تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مهر
دسته:ورزشی()
کد خبر:13736900
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۶

داورزنی: فدراسیون فوتبال پیگیر احقاق خود در فیفا و afc است

معاون وزیر ورزش با تاکید بر اینکه ایران کشور امنی است، گفت: فدراسیون فوتبال تلاش دارد برای میزبانی در کشور خودمان، در فیفا و کنفدراسیون آسیا احقاق حق کند.
داورزنی: فدراسیون فوتبال پیگیر احقاق خود در فیفا و afc است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا داورزنی پس از مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: به طباطبایی که موفق شد رای مجمع را از آن خود کند تبریک می گویم و به سایر کاندیداها نیز خسته نباشید می گویم. امیدوارم طباطبایی بتواند به وعده های خود جامه عمل بپوشاند و بسکتبال را به جایگاه واقعی اش برساند.

وی افزود: جا دارد از زحمات مشحون و سایر همکارانشان قدردانی کنم. همچنین از سایر دوستانی که پیش از این به هر نحوی برای ارتقای بسکتبال زحمت کشیدند تشکر می کنم.

داورزنی تاکید کرد: انتظار خانواده بسکتبال این است که به عنوان یک رشته دانشگاهی و المپیکی که در زمانی جلوتر از سایر رشته های گروهی و توپی به لحاظ عملکرد در آسیا بود بتواند روزهای بهتری را داشته باشد و از همه ظرفیت ها در کشور استفاده کند.

داورزنی ادامه داد: بسکتبال نیاز به یک وفاق ملی دارد تا همه به رئیس منتخب مجمع کمک کنند. طبیعی است که طباطبایی به تنهایی کاری از پیش نمی برد و باید از همه ظرفیت های کشور استفاده کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: موفقیت های والیبال در آسیا و رقابت های حهانی تجربه شده است، البته دوستان عنوان می کنند بسکتبال با والیبال متفاوت است اما من با توجه به تجربه تیمداری در این رشته می دانم ظرفیت ما بسیار بالاست و بسکتبال می تواند به عنوان یک رقیب جدی برای والیبال در آسیا عرض اندام کند. در میان اعضای جامعه بسکتبال می توانیم از نیروهای دانشگاهی زیادی بهره ببریم و ظرفیت های خوبی وجود دارد که از آن کمتر استفاده شده است.

وی افزود: برای المپیک ۲۰۲۴ و کسب سهمیه این بازی ها می توان از دوستان کمک گرفت.  باید فضایی در فدراسیون به وجود بیاید و از همه دوستانی که دلشان برای بسکتبال می تپد استفاده شود.

داورزنی عنوان کرد: اساسا اینکه فدراسیون با منابع وزارتخانه، کمیته ملی المپیک و درآمد باشگاه ها اداره شود تحولی در پی نخواهد داشت. بسکتبال بدون بازاریابی نمی تواند برنامه هایش را پیش ببرد.

داورزنی با بیان اینکه باید از امروز به بعد فضای انتخاباتی تمام شود گفت: مجمع رای خود را به صندوق انداخت و ۲۳ نفر از ۴۱ نفر به طباطبایی رای دادند و ما هم به این رای احترام می گذاریم تا ایشان برای ۴ سال آینده مبتنی بر برنامه هایش کار را جلو ببرد.

معاون وزیر ورزش با اشاره به شرایط بسکتبال گفت: بازی های جاکارتا و پس از آن المپیک را در پیش داریم. دوستان ما در فدراسیون بسکتبال باید از همین حالا به عنوان برنامه ریزی کوتاه مدت این  بازی ها را در نظر داشته باشند و اجازه ندهند وقفه ای در کار فدراسیون بیفتد. از پریچهره هم متشکرم که در این مدت سرپرستی فدراسیون را بر عهده داشتند.

به گزارش مهر، در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال نیز داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت کاندیداهایی که آرای کمی دارند در انتخابات های فدراسیون ورزشی مورد قبول است، گفت: همان طور که عنوان کردم اکثریت کاندیداهای شرکت کننده از خانواده بسکتبال بودند. جو دموکراتیک مناسبی بر انتخابات بسکتبال حاکم بود. هر کسی تلاش کرده بود برنامه خودش را عنوان کند و بحث خود را مطرح نماید. در انتخابات هایی که دو نفر به فینال می رسیدند می پرسیدید چرا این گونه شد و ایراد می گرفتند و حالا نیز که این جو دموکراتیک حاکم بود، این سوال پرسیده می شود. رای آوردن یک کاندیدا به این معنا نیست که دیگران شایسته حضور در انتخابات نبودند، بلکه هر کسی در مجمعی شرکت می کند صلاحیت را دارد اما فصل الخطاب همه تصمیمات نظر مجمع است.

