی آماده شده بودند وبه صورت گردشی در شهرستان های کوچک حضور پیدا می کردند در کنارحجم گسترده دروغ پراکنی آمدنیوز و شبکه های وهابی،صهیونیستی،امپریالیستی،شیطان پرستی حکایت ازصحنه گردانی آنان درپوشش معترضین معیشتی باسوء استفاده ازجوانان احساساتی که از ترفندها و کید دشمن اطلاع ندارند.

در تحلیل اغتشاشات اخیر البته باید افراد فریب خورده و احساساتی که تحت تاثیر شبکه های اجتماعی و شایعه پراکنی دشمن بودند نیز مورد توجه و واکاوی قرار بگیرند.

خیلی از فریب خوردگان با روشنگری و ارائه اطلاعات صحیح به آنها از رفتار خود پشیمان می شوند. به این ترتیب و با توسعه روشنگری ها زمینه های جذب این افراد به جریانات معارض از بین می رود.

برخی احساساتی وارد قضیه می شوند. برخی ها نیز دغدغه معیشتی دارند که همه این عوامل باید بررسی و مورد واکاوی قرار گیرد.

در ماههای منتهی به کودتای 28 مرداد شاهد تشدید نا امنی در کشور با انجام ترورهای کور و در مواقعی هدفمند نظیر ترور رئیس شهربانی دولت مصدق بنام افشارطوس بودیم. ترور و قتل برخی افراد بیگناه در اغتشاشات اخیر نظیر آنچه در مسیر نجف آباد و یا شهرستان دورود رخ داد و خوشبختانه به دلیل هوشیاری مردم و ماموران امنیتی گسترش نیافت نمونه دیگری از تکرار رفتارهای دشمن بر علیه مردم ایران است.

البته حضور مردم آگاه و برخورد قاطع و در عین حال توام با صبوری ماموران انتظامی و اعتقاد عمیق مردم به انقلاب و رهبری نظام  در ناکام ماندن این توطئه شوم بسیار موثر واقع شد و اینک تهدیدی که دشمن بر علیه ما تدارک دیده بود با انجام اقدامات حساب شده می تواند تبدیل به فرصتی استثنائی برای مردم ایران گردد.

این فرصت بزرگ درصورتی محقق می شود که برخی ازچهره هاوجریانات دست از اعتماد به غرب بردارند، در شرایطی که موافقان و مخالفان برجام نظیرجان کری وزیر پیشین امور خارجه آمریکا که پای برجام را امضا کرد و نئوکان هایی که برجام را آشکارا نقض کرده انداز اغتشاشات حمایت می کنند جای تردیدی وجود ندارد که آنها تا براندازی نظام و نابودی ایران دست از فعالیت خود برنمی دارند.

 *یکی از اشتباهات مصدق اعتماد به آمریکا بود همان اشتباهی که برخی از مسئولان با نگاه مثبت به غرب در حال تکرار هستند؟

این هم بخشی از اشتباه تاریخی ماست که تصور می کنیم در صورت اعتماد به غرب بخشی از مشکلات کشور حل می شود. الان هم برخی مسئولان به نحوی دچار این اشتباه شده اند، اما با بد عهدی ها و رویکرد هایی که ترامپ و برخی مسئولان غربی علیه اسلام و ایران گرفتند قاعدتا مسئله برای اینان نیزروشن شده است بعد از این اگر باز افرادی بر مواضع قبلی و خوشبینانه خود نسبت به غرب و آمریکا اصرار بکنند، تحلیل دیگری باید نسبت به آنان و نیاتشان داشته باشیم.

*درباره اقداماتی که می توانداین تهدیدات راتبدیل به فرصت کند به یک مورداشاره کردید موارد دیگری هم مد نظردارید؟

اقدام بعدی تلاش گسترده با رویکردجهادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع دغدغه های معیشتی مردم است. همچنین اکنون که مبارزه با فساد اقتصادی به عنوان یک خواسته ملی مطرح شده طرد و برخورد با مفسدین اقتصادی و غارتگران بیت المال بدون ملاحظه عنوان، موقعیت و پیوندهای جناحی و خانوادگی آنان با تشکیل کمیته ای ویژه که درگیر بروکراسی و قیود دست و پاگیر نباشد بسیار ضروری است.

  الان فرصت خوبی است تااجرای منویات مقام معظم رهبری را در زمینه مبارزه بافساد و اقدام جدی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک مطالبه جدی از مسئولان طلب کنیم. اقشار مختلف مردم از جمله جنبش دانشجویی و سایر اقشار جامعه اقتصاد مقاومتی را از مسئولان مطالبه کنند تا مشکلات حل شود.

