تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:فارس
دسته:سیاسی()
کد خبر:13725857
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۰۴:۱۹

مثلث آمریکا و صهیونیست‌ها، عربستان و منافقین علیه ملت، ایران و اسلام

اندیشکده راهبردی تبیین در چند تحلیل کوتاه نسبت به تبیین بیانات رهبر انقلاب در دیدار مردم قم (19 دی)، اقدام کرده است.
مثلث آمریکا و صهیونیست‌ها، عربستان و منافقین علیه ملت، ایران و اسلام

ریشه‌های مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران

مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در دیدار امروز خود با مردم قم، با اشاره به سخنان مقامات آمریکایی در مورد جایگاه مردم در ایران، نظام سیاسی و حکومتی ایران را برآمده از اراده مردم دانسته و عامل استمرار آن را تکیه بر پایه مردمی معرفی کردند.

نظام جمهوری اسلامی در طول نزدیک به چهار دهه از حیات خود، همواره از نیروی مردمی برای انجام کارویژه های خود، خصوصاً تأمین امنیت بهره برده است.

تحلیل و ارزیابی

1-برآمدن از متن مردم و نیز درصحنه نگه‌داشتن مردم، ویژگی ممتاز جمهوری اسلامی است که باعث می‌شود آن را در برابر نقشه‌ها و دخالت‌های بیرونی دشمنان، مصون سازد. نمونه اخیر این مسئله حضور گسترده مردم در محکومیت اقدام عوامل داخلی و خارجی برای ایجاد آشوب در کشور بود.

2-به دلیل اهمیت پشتوانه و ریشه مردمی نظام اسلامی، عمده تمرکز دشمنان ایران و اسلام، بر قطع این ریشه، قرار دارد. بهره‌برداری سوء از وضعیت معیشتی و اقتصادی و مخلوط کردن آن با شعارهای ضد نظام سیاسی، تازه‌ترین روش دشمن برای نابودی پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است.

3-اصلی‌ترین دلیل و قرینه برای اثبات کارکرد پشتوانه و ریشه مردمی نظام اسلامی، حیات مقتدرانه و پایداری در اصول و ارزش‌های اساسی انقلابی است که باوجود هجمه‌های سنگین و متعدد از سوی دشمان، همچنان ادامه دارد.

شعار «نه به گرانی» و شکست دشمن در جذب نیرو برای اغتشاشات

اگر بپذیریم آن‌چه در اغتشاشات اخیر در ایران رخ داد، بخش میدانی از فرایند جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی است، باید گفت که طراحان و گردانندگان یک تجمع علیه نظام، تلاش می‌کنند تا در اوایل حرکت، چهره‌ای مسالمت‌جو و دارای مطالبات کم‌هزینه از خود ارائه کنند تا حداکثر امکان جذب از میان گروه‌های مختلف فراهم شود. آن‌گاه که جمعیت شرکت‌کننده به تعداد قابل قبولی برای دست زدن به رفتارهای خشن‌تر و هنجارشکنانه‌تر رسید، مقصد اصلی خود را رو می‌کنند. لذا در صورتی که به هر دلیلی مردم عادی با آن‌ها همراهی نکنند، عملا نقشه‌های آن‌ها با شکست مواجهه خواهد شد.

چنین روندی در اغتشاشات اخیر ایران نیز صورت گرفت. رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص می‌فرمایند:

«از ماه‌ها قبل این‌ها آماده بودند. خود رسانه‌های منافقین اعتراف کردند در همین روزها… کسانی را در داخل نشان کنند، پیدا کنند که بهشان کمک کنند، تا بیایند به مردم فراخوان بدهند. فراخوان را هم آنها دادند. شعار نه به گرانی بگذارند. خب این شعاری هست که همه خوششان می‌آید. با این شعار یک عده‌ای را جذب کنند. بعد خودشان بیایند وسط، اهداف شوم خودشان را دنبال کنند، مردم را هم دنبال خودشان بکشند…کاری که مردم کردند در اینجا این است: اول خب یک عده ای آمدند، البته عده ی زیادی هم نبودند، لکن به مجرد اینکه دیدند که اینها هدفهایشان چیست، در شعارهایشان معلوم بود، مردم صف‌ها را جدا کردند.»