داورزنی در پاسخ به اینکه چرا نایب رئیس بانوان فدراسیون های ورزشی در مجامع انتخاباتی حق رای ندارند، گفت: در آیین نامه جدید این مورد اصلاح شده است. اساسا مدل جوامع به گونه ای می شود که دخالت رئیس فدراسیون وجود نداشته باشد، چون همواره این بحث مطرح می شود که اگر کسی رئیس فدراسیون باشد طی چهارسال هیات های استانی را به گونه ای مدیریت می کند که فضا را به نفع خود برای انتخابات طراحی نماید. در آیین نامه جدید حدود ۶۰ نفر رای می دهند که نیمی از آنها هیات های استانی و نیمی دیگر افرادی هستند که به عنوان مثال رئیس فدراسیون نقشی در انتخاب آنها ندارد. نایب رئیس عضو فدراسیون است، آنها در مجامع عادی حضور دارند و اظهارنظر می کنند اما با این زمینه که اعضای کابینه نباید رای بدهند، نواب رئیس بانوان در مجامع انتخاباتی حق رای نداشته اند.

داورزنی در خصوص سیاست وزارت ورزش و جوانان برای کمک به بانوان در کسب کرسی های بین المللی تصریح کرد: بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و برای وزارت ورزش و جوانان بسیار مهم هستند. همان طور که تلاش می کنیم زمینه حضور بانوان در ورزش در میادین و مسابقات فراهم شود، این تلاش برای حضور بانوان در کمیته های مختلف داخلی و بین المللی وجود دارد. برای راهیابی نیروهای مختلفمان در میادین بین المللی جنسیتی نگاه نمی کنیم. هر کسی شایستگی داشته باشد به وی کمک خواهیم کرد. نگاه وزارتخانه در این خصوص خیلی جدی است که با حضور بانوان در این میادین، نقش پررنگ تری از زنان کشورمان را شاهد خواهیم بود.

معاون وزیر ورزش در خصوص اظهارنظر اخیر قطری ها مبنی بر اینکه تیم فوتبال این کشور حاضر نیست در کشورهای ثالث مسابقه بدهد، عنوان کرد: این موضوعی است که در فدراسیون فوتبال دنبال می شود، سیاست کلی ایران هم این است تا جایی که می توانند تلاش کنند از حق مسلم خود دفاع کنند. ایران کشور امنی است و فدراسیون فوتبال به دنبال این است که در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا این احقاق حق را دنبال کند. برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس مثل عربستان، تلاش می کنند با هزینه های هنگفتی که انجام می دهند، تصمیم گیری ها را عوض نمایند اما فدراسیون فوتبال با همکاری و کمک برخی کشورها مثل قطر تلاش می کند تا به حق مسلم خود و میزبانی در کشور خودمان دست یابد.

#بسکتبال #محمدرضا داورزنی #وزارت ورزش و جوانان #فدراسیون فوتبال
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


