تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13725144
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۰۰:۴۴

لطفا سریع‌تر!

لطفا سریع‌تر!
لطفا سریع‌تر!

گروه اقتصادی: انفجار مجدد در نفتکش ایرانی که از روز یکشنبه 17 دی در حال سوختن است، روند اطفای حریق را کندتر کرد. به گزارش «وطن‌امروز»، معاون سازمان بنادر دیروز در شبکه خبر اعلام کرد 10 صبح جمعه انفجاری در نفتکش ایرانی رخ داد و تیم امداد ایرانی در چین منتظر صدور مجوز برای ورود به کشتی هستند. در این نفتکش چهارشنبه نیز انفجار دیگری رخ داده بود و تیم ژاپنی نیز برای بررسی اوضاع وارد عمل شده است. حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره جدیدترین وضعیت نفتکش سانحه‌دیده ایرانی، اظهار کرد:‌ عملیات اطفای حریق این نفتکش از طریق مرکز تجسس و نجات بندر شانگهای چین در دست اقدام است. وی با بیان اینکه مشکل اطفای حریق انفجارهای پیاپی در نفتکش است، افزود: هر بار اطفای حریق رو به اتمام است، انفجار جدیدی اتفاق می‌افتد که کار اطفای حریق را سخت کرده است. حق‌شناس با ابراز اینکه از چینی‌ها خواسته‌ایم امکانات بیشتری را برای عملیات اطفای حریق اختصاص دهند، تصریح کرد: به‌احتمال قوی خدمه نفتکش در داخل کشتی هستند. وی با اظهار اینکه تا فاصله 80 مایلی از کشتی‌های عبوری برای عملیات امداد و نجات کمک خواسته‌ایم، گفت: 3 کشتی ایرانی شامل 2 فروند نفتکش و یک فروند شناور تجاری در حال جست‌وجو برای یافتن دریانوردان نفتکش ایرانی هستند. معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین افزود: اکیپ اطفای حریق ژاپنی‌ها امروز به‌وقت تهران (جمعه) به محل وقوع سانحه برای نفتکش ایرانی می‌رسد. حق‌شناس با بیان اینکه به چینی‌ها برای افزایش امکانات اطفای حریق فشار آورده‌ایم،‌ اظهار کرد: چینی‌ها نگران آلودگی‌های زیست‌محیطی هستند‌ و نگرانی چینی‌ها بیشتر
در این باره است.
نفتکش حادثه‌دیده ایرانی در ژاپن!
نفتکش ایرانی که روز شنبه گذشته در آب‌های چین دچار حادثه و حریق شد، وارد حریم دریایی ژاپن شده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، نفتکش ایرانی «سانچی» که روز شنبه در آب‌های چین دچار حریق شد، بر اثر وزش بادهای شدید وارد منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن شده است. به گفته سخنگوی گارد ساحلی ژاپن، این نفتکش تا نزدیکی جزیره «امامی اوشیمای» پیش آمده و در حال ورود به حریم آبی ژاپن است. به گفته این مقام مسؤول گارد ساحلی، تعدادی قایق گشتزنی و هواپیما برای کنترل وضعیت این نفتکش به محل فرستاده شده‌اند.  سخنگوی گارد ساحلی ژاپن همچنین اظهار داشت پیش‌تر چین پیشنهاد کمک ژاپن برای مهار آتش و نجات دریانوردان را رد کرده و گفته‌ بود در صورت نیاز از آنان کمک خواهد خواست.
دیپلماسی نفتی کجاست؟
نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس از تهیه گزارشی جامع از حادثه حریق نفتکش ایرانی پس از برگزاری نشست‌های تخصصی با مسؤولان وزارت نفت و مسؤولان خارجی همچون سفیر چین خبر داد. هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به آخرین وضعیت کشتی نفتکش ایرانی که در دریای چین دچار حریق شده است، گفت: متاسفانه در پی برخورد کشتی چینی و ایرانی در دریای چین 29 خدمه ایرانی مفقود شده‌‌اند و تاکنون هیچ کشوری برای کمک به اطفای حریق اقدام نکرده است. نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرف چینی هیچ همکاری‌ای برای تسریع در اطفای حریق انجام نداده است، افزود: احتمال ضعیفی وجود دارد که عدم همکاری طرف چینی برای اطفای حریق نفتکش ایرانی برای سوخته شدن مابقی میعانات موجود در نفتکش باشد تا از آلودگی دریا جلوگیری شود. نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بهانه‌جویی طرف چینی برای کندی روند اطفای حریق، تصریح کرد: بدی شرایط جوی و وجود موج‌‌‌هایی با ارتفاع ٧ متر در کندی روند امداد تاثیرگذار است اما باز هم این میزان تعلل قابل توجیه نیست.
توقف عملیات نجات بی‌معناست
خادمی با بیان اینکه توقف عملیات امداد و نجات معنا ندارد، گفت: شاید خدمه در اتاقک ایزوله کشتی محبوس بوده و هنوز زنده باشند؛ لذا هرگونه تعلل به مرگ آنها می‌انجامد. نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: مقرر شده بود طی عملیاتی با هلی‌برد روی کشتی ایرانی از زنده بودن خدمه اطمینان حاصل شود که این موضوع هم انجام نشد. وی با تاکید بر اینکه نفتکش دارای کانتینرهای مختلفی است، افزود: دستگاه‌‌های امدادی می‌توانستند قبل از تسری آتش به کانتینر‌‌های دیگر آتش را مهار کنند اما اقدامی صورت نگرفت. نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دغدغه دیگری که اکنون وجود دارد احتمال عدم پرداخت خسارت وارده به نفتکش ایرانی از سوی شرکت بیمه‌گر خارجی است، گفت: چون در آب‌‌های کشور چین این نفتکش دچار سانحه شده و برخی اهمال‌کاری‌ها در روند آن موثر بوده این کشور نیز باید خسارت بپردازد. خادمی با اشاره به مفقود شدن قایق نجات نفتکش ایرانی و احتمال زنده ماندن خدمه، تصریح کرد: بیشترین احتمال محبوس شدن خدمه در نفتکش است، زیرا اگر با قایق نجات از نفتکش خارج شده بودند تا کنون پیدا شده بودند.
رسانه‌ها در پوشش اخبار نفتکش ایرانی ضعیف عمل کردند
خادمی با اشاره به نقش دستگاه دیپلماسی کشور در موضوع نفتکش ایرانی، افزود: متاسفانه دستگاه دیپلماسی ضعیف عمل کرد، در حالی که باید با توان بیشتری به دنبال پیگیری موضوع حرکت می‌کرد. وی با انتقاد از عدم پوشش کافی این حادثه تلخ از سوی رسانه‌ها، تصریح کرد: این موضوع باید پررنگ‌‌‌‌‌‌تر از این پیگیری شده و با کمک از کشورهای مختلف زمینه اطفای حریق فراهم می‌شد. نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از پیگیری کمیسیون متبوعش درباره آخرین وضعیت نفتکش ایرانی خبر داد و گفت: با برگزاری نشست‌‌های تخصصی با مسؤولان وزارت نفت و مسؤولان خارجی از جمله سفیر چین در ایران ابعاد موضوع را جهت تهیه گزارشی جامع بررسی خواهیم کرد.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


