تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایکنا
دسته:()
کد خبر:13747450
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۲۱:۲۰

طلاب 68 ملیت در جشنواره بین‌المللی طوبی شرکت کردند/ تقدیر از برگزیدگان در اختتامیه

گروه معارف: در هفتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی طوبی، پنج هزار و 817 اثر از طلاب 68 ملیت به دبیرخانه ارسال شده است.
طلاب 68 ملیت در جشنواره بین‌المللی طوبی شرکت کردند/ تقدیر از برگزیدگان در اختتامیه

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، اختتامیه هفتمین جشنواره بین‌‌المللی فرهنگی طوبی، ظهر امروز، 23 دی ماه در مشهد برگزار شد.

در این برنامه حجت الاسلام محمد حسین مهدوی مهر، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد، اظهار کرد: امروزه با توجه به عرصه‌ها و حوزه‌های مختلف هنر و روش‌های مختلف تبلیغ و انعکاس اخبار در جهان، ما نیز ناگزیریم به این روش‌های جدید مجهز شویم و در مقابل بی فرهنگی‌هایی که در جامعه جهانی رواج یافته است، بایستیم.
وی با تأکید بر اینکه هنر یکی از پایگاه‌های ارزشمند تبلیغ معارف دینی بوده و خواهد بود، ادامه داد: با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب، تبلیغ سنتی نمونه و بدیل ندارد، ولی کافی نیست.
مهدوی مهر با اشاره به این که هنر در عرصه‌های مختلف از جمله نقاشی، عکس، گرافیک، خط، تذهیب و ... توانسته مخاطبانی را جذب و پیام‌هایی را به آنان منتقل کند، افزود: هنر از همین باب دارای اهمیت ویژه‌ای است. خداوند نیز برای تعامل با بندگان و همچنین رساندن پیام خود به آنها از همین هنر استفاده کرده است.
رئیس جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد بیان کرد: هنرنمایی خداوند در جلوه‌های مختلف نظام هستی این پیام را به همراه دارد که باید در عرصه‌های مختلف ورود پیدا کنیم تا در هر حوزه پیامی برای مخاطبان داشته باشیم.
وی با اشاره به برگزاری چندساله جشنواره فرهنگی _ هنری طوبی، گفت: با همت و تلاش طلاب هنرمند هر روزه شاهد جلوه‌های ویژه‌‌تری در حوزه فرهنگ و هنر هستیم که یکی از همین جلوه‌های ویژه، آمار بالای آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره طوبی است.
همچنین در ادامه این مراسم حجت الاسلام حسین مرادی، دبیر جشنواره بین‌المللی طوبی، با اشاره به اینکه امسال این جشنواره با شعار وحدت امت اسلامی در پرتو عقلانیت دینی برگزار شده است، اظهار کرد: این جشنواره به‌همت معاونت فرهنگی و تربیتی المصطفی(ص) برنامه‌ریزی می‌شود.
وی با بیان این که این جشنواره در 31 رشته در سه گرایش مدیریت فرهنگی، مدیریت رسانه و فرهنگ تبلیغی برگزار شده است، ادامه داد: در این جشنواره پنج هزار و 817 اثر از طلاب 68 ملیت به دبیرخانه ارسال شد و با طی سه مرحله داوری، 26 ملیت از 68 ملیت شرکت‌کننده، حائز نفرات اول، دوم، سوم و ثابت تقدیر شدند.
مرادی با اشاره به اینکه از مجموع شرکت‌کنندگان 140 نفر حائز رتبه برتر شدند، ابراز کرد: 32 نفر از این تعداد از نمایندگی جامعةالمصطفی(ص) مشهد و بقیه برگزیدگان از نمایندگی‌های داخل و خارج از کشور بوده‌اند.
دبیر جشنواره بین‌المللی طوبی با بیان اینکه این جشنواره با رویکرد خوبی برگزار شد و نسبت به جشنواره‌های قبلی پیشرفت‌های خوبی داشته است، یکی از پیشرفت‌های جشنواره طوبی نسبت به جشنواره های قبل را برگزاری اولین اختتامیه در جوار حرم مطهر رضوی دانست و عنوان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی برای برگزیدگان این جشنواره یکی دیگر از پیشرفت‌های مطرح شده است، همچنین آثار نفرات برتر نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
در ادامه این اختتامیه حجت‌الاسلام رضا شاکری، معاون فرهنگی، تربیتی جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد با اشاره به نامه حجت الاسلام محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور، به رهبر معظم انقلاب ادامه داد: حجت الاسلام قرائتی در نامه‌ای که به رهبری نوشته بودند به این مطلب تأکید کردند که همه طلاب اعم از ایرانی و غیر ایرانی و چه زن و یا مرد باید در کنار آموزش‌های رسمی خود، مهارت‌ها و هنرهایی را نیز یاد بگیرند.
شاکری با تأکید بر اینکه هر طلبه باید با یک هنر آشنا باشد، افزود: رهبری نیز بر این مطلب تأکید کرده، این ایده را پسندیدند و آن را برای آموزش به تمام حوزه‌های سطح کشور ابلاغ کردند.
وی با بیان این که هر طلبه یک هنر، فقط شعار نیست، عنوان کرد: این یک واقعیت و حقیقت است، طلاب بهره‌های فراوانی از دانش‌های مختلف می‌برند، اما باید در کنار آن از هنر نیز بهره‌مند شوند.
معاون فرهنگی، تربیتی جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد با اشاره به اینکه ترکیب دانش و محتوا با هنر می‌تواند تأثیر بسزایی در رسالت طلاب المصطفی(ص) داشته باشد، ادامه داد: نعمتی که خداوند به شما داده است می تواند در ایفای رسالت شما نقش آفرینی مهمی داشته باشد که باید این موهبت و نعمت الهی را تعالی بخشید.

