تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مشرق
دسته:سیاسی()
کد خبر:13725956
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۰۵:۴۶

رسوایی مدعیان حقوق بشر

حمایت تمام‌قد سیاستمداران آمریکا از عوامل ناامنی، نه‌تنها عجیب نیست بلکه اگر غیر از این بود، جای تعجب داشت.
رسوایی مدعیان حقوق بشر

به گزارش مشرق، «اصغر زارعی» در یادداشت روزنامه «حمایت» نوشت:

با مرور مواضع سیاست‌مداران آمریکایی در خلال ناآرامی‌های اخیر مشخص می‌شود که در میان قاطبه دولتمردان و قانون‌گذاران این کشور، اجماع نظر و مسرت از تکاپوی بی‌حاصل آشوبگران و نیز لزوم حمایت از آن‌ها به‌واسطه افزایش فشار تحریم‌ها به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

آمریکایی‌ها که خوشحالی زائدالوصف خود را از وقایع اخیر نمی‌توانستند پنهان کنند و آشکارا به حمایت از اخلالگران در نظم و امنیت کشور روی آورده‌ بودند، ازیک‌طرف نگران بودند این فرصت از دست برود و از طرفی، نمی‌خواستند به خیال آن‌ها، «اشتباه» اوباما در عدم استفاده از ظرفیت فتنه ۸۸ دوباره تکرار شود.

به همین دلیل در تریبون‌ها و محافل عمومی، دولت اوباما را سرزنش می‌کردند، اما حقیقت ماجرا آن است که تیم اوباما نیز حداکثر توان راهبردی خود را با استفاده از بستر حوادث پس از انتخابات هشت سال قبل، بکار بست و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌های وحشیانه را علیه ایران وضع و اجرا کرد که تا قبل از آن علیه هیچ کشوری پیاده نشده بود. تیم طراحی تحریم‌های اوباما ظرف ۱۸ ماه، سخت‌ترین چارچوب‌ تحریم‌ها را چه در حوزه بانکی و چه در بخش‌های دیگر علیه ایران پیاده کرد و رئیس‌جمهور سابق آمریکا از آن به‌عنوان یکی از افتخارات خود یاد می‌کرد !

دولت ترامپ نیز در تلاش است که روش سلف خود را تکرار کند و با الهام‌گیری از همان تجربه به‌ظاهر موفق اوباما، در سطح بین‌المللی علیه ایران، دست به فضاسازی بزند تا از این رهگذر بتواند فشار تحریم‌های ضدایرانی را تشدید کند. تنها تفاوتی که میان اوباما و ترامپ دراین‌باره دیده می‌شود، سرعت تصویب و اجرای تحریم‌ها و شتاب تحولات است، چراکه ترامپ و دیگر دولتمردان آمریکایی از روز اول به میدان حمایت از پادوهای خود آمدند ولی اوباما در این خصوص، پس از ماه‌ها دست‌به‌عصا وارد گود شد.

جدای از اظهارات رسمی مسئولین کاخ سفید و کنگره، عجولانه‌ترین اقدام آمریکا، میدان‌داری در برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره اغتشاشات ایران بود که در آنجا نیز از شکل‌دهی اتفاق‌نظر میان اعضا ناکام ماند. وقتی نماینده دائم آمریکا از جولان دادن در سازمان ملل طرفی نبست،‌ این‌بار نوبت کنگره آمریکا بود که نقش خود را در عداوت با ملت بزرگ ایران ایفا کند. اواخر هفته گذشته بود که مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت قریب به‌اتفاق آراء (۴۱۵ رأی مثبت) در حمایت از اغتشاشات اخیر کشور و متهم کردن جمهوری اسلامی به نقض حقوق بشر قطعنامه‌ای صادر و برای فشارهای بیشتر بر نظام اسلامی چراغ سبز نشان داد؛ هرچند که دولت آمریکا با همکاری سنا و مجلس نمایندگان در حال حاضر زیرساخت مناسب حقوقی را برای اعمال تحریم‌های مضاعف علیه ایران اسلامی در اختیار دارد و این اقدام کنگره، شاید بیشتر به جهت پشت‌گرمی کاخ سفید انجام‌شده باشد تا آماده‌سازی ظرفیت‌های جدید.


