تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13725158
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۰۰:۴۴

صداوسیما سفره نیست!

صداوسیما سفره نیست!
صداوسیما سفره نیست!

حسن رضایی: این روزها هجوم به صداوسیما با ادعای جناحی شدن آن، آنقدر در سخنان رسانه‌ها و چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب، پربسامد شده که هر کس نداند احساس می‌کند مدیر رادیو-تلویزیون، مرحوم هاشمی، آن هم در دهه 80 شمسی است. آن روزها همین حضراتی که این روزها سعی دارند نهایت استفاده را از نام هاشمی به عمل آورند، آنقدر فضا را برای تنفس هاشمی در سپهر سیاسی ایران تنگ کردند که وی مجبور شد از قبول نمایندگی مجلس هم استعفا کند. آن وقت‌ها از دید اصلاح‌طلبان، مرحوم هاشمی نه‌تنها نماد خشونت و سرکوب جامعه مدنی به شمار می‌رفت، که از قتل‌های زنجیره‌ای تا کاهش میانگین بارش در صحرای کالاهاری! همه به او نسبت داده می‌شد. مشکل اصلاح‌طلبان با صداوسیما اما قصه امروز و دیروز نیست. آنها در دوره ریاست علی لاریجانی بر صداوسیما نیز معتقد بودند صداوسیما ملی نیست. از عجایب روزگار اما اینکه حالا درباره لاریجانی هم نظر دیگری دارند!
سیاست یک بام و دو هوای این جریان البته تنها به مورد صداوسیما محدود نمی‌شود. چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب، همین حالا هم به فاصله چند روز، ابتدا عوامل اغتشاشات اخیر را به «ستاد رقیب انتخاباتی روحانی» نسبت دادند، سپس ریشه اغتشاشات را در بیرون از مرزها دیده، به جماعتی «کرکس» منسوب کردند و در نهایت طی بیانیه‌ای مفصل، سعی کردند همه چیز را به پای نظام سیاهه کنند! صداوسیما اما چه می‌کند که خوشایند اصلاح‌طلبان نیست؟! سخن در این زمینه زیاد است و در ادامه به آن خواهیم پرداخت. جان سخن را اما می‌توان با مرور مطلبی که همین چند روز پیش در یکی از سایت‌های اصلاح‌طلب نوشته شده، دریافت. در بخشی از مطلب مذکور می‌خوانیم: «امروز جریان اصولگرایی آن هم جریان تند این گفتمان دارای یک شبکه مستقل در تلویزیون است. برنامه‌های شبکه افق را ببینید تا پی به این معنا ببرید!» شبکه افق اما چه می‌کند؟ نادر طالب‌زاده، دوست و همکار صمیمی شهید آوینی، توضیح روشنی در این باره دارد.
طالب‌زاده می‌گوید: «شبکه افق آرزوی شهید آوینی بود که 23 سال پیش قرار بود چنین شبکه‌ای راه‌اندازی شود که اجل مهلت نداد».
برای کسانی که برنامه‌های شبکه افق را دنبال می‌کنند، واضح است که پخش برنامه‌های مستند و تبیینی درباره جریانات تکفیری و تاریخ استعمار آمریکا در کشورهای مختلف، شاید مهم‌ترین وجه برنامه‌های این شبکه باشد. من چند ماه پیش، همین جا مفصل به شرح حمایت‌های اصلاح‌طلبان از جریانات تکفیری طی 6 سال گذشته پرداختم. علاقه دیرین جریان اصلاح‌طلب به دوستی با آمریکا نیز روشن‌تر از آن است که نیازمند توضیح باشد! از سویی، فکر نمی‌کنم کسی در این واقعیت شک داشته باشد که شهید آوینی، چهره‌ای ملی است و همواره دلش برای این کشور تپیده است. مخالفت با آوینی هم البته حرف دیروز و امروز نیست. به روایت استاد شهریار زرشناس، دیگر دوست و همکار قدیمی آوینی، او همان سال‌ها نیز بارها به دلیل آزارهای رئیس وقت حوزه هنری که از همین جریان اصلاحات است، اشک داغ می‌ریخته است.
