تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:جهان
دسته:سیاسی()
کد خبر:13727882
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۰۹:۰۴

آیت الله لاریجانی تحریم شد/ ماهیت و اهداف تحریم‌های جدید چیست؟

اصرار امریکا در وضع تحریم‌های جدید در دوران پسابرجام با هدف بی‌خاصیت‌سازی برجام اتفاق افتاده؛ هدفی که به نظر می‌رسد تقریباً به نتیجه رسیده است و اکنون از برجام تنها پوسته‌ای باقی مانده که می‌توان با آن پوسته بخشی از انتقادات منتقدان داخلی را دفع و از شکست مطلق تئوری بدون فرجام «مذاکره با امریکا = گشایش‌گر معیشتی مردم ایران» جلوگیری کرد.
آیت الله لاریجانی تحریم شد/ ماهیت و اهداف تحریم‌های جدید چیست؟
گروه بین الملل جهان نيوز: دونالد ترامپ رفع تحریم‌های ایران را تا ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرده است، اما گفته این می‌تواند آخرین باری باشد که این کار را می‌کند، مگر آن که شرایط مورد نظرش برآورده شود. وزارت دارایی آمریکا هم صادق لاریجانی را تحریم کرده است.

یک مقام کاخ سفید به خبرنگاران گفته است که آقای ترامپ می‌خواهد اقدامات سختگیرانه‌ تازه‌ای در توافق هسته‌ای گنجانده شود، و در صورت تخطی ایران از تعهداتش، آمریکا بتواند بلافاصله تحریم‌ها را برگرداند.

او می‌خواهد برنامه موشکی ایران به مذاکره گذاشته شود. ایران همواره گفته است که برنامه موشکی‌اش دفاعی است و قابل مذاکره نیست.

آقای ترامپ همچنین می‌خواهد طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای محدودیت‌ غنی‌سازی اورانیوم برای ایران را، که قرار بوده ده ساله باشند، به عنوان محدودیت‌هایی دائمی به رسمیت بشناسند.

بر پایه گزارش بی بی سی؛ آقای ترامپ همچنبن در بیانیه‌ای تاکید کرده است که تصمیم امروزش هنوز به منزله خروج آمریکا از توافق هسته‌ای نیست، اما از نظر او دو راه پیش رو وجود دارد، یا "اصلاح کاستی‌های فجیع توافق" و یا خروج آمریکا از آن.

او گفته با کنگره آمریکا برای تصویب قانونی جدید در زمینه توافق با ایران همکاری می‌کند و در این قانون چهار شرط باید برای حفظ توافق با ایران برآورده شود:
  • بازرسان بین‌المللی بتوانند از هر محلی به طور فوری بازرسی کنند.

    ایران هرگز نتواند به قابلیت ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک شود.

    توافق و محدودیت‌های آن دائمی باشند، نه ده ساله و آمریکا بتواند بلافاصله تحریم‌ها را بازگرداند.

    برنامه هسته‌ای و برنامه موشکی ایران باید در نظام حقوقی آمریکا تفکیک‌ناپذیر باشند.
دونالد ترامپ در بیانیه خود گفته است تمدید رفع تحریم‌ها "شانس آخر" است و تنها به این منظور انجام شده که متحدان اروپایی آمریکا برای رفع اشکالات برجام اقدام کنند.

* ماهیت تحریم‌های جدید چیست؟ 
استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا سه روز پیش از «تحریم‌های جدید علیه ایران» خبر داده بود ولی جزئیات بیشتری ذکر نکرده و تنها به این گفته بسنده کرده بود که «بسیاری از جنبه‌های برجام هستند که لازم است تغییر پیدا کنند. بسیاری از فعالیت‌های خارج از برجام هستند که ما همچنان آن‌ها را تحریم خواهیم کرد.» در عین حال سترفیلد، معاون وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد تحریم‌هایی علیه ایران به دلیل مبارزه ایران با تروریسم در سوریه وضع خواهد شد! سه روز پیش یک منبع آگاه در واشنگتن به روزنامه گاردین گفته بود که ترامپ پذیرفته تحریم‌های بانک مرکزی را دوباره اعمال نکند اما قصد تحریم تلویزیون ایران را دارد.

