تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:بهداشت و سلامت-بهداشت و سلامت()
کد خبر:13696398
۱۳۹۶/۱۰/۲۱ ۰۷:۳۵

اعتیادی به نام جراحی زیبایی

گاهی اوقات وقتی جلوی آینه می‌ایستیم از تصویر منعکس‌شده در آینه راضی نیستیم. اغلب این خرده‌نواقص فکر ما را به خود مشغول می‌کند و در آرزوی تغییر آنها هستیم. امیدواریم نخستین راه چاره‌تان را در جراحی پلاستیک جست‌وجو نکنید.
اعتیادی به نام جراحی زیبایی
رونامه اعتماد: گاهي اوقات وقتي جلوي آينه مي‌ايستيم از تصوير منعكس‌شده در آينه راضي نيستيم. اغلب اين خرده‌نواقص ‌فكر ما را به خود مشغول مي‌كند و در آرزوي تغيير آنها هستيم. اميدواريم نخستين راه چاره‌تان را در جراحي پلاستيك جست‌وجو نكنيد.
 
جراحي پلاستيك عملي است كه در آن اعضاي بدن اصلاح و بازسازي مي‌شوند تا ظاهر جسمي فرد تغيير كند. زير تيغ جراحي رفتن شوخي‌بردار نيست و ممكن است عوارضي بلندمدت براي صورت و بدن شما داشته باشد و ممكن است به جاي كمك به داشتن چهره‌اي زيبا، باعث آزارتان بشود. در بسياري از موارد، نتيجه جراحي پلاستيك شما را براي رسيدن به خواسته‌تان راضي نمي‌كند و ممكن است در نهايت متفاوت از آنچه انتظار داشتيد به نظر بياييد. البته متفاوت به معناي زشت. از طرفي اين جراحي‌ها هزينه‌بر و به‌شدت اعتيادآور هستند.
 
  اعتيادي به نام جراحي زيبايي

رسيدن به كمال زيبايي با خطراتي همراه است و مسبب عوارض جدي نامطلوبي مي‌شود. مشكلات بسياري براي فردي كه چندين عمل جراحي انجام داده، به وجود مي‌آيد. معمول‌ترين خطرات آن آسيب به بافت عصبي، عفونت، خونريزي، آسيب به اعضاي بدن و تورم هستند. آسيب به بافت‌هاي عصبي منجر به فلج كامل اندام و از دست دادن مقادير بسيار زياد خون شده و مرگ فرد را رقم مي‌زند. با اين وجود چه كسي حاضر است خطر بروز اين عوارض را به جان بخرد؟

شايد خود عمل جراحي بخش خطرناك ماجرا نباشد اما بيهوشي هم پيامدهاي خودش را دارد. از مشكلاتي كه بيهوشي ايجاد مي‌كند مي‌توان به عفونت ريه، سكته، حمله قلبي و حتي مرگ اشاره كرد. شايد اين پيامدها براي‌تان ملموس نباشند اما كم‌كم گريبان شما را مي‌گيرند و حضورشان را متوجه مي‌شويد. عمل جراحي باعث دردهاي فيزيكي مانند كمردرد و جراحت مي‌شود. از وقتي تصميم مي‌گيريد زير تيغ جراحي برويد خودتان به پيشواز خطر رفته‌ايد.

جراحي جاي زخم‌هاي عميقي را ايجاد مي‌كند كه تا آخر عمر سر جاي خود خواهند ماند. طي عمل جراحي و پس از آن از دردهاي فيزيكي رنج مي‌بريد. زني در پورتوريكو بعد از چندين جراحي براي بالا كشيدن پوست صورتش، بافت‌هاي عصبي‌ يك طرف صورتش آسيب ديده بود. بدن و صورت انسان توانايي كشيده شدن يا باز شدن مكرر را ندارند.

