تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:فارس
دسته:آموزشی و دانشگاه()
کد خبر:13737853
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۳:۵۴

برای احقاق حق انقلاب مستضعفین تلاش می‌کنیم/ اجازه نمی‌دهیم خواسته به حق مردم نادیده گرفته شود

برخی انجمن‌های اسلامی عضو دفتر تحکیم وحدت در بیانیه‌ای اعلام کردند: مثلث شوم دشمن در خواب آشفته‌اش برای ایران هیچگاه از تلاش برای ضربه زدن دست نمی‌کشد اما نخواهیم گذاشت این امر سرپوشی بر ناکارآمدی‌های مسئولان شود.
برای احقاق حق انقلاب مستضعفین تلاش می‌کنیم/ اجازه نمی‌دهیم خواسته به حق مردم نادیده گرفته شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، برخی انجمن‌های اسلامی عضو دفتر تحکیم وحدت در بیانیه‌ای درباره وقایع اخیر در حمایت از مواضع مقام معظم رهبری اعلام کردند: اکنون در آستانه ورود به چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی هستیم که با آرمان‌های عدالت‌جویانه و آزادی‌خواهانه به بار نشست تا زنجیرهای ثقیل استبداد، استثمار و استکبار را از وجدان‌های فروخفته و تنهای رنجور و ستمدیده بگسلد و در ادامه ایثارگری‌های مردم در نهضت مشروطه و دست‌نشانده‌های اجانب، مردم را بر سرنوشت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی خود حاکم گرداند تا جامعه‌ای مبتنی بر معنویّت و آرمان‌های رفیع انسانیت بنا شود.
در ادامه این بیانیه آمده است: بدون شک صدایی که ابتدا در خیابان‌ها به گوش می‌رسید، صدای مردمان همین مرز و بوم بود که سال‌ها در برابر تهدیدات خارجی و ناملایمات
داخلی ایستادگی کردند و رنج جنگ تحمیلی و گزند تحریم‌های ظالمانه را به جان خریدند و نهال مقدسی را که به وسیله پدرانشان در این سرزمین ریشه دوانده بود، با خون پاک شهیدان خود آبیاری کردند تا امروز شجره طیبه‌ای شود که از استقلال و آزادی این سرزمین در برابر هجوم بی‌محابای دشمنان قسم خورده ملت دفاع کند.
در ادامه این بیانیه عنوان شد: صدای ناشی از زخم‌های وارد شده بر پیکر معیشت‌شان به دست برخی مسئولان، آنها را به خیابان کشانده بود تا همچون بسیاری از برهه‌های دیگر با استفاده از حقوق خود صدایشان را به گوش مسئولان برسانند، این بار اما نیت‌های پلید و تصمیمات اشتباه فضا را غبارآلود کرد تا هم مطالبات مردم به حاشیه رانده شود و هم از مسیر ناصواب برای کشور هزینه‌تراشی شود.

برخی انجمن‌های اسلامی عضو دفترتحکیم وحدت در این بیانیه اعلام کردند: این بار مردم، با عبرت از تلخی‌های سابق، قبل از دعوت ولی‌امر به میدان آمدند، انحراف را با عقلانیت، زمان‌شناسی و بصیرت پاسخ دادند و بساط سوءاستفاده کارگردان تاجرمسلکِ این نمایش
خیابانی را برچیدند. نمایشنامه‌ای که سناریوی آن را دشمن چند ده ساله ملت، آمریکا نوشته بود و با دلارهای نفتی حاکمان خوش خیال خلیج فارس، به دست عمال خائن و جلاد گروهک منافقین پیاده شد. اقدامات این سه‌گانه نام‌آشنا و این محور حقیقی شرارت علیه ملت
ایران اگرچه همچون گذشته بر قله مقصود ننشست و سرشان باز نیز به سنگ خورد اما پرده از سیمای دروغین‌شان افکند و باطن بدطینت‌شان را بیش از پیش در برابر دیدگان ملت عریان ساخت.
در ادامه این بیانیه آمده است: نیک می‌دانیم مثلث شومی که خواب آشفته‌اش برای ایران، با درایت عمود خیمه‌ نظام تعبیر نشد، هیچگاه از تلاش برای ضربه زدن دست نمی‌کشد اما همچون حیات 70 ساله‌ انجمن‌های اسلامی، به عموم مردم اطمینان می‌دهیم که نخواهیم گذاشت این امر سرپوشی بر ناکارآمدی‌های مسئولین شود و خواسته‌های به حق مردم نادیده گرفته شود.