ایران یکپارچه پشت سر رهبری برای مقابله با فساد و ارتشاء قرار بگیرد تا دشمنان قادر نباشند از نظر اقتصادی و سایر موارد مردم را ناامید کنند. زمانی که با یک مفسد اقتصادی برخورد می کنیم و مجازاتی تعیین می شود، مردم اجرای مجازات مفسد را لمس نمی کنند، ما باید در کنار مجازات زندان و برگردان اموال غارت شده، مجازات مشخصی هم بگذاریم تا در کف خیابان مشاهده شود. دربرخی کشورها مفسدان اقتصادی که بعضا از مقامات مسئول هستند را مجبورمی کنند خیابان را جارو بکشد باید هزینه فساد رابرای مفسدین در کشور بالا ببریم. این تهدید فرصت بزرگی را پیش آورده است تا خواسته های رهبر انقلاب که به هر زبان از نصیحت گرفته تا بیان راهکارهای مختلف برای مبارزه بافساد و اقدام و عمل برای تحقق اقتصاد مقاومتی، اجرایی شود.

* در مورد آرزوی قدرت های جهانی در مورد تجزیه ایران توضیح بیشتری بدهید

غربی ها به خصوص انگلیسی ها از ابتدای 1800 میلادی که به طمع گرفتن هندوستان به این منطقه وارد شده و در همسایگی ما قرار گرفت، تز عقب نگه داشتن و نابودی ایران را مطرح کردند، آنها چون می خواستندومی خواهند در این منطقه حضور داشته باشند، ودست به غارت گسترده منابع و منافع این منطقه بزنند، وجود ایران قدرتمند را مانع اصلی تحقق اهداف خود می دانستند. انگلستان همیشه از ایران به عنوان سپری برای دفع تهاجم علیه هند استفاده می کرد، مضافااینکه از قدرتمندشدن  ایران نیزمی ترسید و واهمه داشت ایران دوباره قدرت بگیرد، به عنوان قدرتی که تعلق به  این منطقه دارد و دارای نفوذ معنوی در منطقه است، ایران قبل از اشغال هند توسط انگلیسی ها، نفوذ معنوی بسیاری در منطقه وهندداشت و این نفوذ  معنوی می توانست دردسر زیادی برای انگلیسی ها ایجاد کند.

به همین دلیل وقتی استعمار انگلیس وارد هند می شود، یکی از اقداماتی که انجام می دهد، فارسی زدایی در هندوستان است. همچنین ایران ظرفیت تاریخی وسرزمینی بسیاری داشت آن موقع، قفقاز، هرات، بحرین جزو ایران بود و ایران به عنوان کشوری بزرگ در منطقه حضور داشت ولو اینکه توانمندی هایش به صورت بالفعل کاهش پیدا کرد ولی این خطر همیشه وجود داشت که این توانایی ها بالفعل شود. واین می توانست منافع استکبارراباچالش جدی مواجه نمای چنان که امروزباحضورایران قدرتمنددرمنطقه این اتفاق رخ داده است اخیرا یکی از اسایتد دانشگاه کانادا میگفت:« اگر انقلاب اسلامی نبود فلسطین تاکنون نابود شده بود».

بله انقلاب اسلامی نقشه استکبار جهانی، ارتجاع عرب و صهیونیسم بین الملل را 38 سال پیش به هم زد، اگر انقلاب نمی شد، قرارداد کمپ دیوید بسته شده بود و طرح 8 ماده ای آل سعود از سوی مرتجعین منطقه بانام طرح 8ماده ای فهدمورد پذیرش قرار گرفته بود و اجرای این طرح کل کشورهای عربی و اسلامی را به دامان صهیونیسم می کشاند.

انقلاب اسلامی این بساط را برهم زد، وضع را به جایی رساند که اسرائیل در سرزمین اشغالی هم احساس امنیت نمی کند و کاری کرد که توطئه بیگانگان برای نابودی جبهه مقاومت کاملاَ شکست خورد. خیلی جالب است در اوج پیروزی منطقه ای ایران، دشمن عوامل خود را در داخل با اشاره به برخی کاستی ها و سوء مدیریت ها به صحنه می کشاند و مانندگذشته سربزنگاه هایی که با استعمار درگیر می شویم برای ما دردسرهای این چنینی در داخل کشور تولید می کند.

