تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:تسنیم
دسته:استان ها-استان ها-استان ها()
کد خبر:13725953
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۰۵:۴۳

قصه پرغصه تئاتر کمدی در اصفهان؛ برخی مسئولان درکی از نمایش طنز ندارند

کارگردان تئاتر اصفهان گفت: من به عنوان یک هنرمند جوان اصفهانی انتظار دارم وقتی اقدام به اجرای یک اثر نمایشی می‌کنم، مورد حمایت مسئولان قرار گیرم اما متأسفانه برخی مسئولان درکی از نمایش طنز ندارند.
قصه پرغصه تئاتر کمدی در اصفهان؛ برخی مسئولان درکی از نمایش طنز ندارند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، تئاتر هنری که فراسوی خیال، تصورات ذهن مخاطب را در قالب نقش و دیالوگ بیان می‌کند، گاه مورد توجه و گاه مورد بی‌مهری مسئولان قرار می‌گیرد.

صحبت از تئاتر اصفهان داستانی همانند هزار و یک شب دارد که در فراز و نشیب اتفاقات مختلف همچنان مردم را به دیدن خود دعوت می‌کند، در طول سال‌های اخیر کارگردانان مختلفی به این حوزه وارد شدند و با وجود تغییرات در مدیران و مسئولان فرهنگی حمایت‌های متعددی نیز صورت گرفته اما قصه پر غصه‌ تئاتر اصفهان را از هر گوشه که بنگریم، چالشی سر باز می‌کند.

در همین راستا رامین سامانی کارگردان تئاتر اصفهان که به تازگی نمایش صحنه‌ای "قجر الجدید" را در اصفهان به پایان برده است، در تماس با خبرنگار تسنیم از چالش‌ها و سختی‌های اجرای تئاتر در اصفهان صحبت کرد.

در ادامه متن گفت‌وگوی تسنیم را با رامین سامانی می‌خوانید:

تسنیم:نمایش "قجرالجدید" 2 بار در اصفهان به روی صحنه رفت و هر بار با استقبال قابل توجهی روبه‌رو شد، مسئولان اداره‌کل ارشاد و انجمن‌ هنرهای نمایشی چه حمایت‌هایی در این زمینه از تئاتر شما انجام دادند؟

رامین سامانی: از نظر حمایتی کار ما در هر 2 دوره متاسفانه هیچ حمایتی نداشته، البته مسئولان ارشاد برای همه تئاترها زحمت بازبینی می‌کشند تا مجوز صادر شود که این جزء حمایت حساب نمی‌شود از طرفی انجمن هنرهای نمایشی هم کار خاصی برای ما نکردند که من نمی‌دانم چه کاری انجام داده که به نظر حمایت تلقی شده است.

ما برای اجرا به سالن‌های نمایش اصفهان مراجعه کردیم که تالار هنر، انجمن تخصصی نمایشی کار ما را رد کردند و گفتند هیچ حمایتی نمی‌کنیم چون اینکار آبروی اصفهان را خواهد برد، کار ما نهایتا در فرهنگسرای کوثر خیابان جی اجرا شد، مکانی که اصفهانی‌ها نمی‌دانند در این محل سالن تئاتر و فرهنگسرایی وجود دارد.

اگر صادقانه بگویم هیچ‌ حمایت خاصی از تئاتر "قجر الجدید" نشد در حالی که لیاقت این کار بود نه به خاطر اینکه من نویسنده و کارگردان این نمایش هستم، بخاطر تک تک بازیگران و هنرمندان فاخر و قدیمی اصفهان که در این نمایش کار کردند باید این این تئاتر حمایت می‌شد، زیرا بازیگران این نمایش از سال 74 روی صحنه اصفهان فعالیت دارند، لیاقت ما بود که به عنوان یکی از برندهای اصفهان حمایت شویم و توقع داشتم فضای بیشتری برای تبلیغ به تئاتر ما داده شود.

تسنیم:به نظر شما دلیل عدم حمایت مسئولان فرهنگی از این تئاتر که مخاطب خوبی را نیز جذب کرد، چه بود؟

رامین سامانی: متاسفانه با سیاست برخی از مسئولان سالن‌های نمایش اصفهان حمایت از تئاتر تبدیل به باندبازی شده است، من نمایش "قجرالجدید" را با 4 میلیون تومان روی صحنه بردم و در صورتی که برخی از تئاترها با هزینه 140 میلیون تومانی روی صحنه می‌روند و بازخورد هردو کار به یک میزان بود.

تسنیم: به نظر شما راهکار برای رفع این معضلی که اهالی تئاتر اصفهان درباره برخی باندبازی‌ها در تئاتر مطرح می‌کنید، چیست؟

رامین سامانی: ارائه دادن راهکار تاثیر زیادی در اوضاع فعلی ندارد، این سیستم دچار مشکلات ریشه داری است که بعید می‌دانم با ارائه دادن راهکار درست شود.

