تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:آنا
دسته:()
کد خبر:13743440
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۷:۰۴

ماجرای غم‌انگیز نفتکش؛ روزهای بیم و امید خانواده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

7 روز از حادثه غم‌انگیز تصادم و آتش‌سوزی نفتکش ایرانی می‌گذرد و خانواده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی روزهایی همراه با بیم و امید را سپری می‌کنند تا شاید خبر امیدبخشی از عزیزان خود دریافت کنند.
ماجرای غم‌انگیز نفتکش؛ روزهای بیم و امید خانواده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

گروه واحدهای دانشگاه آزاد خبرگزاری آنا-فرهاد وفایی فرد؛ ساعت ۱۶ روز شنبه 16 دی به وقت تهران؛ خبر بسیار غم‌انگیز بود. آنچنان تلخ که نه تنها خط خبری رسانه‌های داخلی را به خود معطوف کرد، بلکه اذهان میلیون‌ها ایرانی را در بهت فرو برد؛ برخورد کشتی نفتکش ایرانی با کشتی باری چینی و آتش سوزی آن در دریای شرق چین با 30 سرنشین ایرانی.

همین یک جمله کافی بود تا چشمان چندین خانواده روزها و شب‌های گذشته رنگ خواب نبیند. شاید این شب‌ها ده‌ها پرسش و نگرانی و اضطراب وجود خانواده‌های خدمه کشتی را فراگرفته باشد؛ فاصله بسیار تا محل وقوع حادثه، همکاری نامطلوب چینی‌ها برای امحای آتش و اخبار ضد و نقیض از شرایط سرنشینان کشتی به نگرانی خانواده‌ها افزوده است.

و حالا حدود 7 روز از آن حادثه می‌گذرد و به جز سه پیکری که کشف شده است، هیچ خبر دیگری در دسترس نیست؛ در میان حجم انبوهی از بیم و امیدهای چند روز اخیر، خبر حضور 3 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارک که مشغول گذراندن دوره کاروزی خود بودند بر تأسف‌ها و تألم‌ها افزود. دانشجویانی که با هدف ارتقای توان تحصیلی و عملی خود دل به دریای توفانی این سفر دادند. دانشجویانی با هزاران امید و آرزو؛ از موقعیت‌های شغلی بهتر تا تأمین بهتر رفاه و آسایش خانواده؛ از شوق بازگشت به شهر و دیار خود با هزاران خاطره از یک سفر سخت و آموزنده دریایی تا میل به آموختن.

خبرگزاری آنا اما تلاش کرد تا اطلاعاتی از سه دانشجوی حاضر در حادثه به دست آورد و پای درد دل‌ها و درخواست‌‌های خانواده این دانشجویان بنشیند و سعی کند تا اندکی از آلام این خانواده‌ها بکاهد.

حسین سهولی‌زاده رئیس واحد علوم دریایی خارک در گفت‌وگو با آنا اظهار کرد: «با توجه به سانحه دریایی رخ‌داده برای نفتکش جمهوری اسلامی ایران در بندر شانگ‌های چین متأسفانه باخبر شدیم که تعداد 30 نفر از خدمه کشتی، ایرانی بوده و طبق اطلاعات به دست آمده تعداد 3 نفر از خدمه ایرانی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بوده‌اند.»

وی خاطرنشان کرد: «دانشجویان رشته مهندسی دریانوردی واحد علوم دریایی خارک به نام‌های سعید دهقانی، پوریا عیدی و سجاد عبداللهی به عنوان بورسیه در شرکت ملی نفتکش ایران مشغول به کار بوده و در این حادثه در نفتکش ایرانی حضور داشتند.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارک یادآور شد: «این حادثه بر اثر تصادف نفتکش ایرانی با کشتی باری چینی اتفاق افتاده و تاکنون خبر قطعی از وضعیت سلامت خدمه‌های ایرانی به ویژه دانشجویان این واحد دانشگاهی در دسترس نیست.»

پدر سجاد عبداللهی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارک به آنا گفت: «سجاد اهل شهرستان ممسنی استان فارس و متولد سال 1374 است و مدت چهار سال در دانشگاه آزاد درس خواند و مشغول گذراندن طرج کارورزی خود بود.»

عبداللهی با چشمانی اشکبار درباره ویژگی‌های شخصیتی سجاد بیان کرد: «سجاد یک ورزشکار تکواندو بود و از نظر اخلاقی شخصیتی مهربان و دوست داشتنی داشت؛ او یک انسان واقعی بود؛ بنده سه فرزند پسر و یک فرزند دختر دارم که سجاد فرزند سوم و پسر آخر خانواده بود.»