زرشناس می‌گوید: «آوینی نیمه دوم سال ۷۱ بسیار غمگین بود، چون وی را زیر فشار قوی گذاشته بودند و ماه‌های آخر زندگی‌اش از دست آزار و اذیت‌های مدیر حوزه هنری (محمدعلی زم) واقعا گریه می‌کرد و اشک می‌ریخت... چهارشنبه قبل از شهادتش هم روزنامه جمهوری اسلامی ایران مطلبی را در انتقاد از شهید آوینی نوشت». آقازاده‌های مخالفان دیروز آوینی، این روزها سخت به جویدن دلارهای اسرائیلی مشغولند. سرنوشت مخالفان امروز را اما خدا می‌داند! همه اینها البته به معنای تایید عملکرد صداوسیما از سوی نویسنده نیست و اگر قرار بر نقد باشد، می‌توان در این حوزه چند جلد کتاب هم نوشت! بد نیست بدانید شخص شهید آوینی نیز در دوره حیات خود، یکی از سرسخت‌ترین منتقدان رویکردهای مدیر وقت صداوسیما (محمد هاشمی) بود و طی نامه‌ای مفصل خطاب به وی نوشته بود: «شما صداوسیما را به بوق مفلوکی تبدیل کرده‌اید!»
 انتقاد از صداوسیما اما آن‌وقت مثل حالا مجانی نبود و محمد هاشمی، مدیرمسؤول روزنامه منتشرکننده نامه آوینی را به دلیل این خبط مسلم! به دادگاه کشاند تا تقاص خطایش را پس دهد. مخالفت آوینی با صداوسیما البته یک تفاوت اساسی با مخالف‌خوانی اصلاح‌طلبان داشت. سیدمرتضی هیچ‌گاه نمی‌گفت صداوسیما خوب جناح من را تبلیغ نمی‌کند و سهم ما از کیک، کم است! او اساساً انقلاب را سفره نمی‌دید و اگر انتقادی داشت، به رویکردهای فرهنگی صداوسیما بود. خلاصه! صداوسیما رسانه ملی است و قرار است رسانه ملتی باشد که 40 سال پای این نظام، برابر جریانات تکفیری و توطئه‌های آمریکا ایستادگی کرده است. اگر این واقعیت به مذاق کسی خوش نمی‌آید، نباید به دروغ، آن را به جناحی عمل کردن متهم کند! سفره دیدن صداوسیما هم البته چندان بد نیست. مثلاً با آن عینک، خواهیم دید تنها طی بازه زمانی اول خرداد تا پایان آذر 93، صداوسیما 6000 ساعت در قرق مسؤولان دولت یازدهم بوده و به تشریح خدمات آنها به مردم پرداخته است.
چنانکه برمی‌آید، وضعیت در دولت فعلی، از این نیز یکطرفه‌تر شده است. مصادیق متعدد چنین ادعایی را می‌توان در حذف چندباره یکی ـ دو برنامه انتقادی صداوسیما از آنتن، انتخاب مجری برنامه‌های گفت‌وگو با رئیس‌جمهور از سوی دولت، تداوم حضور یکجانبه مسؤولان سیاست خارجی در برنامه‌های صداوسیما و عدم جواز به منتقدان برای حرف زدن در برابر آنان و ده‌ها مورد دیگر مشاهده کرد. در همین فضا اما حمیدرضا جلایی‌پور، چهره اصلاح‌طلبی که معتقد است بیشتر مسافران اربعین گرسنه و هواپیماندیده‌اند و بهترین امکان مدرنی را که ممکن است در طول زندگی از آن استفاده کنند همان ماشین مدرن بنز حمل جنازه بهشت زهراست! به صداوسیما آمده، روی آنتن زنده تلویزیون با وقاحت می‌گوید: «انتخابات ٨٨ مشکل‌دار برگزار شده و اصلاح‌طلبان و رهبران جنبش سبز نجابت کردند در برابر برخی برخوردها!»
فاعتبرو یا اولی الابصار!