قالیباف: اختلافم با روحانی یک درصد است/عکس خط و نشان وزیر دفاع آمریکا برای کره شمالی: حمله پیونگ یانک واکنش گسترده نظامی ما را به دنبال خواهد داشت اختلاف قالیباف با روحانی یک درصد بود! آبگرفتگی چادر زلزله زدگان کرمانشاه رافینیا برای پشت سر گذاشتن آزمایش پزشکی اینتر، روز یکشنبه به ایتالیا می‌آید لاوروف: هیچگونه لطمه به توافق هسته‌ای را قبول نخواهیم کرد تلاش اردن برای پیدا کردن «جایگزین عربستان» در سرمایه‌گذاری‌های عظیم انرژی سند پلاسکو می‌تواند مبنای حمایت از بازماندگان حادثه سانچی باشد تلفات غیرنظامی ائتلاف آمریکایی ضد داعش از 6 هزار تن فراتر رفت محدوده 1000 هکتار برای منطقه آزاد قابل قبول نیست / منطقه آزاد معجزه نمی‌کند درخواست رئیسی از وزارت امورخارجه عکس سلفی موجب مرگ جوان زاهدانی شد گورتزکا: امیدوارم هواداران به من آسان بگیرند ناتو: روسیه برای رقابت در دریا با ناتو آماده می‌شود روایت عینی آتش‌نشانان از حادثه پلاسکو پتک نابودی بر معماری سنتی مازندران/ معماری پایدار، تلفیقی از سنت و مدرن یک فلسطینی 3 نظامی صهیونیست را زیر گرفت ایرانی‌ها 30 خرداد 97 کازان را فتح می‌کنند دنیای اسلام مسائل اساسی را بیان کند طرح بازنگری تفضیلی شهرسنگ به تصویب رسید هیاهوی خرید در جمعه بازار … کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران سعودی در یمن حذف تدریجی یارانه پردرآمدها در سه ماه نخست سال 97 تیم نهاوند قهرمان مسابقات وزنه برداری بزرگسالان استان شد قدردانی باشگاه پدیده از هوادارانش بعد از دیدار با استقلال کودک تبریزی؛ ناجی جان 6 نفر از اعضای خانواده سه برابر شدن کشتار غیرنظامیان در حملات هوایی ائتلاف آمریکا پس از روی کار آمدن دولت ترامپ تعطیلی برخی مدارس در آذربایجان غربی حامل‌های سوخت گران نمی‌شوند/ یارانه پردرآمدها در سال 97 به تدریج حذف می‌شود عکس/ سقوط پراید در استخر/ مرگ راننده یکسالگی ترامپ در کاخ سفید پایداری شبکه برق خوزستان علی رغم آلودگی شدید هوا رسمی؛ رافینیا به صورت قرضی از بارسلونا راهی اینتر شد کاهش رشد پایه پولی به 16.3 درصد گلوله باران شدید عفرین از سوی نیروهای ترکیه 3 کشته و یک زخمی در تصادف محور سلماس-خوی گزارش بنیاد مستضعفان به مردم در سالگرد حادثه پلاسکو در خریدهای اینترنتی کلاه سرتان نرود تعطیلی مدارس 15 شهرستان خوزستان در روز شنبه به هیچ عنوان نمی‌توانید این خوراکی‌ها را میل کنید! /تصاویر شکایت از بورس لوکزامبورگ برای بازپس‌گیری 4.9 میلیارد دلار دارایی ایران تظاهرات گسترده در نیجریه برای آزادی شیخ زکزاکی دانلود؛ چالش ضربه آزاد بازیکنان تاتنهام نگاه نزدیک به تویوتا یاریس grmn مدل 2018 دولت آمریکا در آستانه نوزدهمین تعطیلی/بسته شدن دولت فدرال به چه معنا است؟ ایجاد اشتغال و فقر زدایی در راس برنامه‌های متعدد دولت است کشف محموله قاچاق انسان توسط ماموران گمرک بازرگان
موسویان: خروج از برجام باعث افزایش بی‌اعتمادی بین‌المللی به آمریکا می‌شود پرواز یک گاو بر اثر طوفان در آلمان دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی تمام خطوط ارتباطی شهرستان کوهدشت قطع شد پلیس فارس: متهم در اقلید خود را کشت سرمربی جدید تراکتورسازی وارد ایران شد بازی فولاد و پیکان به تعویق افتاد "ارسلان شهنی" از سرپرستی فرمانداری دزفول استعفا کرد تصاویر و جزئیات تازه از زندگی 13 کودک زندانی در خانه پدری پلیس فارس: متهم در اقلید خود را کشت تولید قهوه از گیاه کاسنی با خواص درمانی مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی - تهران مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است چرا بازی فولاد و پیکان لغو شد؟ زمان انتقال پیکر 3 جانباخته حادثه سانچی به کشور پیام احساسی طارمی برای هواداران پرسپولیس+عکس گل مارکو آسنسیو به لگانس (لگانس 0-1 رئال مادرید) فرماندار دزفول پس از تقلب امتحانی مجبور به استعفا شد مراسم اولین سالگرد شهدای آتش نشان پلاسکودربهشت زهرا (س) برگزار شد مربی ترکیه‌ای در راه تبریز/ سلام آرتور سالام به تراکتوری‌ها برگزاری مراسم اولین سالگرد شهادت آتش نشانان حادثه پلاسکو کاهش نرخ ارز طی دو ماه آینده پرواز یک گاو بر اثر طوفان در آلمان/عکس سرمربی جدید تراکتورسازی وارد تبریز شد + تصاویر علت استعفای فرماندار دزفول چه بود؟ /عکس مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است/ آماده‌باش به مراکز درمانی و خدماتی بخش خبری 20: 30 مورخ 28 دی ماه 96 + فیلم مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است سالام با استقبال هواداران به تبریز رسید عکس/ دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس جانباخته سانچی رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال ساغلام بمحض پیاده شدن ازهواپیما، میل به نمازجمعه داشت! مدارس 15 شهر خوزستان شنبه تعطیل است در لایحه جدید دولت حقوق کارمندان چقدر افزایش دارد؟ فقهی زاده در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان استهبان عنوان کرد: اهل بیت (ع) بزرگترین مفسران قرآن کریم هستند گشایش دفتر یادبود "شهدای خدمت" حادثه سانچی در سفارت ایران در کویت پلیس: متهمی که در اقلید به یک مامور ناجا تیراندازی کرده بود، خودکشی کرد ملت فلسطین مواضع ایران در مساله قدس را می‌ستاید زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی نرم‌افزارهای موبایل 16 مورد اطلاعات ما را بیگانگان می‌دهند/ تلگرام دنبال براندازی نظام بود؛ فیلتر آن آبی روی آتش بود و باعث دستگیری عناصر ضدانقلاب شد ارتباط 50 درصد «طلاق»‌های کشور با اعتیاد/ راه‌اندازی مرکز رصد آسیب‌های اجتماعی در استانها زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی توصیه مهم درباره رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم کارت/ فعال سازی ناصحیح دریافت خدمات را مختل می‌کند سفر جابری انصاری به روسیه/ رایزنی امروز با بوگدانف/ شرکت در نشست با همتایان روس و ترکیه‌ای در سوچی مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است درخواست عجیب برانکو از مدافع تیمش تولیت آستان قدس با خانواده سرمهندس کشتی "سانچی" دیدار کرد افزایش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان در لایحه جدید دولت حرف‌های اخیر دشمن از دلسوزی نیست؛ فتنه جدید است/ پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را پایین خواهیم کشید انفجار مهیب در شهر گیلانغرب/ نشت لوله گاز حادثه آفرید

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me