وقتي فردي تصميم مي‌گيرد زير تيغ جراحي برود، رضايت خود را از نتيجه كار تضمين‌ شده مي‌داند اما حقيقت چيز ديگري است. گاهي نتيجه جراحي آن‌طور نمي‌شود كه پيش‌بيني و برنامه‌ريزي شده بود. افراد ظاهر خود را تغيير مي‌دهند تا كامل به نظر برسند اما حين تلاش براي رسيدن به اين كمال، ممكن است از مسير منحرف شوند. از هر پنج نفر، يك نفر از نتيجه جراحي‌اش مايوس است.

بسياري از جوانان هنوز رشد اعضاي بدن‌شان تكميل نشده اما از ظاهرشان راضي نيستند. بسياري از نوجوان‌ها خطر زير تيغ جراحي رفتن را به جان مي‌خرند و اعضاي بدن‌شان را در سنين پايين تغيير مي‌دهند. معمولا عزت نفس يك نوجوان با ظاهر فيزيكي او عميقا مرتبط است.

افراد جوان ستايش زيبايي را از زناني ياد گرفته‌اند كه نخستين مصرف‌كنندگان جراحي پلاستيك هستند. آنها مجبور به باور اين عقيده شده‌اند زيرا اعتقاد به اينكه كمال هدف آنهاست و بايد ظاهري زيبا داشته باشند، در فكر آنها نهادينه شده است. مقاله‌اي در نيويورك تايمز گزارش كرده بود كه آمار عمل‌هاي جراحي پلاستيك در سنين ١٨ سالگي يا كمتر، از سال ١٩٩٧ سه برابر شده است. اعضاي بدن نوجوان‌ها در اين دوره در حال رشد است بنابراين زمان خوبي براي تغيير آنها نيست.

جراحي پلاستيك هزينه‌بر است. محبوب‌ترين جراحي‌ها بوتاكس، ليپوساكشن، جراحي زيبايي چشم، عمل بيني، كشيدن پوست صورت و كاشت سينه است. در سال ٢٠١٤ شانزده ميليون جراحي پلاستيك در امريكا انجام شد و در سال ٢٠١٣ امريكايي‌ها ٧ ميليارد دلار براي جراحي پلاستيك هزينه كردند. قيمت جراحي پلاستيك با توجه به مدت و دشواري عمل جراحي برآورد مي‌شود.
جراحي پلاستيك امري اعتيادآور است. كساني كه از عمل جراحي خود راضي نيستند بارها و بارها زير تيغ پزشكان مي‌روند تا بالاخره به كمال زيبايي مد نظرشان برسند. اما در نهايت ممكن است شبيه به انسان‌ها نباشيد و به بدن و پوست‌تان آسيب‌هاي جدي وارد كنيد.

جوسلين ويلدن‌استاين، زني امريكايي است كه جراحي‌هاي پلاستيك او را به شهرت رسانده است. او آنقدر صورتش را جراحي كرده كه ديگر شبيه به انسان‌ها نيست و حدود ٤ ميليون دلار خرج اين دستاوردش كرده است.

جراحي زيبايي مسيري خطرناك براي رسيدن به زيبايي است و ممكن است مرگ فرد را رقم بزند. اين عمل تغييرات فاحشي در ظاهر شما ايجاد مي‌كند و اين ظاهر باطن شما را منعكس نمي‌كند. در رسيدن به تكامل، زيبايي نبايد اولويت اول ما باشد. بايد عيب‌ها و نقص‌هاي‌مان را دوست داشته باشيم.

تغيير ظاهر شما را كامل و زيبا نمي‌كند. بسياري از افراد ظاهرشان را تغيير مي‌دهند بدون اينكه بدانند آنها به نوبه خودشان زيبا هستند و بايد ظاهر و خصوصياتي را كه با آن به دنيا آمده‌اند بپذيرند. البته اگر با مشكل خاصي روبه‌رو شده‌ايد و بايد براي اصلاح آن سراغ جراحي زيبايي برويد به هر طريقي كه مي‌شود اين كار را انجام دهيد. افرادي هستند كه به خاطر بيني‌شان مشكل تنفسي دارند؛ در اين مورد عمل بيني توصيه مي‌شود.
#جراحی زیبایی #عمل زیبایی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


