تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:آفتاب
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13727066
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۰۸:۲۹

7 روز بی‌تابی برای گمشدگان دریا / گفتگو با خانواده‌های منتظر ملوانان گرفتار در نفتکش ایرانی +عکس

خانواده‌های سرنشینان «سانچی» از روز نخست حادثه نفتکش در انتظارند؛ انتظار خبری خوش. خبری از نجات مردان دریا. می‌گویند زنده‌اند. می‌گویند در موتورخانه نفتکش منتظر نیروهای امدادی هستند.
7 روز بی‌تابی برای گمشدگان دریا / گفتگو با خانواده‌های منتظر ملوانان گرفتار در نفتکش ایرانی +عکس
آفتاب‌‌نیوز : خانواده‌های سرنشینان «سانچی» از روز نخست حادثه نفتکش در انتظارند؛ انتظار خبری خوش. خبری از نجات مردان دریا. می‌گویند زنده‌اند. می‌گویند در موتورخانه نفتکش منتظر نیروهای امدادی هستند. می‌گویند برمی‌گردند و دوباره پدران، مادران، همسران و بچه‌هایشان را در آغوش می‌گیرند. می‌گویند این روزها بی‌تاب هستند، دلهره دارند و بی‌خبری عذابشان می‌دهد.

از روزی که پیکر یکی از مفقودان نفتکش در آب‌های یانگ‌تسه پیدا شد، هیچ خبری از ۳۱ خدمه در دست نیست. فقط خبر از عملیات‌های مختلفی است که برای خاموشی آتش نفتکش منتشر می‌شود. ٧ روز است که غول ٢٤٧ متری آرام نمی‌گیرد. نیروهای امدادی در این مدت در تلاش بودند تا این نفتکش غول‌آسا را امحا کنند؛ اما انگار آتش‌خوار‌های ژاپنی و چینی هم حریف این غول نشده‌اند و امید به روز شنبه بسته‌اند. می‌گویند تا شنبه آتش را امحا می‌کنیم. فوم زیادی روی نفتکش آتش‌گرفته پاشیده شده است و در صورت کاهش دما نیروهای تجسس وارد نفتکش خواهند شد اما خانواده‌های سرنشینان «سانچی» از همان روز در انتظارند؛ انتظار خبری خوش. خبری از نجات مردان دریا. می‌گویند زنده‌اند. می‌گویند در موتورخانه نفتکش منتظر نیروهای امدادی هستند. می‌گویند برمی‌گردند و دوباره پدران، مادران، همسران و بچه‌هایشان را در آغوش می‌گیرند. می‌گویند این روزها بی‌تاب هستند، دلهره دارند و بی‌خبری عذابشان می‌دهد.

آخرین جشن تولد
علیرضا نجفی‌فر روز ٢٣ مهر بود که از انزلی خارج شد و به خارک رفت؛ درست یک روز پیش از تولد خواهرزاده‌اش، نتوانست در این جشن شرکت کند. بعد از آن هم با نفتکش سانچی سفرش را آغاز کرد.

سفری که تا الان هنوز بازگشتی نداشته است. مادرش هنوز نمی‌داند که تنها پسرش دچار چنین سانحه‌ای شده است. بی‌خبر از همه چیز منتظر بازگشت پسرش است. روز ١٦ آذر بود که علیرضا تولدش را در حالی ‌که روی عرشه کشتی بود با خانواده‌اش در گروه تلگرامی جشن گرفت. چند روز بعد بود که خبر تلخ پخش شد. سرنوشت علیرضا در ‌هاله‌ای از ابهام قرار گرفت و حالا چهار خواهرش لحظه‌های پر از دلهره و سختی را می‌گذرانند.