برخی انجمن‌های اسلامی عضو دفترتحکیم وحدت عنوان کردند: مسئولانی که همیشه می‌گویند اعتراض حق مردم است اما آیا به ثمر نشستن اعتراض به حق، شایسته مردم نیست؟ آیا مردم فقط وظیفه دارند اعتراض کنند و بروند و هیچ چیز تغییر نکند؟ یا مسئولان وظیفه دارند برای رفع مشکلات و گره‌ها اقدام عملی کرده و عملکردشان را اصلاح کنند؟ همانطور که رهبر انقلاب فرمودند «به منظور تحقق خواسته‌های به‌حقِ مردم در کنار ملت می‌باشند»، ما نیز با پیروی از ولی امر خود همگام با ایشان و دوشادوش مردم برای مطالبه از مسئولان بدون هیچ خط قرمز و وابستگی تلاش می‌کنیم. اما اجازه نمی‌دهیم بستری غیرقانونی برای سوءاستفاده و ضربه زدن به ملت به وجود آید، به مقدسات بی احترامی شود، هویت‌مان مورد اهانت قرار گیرد و بیت‌المال مسلمین در آتش کین و نفرت بسوزد.
در این بیانیه آمده است: همگان می‌دانیم که دولت، دستگاه قضایی و قوه‌ مقننه همه جزو ارکان نظام و بخش‌هایی از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود. در این میان هم قاضی ناباب یافت می‌شود هم مدیر ناکارآمد و هم نماینده‌ بی کفایت. تنگناهای اقتصادی و معیشتی و ضعف عملکرد نیز در نقاط مختلف هویداست. اما چرا این ملت در تمام بزنگاه‌های حساس، بی منت به میدان آمده و از نظام و کشور در نهایت وحدت صیانت نموده است؟ چرا که این نظام متولد مردم است، مال مردم است، به وسیله مردم به وجود آمده و به مردم تکیه دارد. مردم، خود مسئول سرنوشت خویش‌اند و مشکلات را با امید به آینده‌ای روشن و استفاده از ظرفیت‌های نظام اصلاح می‌کنند.
در این بیانیه اعلام شد: اما نکته‌ مهم این است چرا با وجود تذکّر، هشدار و مطالبه‌‌گریِ مکرر رهبری از مسئولانِ دستگاه‌های مربوطه و گذشت بیش از 16 سال از فرمان هشت ماده‌ای ایشان برای مبارزه با فساد اقتصادی و بهبود معیشت مردم، نه تنها به این انذارها توجه نشده بلکه نمایندگان مجلس و روسای قوای کشور نیز وعده‌ها و شعارهای خود را به فراموشی سپرده اند و عملا در برابر وظایفشان مسامحه می‌کنند؟ با پشتوانه‌ رهبری که «حرکت سازندگی جوانان» را برتر از هر قشر دیگری و «دست آنان را کارآمدتر از هر دست دیگری» می‌پندارد، یقینا می‌توانیم بر بسیاری از چالش‌ها فائق آییم.

برخی انجمن‌های اسلامی عضو دفترتحکیم وحدت اعلام کردند: ریشه‌ بسیاری از رخوت‌ها و بی انگیزگی‌ها، بستن راه ورود نیرو‌های تازه نفس و جوان به عرصه‌ مختلفِ کشور است. با نگاهی دوباره به اوایل انقلاب درمی‌یابیم، با اعتماد به جوانان، می‌توان کشور را از گردنه‌های خطرناک به سلامت عبور داد و با تکیه بر حریت جنبش دانشجویی و آرمانخواهیِ راهگشایَش که انقلاب دوم و سوم را رقم زد، با دگرگونی در حلقه‌ بسته‌ مسئولین، زمینه‌ حل مشکلات پیش رو را بوسیله‌ انقلاب چهارم انقلاب جوانان رقم زد.