آسیب‌های طرح تحول سلامت/ افزایش هزینه‌های القائی فواید فعالیت‌های ورزش را بشناییم دفاع‌عصبی دولت‌از برجام برای‌مردم چه‌خطری دارد؟ تذکر دادیم؛ پوستر خواننده لس‌آنجلسی را برداشتند طرح شکایت‌های تازه علیه شکارچی زنان +عکس لقمه‌هایی پر مخاطره برای دنیا و آخرت معاون ترامپ با سیسی دیدار کرد بازی‌اصلاحات‌درنقش فلج‌کردن‌دولت‌و متهم‌کردن‌نظام! داستان نفتکش سانچی به پایان رسیده است؟ درسی که یانکی‌ها از فروش جنگنده به ایران گرفتند عکس/ چیپس و پفک خوری اسحاق جهانگیری سیاست‌های اشتغالی با صرف منابع نفتی تسلسل باطل است ژیمناستیک‌کاران هیچ‌گونه حمایتی از سوی مسئولان نمی‌شود توهم "قرقاش" درباره موشک‌های یمنی-ایرانی! مهریه‌های عجیب و غریبی که تمامی ندارند پایان بررسی بودجه 97 در مجلس دختران جوان به هیچ وجه سراغ بازیگری نروند عاقبت نیروهای آمریکایی در سوریه چه می‌شود؟ سینما علیه داعش استقلال شایستگی صدرنشینی را دارد پیامد تعطیلی دولت بر اقتصاد آمریکا 13 درمان خانگی برای مبارزه با آکنه و جوش دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! توسعه صادرات زعفران، راهکاری مناسب برای کسب درآمدهای غیرنفتی امتناع شرکت ترکیه‌ای از تحویل مسکن مهر به مردم علت آلودگی هوای تهران بافت نارسای شهری است برنامه‌های وزیر نیرو برای حل مشکل آب/باید ستاد سازگاری با خشکسالی تشکیل دهیم گریم متفاوت و تکرار نشدنی بازیگر مشهور/عکس گفت وگوی تیلرسون با لاوروف و چاووش اوغلو درباره عملیات نظامی در عفرین نفس کشیدن در کلانشهر اصفهان به شماره افتاد جاده هراز دهه 30/ عکس افزایش سرقت اسلحه گرم در آمریکا سندرز: برای نخستین بار در تاریخ یک دولت تک حزبی نتوانست دولت را فعال نگه دارد وزیر اطلاعات: مردم به خاطر امید به نظام از همراهی با اغتشاشگران پرهیز کردند تعطیلی مدارس سد راه جولان هوای آلوده است؟ حزب دموکرات مسیحی آلمان: برجام را به خطر نیاندازید پست بازیگر لیسانسه‌ها درباره قسمت‌های پایانی آن +عکس زنان «لیسانسه‌ها» در حاشیه نیستند جزییات طرح "انتقال خون اورژانسی" در بحران پنتاگون خواستار ممانعت از وخامت اوضاع در شمال سوریه شد احساس خطر آمریکا از ارز نفتی ونزوئلا یک روز برفی در همدان لزوم اتخاذ مجازات سنگین برای توزیع‌کنندگان مخدر «گُل» آرامستانی که در مشهد جان می‌گیرد کشته شدن 9 نظامی سعودی در حمله تک تیراندازان یمنی کمک 365 میلیون دلاری آمریکا به نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان
عکس/ تصادف در خط 3 مترو تهران بیانیه تند وزارت خارجه علیه جبرائیلی فیلم/ خاطره پدر یک آتش‌نشان در حالا خورشید اشک‌های رشید پور در برنامه حالا خورشید + فیلم جزئیات آزار و اذیت دختران و زنان در پراید نقره ای/ مرد شیطان صفت را شناسایی کنید+ عکس وزارت خارجه در واکنش به صدا و سیما: مردم فریب نمی‌خورند خاطره‌ای از زبان پدر شهید آتش‌نشان حادثه پلاسکو که اشک رشیدپور را درآورد +فیلم واکنش یک نماینده به قطع دست سارقی در مشهد بدون تعارف با دستفروشی میلیاردر شد + فیلم نتیجه بررسی‌های اولیه پاناما درباره سانچی اعضای هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شدند