 

این خبر را به اشتراک بگذارید


جنگ آتی ترامپ، در سوریه است 20 عضو پ. ک.ک در ترکیه و شمال عراق کشته شدند تلویزیون المستقبل لبنان: متهم انفجار صیدا در ترکیه دستگیر شد کشته شدن شماری از نیروهای سودانی در حمله توپخانه‌ای ارتش یمن مرزبانان آذربایجان غربی بیش از 637 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف کردند دستگیری 54 تبعه خارجی به اتهام ارتباط با داعش در استانبول ترکیه آیا سامسونگ می‌تواند چنین موبایلی بسازد؟ / عکس افشای جزئیات طرح ترور عضو حماس در لبنان نفت سبک ایران به 70 دلار نزدیک شد نیمار، ال کلاسیکوی فرانسه را از دست داد رایزنی روسای ستاد مشترک آمریکا و روسیه درباره سوریه ایلدریم: هدف عملیات عفرین پاکسازی منطقه از تروریست‌ها است اطلاعیه مدیریت بحران در پی پیش‌بینی ورود توده جدید گردوخاک سقوط مرگبار پراید در استخر +عکس ترفندی برای مسیریابی در زمان رانندگی نیمار ال کلاسیکوی فرانسه را از دست داد آمار عجیب و غریب بازیکن جدید استقلال گرد و غبار، خوزستان را تعطیل کرد کامیون‌های حامل بار میوه در مرز شلمچه اجازه ورود به عراق را نیافتند برگزاری جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه فعالیت 27 سازمان مردم نهاد سیستان و بلوچستان به آسیب‌های اجتماعی شرکتی که هک کارت‌های اعتباری مشتریانش را تایید کرد در سواری‌سازان چه می‌گذرد؟ چه آبی مناسب نوشیدن است؟ عرضه جهانی نفت در سال 2018 افزایش می‌یابد آقا معلم، مدیر گورستان خودرو + عکس تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس خوزستان وضعیت مبهم دو بازیکن پارس جنوبی مقابل استقلال ارائه پیام معنوی انقلاب با صبغه فاطمی مد نظر قرار گیرد با ادامه حضور آمریکا و اسرائیل صلح و ثبات در منطقه برقرار نخواهد شد مروری بر اندیشه‌های نخست‌وزیر دولت موقت جهانگیری با مترو از البرز بازگشت +عکس اجرای گفتمان‌های حجاب و عفاف به همت مبلغان در مدارس الشتر موسسه امام خمینی شهر کرگل هند بین نیازمندان لوازم ضروری توزیع کرد مسئولان به وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی خود پایبند باشند برگزاری کارگاه پژوهش برای 120 استاد حوزه علمیه لرستان دستگیری متهمان جنایت قتل 4 زن کرمانشاهی عقیلی و تاج جایزه باربد نگرفتند متهمان به قتل 4 زن کرمانشاهی دستگیر شدند جدایی کرانچار بار مالی نداشت/ دو گزینه خارجی و داخلی در نظر داریم مسمومیت کارگران اپل در چین جنجال به پا کرد بازدید استاندار از باغ جهانی پهلوان پور شهرستان مهریز کنسرت بنیامین بهادری در خرم آباد ظرفیت‌های جدید قانونی وصول مطالبات در بانک صادرات ایران 750 هزار تن؛ حجم صادرات لبنیات نیمار ال کلاسیکوی فرانسه را از دست داد آذری جهرمی بر تلاش برای رفع مشکل کسب و کارهای نوپا تاکید کرد موسیقی ایرانی نمایی از مقاومت است درخواست نجومی دنیزلی از تراکتورسازی گزارش تکان‌دهنده نیویورک تایمز از وضعیت آب ایران