وی البته از مسئولان و بویژه نماینده شهر ممسنی در مجلس شورای اسلامی نیز گله کرد و افزود: «متأسفانه نماینده شهر ما هیچ نطقی در مجلس شورای اسلامی ارائه نداد. دو نفر از سرنشینان این کشتی از شهرستان ممسنی هستند. سجاد عبداللهی و پوریا عیدی پور که پسرخاله یکدیگر هستند و همچنین کاپیتان کشتی نیز اهل استان فارس است. بنابراین انتظار ما این بود که نماینده ممسنی و نمایندگان استان فارس پیگیری بهتری انجام بدهند تا با حمایت مجلس شورای اسلامی بتوان با مسئولان و کنگره ملی خلق چین ارتباط برقرار کرد.»

پدر سجاد عبداللهی از کم کاری چینی‌ها نیز این گونه انتقاد کرد: «کم کاری نیروهای چینی مشهود است. اکنون که نیروهای امداد کشورمان به محل حادثه اعزام شده‌اند، متأسفانه امکانات مناسبی از سوی دولت چین در اختیار نیروها قرار نگرفته‌ است؛ از مسئولان درخواست داریم تا تلاش و فعالیت خود را بیشتر کنند و دولت چین را وادار به همکاری کنند.»

پدر پوریا عیدی‌پور: حضور تکاوران و نیروهای امدادی در منطقه بسیار مهم است و امیدوارم تا خبرهای خوبی به خانواده سرنشینان برسد؛ با توجه به پیدا شدن پیکر سه تن از سرنشینان کشتی از همه مردم ایران می‌خواهم برای نجات سرنشینان دعا کنند

پدر پوریا عیدی پور دیگر دانشجوی دانشگاه آزاد و سرنشین کشتی ایرانی به آنــا گفت: «حضور تکاوران و نیروهای امدادی در منطقه بسیار مهم است و امیدوارم تا خبرهای خوبی به خانواده سرنشینان برسد؛ با توجه به پیدا شدن پیکر سه تن از سرنشینان کشتی از همه مردم ایران می‌خواهم برای نجات سرنشینان دعا کنند.»

عیدی پور در حالی که تلاش بسیاری کرد تا بغضش را فروخورد، ادامه داد: «پوریا پسر اول خانواده است و با گذراندن درس خود در دوره کارآموزی حضور داشت؛ از لحاظ روحی و شخصیتی بسیار جوانی آرام و بسیار مؤدب بود و هیچگونه اذیت و آزاری برای افراد دیگر نداشت.»

سعید دهقان دیگر دانشجوی واحد علوم دریایی خارک و از سرنشینان کشتی ایرانی بود. حیرانی و سرگردانی پدرش آنچنان زیاد بود که امکان هیچ گفت‌وگویی را نمی‌داد؛ عموی سعید اما بسیار امیدوار بود و از مردم می‌خواست برای نجات سعید دعا کنند؛ وی به آنا گفت: «سعید بسیار پرکار و پر انرژی بود؛ گاهی یک ساعت در شبانه روز می‌خوابید و همواره تأکید می‌کرد که می‌خواهد به جایگاه بالایی در علم و دانش برسد؛ هر فردی که یک برخورد با سعید داشته، اکنون در حال ناله و زاری است.»

دهقان گفت: «ما اصالتاً اهل استان فارس هستیم، ولی پدر سعید پس از تأهل به استان یزد مهاجرت کرد و در واقع سعید ساکن یزد بود؛ وی فرزند ارشد خانواده بود و به دلیل بیماری پدرش بخشی از نیازهای مالی خانواده را تأمین می‌کرد.»

وی ادامه داد: «اگر اتفاق مشابهی در کشور ما می‌افتاد و حادثه‌ای برای یک کشتی کشور دیگر پیش می‌آمد، نیروهای امدادی ما همه توان خود را برای نجات می‌گذاشتند، اما متأسفانه کشور چین همکاری نمی‌کند و این مشکلات را بیشتر می‌کند.»

به گزاش آنا، کشتی ایرانی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و تحت پرچم کشور پاناما حامل 136 هزار تن میعانات گازی از مبدأ بندر عسلویه به کره جنوبی بود که حدود ساعت ۸ شب به وقت محلی یعنی حدود ساعت ۱۶ روز شنبه 16 دی به وقت تهران با کشتی باری چینی برخورد می‌کند و بر اثر این اتفاق بلافاصله دچار انفجار و حریق می‌شود؛ این کشتی نفتکش 32 خدمه داشته است که 30 نفر آن ایرانی و دو نفر تبعه کشور بنگلادش هستند، طبق اطلاعات به‌دست‌آمده 4 نفر از خدمه ایرانی دانشجوی دریانوردی بوده‌اند که دوره کارآموزی خود را در این کشتی سپری می‌کردند. یک نفر از همسران کارکنان نیز در کشتی حضور داشته است.

جنازه 2 نفر از افراد ایرانی که در این نفت‌کش پیدا شده به سمت شانگهای منتقل شده تا از طریق آزمایش DNA شناسایی آنها انجام شود و حالا چشمان خانواده‌های سجاد و پوریا و خانواده‌های بسیار دیگری به موتورخانه کشتی است که احتمال محبوس بودن سرنشینان در آنجا وجود دارد.