به‌عبارت‌دیگر، دست بکار شدن کنگره برای ایجاد بسترهای لازم به‌منظور گسترش اختیارات کاخ سفید برای سنگین‌تر کردن وزنه تحریم‌ها به بهانه حمایت از مردم ایران ضرورتی ندارد، زیرا مجلسین این کشور با تصویب قانون «کاتسا» و تمدید «آیسا»، اهرم‌های لازم را در اختیار رئیس‌جمهور آمریکا قرار داده‌اند.  اما سؤال اینجاست که آمریکای به‌اصطلاح مدافع حقوق بشر، چگونه و به چه طریق می‌خواهد به اسم مردم، از طریق اعمال تحریم‌های جدید از مردم حمایت کند ؟!

به‌ویژه اینکه تحریم‌های اقتصادی نیز در دستور کار کاخ سفید قرارگرفته است. نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه داشت، امنیت و آرامش مردم است که به‌واسطه بخش ۱۰۶ قانون کاتسا هدف قرارگرفته و به‌مراتب مهم‌تر از مسائل اقتصادی است؛ دلیل آن نیز کاملاً روشن است، زیرا چنانچه امنیت مختل شود، طبیعتاً همه ارکان کشور ازجمله اقتصاد با مشکل مواجه خواهد شد.   بر اساس بخش ۱۰۶ قانون کاتسا، دولت آمریکا از امکان تحریم سازمان‌ها و نهادهایی برخوردار است که در به‌اصطلاح مهار اجتماعات مردمی حضورداشته‌اند!

این بخش در حقیقت، آشوبگران را برای گسترش ناامنی، اغتشاش، غارت، هرج‌ومرج و قتل مردم بی‌گناه، زیر چتر حمایتی خود قرار می‌دهد و از این طریق، حقوق بشر آمریکایی به بهترین شکل به نمایش گذاشته می‌شود! شیوه بیان و ادبیات آمریکایی‌ها این روزها به ادبیات این بخش مشخص از قانون کاتسا بسیار شباهت دارد و تقریباً همه آن‌ها مدعی شده‌اند که جمهوری اسلامی باید به مطالبات آشوبگران که اسم «مردم»! را بر آن‌ها نهاده‌اند، توجه کرده و نباید با مردم – بخوانید اغتشاشگران – مقابله کند !! این در حالی است که اعتراض قانونی در کشورمان وفق قانون اساسی به رسمیت شناخته‌شده و افراد و گروه‌ها با کسب مجوز از مراجع قانونی می‌توانند تجمع و راهپیمایی داشته باشند.

کاخ سفید آشکارا با نادیده گرفتن این واقعیت، از هرج‌ومرج به نام حمایت از آزادی اجتماعات، دفاع می‌کند و تعداد زیادی از مسئولین و نهادهای تأثیرگذار آمریکایی نیز از ترامپ خواسته‌اند تا برای حمایت از اغتشاش‌گران، تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند. اگر آمریکا واقعاً صادق بود،‌ باید ابتدا به تعهدات خود در برجام و رفع تحریم‌ها عمل می‌کرد،‌ ناآرامی‌هایی که فعالیت‌های روزمره مردم را مختل کرده بود،‌ محکوم می‌نمود. حمایت تمام‌قد سیاستمداران این کشور از عوامل ناامنی، نه‌تنها عجیب نیست بلکه اگر غیرازاین بود، جای تعجب داشت، زیرا لیدرهای اغتشاشات، همگی از واشنگتن و تل‌آویو خط گرفته و با دلارهای نفتی عربستان وارد میدان شده بودند و هدف آن‌ها چیزی جز قرار دادن مردم در مقابل نظام نبود. در شناخت نظام وارونه فکری آمریکا در تعریف حقوق مردم و حقوق بشر همین بس که حمله وحشیانه آل‌سعود به یمن و کشتار زنان و کودکان، تخریب زیرساخت‌ها،‌ محاصره زمینی، هوایی و دریایی و بروز قحطی و بیماری‌های واگیردار ازنظر آن‌ها، با هیچ‌کدام از معیارها و ضوابط به‌اصطلاح حقوق بشری تناقض ندارد؛ کما اینکه همین رویه در قبال سایر رژیم‌های کودک‌کش مثل رژیم صهیونیستی نیز دیده می‌شود.