پیروانی:حق مان برد بود نه تساوی/عربستانی ها نمی توانند برای تیم اول آسیا تعیین تکلیف کنند احتمال متوقف شدن فعالیت دولت آمریکا لغو برجام پیامی نگران‌کننده به جهان خواهد بود شیردهی به نوزاد چه تأثیری بر سلامت مادر دارد؟ واکنش کی‌روش به صحبت‌های قلعه‌نویی پوتین صاحب خودروی ملی روسیه می‌شود +عکس فیلم | امحای 610 قلیان در لرستان مردم نهاوند همیشه پا در رکاب انقلاب بوده‌اند دهه فجر موعد گاز رسانی به دشمن زیاری تا چاروسای کهگیلویه آغاز طرح محرومیت زدایی در لنده سربازان نمونه کردستان تجلیل شدند ویکی لیکس: دولت ترامپ منبع اخبار جعلی است گوترش: برجام باید حفظ شود تکذیب قطع برق کانکس‌های زلزله زده کرمانشاه تبعید سانچس به تیم جوانان آرسنال (عکس) مهدی طارمی بعد از جدایی چه نوشت + عکس اولین تمرین طارمی در تیم جدید+عکس آیا مهدی رحمتی در بازی استقلال بازی می‌کند؟ تصادف در چهارمحال و بختیاری 2 کشته و زخمی بر جای گذاشت میامی میزبان رقابت‌های ملی آلیش می‌شود آمریکا کماکان به برجام متعهد است سفیر چین در سازمان ملل: برجام الگوی حل مسالمت آمیز مسایل است مجیدی: از فصل آینده مربیگری در ایران را شروع می‌کنم لاوروف: لغو برجام پیامی نگران‌کننده به جهان خواهد بود/هیلی: ایران عامل بی‌ثباتی خاورمیانه است وزیر اطلاعات: زندگی با ذلت در کنار ستمگران را نمی‌پذیریم آماده باش سوئد برای درگیری احتمالی با روسیه دانلود؛ صحنه‌ای که الکسیس سانچز در منچستریونایتد با آن مواجه خواهد شد (فان) زمین لرزه با قدرت 4 ریشتر قصرشیرین را لرزاند مردم مقدونیه پرچم ناتو را به آتش کشیدند سردار سلیمانی: برای ارتقای نظام باید عمرمان را وقف کنیم 60 ثانیه: از تراشه اکسینوس 7872 تا احتمال معرفی می‌7 در mwc اگر گوشی هوشمندتان داغ شد، چکار کنید؟ تمدید حالت فوق العاده برای چهارمین بار در ترکیه مسؤولان نگاهی خاص به منطقه شرق اصفهان داشته باشند تساوی آبی پوشان خوزستان مقابل پارس جنوب مراسم گرامیداشت زوج شهید سانچی (عکس) دلنوشته مهدی طارمی پس از جدایی از پرسپولیس گوترش: برجام باید حفظ شود حمایت دوباره از برجام در نشست شورای امنیت سازمان ملل زلزله 4 ریشتری قصرشیرین را لرزاند لاوروف: لغو برجام پیامی نگران‌کننده به جهان خواهد بود واکنش گرشاسبی به صحبت‌های طارمی در قطر خوزستان باوجود تأمین بودجه کشور و داشتن ثروت از محرومیت رنج می‌برد/محرومیت‌زدایی یکی از افتخارات سپاه است مقاوم‌سازی 280 مسکن مددجویان کمیته امداد استان برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در دهه اول فاطمیه تسهیلات با سود 6 درصدی برای توسعه اشتغال در چرام مراسمی به یاد کاپیتان اروجی ترامپ هشدار داد احتمال متوقف شدن فعالیت دولت آمریکا وجود دارد جشنواره تئاتر فجر به ایستگاه سی و ششم رسید اولین تمرین طارمی با الغرافه (عکس)
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی مبلغ سعودی ترور شد انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد گسل پیشوا از قبل فعال بوده است بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده آمادگی دارم معاونت‌فرهنگی شهرداری را به جوانان واگذار کنم/ ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب نمی‌شود صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ نماز باران در قم اقامه می‌شود پورموسوی: چرا داور تهرانی مقابل تیم تهرانی برای ما قضاوت کند؟ / عادت داریم در سختی‌ها نتیجه بگیریم مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی 28 دی ماه سربازان در نیروهای مسلح تخصص و توانمندی جدید یاد می‌گیرند اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد وزارت خارجه سوریه: حضور آمریکا در خاک کشورمان غیرقانونی است/ حتی به یک دلار آمریکایی‌ها نیاز نداریم صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است تصویب طرح‌جدید ترافیک تهران در شورای ترافیک/ لغو طرح در پنجشنبه‌ها/ قیمت‌ها بعدا مشخص می‌شود/ جزییات سقوط پژو به کانال آب قربانی گرفت شهرستان دهگلان از فقر فضاهای فرهنگی رنج می‌برد مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ساری برگزار شد قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی از خطبه‌های امیرالمؤمنین اینگونه بر می‌آید که اگر حاکم نقد نشود، دچار خطا می‌شود/ رئیس جمهور از بیان سخنانی که ایهام دارد خودداری کند قتل نامادر ی و 3 فرزندش در شادگان مهاجم جدید استقلال وارد ایران شد زلزله جوادآباد مربوط به گسل پیشوا است

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me