٧ روز بی‌تابی برای گمشدگان دریا / گفتگو با خانواده های منتظر ملوانان گرفتار در نفتکش ایرانی +عکس

یکی از خواهران علیرضا در این‌باره می‌گوید: «علیرضا درست یک روز قبل از تولد یکی از خواهرزاده‌هایم رفت. ٢٤ مهر ماه تولد بود و او یک شب قبل خداحافظی کرد و رفت. نتوانست در جشن تولد شرکت کند. به خواهرزاده‌ام تبریک گفت و رفت. بعد از آن هر از چندگاهی با هم در ارتباط بودیم. روز ١٦ آذر بود که تولدش را در تلگرام  جشن گرفتیم. یک گروه تلگرامی خانوادگی داریم. او به صورت تصویری با ما ارتباط برقرار کرد و یک جشن کوچک گرفتیم. کلی خندیدیم. علیرضا هم شاد بود. بعد از آن چند باری با هم صحبت کردیم. آخرین‌بار یک شب قبل از شب یلدا بود که با هم صحبت کردیم. دیگر خبری از علیرضا نداشتیم تا این‌که روز یکشنبه ساعت ٦ صبح، تلفن خانه‌مان زنگ خورد. خواهرم بود. خبر این حادثه را در اخبار دیده و بشدت نگران بود. من هم بلافاصله اخبار را پیگیری کردم و متوجه شدم که نام علیرضا در لیست ناپدیدشدگان است؛ بشدت وحشت‌زده شدیم با سه خواهر دیگرم و پدرم جمع شدیم و تصمیم گرفتیم موضوع را به مادرمان نگوییم.

علیرضا تنها پسر مادرم است. مادرم بشدت به او وابسته است؛ برای همین خواهرم مرتب مراقب مادرم است که اخبار تلویزیون را نبیند. چیزی را پیگیری نکند. هر چیزی که به اخبار این سانحه مربوط می‌شود را از جلوی چشمانش دور می‌کند. منتظریم خبری شود تا بعد از آن موضوع را با مادرم در میان بگذاریم؛ البته مادرم خبری در این‌باره شنیده بود، به او گفتیم که این حادثه مربوط به نفتکش برادرم نیست.

این چند روز به ما خیلی سخت می‌گذرد؛ در میان دلشوره و نگرانی، فقط داریم اخبار را پیگیری می‌کنیم. یکی دو بار به تهران آمدیم و از ما آزمایش DNA گرفتند. دیگر هیچ خبری نیست تا زوایای پنهان این ماجرا مشخص شود.»

این زن ادامه می‌دهد: «علیرضا ٢٦‌سال دارد و ازدواج نکرده است. او ٤ سالی می‌شد که روی نفتکش کار می‌کرد و ملوان دوم نفتکش بود. لیسانس حسابداری داشت، اما به دلیل علاقه‌ای که به این کار داشت، خودش در کلاس‌های فشرده دریانوردی ثبت‌نام کرد. بعد از گذراندن این دوره، کارش را آغاز کرد. او بشدت به این کار علاقه داشت. خودش دنبال کرد و آن‌قدر پیگیر شد تا بالاخره توانست کار کند. سه نفر از دوستان علیرضا هم در این نفتکش هستند. امید ضیایی، علی حیدری کهن و سیدجواد حیدری از دوستان علیرضا هستند. امید ضیایی صمیمی‌ترین دوست علی است و ما با خانواده‌های اینها هم که همگی انزلی هستند، در ارتباطیم. ما همه نگرانیم. چند روز است که کارمان اشک و نگرانی است. حتی شب‌ها هم خواب نداریم. تا صبح بیدار می‌مانیم و اخبار را دنبال می‌کنیم. این بی‌خبری ما را عذاب می‌دهد. از طرفی باید مراقب مادرمان هم باشیم. او اگر بشنود و بخواهد پا به پای ما نگران شود، حتما از پا می‌افتد. فقط امیدواریم معجزه‌ای رخ دهد. وقتی اخبار امیدوار‌کننده را می‌شنویم، خیالمان کمی راحت می‌شود؛ اما هر چه زمان بیشتر می‌گذرد، نگرانی و دلهره‌مان هم بیشتر می‌شود، فقط خدا باید به همه ما کمک کند و معجزه‌ای نشان دهد.»

قدردانی پدر یکی از دریانوردان از مسئولان
«مسعود آروی» پدر یکی از دریانوردان ایرانی نفتکش سانحه دیده سانچی که به شانگهای سفرکرده است، در مورد تلاش‌های انجام شده برای نجات جان دریانوردان گفت: شرکت ملی نفتکش ایران وتمامی دست اندرکاران مربوطه تمام تلاش خود را برای نجات خدمه کشتی بکار گرفته‌اند.