#دانشگاه آزاد اسلامی #نفتکش ایرانی #آتش سوزی #واحد علوم دریایی خارک
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image


توسعه به زور دود دخل و خرج نظام سلامت در سال 97 بودجه رویایی خرید اتوبوس و واگن انفجار مهیب در سوئد سخنگوی دبیرکل سازمان ملل: باید کمک مالی به آنروا ادامه داشته باشد ورزشکاران ایران در شبکه‌های اجتماعی (834) مسوولان باید مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنند زمان اردوی تیم ملی فوتسال المپیک مشخص شد انفجار نزدیک یک ایستگاه پلیس در «مالمو» سوئد لایحه ابطال قوانین اروپایی در انگلیس تصویب شد حکام قابل نقد هستند/تیم احمدی‌نژاد در پی چیست؟ /چگونه تلگرام را بی‌اثر کنیم؟ /تریبون‌دارانی که بخشی از مشکل می‌شوند چین نخستین مقصد صادراتی ایران بازگشت اولین انسان منجمد به زندگی در دهه آینده! خراسان ورزشی / بازگشت سرباز و سرور! + عکس فاز اول اصلاح نظام مهندسی ساختمان تیلرسون: هیچ یک از طرف‌های درگیر در سوریه نمی‌توانند برنده شوند نیاز 4 بیماری خاص جدید به تخصیص منابع نتایج انحصار در فضای مجازی خلاصه بازی چلسی 1 (5) - (3) 1 نوریچ پایان جنگ سرد و تحول در سیاست دفاعی و امنیتی آلمان ترامپ: سفارت آمریکا تا یک سال منتقل نمی‌شود توافق امنیتی ناتو و قطر اهواز میزبان برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم برجام و شکلات‌های ترامپ اثر ویرانگر حقوق نجومی آقای وزیر دوتابعیتی‌ها را یادتان است لیورپول مشکلی با انتقال قرضی استوریج به اینتر ندارد اما بازیکن فعلا در اولویت نیست ورزشکاران جهان در شبکه‌های اجتماعی (687) روزنامه استقلال/ پدیده - استقلال … تساوی سم است + عکس تغییر موضع ژنرال ضدایرانی پخش 15 دقیقه‌ای لیسانسه‌ها! بازگشت خارج از دید به تلویزیون تجارت با مدارس؛ هزینه‌هایی که از جیب دانش‌آموزان می‌رود ترور یک مبلغ وهابی سعودی در شرق گینه وقتی رجیستری عقب می‌ماند تذکرات فراوان نمایندگان به مسئولان اجرایی چلسی 1 (5) - (3) 1 نوریچ/صعود 9 نفره شاگردان کونته در ضربات پنالتی نقش اجتماعی علم در ایران امروز نگاهی به تجربه‌های برجامانده از زلزله کرمانشاه و زلزله‌های پیش از آن/ سرنوشت آدم‌ها بعد از بازسازی گم می‌شود تصویب خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در مجلس عوام اروپا آماده همراهی آمریکا در تحریم ایران کشته شدن 20 مزدور سعودی توسط نیروهای یمنی در استان جوف مخالف واژه «فیلم‌سوزی» هستم ستاره استقلال خیال هواداران را راحت کرد سپرده بانکی، بازار مسکن را تکان داد عارف راهبردش را در برابر انتقادات تشریح کرد/ سکوت و فحش خوری عکسی بی هوا از "الناز شاکردوست" که او را ذوق زده کرد خواننده مشهور پرسپولیسی از آب درآمد+عکس سپاهان / این بار اتوبوس را کج کنید + عکس
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس قتل نامادری بهمراه سه فرزند در شادگان قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان نامه سردار نقدی به روحانی؛ خیلی بی انصافی است که با ادبیات انگلیس‌ها و شاه با مردم صحبت کنیم /آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود مراسم ترحیم افسر سوم کشتی نفتکش سانچی برگزار می‌شود سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید قتل نامادری بهمراه سه فرزندش در شادگان قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند آزار و اذیت پسر 9 ساله در یک سوپر مارکت! مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96 بی‌خبر از گلایه‌های مردم؟! / مدیریت سابق شهری تهران دقیقاً چه کرد؟! درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید سرمای زیر صفر درجه در 22 استان کشور/ گردوخاک و کاهش کیفیت دید در برخی استان‌های غربی عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند/ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد همایش «شهید نواب صفوی، طلبه مؤمن انقلابی» در مشهد برگزار شد طرح جدید ترافیک زمینه ساز تشدید ترافیک و آلودگی هوا پایتخت/دریافت عوارض شهری از خودروها غیرکارشناسانه است برانکو: گسترش فولاد حریف سازماندهی شده‌ای است/ داستان طارمی برای من تمام شد رونالدینیو از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me