تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13748426
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۲۲:۳۶

مهاجرنیا: مسئولان از اول انقلاب تاکنون حلقه فامیلی شده‌اند

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اظهار کرد: ملت دشمن ما نیست. ظرفیت ملت را نگذاریم هرز شود. این را برای حفظ هویت و اقتدارمان در دنیا به کار بگیریم.
مهاجرنیا: مسئولان از اول انقلاب تاکنون حلقه فامیلی شده‌اند

به گزارش خبرآنلاین،حجت الاسلام والمسلمین مهاجرنیا عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه در جلسه هفتگی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم گفت: موضوعی که امروز مطرح شد ، راجع به احتمال خروج آمریکا از برجام است. مسئله ملی ما است مردم روی این حساسند. نباید موضوع را جناحی کنیم. عده ای طرفدار و عده ای محکوم کنند دو آتش اختلاف و دوگانگی ملت و دولت را تشدید کنند.

اهم اظهارات مهاجرنیا به شرح زیر است:

* مردم دوست دارند بدانند نظام بالاخره چه تصمیمی می گیرد. مصلحت ما در ادامه برجام است یا در خروج از آن؟ مردم ما این را می دانند  انقلاب اسلامی، الان یک بِرند در دنیا به دست آورده است  ما صاحب بِرند «رقیب تمدن غرب » هستیم. الان در همه ی کشورهای اسلامی ما این جایگاه را داریم.

* ما طبق نظریه هانتینگتون در رویارویی تمدن ها در بین هشت تمدن مطرح شده آنها می گویند « تمدن اسلامی » به رهبری انقلاب اسلامی  در مقابل « تمدن لیبرالی غرب » مواجه دارد و امروز این اساس سیاست خارجی امریکا شده است. دیگر شوروی و بلوک شرق رقیب غرب نیستند.

* بِرند رقابت به اسم ما ثبت شده است .نباید این برند بین المللی را از دست بدهیم اگر این برند را از دست بدهیم می شویم یک کشور معمولی. نباید از درون و داخل این برند و پرستیژ بین المللی را از بین ببریم . متأسفانه ما اصلاً از این برند مراقبت نمی کنیم. آقا یک فروشگاه هم در زیر برندش و تابلویش کار می کند. حتی وقتی که ورشکسته هم می شود برندش را حفظ می کند چون برایش حیاتی است.آیا مدعیان اصولگرایی و اندیشه امام و انقلاب اسلامی امروز به فکر تقویت و مراقبت از این برند هستند؟ این جایگاه قبلاً برای شوروی بود ولی الان ما آن را در اختیار داریم. تنها امریکا نیست، اروپایی ها هم ما را رقیب خود می دانند ما باید همه ظرفیت ها را به کار ببندیم برای  حفظ این جایگاه باید از این برند خوب محافظت کنیم.

* تمام فکر و ذکر سران غرب و اسرائیل تضعیف ایران و انقلاب است و این نشان از جایگاه کشور ما دارد. نباید بنشینیم دست روی دست بگذاریم تا ببینیم کار به کجا می رسد و بعد منتظر یک راهپیمایی  باشیم که همان نیز گاهی منجر به مشاجرات داخلی می شود. منافع ملی ما جای دیگری است، ملت دشمن ما نیست. ظرفیت ملت را نگذاریم هرز شود. این را برای حفظ هویت و اقتدارمان در دنیا به کار بگیریم.

*در اغتشاشات اخیر موضوع اولیه مباحث گرانی و بیکاری و مشکلات بانکی برخی از مؤسسات بود اما خیلی زود واقعیت دیگری به عنوان تقابل با اصل نظام و قرآن و اسلام ظاهر شد.