آروی گفت: خودم از کارمندان شرکت ملی نفتکش هستم و با سختی‌های این کار آشنا هستم. چینی‌ها و تمام عوامل ایرانی که در شانگهای حضور دارند برای نجات فرزندانمان سنگ تمام گذاشتند و از هیچ تلاشی دریغ نکردند.وی با اشاره به این‌که زبان من برای قدردانی از این عزیزان عاجز است، گفت: از نزدیک در جریان تلاش‌های شرکت ملی نفتکش ایران و نمایندگان دولت برای اطفای حریق و همچنین نجات جان ملوانان هستم.او گفت: به اعتقاد بنده تیم اجرایی کارشان را در سطح عالی انجام دادند و هیچ چیز کم نگذاشتند. یکی دیگر از پسرانم روی کشتی در دریای هند است و از این‌که به ملت ایران خدمت می‌کنند، افتخار می‌کنم.وی افزود: خانواده‌هایی که عزیزان آنها در کشتی هستند بدانند مسئولان برای اطفای کشتی و نجات جان عزیزانشان هیچ چیزی کم نگذاشتند. شرکت ملی نفتکش نیزبرای نجات دریانوردان از بهترین متخصصان و همچنین بهترین تجهیزات اطفا استفاده می‌کند که امیدوارم به نتیجه برسند.
او به خانواده‌ها اطمینان داد مسئولان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد و به عنوان نماینده آنها در شانگهای باور دارم که تمام تلاش خود را برای نجات فرزندانمان بکار گرفته‌اند.
وی در پاسخ به این سؤال که چه قدر احتمال می‌دهید دریانوردان کشتی را ترک کرده باشند، گفت: با توجه به آموزش و تجربه 30 ساله دریانوردی  من، فکر می‌کنم خدمه کشتی که آموزش دیده هستند آن را ترک نخواهند کرد چون آنها آموزش دیده‌اند فقط زمانی کشتی را ترک کنند که کشتی در حال غرق شدن باشد.او با اشاره به این‌که در میان دریانوردان افرادی با تجربه بالا حضور دارند، گفت: امن‌ترین جای کشتی قسمت عقب کشتی است که امیدواریم خدمه برای فرار از آتش به آنجا رفته باشند.

وی افزود: حتی اگر فرزندم جانش را در این کشتی برای وطن فدا کند، به او افتخار می‌کنم چون در این صورت او جانش را در راه غیرتش از دست داده است.وی با آرزوی سلامتی برای همه دریانوردان گفت: از همه عوامل و دست اندرکاران این عملیات که برای نجات فرزندانمان سنگ تمام گذاشتند، تشکر می‌کنم.

مهراد ١٥ماهه چشم‌به‌راه پدر
«میلاد عنایتی» افسر سوم نفتکش «سانچی» است؛ نفتکشی که حالا ٧ روز است که در آب‌های دریای شرقی چین در آتش می‌سوزد. این افسر ٢٨ساله اواسط آبان ‌ماه با همسر و مهراد پسر ١٥ ماهه‌اش خداحافظی کرد و راهی خارک شد تا با این نفتکش به کره‌جنوبی برود. او اهل قائمشهر است و حالا خانواده او چند روزی است که برای پیگیری خبرهای این حادثه از قائمشهر به تهران آمده‌اند.

اینها را خواهرزن میلاد می‌گوید و ادامه می‌دهد: «صبح یکشنبه بود که از طریق یکی از همکاران میلاد در جریان این حادثه قرار گرفتیم؛ یعنی اولش من متوجه شدم، بعد از طریق اخبار مطمئن شدم که یک نفتکش ایرانی در آب‌های چین آتش گرفته است. همان موقع ماجرا را به خواهرم گفتم. بعد هم با شرکت ملی نفتکش تماس گرفتیم و در این مدت همه خبرها را از آنجا دنبال می‌کنیم. در این مدت هم چند باری به تهران آمدیم و الان هم همراه با خواهرم و چند نفر دیگر از اعضای خانواده در تهران هستیم. تنها خواسته ما سرعت بخشیدن به عملیات نجات است؛ تا الان کارهای زیادی انجام شده است ولی‌ ای‌ کاش این اقدامات چند روز پیش انجام می‌شد. الان ٧ روز است که این نفتکش می‌سوزد؛ اما هنوز هیچ خبر درستی از خدمه آن نیست. ما حتی نمی‌دانیم که آنها داخل نفتکش هستند یا نه.