*اعتياد امريكا به تحريم و مشغول‌سازي ايران در جغرافياي خود
محمد اسماعیلی نیز طی یادداشتی در اینباره نوشت: «تحريم» تنها ابزاري است كه ايالات متحده امريكا را براي ضربه زدن به جمهوري اسلامي ايران اميدوار و هيئت حاكمه اين كشور را براي تحقق اهداف ضدايراني ترغيب مي‌كند چراكه به زعم اعضاي كنگره و دولت امريكا اهدافي مانند «شورش جامعه عليه حاكمــيت ‌اسلامي»،‌ «تضعيــف اقتدار دفاعي- نظامي ايران»، «عدم تقويت جبهه مقاومت توسط ايران»، «كاهش قدرت نفوذ گفتماني ايران در منطـقه غرب آسيا»، «دوقطبي‌سازي‌مردم‌-‌حاكميت» و «مشغول‌سازي ايران در درون جغرافياي خود»و«تعديل روحيه انقلابي‌گري جمهوري اسلامي ايران» تنها در سايه افزايش فشارهاي اقتصادي بر ايران امكانپذير است. 

امريكايي‌ها به تجربه دريافته‌اند بسياري از ابزارها جهت رويارويي با جمهوري اسلامي ايران قدرت اثرگذاري خود را از دست داده يا حداقل قدرت تأثيرگذاري آنها كاهش يافته و تنها ابزاري كه مي‌تواند آثار گسترده‌اي را در جهت تضعيف نظام جمهوري اسلامي ايران به دنبال داشته باشد «تحريم» است، به همين دليل است كه حداقل در 10 ساله اخير و به ويژه از سال 92 تاكنون تحريم‌هاي مهمي را عليه جمهوري اسلامي ايران وضع كرده است كه از جمله آن قانون تحريم كاتسا، آيسا يا محدوديت ورود شهروندان 38 كشور به ايران يا اعمال تحريم‌ها عليه دهها شركت و شخصيت حقيقي و حقوقي ايراني است. 

يكي از برآوردهاي جدي دستگاه محاسبه سنجي امريكا از اغتشاشات اخير شهرهاي كشورمان اين مسئله است كه تحريم‌هاي چند سال اخير توانسته تأثيرات مستقيم و گسترده‌اي بر معيشت اقشار مهمي از مردم بگذارد و آنها را براي رويارويي با سياست‌هاي حاكميت اسلامي به كف خيابان‌ها بياورد و چنانچه اين تحريم‌ها با مختصات بيشتري ادامه پيدا كند، احتمال اينكه برخي از اقشار مختلف جامعه بار ديگر اعتراضات علني خود را شروع كنند، بسيار فراوان است. 

اصلي‌ترين وعده هسته‌اي دولت‌های يازدهم و دوازدهم «برداشته شدن تحريم‌هاي ضدايراني و بهبود ملموس در معيشت مردم» بود و جامعه ايراني نيز براي تحقق چنين چشم اندازي نزديك به پنج سال صبوري كرد و پس از آنكه چنين اتفاقي نيفتاد، طبيعي است كه بخش‌هاي مهمي از جامعه ايراني احساس خودكوچك‌بيني و حقارت و سرخوردگي كرده و در چنين فضايي تلاش كنند خود به ميدان آمده و گلايه‌هاي خود را به صورت مسالمت آميز و گاه خشن به گوش مسئولان اجرايي كشور و متولي اصلي شعارهاي «ضد تحريمي» برسانند.