*امام خمینی می گفت من خادم ملت هستم. مرحوم آیت الله طالقاتی اولین رئیس خبرگان قانون اساسی، احساس همدلانه و مردمی بودنش را با نشستن روی عبای پهن شدن  در کنار صندلی نشان داد. شهید رجایی ناهار خود را  در بقچه ای از خانه به محل کار می برد. شهید بهشتی و قدوسی با پیکان شخصی به محل کار می رفتند. صیاد شیرازی تا روز ترورش خودش بچه اش را به مدرسه می برد. باهنر با قلم بیت المال مطلب شخصی نمی نوشت. روحیه مردمی خوبی بوجود آمد و انقلاب خیلی در این زمینه موفق بود ولی کم کم که جلو آمدیم این ارزش های زیبا تغییر کرد. اگر در موردی هم خواستیم ادای سادگی شهید رجایی را دربیاوریم، تبدیل به روحیه عوام فریبی ورویکرد پوپولیستی می شد.

* در همین حوادث اخیر ببینید همزمان با اعتراضات در ایران در فرانسه هم اعتراضات بسیار گسترده تر از ایران بود. هزار ماشین را آتش زدند و 500 نفر دستگیر شدند ولی صدای نتانیاهو و ترامپ اصلا در نیامد اما در موضوع ایران شما می بینید همه لحظه ای اخبار ایران را پیگیری می کردند و توئیت نویسی سران آمریکا و انگلیس و اسرائیل و حتی فرانسه  لحظه ای گزارش می شد. همه اینها نشان می دهد که واگرایی دولت و ملت امروز سوژه مهمی برای دشمنان ما است البته برای انقلاب هم بسیار خطرناک است .

* اصولگرایی فقط ایام انتخابات نیست. اصولگرایی دفاع از اندیشه های انقلاب است یکی از وظایف اصول گرایی این است که مردم را با حق  وتکلیف آشنا کند، کلاس بگذاریم، کارگاه برگزار شود بگوییم مردم بیایید با حقوق خود آشنا شوید، مردم نسبت به حقوق شهروندی خود بی اطلاع هستند  و باید با حقوق خود و تکلیف خود آشنا شوند در بحث حقوق شهروندی کار رها شده و هر دولتی سرکار می آید یک بیانی و قرائتی از آن ارائه می دهد.

* مردم از وضعیت حقوق و دستمزدهای مسئولان و کارگزاران نظام انتقاد جدی دارند. تفاوت ها فاحش است. جامعه دارد طبقاتی می شود. آقا برگردیم مسئولیت را تکلیفی کنیم و حقوق آن را یا اصلا برداریم و یا به سطح پایین ترین دستمزد مردم برسانیم ببینیم آقایانی که میلیاردی خرج می کنند تا وزیر و وکیل بشوند باز به میدان می آیند .

*خواسته مردم این است که در بدنه قدرت چرخش نخبگان باشد،خیلی ها می گویند که مسئولان از اول انقلاب تاکنون حلقه فامیلی و مرتبط به هم شدند و قدرت شبکه ای شده ما نیروی جدید متخصص و آموزش دیده کم به بدنه قدرت تزریق می کنیم . درست است که باید از تجربه ها استفاده شود .چرا یک نفر 5 دوره  باید نماینده مجلس و وزیر باشد . مگر چه تخصص و تجربه نایابی دارد که رها نمی کند، این خواسته بخشی از مردم شده است.

27214

#توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک (برجام) #اصولگرایان #ایران و آمریکا
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