این هم فقط با داخل‌شدن نیروهای امدادی در این نفتکش مشخص می‌شود.» این دختر جوان درباره زندگی میلاد و وضع این روزهای خانواده هم می‌گوید: «میلاد مثل برادر من بود. ما او و خانواده‌اش را از قبل می‌شناختیم. حتی قبل از ازدواج با خواهرم. آنها حدود ٦‌ سال است که ازدواج کرده‌اند و یک پسر ١٥ماهه به نام مهراد هم دارند. میلاد از همان دوران نوجوانی به کشتی و دریانوردی علاقه داشت. خواهر من هم شرایط کاری میلاد را می‌دانست و آن را قبول کرده بود. حدود ٢‌سال بود که میلاد روی نفتکش بود. درس این کار را خوانده بود. بورسیه شرکت ملی نفتکش شد و به دانشگاه علوم و فنون دریایی چابهار رفت. بعد از تمام‌شدن درسش هم وارد همین کار شد.

افسر سوم کشتی بود و کارش را خیلی دوست داشت. می‌دانستیم که قرار است به کره‌جنوبی برود، اواسط آبان ماه بود که با ما خداحافظی کرد و از قائمشهر به خارک رفت. تاریخ دقیق حرکتشان را نمی‌دانم. ما همیشه از طریق ایمیل با میلاد در تماس بودیم. ٤ یا ٥ روز قبل از حادثه میلاد با ما تماس گرفت و گفت که اینترنت مشکل دارد و ایمیل‌ها به دستش نمی‌رسد. مکالمه خیلی کوتاهی بود اما حالش خوب بود. از آن روز به بعد دیگر هیچ تماسی با او نداشتیم. تا این‌که یکشنبه این حادثه پیش آمد. الان خواهرم حالش خیلی بد است، شرایط روحی وخیمی دارد، پدر و مادر میلاد و خانواده ما هم مثل خواهرم هستند. میلاد تنها پسر خانواده بود، او دو خواهر کوچکتر از خودش دارد، همه خانواده نگران او هستند، مضطرب و چشم به راه خبری از آنجا، دعا کنید تا این ماجرا پایان خوشی داشته باشد.