واقعیت این است که کلیدی‌ترین بازیگر در شکست پروژه‌ی اخیر برای بی‌ثبات‌سازی ایران، مردم بودند. برخی مردم ایران با وجود مشکلات و گله‌مندی اقتصادی، وقتی شعارها را مشاهده کردند، سریعا صف خود را از اغتشاش‌گران جدا کرده، علیه آن‌ها شده و عملا این پروژه را ناکام گذاشتند. بصیرت در یک ملت، در چنین لحظات مهمی تعیین‌کننده است.

نظیر انقلاب ایران در هیچ جا وجود ندارد

«این حرکت عظیم منسجم مردمی در مقابل توطئه‌ی دشمن با این نظم با این بصیرت با این شور و انگیزه در هیچ جای دنیا نیست و این چهل سال است که ادامه دارد.»

این سخنان رهبر معظم انقلاب به مناسبت قیام 19 دی با مردم قم است. در این دیدار رهبر معظم انقلاب اشاره می‌کنند که حرکت عظیم مردمی در طول چهل سال گذشته با انگیزه‌ی تمام از انقلاب ادامه داشته است و این در هیچ جای دنیا وجود نداشته است.

مرور تاریخ انقلاب‌های بزرگ دنیا مانند انقلاب فرانسه، انقلاب الجزایر، انقلاب روسیه و غیره نشان می‌دهد که با تغیر نسل انقلابی و ظهور نسل جدید، مانند انقلاب شوروی حمایت از انقلاب یا از بین رفته و یا مانند انقلاب فرانسه با یک دوره‌ی رکود مواجه شده و دوباره با سختی‌های فراوان به برخی اهداف خود دست یافته است.

انقلاب‌های دیگری نیز در منطقه‌ی شمال آفریقا مانند انقلاب الجزایر و انقلاب سودان و مصر رخ داد. اما پس از گذشت مدت کوتاهی همین انقلاب‌های ضد استعماری وقتی با سختی‌ها رو به رو شدند از اهداف اصلی خود عدول کردند و منحرف شدند تا حدی که خودِ بانیان انقلاب نیز به اهدافی که ترسیم کرده بودند پایبند نماندند.

اما انقلاب اسلامی ایران به علت تکیه بر ایمان و اعتقاد و انگیزه مردم پایدار باقی ماند زیرا مردم آرمان‌های خود را فراموش نکردند و ایستادگی کردند.

نبردهای سه‌گانه‌ی ملت، ایران و اسلام علیه دشمنان

رهبرانقلاب اسلامی در دیدار مردم قم با اشاره به اغتشاشات روزهای اخیر، از یک مبارزه سه‌گانه ای اما به هم پیوسته نام بردند: «نبرد ملت با ضدملت است، نبرد ایران با ضدایران است، نبرد اسلام با ضداسلام است.»

اما این نبردها چگونه ریشه‌های انقلاب اسلامی را هدف قرار داده و انقلاب اسلامی چگونه با این نبرد سه گانه  مواجهه شده است؟

1-تحلیل‌گران متفقند که انقلاب از قلب ملت برخاسته و ملت از آن محافظت می‌کند لذا دشمن نوک پیکانش را به سمت ملت نشانه ‌رفته‌ است. منافقین با مزدوری دشمن، ملت را می کشد و ترامپ هم ملت ایران را تروریست می نامد.

2-از طرف دیگر، ایران خاستگاه انقلابی بود که این کشور را به تنها قدرت مستقل تأثیرگذار منطقه‌ای بدل کرد و هر که در برابر این قدرتمندی عناد بورزد، ضد ایران است حتی اگر به ظاهر شعار ایران سر دهد مانند سلطنت طلب ها و منافقین.

3-اما محتوای اصلی این انقلاب،احیای اسلام ناب بود؛ اسلامی که توانست در برابر نسخه‌های اسلام آمریکایی، اسلام سرسپرده و اسلام وهابی بدرخشد.