من کارم را به مسئولان ارائه دادم ولی آنها گفتند که سیاست این است از کارهای عامه‌پسند حمایت نکنند حالا سوال این است اگر قرار باشد از تئاترهای عامه‌پسند حمایت نشود از چه چیز حمایت می‌شود که مردم را به تماشای تئاتر دعوت کند.

سوال من این است که تا کی باید از تئاترهایی حمایت شود که هیچ مفهوم و موضوع خاصی ندارد و فقط خودشان فکر می‌کنند که کار شاهکاری را روی صحنه به اجرا می‌برند، اگر شما تئاتر کار می‌کنید و اسم خودتان را تئاتری گذاشتید، پس باید از یکی از معتبرترین شاخه‌های تئاتر حمایت کنید، تئاتر که فقط تراژدی و شکسپیر و هملت نیست.

این دوستانی که تئاتر کمدی را مایه ننگ می‌دانند و اگر به آنها بگوییم که از نمایش "قجرالجدید" استقبال می‌شود، در جواب می‌گویند که این یک کار نه‌چندان مناسب بود، از طرفی مسئولان تئاتر به ما گفتند که از این کار حمایتی نمی‌کنیم حتی اگر مردم به تماشا بیایند و بپسندند.

تسنیم: آیا تا به کنون به این فکر کردید که به دلیل عدم حمایت و یا شاید عدم فضای مناسب برای اجرای تئاتر کمدی در اصفهان، نمایش خود را در تهران با شهرستان‌های دیگر به روی صحنه ببرید؟

رامین سامانی: ارشاد اصفهان با پذیرش اجرای "قجرالجدید" اعلام آمادگی کرد که ما می‌خواهیم فضا را باز کنیم و اگر کار خوبی بیاورید، مشکلی نداریم، در این نمایش سعی کردیم مقداری فضا را بازتر بکنیم و ارشاد با ما موافقت کرد.

من به عنوان یک هنرمند جوان اصفهانی انتظار دارم وقتی اقدام به اجرای یک اثر نمایشی می‌کنم، مورد حمایت مسئولان قرار بگیرم، چرا نباید به ما هنرمندان جوان یک سالن بزرگ بدهند و سالن‌های کم ظرفیت و دور از مکان‌های عمومی را به ما اختصاص دهند.