در این بیانیه آمده است: دفتر تحکیم وحدت به عنوان قدیمی ترین اتحادیه دانشجویی کشور، در راستای وظیفه‌ ذاتی خود برای تحقق خواسته‌های به حق ملت تلاش کرده و همانگونه که بارها نقش محوری خود را در سپهر سیاسی این سرزمین به نحو احسن ایفا کرده است، اینک در راستای زدودن زنگار ناکارآمدی از بدنه‌ مسئولین کشور و دفاع از حقوق مظلومین، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و برای احقاق حق انقلابی که متعلق به پابرهنگان و مستضعفین بود، تلاش می‌کند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید


ایجاد اشتغال در روستاها رکن اصلی تحقق مهاجرت معکوس فواید زعفران چیست؟ + طرز تهیه دمنوش زعفران کانون تولید 95 درصد از گرد و خاک استان خوزستان داخلی است آیا متهم میلیاردی فراری صندوق ذخیره فرهنگیان به کشور باز می‌گردد؟ مذاکره بانک ملی برای افتتاح شعبه «میربیزنس بانک» در «سرخس» 40 پناهجو از اردوگاه‌های بدنام استرالیا به آمریکا می‌روند/سرنوشت نامعلوم 1000 نفر دیگر افقی نه چندان روشن برای ارتقای روابط ایران با جهان عرب واکنش هنرمندان به توقیف نمایش حسین کیانی/محمد مساوات از جشنواره فجر انصراف داد «لیسانسه‌ها» نمی‌گرفت دیگر سریال نمی‌ساختم/ روایتی از ماجرای انتخاب هوتن شکیبا/ مدیری را عجیب و غریب دوست دارم شرطی ماندن شفر در استقلال بخشی از مصاحبه باورنکردنی طارمی! واکنش رشیدپور به انتقادات درباره گفتگوی شب گذشته‌اش با رییس جمهور + فیلم 10 نکته درباره سانچس، خرید جدید یونایتد رابطه شکاف طبقاتی و جمع آوری دستفروشان افشاگری مهدی طارمی در برنامه 90 +عکس و فیلم قربانیان بیت کویینی عکس/ حال‌وهوای حرم امام رضا (ع) در شب ولادت حضرت زینب (س) برپایی نمایشگاه عکس در شاهرود نمایش مستند بلند «حمید هما» در لاهیجان درگذشت جانباز دفاع مقدس و دبیر کانون هم اندیشی شهرستان مراغه دستاوردهای طرح شبانه پلیس تهران 1200 برنامه ویژه بانوان در دهه فجر در مازندران برگزار می‌شود مردم حق دارند مطالبەگر باشند جشن میلاد حضرت زینب (س) در زینبیه دمشق برگزار شد +تصاویر حضرت زینب (س) چگونه با خطبه‌اش یزید را رسوا کرد؟ تازه‌ترین موضع‌گیری کشورهای تحریم‌کننده قطر اطلاعیه شورای نگهبان درباره بودجه این نهاد فارغ‌التحصیلی 2 هزار دانشجوی پرستاری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل زندگی بی‌هویت! اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت کنکور امروز اعلام می‌شود خدا نکند روزی بیاید که دستاوردهای انقلاب، بر بادبرود و ما در خواب باشیم! / اگر کاری نکنیم، دیگر شهید فهمیده و حججی نخواهیم داشت/برخی مسئولین خود را فهیم‌تر و باسوادتر از رهبری می‌دانند ضارب دو روحانی در قم تحت تاثیر مصرف شیشه بوده عکسی از "رهبر انقلاب" در حرم حضرت زینب (س) ریزگردها بعدازظهر در خوزستان آغاز صبح غبار آلود احداث 6 زمین چمن مصنوعی در لارستان زلزله جزیره لارک بدون خسارت جمع آوری ماده اعتیاد آور " ناس" در عنبرآباد ضوابط استفاده از سهمیه‌های کنکور اعلام شد ولد الشیخ دیگر نمی‌خواهد به ماموریت در یمن ادامه دهد فیلم: طرز تهیه سالاد گلابی و لبو نتایج جایابی دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه اعلام شد «باورهای عامیانه» چاپ چهارمی شد/ «فارسی عمومی» در نوبت صدم جواهراتی که پرینت می‌شوند پس‌لرزه «دلار» در بازار لوازم خانگی طرح آمریکا برای اجماع اروپایی‌ها علیه ایران/موضع گیری تند فرانسه علیه ایران/کشته شدن یک نظامی ترکیه در عملیات «عفرین» /حمله موشکی کردها به مواضع گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه برگزاری یادبود شهید «عباس غبرایی» در میبد ارزیابی عملکرد هشت ماهه بودجه سال 96 در دستور کار مجلس کره شمالی قدرت نظامی خود را نمایش می‌دهد افشاگری روزنامه عربستانی درباره لژیونر شدن 9 بازیکن سعودی