منبع: رکنا

#نفت کش #ساتچی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


دخالت استاندار جدیدترین اتفاق فوتبالی ایران! مهاجم مد نظر شفر در تست پزشکی رد شد جزئیات ورود چینی‌ها به نفتکش سانچی دستگیری 151 شکارچی متخلف در فارس استقرار پایه دوازدهم در مدرسه‌ها مهم‌ترین اولویت آموزش وپرورش کم‌تحرکی دلیل اصلی دردهای اسکلتی و عضلانی/ نقش مهم طب فیزیکی در درمان بیماری‌های عصبی قزاقستان حمله تروریستی به یک هتل در کابل را محکوم کرد بیش از 7 هزار نفر در حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان در حال تحصیل هستند نیروی انتظامی از شهرداری تهران شکایت کرد حرکت عابرین پیاده در بزرگراه شهید چمران کانالیزه شد نمایشگاه عکس "آب و آتش " افتتاح می‌شود حمایت وزارت اقتصاد و دارایی از تجار و بازرگانان ایلامی همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی در مشهد برگزار می‌شود سرداری جزایری: ناآرامی‌ها در آمریکا ادامه دارد واکنش فرماندار ورامین به تقسیمات جغرافیایی در دیار 15 خرداد تیلرسون مدعی دیدگاه مشترک تروئیکای اروپائی درباره برجام وایران شد شلیک «فجر 5» و «نازعات» در رزمایش ارتش پوجدمون به عنوان رهبر دولت منطقه‌ای کاتالونیا معرفی شد فیس‌بوک تضمین نمی‌دهد که برای دموکراسی خوب باشد هدف اردوغان از عملیات نظامی در شمال سوریه چیست؟ سایت حامی دولت: گفت‌وگوی روحانی دیگر برای مردم اهمیتی ندارد مسائل موشکی خط قرمز نظام و غیرقابل مذاکره است بزرگداشت آیت‌الله فقیه برگزار می‌شود برگزاری دوره تربیت استاد ویژه کتب شهید مطهری عبادات اجتماعی نشان دهنده عظمت اسلام است نیروهای حمایت از کردها شماری از جوانان را بازداشت و به مراکز موسوم به وظیفه دفاع داخلی بردند ارتش سوریه و همپیمانانش روستاهای مجاص، وریده، مستریحه، حمیمات الدایر را پس از نبرد با جبهه النصره و گروه‌های مرتبط با آن آزاد ساختند اخبار ضد و نقیض درباره حمله به شهرداری تهران گرشاسبی: مرحوم بهزادی همیشه دلسوزانه پیگیر مشکلات پیشکسوتان فوتبال بود فاصله صدرنشین با بادران به 7 امتیاز رسید آیین تکریم و معارفه مدیر عامل بانک کشاورزی برگزار شد سخنگوی دولت: گزارش عملکرد بودجه 96 امروز به مجلس ارائه می‌شود رئیس اتاق تعاون ایران در دیدار با سفیر کنیا خبر داد؛ آمادگی ایران برای صادرات محصولات تعاونی‌ها صدور حکم اعدام زن داعشیِ آلمانی دیدار رییس کمیته امداد با مدیرعامل بانک تجارت کشته و زخمی شدن حدود 100 شبه‌نظامی ائتلاف سعودی در حمله موشکی یمن به تعز 17 دلار هزینه تامین امنیت هر زائر عتبات بیمه رایگان در ازای تفکیک پسماند پرداخت مطالبات پرستاران اتحادیه اروپا 17 تبعه کره شمالی را تحریم کرد کلاس‌های خصوصی جپاروف برای رائول اخراج نمایندگان عرب‌تبار از کنست اسرائیل واکنش وزیر امور خارجه انگلیس به حملات هوایی ترکیه به عفرین افزایش دما در اغلب نقاط کشور اظهارات فدریکا موگرینی در دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین توضیحات پلیس در خصوص زیر گرفتن خانمی توسط ماشین پلیس حساب بانکی متقاضیان یارانه بررسی می‌شود نخست‌وزیر کردستان عراق: اقلیم سکوی حمله به همسایگان نخواهد شد عقب‌نشینی نیروهای ترکیه از برخی مواضع در عفرین/ اردوغان: عملیات به هیچ وجه متوقف نمی‌شود سفارت واشنگتن در قدس تا سال 2019 افتتاح می‌شود
