تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13725591
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۰۲:۰۴

معنی ندارد بگوییم آستان قدس معاف از مالیات است

معنی ندارد بگوییم آستان قدس معاف از مالیات است

علي مطهري نايب‌رئيس مجلس در سخناني در کنگره حزب همبستگي با اشاره به سالگرد درگذشت مرحوم هاشمي‌رفسنجاني گفت: «مرحوم هاشمي جايي که احساس ‌کرد جامعه راه انحرافي را مي‌رود، ايستاد و آگاهي‌بخشي کرد و اجازه نداد اين اتفاق بيفتد و در نهايت پيروز شد. بالاخره صحنه جامعه را برگرداند و عوض کرد و کاري کرد که جريان حاکم در سال ۹۲ کنار رفت».
به گزارش «ايسنا» او افزود: «بايد برداشت درست از اصل ولايت فقيه داشته باشيم. ولايت فقيه تعطيلي عقل نيست که يک نفر فکر مي‌کند و بقيه عمل مي‌کنند بلکه همه بايد فکر کنند و همه اظهار نظر کنند و در نهايت حکم ولايت فقيه ملاک باشد؛ بنابراين جايي که خطايي رخ مي‌دهد، بايد حرفمان را بزنيم. اين نيست که صرفا ساکت باشيم و تملق و چاپلوسي کنيم».
نامه هاشمي در سال ۸۸ به رهبري
سند افتخار  است
مطهري در بخش ديگري از سخنانش ادامه داد: «جايي که احساس مي‌کنيم خطايي رخ مي‌دهد بايد وارد شويم. نامه‌اي که هاشمي‌رفسنجاني در سال ۸۸ به رهبري نوشتند، به نظرم سند افتخاري است که ايشان تأکيد کردند اگر از اينجا جلويش را نگيريم، نمي‌توانيم کاري کنيم».
نايب‌رئيس مجلس با بيان اينکه «در شرايط امروز و بعد از حوادث اخير مجلس و دولت نبايد حالت انفعال پيدا کنند»، گفت: «اگر لازم است فعلا قيمت بنزين افزايش يابد و از اين منبع اصلاحات اقتصادي انجام شود. اين‌طور نباشد که بعد از چند تا شلوغي همه بگويند بنزين افزايش پيدا نمي‌کند و يارانه کسي قطع نمي‌شود».
او ادامه داد: «در حال حاضر در مجلس و دولت فضاي خوبي حاکم نيست. انفعالي عمل مي‌کنند؛ در مجلس هم گفتم يکي از آفت‌هاي اين مسئله اين است که ممکن است عده‌اي تصور کنند با دو تظاهرات مي‌توانند تصميمات را تغيير دهند».
ريشه اين حوادث بيشتر جنگ قدرت است
مطهري همچنين با اشاره به ريشه اين‌گونه اتفاقات گفت: «ريشه اين حوادث بيشتر جنگ قدرتي است که بين مسئولان کشور وجود دارد؛ اگر به تبليغات زمان انتخابات برگرديم، متوجه مي‌شويم در آن زمان هم رفتاري که آقاي قاليباف و آقاي روحاني داشتند و کمتر از آن رفتاري که آقاي رئيسي داشت، در روح و روان مردم تأثير خود را برجاي گذاشته است؛ اينکه بگوييم اين سه‌ هزار ميليارد يا هشت هزار ميليارد را چه کسي برد يا چه کسي خورد، شايد درست نباشد و ممکن است خيلي از اين موارد و اختلاس‌هايي که نام برده مي‌شود، معوقات بانکي باشد؛ در واقع دزدي نشده، اختلاسي نشده؛ بايد بروند پول را برگردانند».
او همچنين به ضرورت به‌رسميت‌شناختن حق اعتراض در کشور اشاره کرد و گفت: «امروز پا را يک گام فراتر گذاشته‌ايم. سال ۸۸ کسي جرئت نمي‌کرد، اما امروز مي‌بينيم هم اصولگرايان و هم اصلاح‌طلبان حق اعتراض را قبول دارند اما اصلاح‌طلبان همان موقع هم مي‌گفتند».
بايد اعتراض را در جمهوري اسلامي 
به رسميت بشناسيم
مطهري افزود: «بايد اعتراض را در جمهوري اسلامي به رسميت بشناسيم و اين به معني براندازي و مخالفت با ولايت فقيه نيست. ما هم مانند بقيه کشورها بايد اجازه دهيم مردم در يک فضا و مکان مناسب کار خود را انجام دهند. نبايد از شعاردادن مردم و توهين مردم به مقامات بترسيم».
او ادامه داد: «نبايد جوانان و دانشجويان را به انقلابي و غيرانقلابي و ارزشي و غيرارزشي تعبير کنيم. بايد بگوييم همه انقلابي هستند. امام جوانان مشروب‌خور را به تظاهرات شاه کشاند و کم‌کم اينها متحول شدند؛ تحولات روحي پيدا کردند و حتي به جبهه‌ها رفتند. آن قدر مردم را دسته‌بندي و خط‌کشي نکنيم».
مطهري با بيان اينکه در اين اعتراضات شاهد عدم حضور معترضان ۸۸ بوديم، گفت: «شعارهايي از سنخ شعار ۸۸ نداشتيم و به اين دليل است که اتهاماتي که مي‌زنند که برانداز و ضدانقلاب هستند، غلط است. بايد نگاهشان را به معترضان ۸۸ تغيير دهند».
اين عضو هيئت‌رئيسه مجلس در بخش ديگري از سخنان خود گفت: «شهيد مطهري يک اصل کلي را مطرح کرده‌اند که روحانيون نبايد پست اجرائي دولتي بگيرند مگر در شرايط اضطرار. اينکه روحانيت را مسئول توزيع مرغ و تخم‌مرغ و گوشت کنيم، کار درستي نيست؛ روحانيت بايد به کار خودش بپردازد».
امام به شدت هشدار مي‌داد
 که نظاميان بايد از سياست خارج شوند
او با تأکيد بر فارغ‌شدن نظاميان از سياست و اقتصاد گفت: «امام به‌شدت هشدار مي‌داد که نظاميان بايد از سياست خارج شوند. يک بار يکي از فرماندهان سپاه درباره اتفاقي در مجلس اظهارنظر کرده بود. امام با تندي گفت به سپاه چه مربوط که در مجلس چه مي‌گذرد؟
ادامه در صفحه 15