4-با توجه به این جمله معظم‌له، می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که دشمنان اسلام با ملت ایران به عنوان محافظان و حامیان انقلاب، با ایران به عنوان خاستگاه انقلاب و با اسلام به عنوان محتوای انقلاب، دشمنی خواهند کرد زیرا این سه در کنار هم انقلاب را حفظ کرده و در مقابل جبهه دشمنان،از ضعیف و تهی شدن آن جلوگیری کرده است. لذا ملت، ایران و اسلام علیه کسانی هستند که شعار ملت، ایران و اسلام می دهند اما ضد اینها عمل می کنند.

قرائن آشکار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم قم به مثلثی اشاره داشتند که ناآرامی های اخیر در کشور را برنامه ریزی کردند: آمریکا و صهیونیست ها، دولت خرپول حاشیه خلیج فارس و منافقین

برای اثبات نقش این مثلث قرائن آشکاری وجود دارد که برخی از آنها در ادامه ارائه می شود:

1-اسکات مادل، مشاور ارشد اندیشکده CSIS یازده ماه قبل در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: خروجی‌های رسانه‌ای فارسی‌زبان باید توجه‌ها را به این معترضان جلب کنند: از کارگران عصبانی کارخانجات و گروه‌های قومیتی تا فعالان حقوق زنان و معلمان فقرزده. هرچند این اعتراضات محلی و کم‌دوامند، باید به این «خوشه‌های ازهم‌گسیختۀ نارضایتی» کمک کنیم تا به همدیگر پیوسته و به رفتار ضدرژیم قوی‌تری تبدیل شوند

Goo.gl/XHGVJs

2-محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در اظهارات خود هرگونه مذاکره با تهران را رد کرد و گفت جنگ را به ایران خواهد کشاند

Goo.gl/TF9Gup

3-دیدار جان مک کین و رضا پهلوی در کنگره و درخواست جان مک کین برای تغییر رژیم در ایران و دعوت مردم به مقابله با حکومت

Goo.gl/hs38LZ

4-حضور ترکی الفیصل رئیس پیشین اطلاعات عربستان در نشست منافقین در پاریس و اعلام وعده پیروزی علیه ایران

Goo.gl/7Ca5tC

5-حمایت «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان از عناصری در داخل ایران برای تغییر رژیم به صورت صلح آمیز

Goo.gl/bLfFwC

و حمایت های مختلف مقامات آمریکایی و صهیونیست از عوامل ناآرامی های اخیر در ایران که به تفصیل در کانال اندیشکده راهبردی تبیین  انتشار یافته است

چهار دهه شکست آمریکا از انقلاب اسلامی

مقام معظم رهبری صبح امروز در دیدار مردم قم، با اشاره به عصبانت آمریکا از ملت ایران، علت این عصبانیت را، شکست این کشور از حرکت عظیم مردم ایران دانستند.

سابقه‌ی چهار دهه دشمنی ایالات‌متحده با ایران اسلامی، نشان‌دهنده‌ی شکست‌های متوالی این کشور در خباثت‌های خود علیه آن است و اصولاً می‌توان سیاست‌های استکباری آمریکا علیه ایران را، عکس‌العمل‌هایی از موضع ضعف تحلیل کرد.

1- نفس وقوع انقلاب اسلامی را می‌توان اولین شکست بزرگ ایالات‌متحده در منطقه ارزیابی کرد. با وقوع انقلاب اسلامی، آمریکا مهم‌ترین کارگزار خویش در منطقه‌ی غرب آسیا را از دست داد.

2- بنابراین، دشمنی‌های این کشور علیه انقلاب و نظام اسلامی، از بدو جمهوری اسلامی آغاز شد و در حوزه‌های گوناگون ادامه یافته و حتی تشدید شده است.

3- مهم‌ترین نشانه‌ی شکست آمریکا را در قبال ایران، می‌توان ثبات نظام اسلامی در عین پیشرفت آن دانست. ایالات‌متحده در مقاطع زمانی گوناگون و به صور مختلف، سعی در براندازی جمهوری اسلامی داشته که این توطئه‌ها تاکنون ناکام بوده و همین عامل را می‌توان علت اصلی عصبانیت این کشور تحلیل کرد.