بررسی حادثه آتش سوزی در شهرداری منطقه 12 خلاصه بازی رئال مادرید 7-1 دیپورتیوو لاکرونیا مدارس کدام استان‌ها 2 بهمن 96 تعطیل شدند؟ توضیحات حراست شهرداری تهران درباره حادثه آتش سوزی در ساختمان شهرداری منطقه 12 عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 بهمن 96/ هشت خداحافظی می‌کند +تصاویر «محمد معافی» در سوریه شهید شد افزایش تزریق دلار به بازار خلاصه بازی رئال مادرید و دپورتیوو لاکرونیا در 1 بهمن 96 +فیلم جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد؛ دوشنبه دوم بهمن 96/ توصیه سیف به مردم: در بازار ارز سرمایه گذاری نکنید شب گذشته: شهرداری منطقه 12 به آتش کشیده شد خودکشی، پس از قتل خواهر زاده 2 روش برای حذف یارانه ثروتمندان خلاصه بازی رئال مادرید 7 - لاکرونیا 1 ترکیه پیشنهاد روسیه را رد کرد برخی مدارس استان بوشهر دوشنبه تعطیل است تصاویر/ روزنامه‌های 2 بهمن 96 گفت‌وگو حسن روحانی با رشیدپور را امشب ببینید قیمت واقعی دلار 6000 تومان است/ افزایش یا کاهش نرخ ارز را دولت تعیین می‌کند/ آیا دلار بازهم گران می‌شود؟! میرمحمود موسوی: حال میرحسین موسوی مساعد است مسابقات جودو گرندپری-تونس؛ جواد محجوب به مدال نقره دست یافت قاسمی: ایران بر احترام به حاکمیت ملی سوریه تاکید دارد/ امیدواریم عملیات در عفرین فورا پایان یابد رهبر معظم انقلاب در پیامی به مستندسازان جوان: مستند به واقعیّات، سرچشمه امید، شوق و حرکت باشید/ لحن نقد باید ناصحانه و چاره‌جویانه باشد حلوصی آکار: ترکیه به توافقات به عمل آمده در مذاکرات 3‌جانبه پایبند است/باقری: تمامیت ارضی، استقلال و حاکمیت سوریه نباید آسیب ببیند رشید پور، مجری گفت و گوی تلویزیونی با روحانی حمله با بمب آتش زا به منطقه شهرداری تهران آجرلو: می‌خواهیم با سائلام قهرمان ایران و آسیا شویم/ باید کارمان را از مشهد و دیار امام رضا (ع) شروع کنیم برانکو: اگر 17 اتوبوس جلوی ما بگذارند، ما باید موقعیت‌ها را گل کنیم/ مصدومیت کمال ربطی به تمرینات تیم ملی ندارد پلمب جعبه سیاه نفتکش سانچی امروز باز می‌شود مستند انتقادی» باید ناصحانه و چاره‌جویانه باشد شکست ساری 21 مقابل کاله در شهرآورد مازندران/ درگیری فیزیکی بازیکنان در پایان بازی مهم‌ترین دلایل مرگ و میر ایرانی‌ها خلاصه بازی رئال بتیس 0-5 بارسلونا نظر آیت الله قرائتی درباره کشتی مطلا متلاشی‌شدن پراید در تصادف زنده‌ماندن راننده زن یارانه مراکز توانبخشی غیردولتی افزایش یافت/ مبدأ زمانی برقراری معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی و معدنی مناطق کمتر توسعه یافته تعیین شد صورت کریس رونالدو غرق در خون/عکس شرکت حدود 25 هزار نظامی مخالف سوری در عملیات عفرین موافقت دولت با افزایش یارانه مراکز توانبخشی غیردولتی /تعیین مبدأ زمانی برقراری معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی و معدنی مناطق کمتر توسعه یافته پیشنهاد یک مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای در خلیج فارس/ پرکردن خزانه اسلحه‌سازان به صلح و ثبات کمک نمی‌کند آذری جهرمی: افزایش قیمت دلار، گوشی را گران کرد / موضوع واردات گوشی آیفون توسط سازمان تأمین اجتماعی را پیگیری می‌کنم مجری امشب گفت و گو با رئیس جمهور مشخص شد مرگ هولناک داماد مقابل چشمان عروس وزیر خارجه فرانسه: قبلا درباره موشک‌ها با ایران مذاکره کردیم، این بار برای بحث درباره حزب‌الله به تهران می‌روم «رضا رشیدپور» مجری گفت وگوی زنده تلویزیونی امشب «روحانی» با مردم قتل فجیع یک جوان 39 ساله در اسلام آبادغرب/خودکشی قاتل دسته‌گُلی دیگر از دلاوران نکا به قافله شهدا پیوست +تصویر مدارس و ادارات خوزستان فردا تعطیل نیستند حذف دوران تحصیل از سنوات بازنشستگی فرهنگیان؟ جنگ تمام عیار شبه نظامیان کُرد و نیروهای اردوغان در شمال سوریه؛ جنگنده‌های ارتش ترکیه 120 مرتبه مناطق کردنشین عفرین را هدف قرار دادند + نقشه میدانی و عکس نقش بانک مرکزی در بازار ارز

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me