انتهای پیام/

R41346/P1361/S6,51/CT2
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


آمریکا: کشتی‌های یخ‌شکن را به موشک‌های کروز مجهز می‌کنیم گل دوم شارلروا به ماسکرون روی پاس کاوه رضایی پیروزی شارلوا مقابل ماسکرون/ سهم کاوه رضایی یک پاس گل بود پیروزی شارلوا با پاس گل کاوه رضایی دورتموند در زمین هرتابرلین متوقف شد هفته نوزدهم لیگ هلند: توقف آلکمار در حضور جهانبخش زمانی: کاش منصوریان در زمان مربیگری از حسینی استفاده می‌کرد! / شفر هم مربی خوب و هم روانشناس است دولت، یارانه نقدی دی ماه معلولان را واریز نکرد دشمن اصلی ام اس را بشناسید طرابلس خواستار توضیح رم در خصوص تصمیم برای افزایش شمار نیروهایش در لیبی شد بوندسلیگای آلمان؛ تساوی هرتابرلین و دورتموند یک ماموریت ویژه پاس گل کاوه در شب پیروزی شارلروا فن‌پرسی به فاینورد بازگشت تساوی یاران جهانبخش در نخستین بازی نیم‌فصل دوم اوقات شرعی 30 دی ماه 96 به افق سمنان آغاز بارش برف در گردنه آوج درمان یک بیماری پوستی خطرناک با آلوئه‌ورا دانلود 4.2.5 apk extractor؛ استخراج فایل apk از نرم افزار شارلوا در حضور 90 دقیقه‌ای کاوه سه امتیاز گرفت «آیت‌الله مایک» چگونه بر امواج نارضایتی‌های اقتصادی در ایران سوار شد؟ زمانی: کاش منصوریان از حسینی استفاده می‌کرد! واکنش تند اسطوره آرسنال به جدایی سانچز/ الکسیس بزرگترین مزدور فوتبال است میزان «هدررفت» خاک در ایران چقدر است؟ هرتابرلین 1-1 بروسیا دورتموند؛ ترکیب کم تجربه تلاش بی وقفه زنبورها را به نتیجه نرساند گیشه طرفداری؛ 30 دی؛ اختلاف کی روش و قلعه نویی بالا گرفت! تاثیر عجیب کافئین بر موها گیاهخواری بدون مصرف لبنیات چه عوارضی دارد؟ بغض یکساله خانواده شهدای پلاسکو شکست تابلوی سیاسی شنبه 30 دی 1396 یک قدم تا محاصره تروریست‌ها + نقشه پیروزی شارلوا با رضایی السیسی، برای انتخابات مصر نامزد شد فرصت سوزی دوباره دورتموند/ زنبورها مقابل هرتابرلین امتیاز از دست دادند عکس/غبار فراموشی اهوازی‌ها را خاک کرد هرتابرلین 0-0 بروسیا دورتموند؛ ترکیب کم تجربه تلاش بی وقفه زنبورها را به نتیجه نرساند مرگبارترین و خطرناک‌ترین حشرات روی کره زمین+تصاویر خبر خوش برای متقاضیان خرید خانه استیضاح ترامپ به دلیل توهین به سیاهپوستان پیشنهاد یک امام جمعه درباره حقوق مسؤولان سال 2018 چه محصولاتی بیشترین سر و صدا را به پا می‌کنند؟ پوجدمون: از دور به رهبری کاتالونیا ادامه می‌دهم گرد و غبار در دهلران به 15 برابر حد مجاز رسید ارطغرول ساغلام: مسئولیت بزرگی را در تراکتورسازی پذیرفتم/ خدا ما را شرمنده نکند تشکیل 32 پرونده قضایی علیه اپل به خاطر کاهش عمدی سرعت پردازنده آیفون "غلامرضا طیرانیان" درگذشت مقام آمریکایی: ایران، محور اصلی رایزنی‌های تیلرسون در اروپا خواهد بود دنیزلی به خاطر قراردادهایی که داشت نتوانست به تراکتورسازی بیاید سیدحسن نصرالله: اتهامات آمریکا به حزب‌الله ظالمانه و بی‌اساس است
موسویان: خروج از برجام باعث افزایش بی‌اعتمادی بین‌المللی به آمریکا می‌شود دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی تمام خطوط ارتباطی شهرستان کوهدشت قطع شد فیلم/ «بدون تعارف» با دستفروش دیروز و میلیاردر امروز تصاویر و جزئیات تازه از زندگی 13 کودک زندانی در خانه پدری سرمربی جدید تراکتورسازی وارد ایران شد بازی فولاد و پیکان به تعویق افتاد تولید قهوه از گیاه کاسنی با خواص درمانی برگزاری مراسم اولین سالگرد شهادت آتش نشانان حادثه پلاسکو مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی - تهران کاهش نرخ ارز طی دو ماه آینده زمان انتقال پیکر 3 جانباخته حادثه سانچی به کشور چرا بازی فولاد و پیکان لغو شد؟ آژیر قرمز در 96 سد کشور به صدا درآمد مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است پیام احساسی طارمی برای هواداران پرسپولیس+عکس سالام با استقبال هواداران به تبریز رسید مراسم اولین سالگرد شهدای آتش نشان پلاسکودربهشت زهرا (س) برگزار شد فرماندار دزفول پس از تقلب امتحانی مجبور به استعفا شد گل مارکو آسنسیو به لگانس (لگانس 0-1 رئال مادرید) علت استعفای فرماندار دزفول چه بود؟ /عکس زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی سرمربی جدید تراکتورسازی وارد تبریز شد + تصاویر اولین سالگرد آتش نشانان حادثه پلاسکو عکس/ دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس جانباخته سانچی مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است/ آماده‌باش به مراکز درمانی و خدماتی ظاهر شدن چهار لکه نفتی در اطراف نفتکش غرق شده ایرانی افزایش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان در لایحه جدید دولت در لایحه جدید دولت حقوق کارمندان چقدر افزایش دارد؟ حرف‌های اخیر دشمن از دلسوزی نیست؛ فتنه جدید است/ پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را پایین خواهیم کشید فقهی زاده در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان استهبان عنوان کرد: اهل بیت (ع) بزرگترین مفسران قرآن کریم هستند مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است پلیس: متهمی که در اقلید به یک مامور ناجا تیراندازی کرده بود، خودکشی کرد جنجالی‌ترین صحنه بازی استقلال؛ پنالتی بود یا نبود؟! (عکس) ساغلام بمحض پیاده شدن ازهواپیما، میل به نمازجمعه داشت! مدارس 15 شهر خوزستان شنبه تعطیل است تولیت آستان قدس با خانواده سرمهندس کشتی "سانچی" دیدار کرد فوت 2 سرنشین خودرو در حادثه تصادف موته- گلپایگان واشنگتن: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه منجر به بی‌ثباتی خواهد شد رژیم صهیونیستی از اردن رسما عذرخواهی کرد زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی توصیه مهم درباره رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم کارت/ فعال سازی ناصحیح دریافت خدمات را مختل می‌کند درخواست عجیب برانکو از مدافع تیمش سفر جابری انصاری به روسیه/ رایزنی امروز با بوگدانف/ شرکت در نشست با همتایان روس و ترکیه‌ای در سوچی سخن نقد ائمه یا از روی جهل است یا ناشی از القائات دشمنان/ هرچه دیگران به دهنتان می‌گذراند تکرار نکنید ارتباط 50 درصد «طلاق»‌های کشور با اعتیاد/ راه‌اندازی مرکز رصد آسیب‌های اجتماعی در استانها تقی روحانی، پیشکسوت وزنه برداری درگذشت سرمربی جدید تراکتورسازی وارد تبریز شد + تصاویر غلظت گرد و غبار در اهواز به 66 برابر حد مجاز رسید/ مدارس 15 شهرستان خوزستان شنبه تعطیل شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me