تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:()
کد خبر:13722717
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ۲۰:۴۷

امشب؛ ورود گروه تجسس عملیات به نفتکش برای شناسایی خدمه

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش اعلام کرد: هنوز هیچ اطلاعی از سرنوشت خدمه کشتی سانحه دیده وجود ندارد که به‌محض اطفای حریق و کاهش حرارت کشتی به‌سرعت تیم امداد و نجات وارد می‌شوند. پیش بینی می‌کنیم امشب گروه تجسس عملیات بتوانند به این عرصه وارد شوند.
امشب؛ ورود گروه تجسس عملیات به نفتکش برای شناسایی خدمه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، هادی حق‌شناس در گفتگوی 18:30 درباره روند اطفای حریق و امدادرسانی به سانحه‌دیدگان نفتکش سانچی با بیان اینکه عملیات اصلی مهار آتش امروز با حضور تیم تجسس نجات و آتش خوارهای ژاپنی انجام شد، تصریح کرد: این عملیات با حضور دومین یدک‌کش آتش خوار ژاپن در محل حادثه و همکاری چینی ها امروز (جمعه، ۲۲ دیماه) صورت گرفت و تیم تجسس سازمان بنادر و دریانوری در تلاش است تا وارد نفتکش شود.

وی درباره ورود نفتکش سانچی به آب‌های ژاپن با یادآوری این که در روز نخست حادثه (شنبه، ۱۶ دی) این کشتی در ۱۵۸ مایلی شانگهای قرار داشت، افزود: هم اکنون این کشتی تقریبا در ۲۷۰ مایلی شانگهای و ۱۹۰ مایلی اوکیناوا قرار گرفته یعنی به سمت جنوب شرقی حرکت کرده است.  

 معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور درباره طولانی شدن روند اطفای حریق گفت: متاسفانه با توجه به بعد مسافت این نفتکش تا بندر شانگهای که حدود 7 ساعت زمان نیاز داشت، از همان شب حادثه، کمکی به آن نشد، اما از صبح روز بعد با افزایش فشارها به چین این روند سرعت بیشتری گرفت.
 
او با اشاره به اینکه بر اساس قوانین بین المللی این گونه اتفاقات در هر کشوری رخ دهد مسئولیت اطفاء با آن کشور است، خاطرنشان کرد: اگر امروز انفجار جدیدی در نفتکش رخ نمی داد کار اطفاء به اتمام می رسید.
 
او با اعلام اینکه فردا با اعزام هلی کوپتر به محل حریق عملیات شکل موثرتری خواهد گرفت، اظهار امیدواری کرد: گروه امداد با این شیوه می توانند کمک بیشتری کرده و با پاشیدن فوم از طریق آسمان حریق را مهار کنند.
 
  گفتگوی 18:30
حق شناس سپس به روند اطفای حریق در ایران اشاره و تصریح کرد: اگر در ایران چنین اتفاقی می افتاد همکاران ما کمک بیشتری برای مهار حریق می کردند؛ متاسفانه کشورهایی نظیر چین به لحاظ فرهنگ و آموزه های خاص خود به دنبال این هستند که حداکثر ایمنی را رعایت کرده و می خواهند که آبهای سرزمینی شان کمتر آلوده شود، اما با فشارهای ما مجبور شدند کار را جدی تر دنبال کرده  و به صورت شبانه روزی ادامه دهند.

وی با اعلام اینکه همچنان سوخت زیادی همراه با میعانات گازی در کشتی مانده است، گفت: آب‌خور این نفتکش ۱۳.۵ متر است و با توجه به شواهد و قرائن هنوز بخش اعظم سوخت در این نفتکش مانده است.

او افزود: فعلاً غیر از همان یک جنازه که در سطح آبها یافته شد، اطلاع دیگری از سرنوشت خدمه وجود ندارد.

حق شناس ادامه داد: کمیته ای برای تعیین مقصر حادثه توسط ذی نفعان تشکیل شده که با ممانعت چین، هنوز ایران با کارشناسان فنی پاناما (عامل ثبت کننده نفتکش ایرانی) گفتگویی برقرار نکرده است، اما پس از بررسی دقیق مشخص می شود که غرامت ماجرا برعهده چه کشوری است.
 
وی به دستور رئیس جمهور درباره پیگیری موضوع و انتخاب وزیر کار به عنوان مسئول کمیته ویژه رسیدگی حادثه نفتکش "سانچی" اشاره و اظهار امیدواری کرد: مجموعه فعالیت آقای ربیعی سبب شد شاهد فعالیت موثر در مرکز تجسس نجات بندر شانگهای چین و  پیگیری جدی امدادرسانی باشیم.
 
سیروس کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش مستقر در ژاپن، دیگر میهمان برنامه در گفتگویی تلفنی درباره جزئیات امدادرسانی تصریح کرد: با توجه به وضعیت بد آب و هوایی اما گروه عملیات خود را ادامه می دهند و اگر مشکلی پیش نیاید حریق کمتر و ادامه عملیات راحت تر خواهد شد.
 
او بیان کرد: هنوز هیچ اطلاعی از سرنوشت خدمه کشتی وجود ندارد و به‌محض اطفای حریق و کاهش حرارت کشتی به‌سرعت تیم امداد و نجات وارد می‌شوند که پیش بینی می کنیم امشب گروه تجسس عملیات بتوانند به این عرصه وارد شوند.
 
  گفتگوی 18:30
کیان ارثی افزود: از سازمان جهانی دریانوردی خواسته‌ایم از کشورهای همجوار مثل کره و چین برای اطفای حریق کمک گرفته و از آنها تقاضای همکاری کند.
 