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


هوای کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار گرفت/تعطیلی برخی مدارس ارزیابی عملکرد 8 ماهه بودجه 96 در دستور کار این هفته مجلس خبرنگار شبستان برگزیده سومین جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» شد اشتغال و مسکن مهمترین دغدغه نیازمندان است هشتمین جشنواره شعر فجر «قلم‌های بینا» در کاشمر برگزار می‌شود رسانه‌های بیگانه به دنبال ایجاد بحران هویتی در بین نوجوانان و جوانان هستند رابطه کاهش وزن و آزاد شدن سموم در بدن ارتباط اضطراب با سکته مغزی راه‌اند ازی رشته زبان فارسی در دانشگاه پوترا مالزی نقیض‌گویی‌های نایب رئیس مجلس درباره برجام/ شورای نگهبان بخشنامه کدام وزیر را خلاف شرع تشخیص داد؟ / گرانی 35 درصدی ارز و خواب خوش مدیران اقتصادی آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر قول می‌دهم آنهایی که اعتماد کردند را شرمنده نکنم/ ساغلام: تراکتور مثل بشیکتاش است نقیض‌گویی‌های نایب رئیس مجلس درباره برجام فروش باورنکردنی فیلم جدید ستاره بالیوود در چین دولت آمریکا در آستانه تعطیلی پیگیری واگذاری بنگاه‌های اقتصادی سپاه و ارتش خانواده‌های شهدای «سانچی» هنوز مرگ عزیزانشان را باور نکرده‌اند بزرگداشت سه هنرمند پیشکسوت در جشنواره فجر برف چهارمحال و بختیاری را روسفید کرد آغاز ثبت نام دوره‌های آموزشی مؤسسه علی‌بن موسی‌الرضا (ع) جایگاه دین در جامعه آلمان/ تلاقی مسلمان و مسیحی در هم‌اندیشی نخبگان دین‌شناس جشنواره فیلم فجر|خزایی‌فر، ساز "لاتاری" را کوک کرد زلزله 5 ریشتری حوالی "سومار" را لرزاند ردپای برف روی شانه‌های شهر/ لرستان «سفید» پوشید لزوم تقویت مشترکات دینی/امنیت ایران نتیجه وحدت شیعه و سنی است برگزاری همایش ملی مهندسی ایمنی و مدیریت hse در نیمه اسفندماه رعایت حقوق متقابل زن و مرد مهمترین عامل تحکیم بنیان خانواده است/ زنان بلوچ حضوری فعال و پررنگ در جامعه دارند وقف یک امر ماندگار است برگزاری بزرگ‌ترین همایش دوچرخه‌سواری استان البرز قتل مرد 67 ساله در نزاع خانواده زن و شوهر تیلاپیا از چه کشورهایی وارد ایران می‌شود؟ + جدول عکسی که خانم بازیگر بر سر مزار همسرش منتشر کرد شربتی برای تقویت حافظه و رفع تپش قلب +طرز تهیه مرگ 143 نفر از عابران پیاده طی نه ماهه سال جاری گران‌ترین بازیگر زن تلویزیون آمریکا مشخص شد دولت فدرال آمریکا تعطیل شد دولت آمریکا تعطیل شد زلزله 5 ریشتری حوالی سومار مردم در مواقع گرانی ناگهانی، خرید کالاهای خود را مدیریت کنند/ کسی حق ندارد به دلیل کمبود یک کالا قیمت آن را افزایش دهد استعفاهای دنباله‌دار و جنجالی در فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای حذف عاشورزاده و صفری از مسابقات گرنداسلم چین وقتی مهران مدیری با پفک مهمانش را غافلگیر کرد! +عکس در روز سوم جشنواره فجر چه تئاترهایی می‌بینیم؟ مینی چیزکیک خوشمزه با طعم چای سبز عقلانیت سیاسی یا سلاخی اصلاح طلبی؟! 2 تیم بسیج پزشکی به منطقه "پز" الیگودرز اعزام شد بازماندگان 11 سپتامبر علیه عربستان/پای خاندان‌سلطنتی سعودی به دادگاه کشیده می‌شود؟ مازندران رتبه نخست اضافه‌وزن در کشور جلدابرارورزشی/شنبه 30 دی 96