استکبار جهانی ایران بزرگ و قدرتمند را در این منطقه تحمل نمی کند و با تحمیل جنگ دردوران قاجاربخش های  بزرگی از سرزمین ما را جدا کردند و به این امر بسنده نکردند و در سال 1907، ایران را به سه بخش تقسیم کردند.

در سال 1915 ایران را به دو قسمت تقسیم کردند. قسمت میانی یعنی ازقزوین تاساوه را نیز بین خود تقسیم کردند. در سال 1919 میلادی یک طرف این کشاکش استعماری که روسیه تزاری بود از صحنه کنار رفت، انگلیسی ها طرح مستعمره کردن ایران را پیش بردند.

در جریان جنگ جهانی دوم در1323 شمسی شوروی سابق و انگلیس پیرامون اجرای قرارداد 1907 برای تجزیه ایران گفت وگو،تفاهم و تلاش کردند. برای این کار قصد داشتندتوسط شوروی آذربایجان و کردستان را از ایران جدا تا بعدازآن تجزیه فارس و خوزستان و جنوب ایران توسط انگلیسی ها کلید زده شود. اینها اساساً ایران قدرتمند را تحمل نمی کنند و در حال حاضر نیز ایران را هدف قرار داده اند و به این نتیجه رسیده اند که آنچه ایران اسلامی را سربلند کرده است، انقلاب اسلامی و اسلام است.

شما می بینید برخی منحرفین و فریب خوردگان و گروهکی ها شعارهای ضد اسلامی و ضد انقلابی سر می دهند.همان طورکه عرض کردم باید این تهدید را به یک فرصت بزرگ تبدیل کنیم، روشنگری شود که اغتشاشگران چه کسانی هستند؟. چه پیوندی با بیگانه و آل سعود دارند. دشمنی آل سعود با ایران و ایرانی ثابت شده است. نقش وسهم آنها مشخص شود. این دشمنی سالهاست ادامه دارددر ترور دانشمندان هسته ای پای سرویس های امنیتی آل سعود و آل یهود به چشم می خورد.

آل سعود حامی اصلی صدام در جنگ تحمیلی علیه  ایران بود. در حال حاضر هم به خیال خودقصد دارد جنگ را به داخل مرزهای ایران بکشاند که خیال خام و باطلی است. باید اغتشاشات اخیر را تبدیل به صحنه روشنگری برای مردم کنیم که نسبت به سیاست استکبار جهانی روشن شوند.

* حمایت نخبگانی در اغتشاشات اخیر وجود ندارد؟

حمایت صریح و آشکار این طیف دیده نشد لیکن رفتارهای برخی نخبگان، مسئولان و رسانه ها در فراهم کردن زمینه موثر بوده است و می تواند به زمینه سازی که دشمن نیاز دارد، کمک کند. برای مثال عمده کردن مسائل سیاسی و بی توجهی به دغدغه ها و مشکلات اقتصادی مردم،بزرگنمایی در خصوص مشکلات، بی توجهی و در مواقعی نفی و تمسخر دستاوردهای بزرگ نظام،درج مطالب غیرکارشناسی در خصوص مشکلات و معضلات اقتصادی و اجتماعی، بالا بردن سطح توقعات مردم ، تطهیر آشکار رژیم سابق و دیکتاتوری نظیر رضاخان بخشی از اقدامات برخی از نخبگان است که در نهایت منجر به سوء استفاده دشمن می شود.

همان طورکه عرض کردم دشمن کمر به نابودی و تجزیه ایران بسته و آوای شوم آنان درخارج و حتی داخل شنیده می شود.

بنابراین در رفتارها و اظهارات خود نباید گزک به دست دشمن بدهیم. مسئله دیگر این است که در زمین دشمن بازی نکنیم، اگر انتقادی داریم با پیگیری قانونی به سرانجام برسانیم. از سیاه نمایی بپرهیزیم،به شایعات دشمن دامن نزنیم. با تزریق امیدبه جامعه زمینه حرکت های گسترده را برای غلبه برمشکلات برداریم و البته برخی از جریانات در کشور هم تکلیفشان باید مشخص شود منظور جریان انحرفی و کسانی است که در دامن زدن به اغتشاشات و بی اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولان در ماه های اخیر تحرکات گسترده ای را آغازکرده بودند. 