عکس/ تصادف در خط 3 مترو تهران فیلم/ خاطره پدر یک آتش‌نشان در حالا خورشید بیانیه تند وزارت خارجه علیه جبرائیلی جزئیات آزار و اذیت دختران و زنان در پراید نقره ای/ مرد شیطان صفت را شناسایی کنید+ عکس اشک‌های رشید پور در برنامه حالا خورشید + فیلم وزارت خارجه در واکنش به صدا و سیما: مردم فریب نمی‌خورند خاطره‌ای از زبان پدر شهید آتش‌نشان حادثه پلاسکو که اشک رشیدپور را درآورد +فیلم آژیر قرمز در 96 سد کشور به صدا درآمد واکنش یک نماینده به قطع دست سارقی در مشهد بدون تعارف با دستفروشی میلیاردر شد + فیلم اعضای هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شدند نتیجه بررسی‌های اولیه پاناما درباره سانچی بهره برداری از واحد تولیدی زیست دارو در البرز با حضور جهانگیری هادی العامری: علت تحریم نُجَباء، تصمیم برای آزادسازی جولان است بیانیه آستان مقدس حضرت معصومه (س) در پی نمایش «قرآن کشتی مطلا» در قم آمادگی سپاه برای کمک به بارورسازی ابرها تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد شرکت دارویی زیست دارو دانش و خط تولید دو داروی ام اس افتتاح شد شرایط جدید بازنشستگی کارمندان دولت مشخص شد+سند عکس/ تصادف مرگبار سمند وال 90 روحانی: آمریکا دچار خطای محاسباتی است/ برجام پایه مستحکمی برای همکاری گسترده‌تر ایران و اروپا است اعتراف قاتل جوان اسفراینی دلار بازهم گران شد/ نرخ ارز امروز 30 دی ماه 96 ورود معاون اول رئیس جمهور و چند نفر از وزرا به استان البرز عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 دی 96/ نعمتی ناجی برانکو +تصاویر دستفروشی که میلیاردر شده است خبر خوش برای فرهنگیان/افزایش حقوق معلمان در سال 97 آمریکا در آستانه تعطیلی مطلق عکس/ جهانگیری در کارخانه چیپس و پفک ادعای نوشته شدن برجام 14 ماه قبل از امضا شدن توسط آمریکایی‌ها کذب است دبیرکل حزب‌الله لبنان عزادار شد پاناما: «سانچی» پروتکل‌های امنیتی را رعایت کرده/ تحقیقات ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشد روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! /حضرات روحانی نباید بدون تحقیق درباره سخنی که برای آنها نقل می‌شود، موضعگیری کنند/ آغازگر ماجرای اعتراض به سخن روحانی، یک فرد غیرروحانی بی‌اطلاع از مبانی عقیدتی بود تشکل‌های بخش خصوصی: بورس کالا نیازمند اصلاح فوری ساختار است مدارس و دانشگاه‌های اهواز فردا تعطیل شد درخواست عباس عبدی از سردار سلیمانی؛ یک ساعت صرف دیدار با آن نوجوانی کنید که پرچم ایران را آتش زد /بعید است با داماد صدام رابطه داشته باشد یا … یادواره 427 شهید اسلام آباد و دومین یادبود شهید مدافع حرم علی تمام زاده عزا شدن عروسی در رودبار بدون تعارف با دستفروشی که میلیاردر شد + فیلم یازالده گومز پینتو، مهاجم مد نظر استقلال وارد تهران شد دوازدهمین کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی ایران برگزار می‌شود مدارس برخی مناطق استان همدان در نوبت صبح تعطیل شد مدارس خوزستان فردا اول بهمن تعطیل شد بارش برف و تعطیلی مدارس در زنجان تا زمانی که طرفین مذاکرات نسبت به تعهد خود در برجام ایستادگی کنند، تهران نیز به تعهدات خود عمل خواهد کرد وزیر خارجه روسیه: برجام هنوز نمرده است/ مسکو با ایران و ترکیه برای منطقه کاهش تنش در ادلب تلاش می‌کند تقابل مهمانان ناخوانده در سوریه؛ ترکیه علیه آمریکا جهانگیری: طولانی شدن طرح‌های مهم کشور با محدودیت‌های بودجه‌ای/ باید برای تامین منابع مالی ابتکارات جدیدی انجام دهیم روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! بارش برف در چهارمحال و بختیاری

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me