موسویان: خروج از برجام باعث افزایش بی‌اعتمادی بین‌المللی به آمریکا می‌شود فیلم/ «بدون تعارف» با دستفروش دیروز و میلیاردر امروز دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی تمام خطوط ارتباطی شهرستان کوهدشت قطع شد آژیر قرمز در 96 سد کشور به صدا درآمد سرمربی جدید تراکتورسازی وارد ایران شد بازی فولاد و پیکان به تعویق افتاد برگزاری مراسم اولین سالگرد شهادت آتش نشانان حادثه پلاسکو زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی تولید قهوه از گیاه کاسنی با خواص درمانی بخش خبری 20: 30 مورخ 29 دی ماه 96 + فیلم مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است اولین سالگرد آتش نشانان حادثه پلاسکو علت استعفای فرماندار دزفول چه بود؟ /عکس فوت 2 سرنشین خودرو در حادثه تصادف موته- گلپایگان چرا بازی فولاد و پیکان لغو شد؟ کاهش نرخ ارز طی دو ماه آینده زمان انتقال پیکر 3 جانباخته حادثه سانچی به کشور مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است فرماندار دزفول پس از تقلب امتحانی مجبور به استعفا شد پیام احساسی طارمی برای هواداران پرسپولیس+عکس ظاهر شدن چهار لکه نفتی در اطراف نفتکش غرق شده ایرانی مراسم اولین سالگرد شهدای آتش نشان پلاسکودربهشت زهرا (س) برگزار شد جنگ ترکیه علیه عفرین آغاز شد جنجالی‌ترین صحنه بازی استقلال؛ پنالتی بود یا نبود؟! (عکس) مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است/ آماده‌باش به مراکز درمانی و خدماتی سرلشکر صفوی: حداکثر 12 درصد درآمد ناخالص داخلی خود را در جنگ تحمیلی هزینه کردیم عکس/ دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس جانباخته سانچی در لایحه جدید دولت حقوق کارمندان چقدر افزایش دارد؟ محمد موسوی مهمان «دورهمی» می‌شود افزایش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان در لایحه جدید دولت پلیس: متهمی که در اقلید به یک مامور ناجا تیراندازی کرده بود، خودکشی کرد تقی روحانی، پیشکسوت وزنه برداری درگذشت مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است ناجا: 20 هزار نفر دیگر می‌توانند از کسرخدمت بهره‌مند شوند / اسامی این افراد طی یکی دو هفته آینده اعلام می‌شود ساغلام بمحض پیاده شدن ازهواپیما، میل به نمازجمعه داشت! حرف‌های اخیر دشمن از دلسوزی نیست؛ فتنه جدید است/ پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را پایین خواهیم کشید دیدبان حقوق بشر نقض حقوق بشر در عربستان سعودی را محکوم کرد مدارس 15 شهر خوزستان شنبه تعطیل است وزیر خارجه روسیه: برجام هنوز نمرده است/ مسکو با ایران و ترکیه برای منطقه کاهش تنش در ادلب تلاش می‌کند خبر خوش برای فرهنگیان/افزایش حقوق معلمان در سال 97 زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی واشنگتن: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه منجر به بی‌ثباتی خواهد شد توصیه مهم درباره رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم کارت/ فعال سازی ناصحیح دریافت خدمات را مختل می‌کند عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 دی 96/ نعمتی ناجی برانکو +تصاویر تولیت آستان قدس با خانواده سرمهندس کشتی "سانچی" دیدار کرد مدیرعامل سپاهان استعفا کرد سفر جابری انصاری به روسیه/ رایزنی امروز با بوگدانف/ شرکت در نشست با همتایان روس و ترکیه‌ای در سوچی تصویری از حضور سرمربی ترکیه‌ای تراکتور سازی در نماز جمعه دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me