او ادامه داد: در حال حاضر مهمترین چالش ما در این باره، مسئله آب و هوا و انفجارهای ناگهانی ناشی از تصاعد گازهاست که کار امداد را سخت کرده است.

علیرضا ایروش سرکنسول ایران در شانگهای چین نیز در گفتگوی تلفنی درباره مذاکرات برای سرعت بخشیدن به روند امداد رسانی با مقامات چین اظهار داشت: آنها تاکنون هرگونه امکانات موردنیاز برای اطفای حریق را در اختیار ما گذاشته اند و در مجموع عملکرد نیروها در این باره رضایت بخش بوده که امیدواریم فردا نیز هماهنگی لازم هر چه بیشتر صورت گیرد و عملیات با سرعت بیشتری دنبال شود.
 
گفتگوی 18:30

او ادامه داد: از دیشب ژاپنی ها و چینی ها عملیات مشترکی برای اطفاء حریق آغاز کرده اند و گروه اطفاء هم هماهنگ عمل کرده اند، اما در مجموع اولویت فعلی ما روشن شدن سرنوشت خدمه و تعیین تکلیف آنان است.


 
#نفتکش #سانچی #دریای چین #ژاپن #کره #اطفای حریق #مهار #سازما دریانوردی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


حاجی‌دلیگانی: اقتصاد کشور در حال رکود است در خریدهای اینترنتی کلاه سرتان نرود قتل به خاطر تحقیر معنای عدل بر اساس نصوص وحیانی اثرات تحریم اخیر آمریکا علیه افراد و نهادهای ایرانی چیست؟ / آیا این تحریم‌ها صرفا جنبه نمایشی دارد؟ شهید نورالدین مقدم: به اوامر امام خمینی گوش جان داده و پشتیبان ولایت فقیه باشید جزئیات پیگیری حقوقی حوزه هنری درباره وضعیت سینما ایران اصفهان راهی برای مقابله با آرتروز اصرار بر اشتغالزایی با یک روش غلط تکراری شفر به دنبال انتقام منصوریان و جدال انتهای جدولی‌ها ترامپ فاقد اختیارات لازم برای حفظ نظامیان آمریکا در سوریه است ورود خودرو به داخل جمعیت در برزیل 15 زخمی برجا گذاشت وزارت خارجه روسیه: آمریکا اقدام به افشای اطلاعات محرمانه بانکی دیپلمات‌های روس کرده است مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی - تهران تقابل فقاهت و سلطنت دیدار نظربایف با گوترش/پیشرفت مذاکرات آستانه و تاکید بر مذاکرات ژنو ادامه پیشروی ارتش سوریه در حومه جنوبی استان حلب سرخط روزنامه‌های مالزی - جمعه 29 دی بدهی خارجی ایران از مرز 11 میلیارد دلار فراتر رفت + سند یک مقام منصوب ترامپ به دلیل اظهارات اسلام ستیزانه استعفا کرد چرا خوابیدن با معده پر ضرر دارد؟ رمز شکست چهل‌ساله فتنه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی شفر: نمی‌خواهم مثل پرسپولیس به الهلال ببازیم صدور کارنامه ارزیابی مدارس از راه دور اعلام آمادگی قزاقستان برای میانجی گری در بحران کره شمالی السیسی: مصر در هفت سال گذشته 80 تا 90 میلیارد دلار از دست داد 7 راهکار برای استقلال شبانه کودکان فروش اوراق مشارکت قطار شهری اهواز تا پایان سال ساخت دیوار بین غزه و اسرائیل شبیه‌سازی حادثه نفتکش سانچی همکاریهای دفاعی و امنیتی؛ محور اصلی گفتگوهای می‌و مکرون ترامپ: با ادامه این مسیر، انتخابات زیادی را پیروز خواهیم شد بدترین مردگان از زبان پیامبرچه کسانی اند؟ بدترین مردگان از زبان پیامبرچه کسانی اند؟ دیدارهای رئیس سازمان میراث فرهنگی کشورمان در اسپانیا فست فودهای ایرانی کدامند؟ رابطه سلامت دهان با سرطان‌های ریه و گوارش قبرستان وادی السلام کاملا پر شده است ربودن 15 شهروند بحرینی توسط عوامل رژیم آل‌خلیفه روز و شب‌های ترامپ چگونه سپری می‌شود؟ افشای پُشت‌پرده جوسازی برای گرانفروشی مسکن /معاون آخوندی: اطمینان می‌دهم جهش‌های قیمتی نخواهیم داشت تیلرسون برای گفت و گو درباره ایران و سوریه به اروپا می‌رود دموکرات‌ها می‌خواهند دولت را تعطیل کنند سرخط روزنامه‌های چین جمعه 29 دی ماه اخراج یک وکیل مسلمان به سبب حجاب از دادگاه ایتالیا ورود خودرو به داخل جمعیت در ریودوژانیرو/ حداقل 15 نفر زخمی شدند
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم مبلغ سعودی ترور شد کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد شبکه فرهنگ‌یاران در سپاه راه‌اندازی شد مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا پرش جوگیرانه «بانی» در جشنواره موسیقی! اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد «سد معبر» به جشنواره رتردام هلند راه پیدا کرد (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان کاش آن نادان بجای پرچم ایران من را 10 بار آتش می‌زد/ هجمه‌های نادانان در داخل و خارج به رئیس قوه قضائیه بخاطر دفاع ایشان از نظام است ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله شاهرودی قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده گسل پیشوا از قبل فعال بوده است سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد زلزله جوادآباد مربوط به گسل پیشوا است ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید/انتفاضه خروشان مردمی راه خنثی‌کردن توطئه جاری علیه قدس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me