تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایکنا
دسته:()
کد خبر:13747668
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۲۱:۳۶

شرکت طلاب 68 ملیت در جشنواره بین‌المللی طوبی/ تقدیر از برگزیدگان در اختتامیه

گروه معارف: در هفتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی طوبی، پنج هزار و 817 اثر از طلاب 68 ملیت به دبیرخانه ارسال شده است.
شرکت طلاب 68 ملیت در جشنواره بین‌المللی طوبی/ تقدیر از برگزیدگان در اختتامیه

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، اختتامیه هفتمین جشنواره بین‌‌المللی فرهنگی طوبی، ظهر امروز، 23 دی ماه در مشهد برگزار شد.

در این برنامه حجت الاسلام محمد حسین مهدوی مهر، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد، اظهار کرد: امروزه با توجه به عرصه‌ها و حوزه‌های مختلف هنر و روش‌های مختلف تبلیغ و انعکاس اخبار در جهان، ما نیز ناگزیریم به این روش‌های جدید مجهز شویم و در مقابل بی فرهنگی‌هایی که در جامعه جهانی رواج یافته است، بایستیم.
وی با تأکید بر اینکه هنر یکی از پایگاه‌های ارزشمند تبلیغ معارف دینی بوده و خواهد بود، ادامه داد: با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب، تبلیغ سنتی نمونه و بدیل ندارد، ولی کافی نیست.
مهدوی مهر با اشاره به این که هنر در عرصه‌های مختلف از جمله نقاشی، عکس، گرافیک، خط، تذهیب و ... توانسته مخاطبانی را جذب و پیام‌هایی را به آنان منتقل کند، افزود: هنر از همین باب دارای اهمیت ویژه‌ای است. خداوند نیز برای تعامل با بندگان و همچنین رساندن پیام خود به آنها از همین هنر استفاده کرده است.
رئیس جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد بیان کرد: هنرنمایی خداوند در جلوه‌های مختلف نظام هستی این پیام را به همراه دارد که باید در عرصه‌های مختلف ورود پیدا کنیم تا در هر حوزه پیامی برای مخاطبان داشته باشیم.
وی با اشاره به برگزاری چندساله جشنواره فرهنگی _ هنری طوبی، گفت: با همت و تلاش طلاب هنرمند هر روزه شاهد جلوه‌های ویژه‌‌تری در حوزه فرهنگ و هنر هستیم که یکی از همین جلوه‌های ویژه، آمار بالای آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره طوبی است.
همچنین در ادامه این مراسم حجت الاسلام حسین مرادی، دبیر جشنواره بین‌المللی طوبی، با اشاره به اینکه امسال این جشنواره با شعار وحدت امت اسلامی در پرتو عقلانیت دینی برگزار شده است، اظهار کرد: این جشنواره به‌همت معاونت فرهنگی و تربیتی المصطفی(ص) برنامه‌ریزی می‌شود.
وی با بیان این که این جشنواره در 31 رشته در سه گرایش مدیریت فرهنگی، مدیریت رسانه و فرهنگ تبلیغی برگزار شده است، ادامه داد: در این جشنواره پنج هزار و 817 اثر از طلاب 68 ملیت به دبیرخانه ارسال شد و با طی سه مرحله داوری، 26 ملیت از 68 ملیت شرکت‌کننده، حائز نفرات اول، دوم، سوم و شایسته تقدیر شدند.
مرادی با اشاره به اینکه از مجموع شرکت‌کنندگان 140 نفر حائز رتبه برتر شدند، ابراز کرد: 32 نفر از این تعداد از نمایندگی جامعةالمصطفی(ص) مشهد و بقیه برگزیدگان از نمایندگی‌های داخل و خارج از کشور بوده‌اند.
دبیر جشنواره بین‌المللی طوبی با بیان اینکه این جشنواره با رویکرد خوبی برگزار شد و نسبت به جشنواره‌های قبلی پیشرفت‌های خوبی داشته است، یکی از پیشرفت‌های جشنواره طوبی نسبت به جشنواره های قبل را برگزاری اولین اختتامیه در جوار حرم مطهر رضوی دانست و عنوان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی برای برگزیدگان این جشنواره یکی دیگر از پیشرفت‌های مطرح شده است، همچنین آثار نفرات برتر نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
در ادامه این اختتامیه حجت‌الاسلام رضا شاکری، معاون فرهنگی، تربیتی جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد با اشاره به نامه حجت الاسلام محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور، به رهبر معظم انقلاب ادامه داد: حجت الاسلام قرائتی در نامه‌ای که به رهبری نوشته بودند به این مطلب تأکید کردند که همه طلاب اعم از ایرانی و غیر ایرانی و چه زن و یا مرد باید در کنار آموزش‌های رسمی خود، مهارت‌ها و هنرهایی را نیز یاد بگیرند.
شاکری با تأکید بر اینکه هر طلبه باید با یک هنر آشنا باشد، افزود: رهبری نیز بر این مطلب تأکید کرده، این ایده را پسندیدند و آن را برای آموزش به تمام حوزه‌های سطح کشور ابلاغ کردند.
وی با بیان این که هر طلبه یک هنر، فقط شعار نیست، عنوان کرد: این یک واقعیت و حقیقت است، طلاب بهره‌های فراوانی از دانش‌های مختلف می‌برند، اما باید در کنار آن از هنر نیز بهره‌مند شوند.
معاون فرهنگی، تربیتی جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد با اشاره به اینکه ترکیب دانش و محتوا با هنر می‌تواند تأثیر بسزایی در رسالت طلاب المصطفی(ص) داشته باشد، ادامه داد: نعمتی که خداوند به شما داده است می تواند در ایفای رسالت شما نقش آفرینی مهمی داشته باشد که باید این موهبت و نعمت الهی را تعالی بخشید.