 انديشكده واشنگتن در يادداشتي به قلم دنيس راس و ريچارد گلدبرگ كارشناسان  انديشكده ضدايراني «بنياد دفاع از دموكراسي»، به دولت كنوني امريكا و شخص رئيس‌جمهور اين كشور پيشنهاد مي‌دهند تنها نقطه اميد دستگاه ديپلماسي كشور را كه همان تعليق تحريم‌هاي ايراني است بي‌خاصيت كند.  همانطور كه مستند قابل اثبات است، انتظارات از توافق هسته‌اي در زمينه اقتصادي، سرمايه گذاري‌، گردشگري، تجارت بين‌المللي و صادرات و واردات تأثير چنداني نداشته و تنها مسئله‌اي كه همچنان دست حاميان مذاكره با امريكا را در داخل كشور براي توجيه‌گري توافق هسته‌اي باز مي‌گذارد، تعليق تحريم‌هاي هسته‌اي ضدايراني است. 

*وضع تحريم براي بي‌خاصيت کردن برجام
اصرار امريكا در وضع تحريم‌هاي جديد در دوران پسابرجام با هدف بي‌خاصيت‌سازي برجام اتفاق افتاده؛ هدفي كه به نظر مي‌رسد تقريباً به نتيجه رسيده است و اكنون از برجام تنها پوسته‌اي باقي مانده كه مي‌توان با آن پوسته بخشي از انتقادات منتقدان داخلي را دفع و از شكست مطلق تئوري بدون فرجام «مذاكره با امريكا = گشايش‌گر معيشتي مردم ايران» جلوگيري کرد. پيشنهاد دنيس راس و ريچارد گلدبرگ به دونالد ترامپ آن است كه يك بازي دوسر باخت را براي ايران در مواجهه با توافق هسته‌اي رقم بزنند و ضمن بي‌خاصيت‌سازي برجام، تحريم‌هاي مندرج در برجام را با عناوين جديد احيا و به روز رساني كنند. بسته پيشنهادي اين دو آن است كه دولت امريكا با در پيش گرفتن «يك مسير بينابيني بين لغو و حفظ برجام»، نهادها و افرادي كه بر اساس مفاد توافق هسته‌اي از فهرست تحريم خارج شده‌اند، به بهانه‌هاي ديگر تحريم و مجدداً محدوديت‌هاي گذشته را عليه آنها اعمال كنند. در بخشي از اين يادداشت مي‌آيد: « نبايد دستان ايالات متحده و متحدانش را براي استفاده از تمام ابزارهاي در اختيار دولت براي متوقف كردن اين فعاليت‌هاي غيرقانوني، ببندد.» 

اين دو كارشناس توافقنامه‌هاي كنترل تسليحاتي دوره امريكا (رونالد ريگان) با اتحاد جماهير شوروي را مورد مداقه قرار داده و با بيان اينكه ضرورت دارد ترامپ نيز از اين مصداق تاريخي عليه ايران بهره‌گيري كند، مي‌افزايند: «در طول تاريخ، بسياري از توافقنامه‌هاي بين‌المللي ادبياتي مبهم به كار گرفته شده‌اند تا طرف‌هاي مختلف بتوانند تفسيري متفاوت از آن داشته باشند. 

اين مسئله به خصوص درباره توافقنامه‌هاي كنترل تسليحاتي صدق مي‌كند و برجام هم از اين قاعده مستثنا نيست. تلاش دولت براي متقاعد كردن اروپايي‌ها به اينكه تحريم‌هاي غيرهسته‌اي روشي قابل قبول و بسيار مؤثر براي بالا بردن هزينه‌هاي داخلي و خارجي رفتارهاي ستيزه‌جويانه رژيم ايران هستند، هوشمندانه خواهد بود.» 

انديشكده واشنگتن در ادامه مسير معرفي كردن ايران به عنوان ناقض برجام را نيز مورد توجه قرار داده و از ترامپ مي‌خواهد تا با اتخاذ تاكتيكي مؤثر ايران را به عنوان ناقض برجام معرفي كند.

اين دو كارشناس تأكيد مي‌كنند پس از به‌روزرساني برخي تحريم‌ها (كه در برجام تعليق شده‌اند) با عناوين جديد، احتمال خروج ايران از توافق هسته‌اي افزايش پيدا مي‌كند: «در آن صورت آنها (ايراني‌ها) تنها مانده و بار و تبعات خروج از برجام بر عهده‌شان خواهد بود.»