بهره برداری از واحد تولیدی زیست دارو در البرز با حضور جهانگیری بیانیه آستان مقدس حضرت معصومه (س) در پی نمایش «قرآن کشتی مطلا» در قم هادی العامری: علت تحریم نُجَباء، تصمیم برای آزادسازی جولان است عکس/ تصادف مرگبار سمند وال 90 تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد آمادگی سپاه برای کمک به بارورسازی ابرها شرایط جدید بازنشستگی کارمندان دولت مشخص شد+سند دلار بازهم گران شد/ نرخ ارز امروز 30 دی ماه 96 شرکت دارویی زیست دارو دانش و خط تولید دو داروی ام اس افتتاح شد اعتراف قاتل جوان اسفراینی آمریکا در آستانه تعطیلی مطلق دستفروشی که میلیاردر شده است ورود معاون اول رئیس جمهور و چند نفر از وزرا به استان البرز تقابل مهمانان ناخوانده در سوریه؛ ترکیه علیه آمریکا روحانی: آمریکا دچار خطای محاسباتی است/ برجام پایه مستحکمی برای همکاری گسترده‌تر ایران و اروپا است مدارس خوزستان فردا اول بهمن تعطیل شد روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! /حضرات روحانی نباید بدون تحقیق درباره سخنی که برای آنها نقل می‌شود، موضعگیری کنند/ آغازگر ماجرای اعتراض به سخن روحانی، یک فرد غیرروحانی بی‌اطلاع از مبانی عقیدتی بود تغییر مدیریت مرکز آموزش عمومی امام سجاد (ع) ناجا در ارومیه + فیلم ادعای نوشته شدن برجام 14 ماه قبل از امضا شدن توسط آمریکایی‌ها کذب است یادواره 427 شهید اسلام آباد و دومین یادبود شهید مدافع حرم علی تمام زاده جهانگیری در کارخانه چیپس و پفک +عکس گومز پینتو آماده حل مشکل گلزنی آبی‌ها/ مهاجم خارجی استقلال وارد تهران شد دبیرکل حزب‌الله لبنان عزادار شد عزا شدن عروسی در رودبار عکس/ جهانگیری در کارخانه چیپس و پفک خبر خوش برای فرهنگیان/افزایش حقوق معلمان در سال 97 درخواست عباس عبدی از سردار سلیمانی؛ یک ساعت صرف دیدار با آن نوجوانی کنید که پرچم ایران را آتش زد /بعید است با داماد صدام رابطه داشته باشد یا … مدارس و دانشگاه‌های اهواز فردا تعطیل شد بدون تعارف با دستفروشی که میلیاردر شد + فیلم روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! تشکل‌های بخش خصوصی: بورس کالا نیازمند اصلاح فوری ساختار است صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه اول بهمن جهانگیری: طولانی شدن طرح‌های مهم کشور با محدودیت‌های بودجه‌ای/ باید برای تامین منابع مالی ابتکارات جدیدی انجام دهیم دوازدهمین کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی ایران برگزار می‌شود باید در تدوین آیین‌نامه نظارت مجمع، موضوع ضمانت اجرایی به جد مدنظر قرار گیرد/مسئولان کشور برای حل معضلات اقتصادی اقدام عاجل کنند درخواست عباس عبدی از سردار سلیمانی/ یک ساعت از وقت خود را صرف دیدار با آن نوجوانی کنید که پرچم ایران را آتش زد ادارات در دزفول تعطیل شد درخواست عباس عبدی از سردار سلیمانی؛ یک ساعت صرف دیدار با آن نوجوانی کنید که پرچم ایران را آتش زد/ بعید است با داماد صدام رابطه داشته باشد گل رونالدینیویی از فروغ موری خانم‌گل فوتبال ایران (فیلم)

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me