4- کودتای نوژه، غائله‌ی تیر 1378، فتنه‌ی 1388 و اغتشاشات اخیر نمونه‌هایی از تلاش جهت براندازی نظام اسلامی است که به دلیل ریشه‌های مردمی امنیت در جمهوری اسلامی، تاکنون ناموفق بوده است.

خدمات مدعیان ایران‌دوستی به دشمنان ایران و انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار مردم قم: «ازیک‌طرف گفتند جانم فدای ایران، ازیک‌طرف پرچم ایران را آتش زدند!… شما کِی قربان ایران رفتید که می‌گویید جانم فدای ایران؟»

یکی‌از دشمنان قسم‌خورده‌ی مردم ایران از بدو انقلاب‌اسلامی، منافقین بوده‌اند که در برهه‌های گوناگون به طرق‌مختلف، دستشان به خون مردم این سرزمین آلوده شده‌است.

در ادامه، برخی‌از مهم‌ترین خدماتی! که این سازمان به مردم ایران داشته است، موردبررسی قرار می‌گیرد:

1-ترورهای کور و بی‌هدف: این گروه تروریستی که در سهم‌خواهی از انقلاب اسلامی ناموفق بود، اندکی پس از انقلاب اسلامی به ترورهای کور روی آورد و نزدیک به 17000 تن از مردم بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند.

2- خیانت به ایران در طول جنگ تحمیلی: خیانت این گروه تروریستی به کشور، در سه حوزه‌ی عمده اتفاق افتاد:

فروش اطلاعات سری کشور به رژیم بعث

کمک‌های عملیاتی به ارتش بعثی در حمله به ایران

بازجویی و شکنجه‌ی اسرای ایرانی

3-پادویی ایالات‌متحده و رژیم صهیونیستی در پرونده‌ی هسته‌ای: در سال 1381، این گروه با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی، ادعای افشای تأسیسات هسته‌ای ایران را اعلام کرد که باعث ایجاد غائله‌ای شد که به مدت بیش از یک دهه، هزینه‌های بالایی را در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی به مردم ایران تحمیل کرد.

4-نشست‌های مکرر با نمایندگان کنگره‌ی آمریکا و درخواست از این کشور جهت تحریم ایران

جمع‌بندی

موارد ذکرشده، تنها بخشی از خیانت‌هایی است که منافقین طی چهار دهه‌ی گذشته در قبال ایران انجام داده‌اند. مسئله‌ای که باید موردتوجه قرار گیرد این است که در حال‌حاضر این جماعت به چه دلیل شعار «جانم فدای ایران» سر می‌دهند؟