پايگاه امريكايي ديلي كالر نيز با انتشار گزارشي با تصريح بر اين مسئله كه «سياست شرم آور سازش با ايران به ويژه پس از آنچه در دوره هشت ساله رياست جمهوري اوباما شاهد آن بوديم بايد توسط تمام كشورهاي متمدن كنار گذاشته شود...» از دولت امريكا مي‌خواهد تا تحريم‌هاي جديدي را عليه كشورمان اعمال كند و در ادامه تأكيد مي‌كند به كارگيري تحريم‌ها عليه ايران اثرات مناسب و اختصاصي را به همراه خواهد داشت. 

در بخشي از اين گزارش مي‌آيد: «گام هايي كه در اين راستا (مقابله با ايران) بايد برداشته شود به شرح زير است:
- به رسميت شناختن و ايجاد رابطه با مقاومت سازمان‌يافته مردم ايران؛ شوراي ملي مقاومت ايران {گروهك منافقين!}
- ارائه اينترنت آزاد به مردم ايران با توجه به محدود ساختن اينترنت توسط رژيم
- اعمال تحريم‌هاي جديد عليه اشخاص و نهادهايي كه در سانسور و سركوب خيزش مردم ايران دست دارند.» 

*تحريم با آثاري فراوان
آنچه به راحتي قابل برداشت مي‌باشد اين مسئله است كه امريكايي‌ها از مجلس نمايندگان و كنگره گرفته تا دولت امريكا و انديشكده‌هاي معتبر اين كشور «تحريم» را به عنوان يگانه ابزاري مي‌دانند كه مي‌تواند عليه جمهوري اسلامي ايران كارساز باشد و آثار مهمي را با خود به همراه بياورد كه از جمله آثار مهم آن مي‌توان به تضعيف ايران در عرصه روابط بين‌المللي و منطقه‌اي و به ويژه حمايت از محور مقاومت در منطقه اشاره كرد. 

* واکنش توئیتری ظریف به بیانیه ترامپ درباره تعلیق تحریم‌ها
وزیر خارجه ایران در واکنش به بیانیه ترامپ درباره تعلیق تحریم‌های ایران گفت این سیاست تلاش مذبوحانه‌ای برای تضعیف برجام بود.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در صفحه توئیتر خود به بیانیه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره برجام و شروطی که برای تمدید تعلیق تحریم‌های ایران گذاشته، واکنش نشان داد.

ظریف در توئیتر نوشت: سیاست ترامپ و بیانیه امروز به مثابه تلاش مذبوحانه برای تضعیف توافق محکم چندجانبه و نقض مخرب بندهای 26، 28 و 29 است. برجام قابل مذاکره دوباره نیست.

وی تاکید کرد: بجای تکرار لفاظی‌های نخ‌نما شده، آمریکا باید خودش را کاملا منطبق با برجام کند، مانند ایران.
 