اقدامات آنها در وقایع اخیر بی تأثیر نبوده است، این افراد ویدئوهایی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده و صراحتا بحث سقوط و براندازی ارکان نظام را مطرح می کنند، آنها که خودشان در کشور مدت ها متصدی امور بوده اند و باید پاسخگوی اقدامات در دوران تصدی خود باشند الان کل نظام را به فساد و ناکارآمدی متهم می کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


امکان مذاکره مجدد در مورد برجام تحت هیچ شرایطی وجود ندارد محور مقاومت از تمامیت ارضی همه کشورهای اسلامی حمایت می‌کند هنر بهترین وسیله برای انتقال مفاهیم قرآنی است خبر خوش برای زنان سرپرست خانوار 20 هزار نفر در حرم حضرت زینب (س) شیرین کام شدند +تصاویر حضرت زینب (س) الگوی جامع در عرصه وفاداری نسبت به ارزش‌ها است/ مدیریت صحیح ایشان باعث ناکام ماندن دشمن در نقشه‌های شوم شد استفاده 4 تا 8 ساعته از فضای مجازی در کشور جلسه رفع ابهام از نتایج رتبه بندی روزنامه‌ها برگزار می‌شود نزول‌خوران تسبیح به دست و پینه بر پیشانی چه کسانی هستند؟ قیمت نفت و طلا افزایش یافت دخترها باهوش ترند یا پسرها / 64 میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های اشتغالزای تویسرکان پرداخت شد «دو قدم تا سیمرغ» میزبان «کامیون»، «جاده قدیم»، «فیلشاه» و «جشن دلتنگی» فیروز کریمی محروم می‌شود؟ برگزاری دوره آموزشی "حقوق شهروندی" در جهاددانشگاهی اردبیل برگزیدگان جایزه کتاب سال دفاع مقدس معرفی شدند+اسامی نفرات برتر چاپ 10 هزار عنوان کتاب در برنامه ششم و هفتم توسعه کشور ضربه مغزی‌شدن «الناز شاکردوست» از شایعه تا واقعیت وضعیت کم‌آبی در روستاهای شهرستان بانه به بحران رسید تحقیق و تفحص از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال قصد درگیری با سوریه، روسیه و آمریکا را نداریم هشدار درباره چاقی و اضافه‌وزن کودکان/دوبرابر شدن کودکان چاق ایران در ده سال همدان به لحاظ زلزله‌خیزی از ایمن‌ترین شهرهای کشور است بیانیه آموزش و پرورش خراسان رضوی در مورد مشکلات مهشید اشتری، قهرمان تنیس روی میز ایران جیمی کرگر: باید در انتهای فصل در خصوص فروش کوتینیو قضاوت کنیم اعلام آمادگی مجلس برای حمایت از ساخت سریال‌های فاخر تیراندازی در ایالت «کنتاکی» آمریکا 1 کشته و 7 زخمی درپی داشت چرا حضرت زینب (س) می‌توانست کربلا را زیبا ببیند؟ تیراندازی داخل یک مدرسه در کنتاکی آمریکا/ یک نفر کشته و شماری زخمی شدند چه کسانی دعوت قرآن را نمی‌پذیرند؟ دومین جشنواره ملی نقاشی آیات در گرگان به کار خود پایان داد «360 درجه» سرنوشت برجام را تعیین می‌کند ذخیره آب سد بانه تنها 500 هزار مترمکعب است 3 هزار پرستار در چهارمحال و بختیاری به بیماران خدمات ارائه می‌کنند حاجی‌دلیگانی: اصلاح قانون «تابعیت» از سوی نمایندگان کلید خورد پیشنهاد ائتلاف ایران با روسیه، پاکستان، عراق و سوریه فروش لامبورگینی 13 میلیاردی در تهران! +عکس تیلرسون در پاریس با وزیر خارجه فرانسه دیدار کرد مجمع نمایندگان یک قطب و پایگاه مهم حوزوی است شمخانی: امکان مذاکره مجدد در مورد برجام تحت هیچ شرایطی وجود ندارد آغاز عملیات ساخت آب انبار خیرساز در خنج برگزاری بیش از 500 یادواره شهدا در همدان/ تدوین وصیت‌نامه شهدای همدان در 21 جلد کتاب گیلان/از پرستاران پورسینا تقدیر شد تیراندازی در ایالت کنتاکی آمریکا مروری بر وضعیت بانکداری دیجیتال در ایران آثار تراث و بزرگان شیعه احیا شود اخبار خوش برای زلزله‌زدگان کشور 25 هزار لیتر سوخت قاچاق در گرمسار کشف شد کمیسیون تلفیق یک هزار میلیارد تومان به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص داد ماسچرانو این ماه رسماً از بارسلونا جدا می‌شود