وی ادامه داد: باید با آموزش، این نعمت الهی را ارتقا ببخشیم، لذا در جامعه‌المصطفی(ص) مرکزی به عنوان آموزش‌های کاربردی، مهارتی وجود دارد و طلاب می‌توانند استعدادهای خود را بسنجند و در جهت ارتقای آن تلاش کنند تا هر چه بیشتر شاهد شکوفایی و فعلیت آن استعدادها باشیم.
شاکری با بیان اینکه طلاب نباید فقط به مهارت‌هایی که دارند اکتفا کنند، تصریح کرد : طلاب باید خود به استقبال دیگر مهارت‌ها و هنرها بروند و بتوانند الگوهای برای بقیه باشند و در نهایت، ظرفیت طلاب به فعلیت برسد.
معاون فرهنگی، تربیتی جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد با تأکید بر اینکه رسالت طلاب، رسالتی جهانی است، گفت: شما سفیران اهل بیت(ع) و ستارگانی هستید که باید با نور وجود خود انسان‌ها را هدایت و جامعه جهانی را از جهالت نجان دهید.
وی با اشاره به وضعیت امروز جهان، اظهار کرد: امروزه دنیا به سمت و سویی درست حرکت نمی‌کند اما تشنه معارف الهی است لذا طلاب باید به همه وادی‌ها ورود پیدا کرده، هنرمندانه و جذاب عمل کنند تا جامعه جهانی همه جذابیت‌های کاذب را رها کرده و به سوی معارف الهی جذب شود.
شاکری اظهار کرد: جامعه جهانی در مباحث خانواده، سبک زندگی، تربیت فرزند و... نیازمند معارف ناب الهی است؛ طلاب باید در همه عرصه‌ها ماهرانه عمل کنند و با تلفیق این عرصه‌ها با هنر، رسالت بزرگ خود را در جامعه جهانی به انجام برساند.

یادآور می‌شود، در این مراسم از برگزیدگان جشنواره فرهنگی، هنری طوبی تقدیر شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید


توضیح وزارت آموزش و پرورش پیرامون حاشیه‌های ایجاد شده در خصوص «یک تبصره اردویی» بصیرت دینی، اعتقادی و سیاسی؛ لازمه زندگی فردی حجاب؛ عامل تحکیم خانواده‌ها و کاهش معضلات فرهنگی وقوع دو حمله تروریستی در بنغازی/بیش از 30 تن کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند ترامپ، هدیه‌ای به مردم جهان مقصد سرمایه‌ها در سال 2017 درباره مصاحبه رئیس‌جمهور تظاهرات در سوییس در مخالفت باسفر ترامپ به «داووس» تاجر قلابی حتی سر بادیگاردهایش کلاه گذاشت! توقف ساخت یک سریال بخاطر بیماری بازیگر +عکس دادستان کل آمریکا تحت بازجویی قرار گرفت تصاویر: صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه 4 بهمن شعر انقلاب فرزند برومند سبک‌های مختلف شعر فارسی است حدیث روز/ نماز همسایه مسجد جز در مسجد پذیرفته نیست جوانی خود را در بالکن خانه‌ای در هشتگرد دار زد +عکس جنجال بر سر مذاکره موشکی با تهران / تور اروپایی آمریکایی‌ها علیه ایران؛ برجام نفس‌های آخر را می‌کشد؟ / آیا دیپلمات‌ها مذاکره بر سر برجام جدید را آغاز خواهند کرد؟ آزار دختر جوان در پی دوستی اینستاگرامی +عکس برق دزدها دستگیر شدند پاریس را آب برد! کدام یک از قاچاقچیان موادمخدر اعدام می‌شوند؟ از تشکیل واحدی به نام وزارت بازرگانی، پیشه و هنر تا ندادن ویزا توسط آمریکا به نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 5 هزار نفر از کردهای سوریه آواره شدند صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس) دورهمی دور بشقاب غذا از منظر یک جامعه‌شناس فراغت برای خرید موتور سیکلت کارکرده چقدر سرمایه نیاز است+ جدول واکنش مویس به جدایی چیچاریتو «fatf» و «icsft» دو کنوانسیون مشکوک/ آیا ارتباطی میان موانع ارتباط بانکی ایران و این دو کنوانسیون وجود دارد؟ 8 خوراکی تشدید کننده بیش فعالی مثانه نگرانی اتحادیه عرب از مداخله ترکیه در سوریه این پیرزن در سن 102 سالگی دکتری گرفت! +عکس اهدای گل به پرستاران بیمارستان امام جعفرصادق (ع) میبد افتتاحیه اولین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی بسیج و مساجد در یزد اردوغان در عفرین به دنبال چیست؟ وقتی صندلی دانشگاه برای شاگرداولها کم می‌آید روستایی شگفت‌انگیز در قلب خلیج‌فارس+عکس تقدیم به رئیس‌جمهوری که نمی‌داند کدام خودرو هیبریدی است! / افزایش تعرفه وارادات ماشین‌های برقی جیب چه‌کسانی را پر می‌کند؟ قدردانی امام جمعه کیش از پرستاران جزیره از کجا بدانیم واقعا به خدا نزدیک شده‌ایم؟ +فیلم قاتل درختان جنگلی دستگیر شد 24 برنامه تلویزیونی با محوریت مبارزه با موادمخدر روی آنتن می‌رود طرح ترامپ برای غارت عربستان پورتو پرنس / تظاهرات مردم هائیتی علیه ترامپ برگزاری جلسه تجلیل از پرستاران شاغل در شهرستان اشکذر پرستار گمنامی که شبانه روز از بیمار خود مراقبت می‌کند خدمات شهری باید منطبق با نیاز شهر باشد تعامل بانک‌ها و فعالان بخش خصوصی بسترساز توسعه است مرمتگران در بناهای تاریخی فارس مشغول کارند حتی در نوروز! دستگیری عضو گروه ری استارت در استهبان