جزئیات حمله به چند روحانی در قم | ضارب دستگیر شد دستگیری باند سرقت طلافروشی در یافت آباد بررسی حادثه آتش سوزی در شهرداری منطقه 12 افزایش تزریق دلار به بازار دستگیری 4 سارق طلافروشی در یافت آباد شرط دولت و مجلس برای مردم/ تکلیف یارانه‌ها مشخص شد توضیحات حراست شهرداری تهران درباره حادثه آتش سوزی در ساختمان شهرداری منطقه 12 مرگ هولناک داماد مقابل چشمان عروس گفت‌وگو حسن روحانی با رشیدپور را امشب ببینید معاون اداری مالی سابق دانشگاه پیام نور بازداشت شد طرح/ ولادت حضرت زینب (س) جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد؛ دوشنبه دوم بهمن 96/ توصیه سیف به مردم: در بازار ارز سرمایه گذاری نکنید پلیس زودتر از سارقان مسلح به طلافروشی رسید تصاویر/ وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم «محمد معافی» حمله به یک روحانی در قم+ عکس رشید پور، مجری گفت و گوی تلویزیونی با روحانی مجری امشب گفت و گو با رئیس جمهور مشخص شد شب گذشته: شهرداری منطقه 12 به آتش کشیده شد خودکشی، پس از قتل خواهر زاده پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه «رضا رشیدپور» مجری گفت وگوی زنده تلویزیونی امشب «روحانی» با مردم تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم تصاویر حمله به دو روحانی در قم جزئیات حمله به دو روحانی در قم +عکس وداع با پیکر فرمانده شهید مدافع حرم، «محمد معافی» +عکس ارسال دو لایحه توسط روحانی به مجلس جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد دوشنبه دوم بهمن 96/ دلار مبادله‌ای ارزان شد آتش گرفتن ناگهانی یک اتوبوس در شهرری + تصاویر سامانه آنلاین مدیریت متمرکز حقوق و دستمزد دانشگاه آزاد ایجاد شد تعطیلی مدارس هشت شهرستان خوزستان در نوبت بعدازظهر سه شنبه ترکیه پیشنهاد روسیه را رد کرد رزمایش مشترک محمد رسول‌الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد جزئیات حمله به دو روحانی در قم+ عکس میرمحمود موسوی: حال میرحسین موسوی مساعد است گلچین مدیحه و مولودی حضرت زینب (س) پلمب جعبه سیاه نفتکش سانچی امروز باز می‌شود نتیجه‌گیری‌های سیاسی علیه ایران به سبک عادل‌الجبیر! دستگیری سارقان مسلح قبل از سرقت طلافروشی حمله با بمب آتش زا به منطقه شهرداری تهران پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه التهابات بازار ارز کاهش یافت مدارس چند شهر خوزستان فردا سه شنبه تعطیل اعلام شد پیشنهاد 2 میلیاردی تیم اصفهانی به ستاره‌های پرسپولیس اخراج نمایندگان عرب‌تبار از کنست اسرائیل حمله با قمه به دو روحانی در قم + عکس نظر آیت الله قرائتی درباره کشتی مطلا حذف دوران تحصیل از سنوات بازنشستگی فرهنگیان؟ قضات با بهره مندی از ظرفیت‌های قانونی از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند/ اجازه نمی‌دهیم برخی جریان‌ها هزینه آشوب را کم کنند/ زندان‌ها در تغذیه و بهداشت با مشکلات متعددی مواجهند پیشنهاد یک مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای در خلیج فارس/ پرکردن خزانه اسلحه‌سازان به صلح و ثبات کمک نمی‌کند پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me