پایگاه تبیین

انتهای متن/

این خبر را به اشتراک بگذارید


صرافی‌های غیرمجاز پلمب می‌شوند 27 درصد؛ افزایش صادرات غیرنفتی به چین لیگ برتر فوتسال؛ پیروزی ارزشمند پویندگان فجر مقابل شهرداری رشت ترامپ، روسیه را به همکاری با کره شمالی متهم کرد رد پای امارات در اعتراضات اقتصادی اخیر در تونس پیام رهبر انقلاب خطاب به مستندسازان رونمایی می‌شود هشدار صریح حزب اتحاد دموکراتیک به اردوغان ترکیه اقدام آمریکا در تشکیل ارتشی در سوریه را محکوم کرد کنترل و بازدید بیش از 750 فروند شناور صیادی در شهرستان چابهار صدور حکم 6.9 میلیاردی برای قاچاقچی قهوه و نسکافه در لرستان نخستین تور گردشگری ویژه بانوان فرهنگی در زاهدان افزایش حضور نظامی ایتالیا در شمال آفریقا شکست تلخ یاران صادقیان در دقایق آخر مقصد کره شمالی برای سانچی، دروغ شاخدار است نکته آماری؛ سویای مونتلا، اولین تیم اسپانیایی است که در واندا متروپولیتانو، اتلتیکو مادرید را شکست می‌دهد به علت ضرب و شتم نامزد، جان فلاناگان به یک سال کار عام‌المنفعه محکوم شد با دیوار مرگ آشنا شوید+ تصاویر اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در خصوص اخبار جعلی تعطیلات مدارس وعده‌های «پلاسکویی» چگونه فراموش شدند؟ ترامپ: مذاکره با کره شمالی تضمینی ندارد متلک تصویری یک روزنامه به صالحی امیری! قتل عام درختان هیرکانی در مازندران اتحادیه اروپا 7 مقام ونزوئلا را تحریم می‌کند شماتیک تیم برانکو با دو غایب هافبک‌دفاعی (+عکس) تحول در وزارت ارشاد امکانپذیر است/ اسلام طرفدار نشاط در جامعه است مهریه عجیب یک زن ایرانی! سخنگوی گوترش: برجام دستاوردی بزرگ بود و باید حفظ شود فتوتیتر | مثلث دشمن در اغتشاشات اخیر اماکن عمومی آذربایجان غربی برای معلولان مناسب سازی شود دولت می‌تواند تریبون‌دارانی که بخشی از مشکل می‌شوند درخواست همسر شهید "سانچی" از مسئولان هشدار خزانه‌داری آمریکا به شرکت‌ها درباره تجارت با ایران با 5 میلیون هم می‌توان خودرو خرید؟ تازه‌ترین آمار جان باختگان آلودگی هوا تبریک اینستاگرامی محسن مسلمان به کمال کامیابی نیا + عکس کشف 33 جمجمه انسان درغرب مکزیک همه باید پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم/ پیاده شدگان از قطار انقلاب پشیمان می‌شوند «امپراطور جهنم» آماده اکران در فیلم فجر ایران و قطر در بازی دوستانه دست خود را برای هم رو نکردند عنایتی: 300 میلیون از استقلال طلب دارم یک بار حرف نزدم کاهش 18 درصدی واردات نفت هند از ایران در پی اقدام تلافی جویانه ترامپ روسیه را به همکاری با کره شمالی در دور زدن تحریم‌ها متهم کرد اتلتیکو مادرید بازی برده را به سویا باخت تیلرسون: نیروهای آمریکا در سوریه می‌مانند/از بین بردن نفوذ ایران، از جمله اهداف ما است ترامپ: مذاکره با کره شمالی تضمینی ندارد بیانیه شدید اللحن جمعیت الوفاق بحرین در خصوص ادامه محاکمه جوانان در دادگاه نظامی بانک‌ها امسال چقدر وام دادند؟ میزان حقوق و دستمزد سال 97 تا نیمه اول اسفند مشخص می‌شود از شوخی جالب طارمی با بازیکن قطری تا بوسیدن پیراهن پرسپولیس در مراسم معارفه + تصاویر
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96/ جهانبخش و آزمون با هم در لاتزیو +تصاویر یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت واریز یارانه مددجویان به صندوق امداد ولایت پدر و مادر آمریکایی 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس یارانه نقدی دی ماه واریز شد موافقت عجیب باشگاه رئال با جدایی رونالدو! نامه سردار نقدی به روحانی؛ خیلی بی انصافی است که با ادبیات انگلیس‌ها و شاه با مردم صحبت کنیم /آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست مراسم ترحیم افسر سوم کشتی نفتکش سانچی برگزار می‌شود کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام اردوغان و دبیرکل ناتو تلفنی گفتگو کردند قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا تصاویر/ روزنامه‌های چهارشنبه 27 دی 96 روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر آزار و اذیت پسر 9 ساله در یک سوپر مارکت! اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96 سرمای زیر صفر درجه در 22 استان کشور/ گردوخاک و کاهش کیفیت دید در برخی استان‌های غربی بی‌خبر از گلایه‌های مردم؟! / مدیریت سابق شهری تهران دقیقاً چه کرد؟! یارانه دی ماه واریز شد طرح جدید ترافیک زمینه ساز تشدید ترافیک و آلودگی هوا پایتخت/دریافت عوارض شهری از خودروها غیرکارشناسانه است عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند/ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me