درنتیجه، از چنین کشوری با این دیدگاه و طرز تفکری،‌ انتظاری جز این نیست که مقابله با آشوبگران و ناقضان حقوق مسلم مردم و امنیت در ایران اسلامی را نه‌تنها به رسمیت نشناسد، بلکه درصدد تحریم و برخورد با تأمین‌کنندگان امنیت و آرامش مردم برآید. بلوغ سیاسی مردم ایران اما راه وارونه نشان دادن حقایق را به روی نظام سلطه و دشمنان ایران اسلامی بست و حضور آحاد مردم در عرصه باعث شد که آمریکا نتواند از فضای غبارآلود اخیر کشورمان طرفی ببندد، همان‌گونه که دیگر توطئه‌های استکبار نیز عاقبتی جز این نخواهد داشت.

#مواضع سیاستمداران آمریکایی #برجام #تل آویو #عربستان سعودی #کاخ سفید #فشار تحریم ها #فتنه 88 #چارچوب تحریم ها #دونالد ترامپ #آشوب 96 #اسراییل #اصغر زارعی #یادداشت #اغتشاش #دولت آمریکا #سازمان ملل #حقوق بشر #مدعی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image


اجرای ارکستر سمفونیک تهران در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر مرگبارترین و خطرناک‌ترین حشرات روی کره زمین+تصاویر پاس گل کاوه در شب پیروزی شارلروا اختلاف بنیادین در قاره سبز مقام کاخ سفید: دولت آمریکا خود را برای تعطیل شدن آماده می‌کند زنبورها با حداقل امتیاز از برلین برگشتند جزیره قشم پایلوت گردشگری حلال ایران است درخواست دیده بان حقوق بشر برای مجازات ولیعهد عربستان آمریکا: کشتی‌های یخ‌شکن را به موشک‌های کروز مجهز می‌کنیم گل دوم شارلروا به ماسکرون روی پاس کاوه رضایی پیروزی شارلوا مقابل ماسکرون/ سهم کاوه رضایی یک پاس گل بود پیروزی شارلوا با پاس گل کاوه رضایی دورتموند در زمین هرتابرلین متوقف شد هفته نوزدهم لیگ هلند: توقف آلکمار در حضور جهانبخش زمانی: کاش منصوریان در زمان مربیگری از حسینی استفاده می‌کرد! / شفر هم مربی خوب و هم روانشناس است دولت، یارانه نقدی دی ماه معلولان را واریز نکرد دشمن اصلی ام اس را بشناسید طرابلس خواستار توضیح رم در خصوص تصمیم برای افزایش شمار نیروهایش در لیبی شد بوندسلیگای آلمان؛ تساوی هرتابرلین و دورتموند یک ماموریت ویژه پاس گل کاوه در شب پیروزی شارلروا فن‌پرسی به فاینورد بازگشت تساوی یاران جهانبخش در نخستین بازی نیم‌فصل دوم اوقات شرعی 30 دی ماه 96 به افق سمنان آغاز بارش برف در گردنه آوج درمان یک بیماری پوستی خطرناک با آلوئه‌ورا دانلود 4.2.5 apk extractor؛ استخراج فایل apk از نرم افزار شارلوا در حضور 90 دقیقه‌ای کاوه سه امتیاز گرفت «آیت‌الله مایک» چگونه بر امواج نارضایتی‌های اقتصادی در ایران سوار شد؟ زمانی: کاش منصوریان از حسینی استفاده می‌کرد! واکنش تند اسطوره آرسنال به جدایی سانچز/ الکسیس بزرگترین مزدور فوتبال است میزان «هدررفت» خاک در ایران چقدر است؟ هرتابرلین 1-1 بروسیا دورتموند؛ ترکیب کم تجربه تلاش بی وقفه زنبورها را به نتیجه نرساند گیشه طرفداری؛ 30 دی؛ اختلاف کی روش و قلعه نویی بالا گرفت! تاثیر عجیب کافئین بر موها گیاهخواری بدون مصرف لبنیات چه عوارضی دارد؟ بغض یکساله خانواده شهدای پلاسکو شکست تابلوی سیاسی شنبه 30 دی 1396 یک قدم تا محاصره تروریست‌ها + نقشه پیروزی شارلوا با رضایی السیسی، برای انتخابات مصر نامزد شد فرصت سوزی دوباره دورتموند/ زنبورها مقابل هرتابرلین امتیاز از دست دادند عکس/غبار فراموشی اهوازی‌ها را خاک کرد هرتابرلین 0-0 بروسیا دورتموند؛ ترکیب کم تجربه تلاش بی وقفه زنبورها را به نتیجه نرساند مرگبارترین و خطرناک‌ترین حشرات روی کره زمین+تصاویر خبر خوش برای متقاضیان خرید خانه استیضاح ترامپ به دلیل توهین به سیاهپوستان پیشنهاد یک امام جمعه درباره حقوق مسؤولان سال 2018 چه محصولاتی بیشترین سر و صدا را به پا می‌کنند؟