وی ادامه داد: باید با آموزش، این نعمت الهی را ارتقا ببخشیم، لذا در جامعه‌المصطفی(ص) مرکزی به عنوان آموزش‌های کاربردی، مهارتی وجود دارد و طلاب می‌توانند استعدادهای خود را بسنجند و در جهت ارتقای آن تلاش کنند تا هر چه بیشتر شاهد شکوفایی و فعلیت آن استعدادها باشیم.
شاکری با بیان اینکه طلاب نباید فقط به مهارت‌هایی که دارند اکتفا کنند، تصریح کرد : طلاب باید خود به استقبال دیگر مهارت‌ها و هنرها بروند و بتوانند الگوهای برای بقیه باشند و در نهایت، ظرفیت طلاب به فعلیت برسد.
معاون فرهنگی، تربیتی جامعةالمصطفی العالمیه(ص) مشهد با تأکید بر اینکه رسالت طلاب، رسالتی جهانی است، گفت: شما سفیران اهل بیت(ع) و ستارگانی هستید که باید با نور وجود خود انسان‌ها را هدایت و جامعه جهانی را از جهالت نجان دهید.
وی با اشاره به وضعیت امروز جهان، اظهار کرد: امروزه دنیا به سمت و سویی درست حرکت نمی‌کند اما تشنه معارف الهی است لذا طلاب باید به همه وادی‌ها ورود پیدا کرده، هنرمندانه و جذاب عمل کنند تا جامعه جهانی همه جذابیت‌های کاذب را رها کرده و به سوی معارف الهی جذب شود.
شاکری اظهار کرد: جامعه جهانی در مباحث خانواده، سبک زندگی، تربیت فرزند و... نیازمند معارف ناب الهی است؛ طلاب باید در همه عرصه‌ها ماهرانه عمل کنند و با تلفیق این عرصه‌ها با هنر، رسالت بزرگ خود را در جامعه جهانی به انجام برساند.

یادآور می‌شود، در این مراسم از برگزیدگان جشنواره فرهنگی، هنری طوبی تقدیر شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید


ساختار اجرایی کشور برای دانشگاه‌های نسل سوم مناسب نیست/ضرورت تقسیم بندی نیازهای صنایع رونمایی از دو فیلم ضد داعشی در جشنواره فیلم فجر گرد و خاک آسمان اهواز را فرا گرفت/ غلظت ریزگردها 66 برابر حد مجاز خانواده شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو تحت پوشش امور ایثارگران شهرداری تهران قرار میگیرند گرد و خاک آسمان اهواز را فرا گرفت/ غلظت ریزگردها 66 برابر حد مجاز مالیات بر ارزش افزوده داد مردم را درآورده است ترکیب استقلال برای بازی با پدیده افتتاح 6 زورخانه در لرستان تا پایان امسال آغازفعالیت سامانه بارشی درمهاباد یاسوج سردترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته معاون وزیر کشور: ریشه اعتراضات باید تحلیل دقیقی شود/صرف اشاره به عوامل خارجی و زمینه داخلی کفایت نمی‌کند شاگرد آیت‌الله مصباح: خاتمی حرف بزند اما نه… برف و باران کرمانشاه را در برمی گیرد/کاهش سه تا هفت درجه‌ای دمای هوا مراسم سالگرد شهدای پلاسکو + تصاویر جابری انصاری به روسیه رفت +برنامه‌ها تورج نصر: گویندگان در دوبله ماندگار نمی‌شوند واکنش پاپ به اخبار سوء استفاده جنسی کشیش‌ها در شیلی: تهمت است اسپانیا، آلمان و ایتالیا؛ مثلث سرمایه‌گذاران پسابرجام رسیدگی به طرح اصلاح قانون چک به کجا رسید؟ شرایط و میزان افزایش حقوق معلمان در سال 97 صادرات لبنیات 30 درصد افزایش یافت/ پیش‌بینی صادرات یک میلیون تُنی تا پایان سال اولین سالگرد شهدای پلاسکو برگزار شد لیست جدید قیمت محصولات ایران خودرو + جدول اولین نماینده ایران حذف شد باشگاه سایپا از میزبانی و رفتار هواداران تراکتورسازی شکایت می‌کند دستگیری قاتل زن جوان پس از 13 سال بیانیۀ مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت 29 دی ماه، روز غزه حضور دو هزار استقلالی در ورزشگاه ثامن رژیم صهیونیستی از اردن رسما عذرخواهی کرد 1000 غیر نظامی یمنی در حملات «غیر قانونی» ائتلاف عربستان کشته شده‌اند تاکید میانجی گران بین المللی به برقراری اعتماد میان طرفین مناقشه قره باغ سیسی رئیس سازمان اطلاعات مصر را برکنار کرد تصمیم «آمازون» برای انتخاب مقر جدید در خارج آمریکا باعث خشم ترامپ می‌شود آلودگی بیش از 90 درصد از نخلستان‌های بستک به آفت لکه برگی حاتم: هواداران تراکتور به علی دایی توهین کردند واکنش عجیب پاپ به سوء استفاده جنسی کشیش‌ها در شیلی پاسخ صاحب اثر "کشتی مطلا" به واکنش برخی کاربران فضای مجازی باران کوثری، فوتبالیست شد /عکس تسویه بدهی 42 میلیون دلاری سریلانکا به ایران ایران و سوریه محور سفر تیلرسون به اروپا هشدار! سوءاستفاده از پسوردهای ذخیره‌شده متقاضیان دریافت تسهیلات گردشگری به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند روسیه اعضای دائم شورای امنیت را برای شرکت در نشست سوچی دعوت کرد ترکیب استقلال مقابل پدیده مشهد اعلام شد انقلابیان بحرینی بر لزوم سرنگونی آل‌خلیفه تأکید کردند آب‌تنی پوتین در سرمای 15 درجه زیر صفر +تصاویر تندباد سبب واژگونی تعدادی از کانکس‌های زلزله زدگان شد پراندلی ازمربیگری النصر امارات اخراج شد کشت و صنعت مغان را به ورطه نابودی کشاندیم/ منطقه آزاد تجاری اردبیل توجیه علمی و منطقی ندارد
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله است تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال "ارسلان شهنی" از سرپرستی فرمانداری دزفول استعفا کرد (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد رود نیل، کارشناس داوری: اخراج بازیکن گسترش فولاد مقابل پرسپولیس درست بود خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان بررسی اثرات برجام پس از گذشت دو سال + فیلم زمان انتقال پیکر 3 جانباخته حادثه سانچی به کشور سلام تراکتورسازی به آرتور سایلام! اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد/ترامپ به رقابت طلبیده شد پرواز یک گاو بر اثر طوفان در آلمان ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله شاهرودی ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید/انتفاضه خروشان مردمی راه خنثی‌کردن توطئه جاری علیه قدس برنامه دهمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ زلزله جوادآباد مربوط به گسل پیشوا است قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم اسماعیل هنیه در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب: ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران درمسئله قدس را می‌ستاید گسل پیشوا از قبل فعال بوده است اعلام رای بازی تراکتورسازی و استقلال/ جریمه نقدی سنگین تبریزی‌ها؛ محرومیت هواداران در صورت تکرار تخلف لغو برجام پیامی نگران‌کننده به جهان خواهد بود

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me