نمایشگاه عکس "گذری بر طبیعت " در فومن برپا شد 5 جایزه جشنواره‌ی "داکا" برای سینمای ایران "پرچم" به عنوان نماد انقلاب اسلامی در دهه فجر برجسته شود انتخاب رشیدپور برای گفت‌وگو با رییس‌جمهور چه پیامی داشت؟ بوشهر، پایتخت کتاب ایران 3 نکته‌ای که "رشیدپور" از مصاحبه با روحانی گفت/فیلم دلار به‌زودی ارزان می‌شود چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (623) تعطیلی مدارس البرز؛ فردا 4 بهمن 96 هشدار سونامی در پی زلزله 8 ریشتری آلاسکا دلار گران شد/ نرخ ارز امروز 3 بهمن ماه 96 خبر خوش برای زنان سرپرست خانوار تنفس با بوی تعفن؛ موصل شهر اجساد داعش (+عکس) اعتراض به توقیف «روز عقیم» به استوری هنرمندان رسید تعیین‌هویت‌یکی‌ازاجسادمکشوفه‌سانچی مدارس استان البرز فردا تعطیل است توضیح رشیدپور درباره مصاحبه دیشب با رئیس جمهور ضربه مغزی شدن الناز شاکردوست تکذیب شد یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران افتتاح شد شلاق و زندان برای تجاوز به دختر دانشجو/دادگاه پذیرفت که تجاوز به عنف صورت نگرفته و دختر راضی بوده شایعه مرگ مغزی الناز شاکردوست با مادرش چه کرد؟ اکران مردمی «کمدی انسانی» با حضور بازیگران این فیلم توضیح رشیدپور درباره مصاحبه با روحانی روستای آبیز تبدیل به شهر شد نامه کنایه‌ای علی مطهری به حسین شریعتمداری؛ هماهنگی کیهان با مواضع ترامپ درباره برجام قابل تامل است /جای سوال است چرا به قتل ستار بهشتی نمی‌پردازید پدر شهید مدافع حرم "محمد معافی": محمد رفت تا نام ایران و حرمت وطن و حجاب حفظ شود عناوین روزنامه‌های ورزشی 4 بهمن 96/ طارمی: برای قهرمان شدن همگی دروغ گفتیم! +تصاویر هشتمین همایش غزه نماد مقاومت اجرای طرح بزرگ امنیت و آرامش شبانه تهران از سوی پلیس تهران (+عکس) توضیحات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص یک اشتباه پزشکی: بیمار باید هزینه کامل خارج کردن پنس از شکم خود را بدهد! افشاگری مهدی طارمی در برنامه 90 +عکس و فیلم مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم "محمد معافی" در کرج برگزار شد یک مقام آگاه: اروپا به ایران گفته باید پای میز مذاکرات موشکی حاضر شود فیلم/ صدای ضبط شده از مکالمه طارمی و هدایتی و جوابیه طارمی توضیحات رشیدپور درباره گفتگوی زنده رئیس جمهور با مردم + فیلم دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 97 بخوانند هشدار سونامی در پی زلزله 8 ریشتری آلاسکا ترکیه برای آمریکا شرط گذاشت 30 هزار میلیارد تومان به خاطر فرار مالیاتی خسارت دیده‌ایم / عدم تحقق 42 درصدی بودجه 96 در 8 ماه گذشته / تنها 5 درصد سهم مدیریت بحران از بودجه 96 پرداخت شده است گزارش وزیر اطلاعات به کمیسیون شوراها درباره حوادث اخیر/ احساس جامعه درباره بروز فساد بیش از واقعیت فساد است درخواست از خاتمی برای تذکر به دولت/ آغاز گفت‌وگوی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان/ هزینه ضعف‌های دولت را نباید اصلاح‌طلبان پرداخت کنند حادثه برای الناز شاکردوست سر صحنه فیلمبرداری/ آسیب‌دیدگی جزئی از ناحیه کمر نبود اعتبار برای تأمین خوراک پتروشیمی باعث تعطیلی صنایع پتروشیمی شده است/ تأمین منابع سازمان زمین شناسی از محل اجاره هلی‌کوپتر موافقت رهبری با بودجه 150 میلیون دلاری برای مقابله با گرد و غبار محرومیت 12 شتر از مسابقات به دلیل عمل زیبایی! خرید و فروش گوشی‌های دست دوم نیازمند فرایند انتقال مالکیت است/انتقال مالکیت گوشی دست دوم در سامانه #7777* نامه انتقادی مطهری به حسین شریعتمداری؛ هماهنگی کیهان با مواضع ترامپ درباره برجام قابل تامل است برجام یک سند کامل و غیر قابل تجزیه است امکان مذاکره مجدد ندارد/ هیچگونه مذاکره‌ای در موضوع موشکی و توان دفاعی خود با هیچ کشوری نخواهیم داشت رهبر معظم انقلاب 150 میلیون دلار برای مقابله با ریزگردها اختصاص داد مجلس نمایندگان آمریکا به رفع تعطیلی دولت فدرال رأی داد /تصویب طرح تأمین بودجه موقت برای سه روز

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me