 
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


چند درصد سدهای کشور خالی است؟ دستگیری باند سرقت طلافروشی در یافت آباد کشف مار یک و نیم متری در سرویس بهداشتی زلزله 3.3 ریشتری شهرستان قصرشیرین را لرزاند اردوغان: یک قدم هم از عملیات عفرین عقب‌نشینی نمی‌کنیم برجام منجی مالی ایران در حادثه سانچی جولان آبمیوه‌های عربی و قاچاق در بازار/ پای چه کسانی درمیان است؟ کاهش 50 درصدی انتشار ذرات معلق با اجرای برنامه کاهش آلودگی هوا واکنش هازارد به پیشنهاد زمستانی رئال مادرید برگزاری یازدهمین همایش بین المللی پژوهش‌های قرآنی در مشهد جهان از رهبر ایران حرف شنوی دارد/ تنوع رنگ و مذهب در ایران الگویی برای اتحاد است ثبت نام 15 هزار ایرانی برای خرید بلیت جام جهانی فوتبال واکنش بیاتی‌نیا به ارجاع صحبت‌هایش به ارکان قضایی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال منطقه آزاد تجاری مهران حق مردم ایلام است مترو ورامین فراموش شده است تاریخ برگزاری انتخابات نمایندگان معلمان برای عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان استان مرکزی 1200 پروژه نیمه‌تمام دارد «ژرژ وه آ» به عنوان رئیس جمهور لیبریا سوگند یاد کرد طرح نوشت؛ تفاوت چشم انداز آرسنال و منچستریونایتد برای سانچز! ولایتی: خط سازش در فلسطین غروب کرده است خبر بد برای استقلال/ چشمی مصدوم شد خشکی دریاچه ارومیه، جان 14 میلیون نفر را تهدید می‌کند / هشدار درباره طوفان‌های نمکی به کریم بی احترامی شده است/ انتقاد شدید ایجنت بنزما از هواداران رئال دلیل فقر فقرا زکات ندادن گردن کلفت‌ها است 59 درصد سدهای کشور خالی است 60 درصد مردم زلزله‌زده کرمانشاه هنوز کانکس نگرفته‌اند تحریم مقامات بلندپایه ونزوئلا توسط اتحادیه اروپا همه گاف‌های ترامپ در 12 ماه ریاست جمهوری کشته و زخمی شدن غیرنظامیان یمنی در حملات جدید ائتلاف متجاوز عربی یادداشت | آینده لیبرال دموکراسی در جهان! الجبیر: ائتلاف عملیات گسترده خود برای کمک‌های انسان‌دوستانه در یمن را آغاز خواهد کرد برنامه پایش مستمر عملکرد بانک‌ها در حوزه فناوری آماده‌سازی بخشی از مجموعه تاریخی و فرهنگی مقبره‌الشعرا برای جشن جهانی نوروز پول سمی پنجه فساد مالی بر گلوی اقتصاد/ 4 راهکار برای نجات نظام پولی و بانکی کشور رسمی؛ دوری 10 روزه سبایوس از میادین به دلیل مصدومیت قلیان در قهوه‌خانه‌های مجوزدار آزاد شد؟ توضیحات ناجا درباره فیلم زیرگرفتن زنی توسط ماشین پلیس پلیس از شهرداری شکایت کرد تیم والیبال ساری 21 از همراهی تماشاگر محروم شد هر کس یارانه می‌خواهد حسابش بررسی می‌شود امید کُردهای عراق به ایران رای مثبت مجلس به چاق شدن قلیان! + صوت پیشرفت در جلب حمایت اروپا برای اعمال اقدمات شدیدتر علیه ایران نامه وزیر بهداشت به رییس مجلس: مصوبات کمیسیون تلفیق، باعث جلوگیری از جذب نخبگان می‌شود قاسمی مدیر تیم‌های ملی بسکتبال شد احداث جاده روستایی چاروسا و دیشموک صادرات 400 میلیون دلاری گیاهان دارویی ایران/ سهم 80 درصدی زعفران از صادرات 80 درصد از کشت خربزه و هندوانه استان سمنان گلخانه‌ای است تولیدکنندگان بتن: ممکن است به زودی تمام کارخانجات بتن تعطیل شوند