موسویان: خروج از برجام باعث افزایش بی‌اعتمادی بین‌المللی به آمریکا می‌شود دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی تمام خطوط ارتباطی شهرستان کوهدشت قطع شد فیلم/ «بدون تعارف» با دستفروش دیروز و میلیاردر امروز تصاویر و جزئیات تازه از زندگی 13 کودک زندانی در خانه پدری سرمربی جدید تراکتورسازی وارد ایران شد بازی فولاد و پیکان به تعویق افتاد تولید قهوه از گیاه کاسنی با خواص درمانی برگزاری مراسم اولین سالگرد شهادت آتش نشانان حادثه پلاسکو مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی - تهران کاهش نرخ ارز طی دو ماه آینده زمان انتقال پیکر 3 جانباخته حادثه سانچی به کشور چرا بازی فولاد و پیکان لغو شد؟ آژیر قرمز در 96 سد کشور به صدا درآمد مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است پیام احساسی طارمی برای هواداران پرسپولیس+عکس سالام با استقبال هواداران به تبریز رسید مراسم اولین سالگرد شهدای آتش نشان پلاسکودربهشت زهرا (س) برگزار شد فرماندار دزفول پس از تقلب امتحانی مجبور به استعفا شد گل مارکو آسنسیو به لگانس (لگانس 0-1 رئال مادرید) علت استعفای فرماندار دزفول چه بود؟ /عکس زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی سرمربی جدید تراکتورسازی وارد تبریز شد + تصاویر اولین سالگرد آتش نشانان حادثه پلاسکو عکس/ دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس جانباخته سانچی مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است/ آماده‌باش به مراکز درمانی و خدماتی ظاهر شدن چهار لکه نفتی در اطراف نفتکش غرق شده ایرانی افزایش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان در لایحه جدید دولت در لایحه جدید دولت حقوق کارمندان چقدر افزایش دارد؟ حرف‌های اخیر دشمن از دلسوزی نیست؛ فتنه جدید است/ پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را پایین خواهیم کشید فقهی زاده در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان استهبان عنوان کرد: اهل بیت (ع) بزرگترین مفسران قرآن کریم هستند مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است پلیس: متهمی که در اقلید به یک مامور ناجا تیراندازی کرده بود، خودکشی کرد جنجالی‌ترین صحنه بازی استقلال؛ پنالتی بود یا نبود؟! (عکس) ساغلام بمحض پیاده شدن ازهواپیما، میل به نمازجمعه داشت! مدارس 15 شهر خوزستان شنبه تعطیل است تولیت آستان قدس با خانواده سرمهندس کشتی "سانچی" دیدار کرد فوت 2 سرنشین خودرو در حادثه تصادف موته- گلپایگان واشنگتن: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه منجر به بی‌ثباتی خواهد شد رژیم صهیونیستی از اردن رسما عذرخواهی کرد زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی توصیه مهم درباره رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم کارت/ فعال سازی ناصحیح دریافت خدمات را مختل می‌کند درخواست عجیب برانکو از مدافع تیمش سفر جابری انصاری به روسیه/ رایزنی امروز با بوگدانف/ شرکت در نشست با همتایان روس و ترکیه‌ای در سوچی سخن نقد ائمه یا از روی جهل است یا ناشی از القائات دشمنان/ هرچه دیگران به دهنتان می‌گذراند تکرار نکنید ارتباط 50 درصد «طلاق»‌های کشور با اعتیاد/ راه‌اندازی مرکز رصد آسیب‌های اجتماعی در استانها تقی روحانی، پیشکسوت وزنه برداری درگذشت سرمربی جدید تراکتورسازی وارد تبریز شد + تصاویر غلظت گرد و غبار در اهواز به 66 برابر حد مجاز رسید/ مدارس 15 شهرستان خوزستان شنبه تعطیل شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me