گفت وگوی اختصاصی رسا با "روحانیان مضروب" حادثه قم نمایشگاه عکس "گذری بر طبیعت " در فومن برپا شد 5 جایزه جشنواره‌ی "داکا" برای سینمای ایران "پرچم" به عنوان نماد انقلاب اسلامی در دهه فجر برجسته شود شرط دولت و مجلس برای مردم/ تکلیف یارانه‌ها مشخص شد انتخاب رشیدپور برای گفت‌وگو با رییس‌جمهور چه پیامی داشت؟ دکتر محقق داماد: به عنوان یک روحانی از ملت ایران عذرخواهی می‌کنم تصاویر حمله به دو روحانی در قم هشدار سونامی در پی زلزله 8 ریشتری آلاسکا قرائت نام 100 مدیر دوتابعیتی در کمیسیون امنیت ملی تنفس با بوی تعفن؛ موصل شهر اجساد داعش (+عکس) چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (623) دلار گران شد/ نرخ ارز امروز 3 بهمن ماه 96 وداع با پیکر فرمانده شهید مدافع حرم، «محمد معافی» +عکس 3 نکته‌ای که "رشیدپور" از مصاحبه با روحانی گفت/فیلم سهم مدارس از ایجاد اشتغال جزئیات حمله به دو روحانی در قم +عکس تعیین‌هویت‌یکی‌ازاجسادمکشوفه‌سانچی ارسال دو لایحه توسط روحانی به مجلس جزئیات حمله به دو روحانی در قم+ عکس اعلام آخرین مهلت بخشودگی مشمولان غایب شلاق و زندان برای تجاوز به دختر دانشجو/دادگاه پذیرفت که تجاوز به عنف صورت نگرفته و دختر راضی بوده حمله با چاقو به 2 روحانی در قم+ عکس تصویری از محل حمله با چاقو به 2 روحانی در قم و آتش زدن یک خودرو تعطیلی مدارس هشت شهرستان خوزستان در نوبت بعدازظهر سه شنبه ضارب دو روحانی در قم، شیشه‌ای است توضیحات ناجا درخصوص زیرگرفتن یک خانم حمله با قمه به دو روحانی در قم + عکس دزدان طلافروشی درکمینگاه پلیس رشیدپور: آقای روحانی چرا با ضدگلوله میان مردم زلزله زده رفتید؟ مدارس اهواز سه‌شنبه تعطیل شدند وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمد معافی +تصاویر التهابات بازار ارز کاهش یافت مدارس چند شهر خوزستان فردا سه شنبه تعطیل اعلام شد دشمن از عدم آگاهی برخی افراد برای نفوذ استفاده می‌کند/اجازه نمی‌دهیم برخی جریان‌ها هزینه آشوب را کم کنند یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران افتتاح شد تجلیل از سعید یوسف نیا در چهل و یکمین شب شاعر نامه کنایه‌ای علی مطهری به حسین شریعتمداری؛ هماهنگی کیهان با مواضع ترامپ درباره برجام قابل تامل است /جای سوال است چرا به قتل ستار بهشتی نمی‌پردازید جزئیات حمله به دو روحانی در قم آتش زدن ساختمان شهرداری منطقه 12 با بمب آتش‌زا زمان ثبت‌نام حج 97 اعلام شد توضیح رشیدپور درباره مصاحبه با روحانی ضربه مغزی شدن الناز شاکردوست تکذیب شد 30 هزار میلیارد تومان به خاطر فرار مالیاتی خسارت دیده‌ایم / عدم تحقق 42 درصدی بودجه 96 در 8 ماه گذشته / تنها 5 درصد سهم مدیریت بحران از بودجه 96 پرداخت شده است قلیان در قهوه خانه‌های مجوزدار آزاد شد؟ نوسانات ارز بلند مدت نخواهد بود/ امیدوارم نهادهای عمومی از بنگاه‌داری دست بردارند حمله به دو روحانی در قم +عکس پیشنهاد 2 میلیاردی یک تیم اصفهانی به 3 ستاره پرسپولیس طفره موگرینی از پاسخ به سوالی درباره تشکیل «کارگروه اصلاح برجام» نامه انتقادی مطهری به حسین شریعتمداری؛ هماهنگی کیهان با مواضع ترامپ درباره برجام قابل تامل است

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me