بررسی حادثه آتش سوزی در شهرداری منطقه 12 خلاصه بازی رئال مادرید 7-1 دیپورتیوو لاکرونیا مدارس کدام استان‌ها 2 بهمن 96 تعطیل شدند؟ توضیحات حراست شهرداری تهران درباره حادثه آتش سوزی در ساختمان شهرداری منطقه 12 عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 بهمن 96/ هشت خداحافظی می‌کند +تصاویر «محمد معافی» در سوریه شهید شد افزایش تزریق دلار به بازار خلاصه بازی رئال مادرید و دپورتیوو لاکرونیا در 1 بهمن 96 +فیلم جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد؛ دوشنبه دوم بهمن 96/ توصیه سیف به مردم: در بازار ارز سرمایه گذاری نکنید شب گذشته: شهرداری منطقه 12 به آتش کشیده شد خودکشی، پس از قتل خواهر زاده 2 روش برای حذف یارانه ثروتمندان خلاصه بازی رئال مادرید 7 - لاکرونیا 1 ترکیه پیشنهاد روسیه را رد کرد برخی مدارس استان بوشهر دوشنبه تعطیل است تصاویر/ روزنامه‌های 2 بهمن 96 گفت‌وگو حسن روحانی با رشیدپور را امشب ببینید قیمت واقعی دلار 6000 تومان است/ افزایش یا کاهش نرخ ارز را دولت تعیین می‌کند/ آیا دلار بازهم گران می‌شود؟! میرمحمود موسوی: حال میرحسین موسوی مساعد است مسابقات جودو گرندپری-تونس؛ جواد محجوب به مدال نقره دست یافت قاسمی: ایران بر احترام به حاکمیت ملی سوریه تاکید دارد/ امیدواریم عملیات در عفرین فورا پایان یابد رهبر معظم انقلاب در پیامی به مستندسازان جوان: مستند به واقعیّات، سرچشمه امید، شوق و حرکت باشید/ لحن نقد باید ناصحانه و چاره‌جویانه باشد حلوصی آکار: ترکیه به توافقات به عمل آمده در مذاکرات 3‌جانبه پایبند است/باقری: تمامیت ارضی، استقلال و حاکمیت سوریه نباید آسیب ببیند رشید پور، مجری گفت و گوی تلویزیونی با روحانی حمله با بمب آتش زا به منطقه شهرداری تهران آجرلو: می‌خواهیم با سائلام قهرمان ایران و آسیا شویم/ باید کارمان را از مشهد و دیار امام رضا (ع) شروع کنیم برانکو: اگر 17 اتوبوس جلوی ما بگذارند، ما باید موقعیت‌ها را گل کنیم/ مصدومیت کمال ربطی به تمرینات تیم ملی ندارد پلمب جعبه سیاه نفتکش سانچی امروز باز می‌شود مستند انتقادی» باید ناصحانه و چاره‌جویانه باشد شکست ساری 21 مقابل کاله در شهرآورد مازندران/ درگیری فیزیکی بازیکنان در پایان بازی مهم‌ترین دلایل مرگ و میر ایرانی‌ها خلاصه بازی رئال بتیس 0-5 بارسلونا نظر آیت الله قرائتی درباره کشتی مطلا متلاشی‌شدن پراید در تصادف زنده‌ماندن راننده زن یارانه مراکز توانبخشی غیردولتی افزایش یافت/ مبدأ زمانی برقراری معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی و معدنی مناطق کمتر توسعه یافته تعیین شد صورت کریس رونالدو غرق در خون/عکس شرکت حدود 25 هزار نظامی مخالف سوری در عملیات عفرین موافقت دولت با افزایش یارانه مراکز توانبخشی غیردولتی /تعیین مبدأ زمانی برقراری معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی و معدنی مناطق کمتر توسعه یافته پیشنهاد یک مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای در خلیج فارس/ پرکردن خزانه اسلحه‌سازان به صلح و ثبات کمک نمی‌کند آذری جهرمی: افزایش قیمت دلار، گوشی را گران کرد / موضوع واردات گوشی آیفون توسط سازمان تأمین اجتماعی را پیگیری می‌کنم مجری امشب گفت و گو با رئیس جمهور مشخص شد مرگ هولناک داماد مقابل چشمان عروس وزیر خارجه فرانسه: قبلا درباره موشک‌ها با ایران مذاکره کردیم، این بار برای بحث درباره حزب‌الله به تهران می‌روم «رضا رشیدپور» مجری گفت وگوی زنده تلویزیونی امشب «روحانی» با مردم قتل فجیع یک جوان 39 ساله در اسلام آبادغرب/خودکشی قاتل دسته‌گُلی دیگر از دلاوران نکا به قافله شهدا پیوست +تصویر مدارس و ادارات خوزستان فردا تعطیل نیستند حذف دوران تحصیل از سنوات بازنشستگی فرهنگیان؟ جنگ تمام عیار شبه نظامیان کُرد و نیروهای اردوغان در شمال سوریه؛ جنگنده‌های ارتش ترکیه 120 مرتبه مناطق کردنشین عفرین را هدف قرار دادند + نقشه میدانی و عکس نقش بانک مرکزی در بازار ارز

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me