نظر مطهری درباره انتشار فیلم جلسه انتخاب رهبری/ مهم نیست! برخی خود را باسوادتر از رهبری می‌دانند چون مثلا دکترا دارند/ آمریکا بخواهد غلطی بکند، به دست همین خودی‌ها انجام می‌دهد باشگاهی با بازیکن پرسپولیس مذاکره کند محروم می‌شود تلاقی نیروهای مقاومت در شرق فرودگاه «ابوالظهور»؛ تروریست‌ها در منطقه محاصر شدند+نقشه 1.7 میلیارد سال قبل آمریکای شمالی به استرالیا چسبیده بود رادوشوویچ: به طارمی نیاز داشتیم آزمون هم‌چنان در اولویت خرید باشگاه لاتزیو سازمان ملل، رهبری ضعیف و انفعال را مقصر مرگ صلحبان‌ها دانست اعلام مدت زمان مصدومیت ام‌باپه پادشاه مراکش دستور اصلاح کابینه را صادر کرد حضور دانشجویان نمونه و فعال علمی فرهنگی واحد مراغه در اردوی زیارتی اولین عمل پیوند مجدد صورت انجام شد اجرای طرح سراسری پلیس برای امنیت و آرامش شبانه در پایتخت ربودن خانم مهندس برای ازدواج! + عکس کشته شدن یک نظامی ترکیه در سوریه زمین لرزه‌ای 3.5 ریشتری سومار را لرزاند شرایط جدید واردات برنج به گمرکات کشور ابلاغ شد ‌سنگ چاپ: نوگرایی «لیسانسه‌ها» مخاطب را جذب کرد پیام تسلیت مدیر عامل خانه کتاب برای درگذشت داور جایزه کتاب سال مشروعیت زدایی از نظام بین الملل، از ابعاد اندیشه مقام معظم رهبری است راه یابی تئاتر «دریازدگی» به جشنواره بین المللی تئاتر فجر هفتمین دوره آموزش زبان فارسی در ژاپن آغاز شد یاوران فرزندان شهدا، سفیران گمنام اکرام هستند ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه، روستاهای رشتخوار را از دسترس خارج کرد وضعیت سد‌های جنوب شرق بحرانی شد/ کاهش ظرفیت سد‌های سیستان و بلوچستان به 42 درصد به عنوان معلم از اختلافات شهرستان رنج می‌برم جلوه‌ای از مهربانی در یک روز سرد زمستانی در بین اهالی گرماب قاین + تصاویر معارفه مدیرعامل بانک کشاورزی برگزار شد مذاکره برای افتتاح شعبه «میربیزنس بانک» در ایران سوم بهمن | خبر اول روزنامه‌های صبح ایران ارزیابی عملکرد بودجه سال 96 در دستور کار مجلس حریق 2 دستگاه خودرو در پارکینگ ساختمان شرایط جدید واردات برنج به گمرکات کشور ابلاغ شد آیا قائدی به صورت چراغ خاموش بایکوت شده؟ آیا متهم میلیاردی فراری صندوق ذخیره فرهنگیان به کشور باز می‌گردد؟ واکنش باشگاه سپاهان به توافق با منصوریان جلسه برنامه ریزی کمیته فرهنگی و هنری ستادگرامیداشت دهه فجر شهرستان قاینات برگزار شد کلوپ: انگار 6 ماه پیش سیتی را بردیم وحدت و پرهیز از تفرقه راهکار مقابله با استکبار به علت عدم افتتاح بیمارستان قرچک مرکز درمانی دارالشفاء بار سنگینی را بر دوش می‌کشد کتاب جدید حدادعادل منتشر شد مصائب زینب (س) و اسرا به مراتب بیشتر از شهدای کربلا بود برگزاری جشن میلاد حضرت زینب (س) در آستان حضرت موسی الکاظم (ع) پیشوا + تصاویر مورینیو: سانچس خط حمله خیلی جوان و بااستعداد ما را کامل خواهد کرد اقدام عجیب بادران تهران برای صدور رضایت‌نامه بازیکنش به گسترش فولاد+عکس شفیعی: قلعه‌نویی گفت در تراکتورسازی بمان اما بعداً حق را به من داد/ به ذوب‌آهن آمدم تا اتفاقات کره را جبران کنم به بهانه ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها ساخت مؤسسه قرآنی در روستای رمیله رامشیر آغاز شد بازدید امام‌جمعه قزوین از بیمارستان‌های قزوین برای تبریک روز پرستار
جزئیات حمله به چند روحانی در قم | ضارب دستگیر شد دستگیری باند سرقت طلافروشی در یافت آباد بررسی حادثه آتش سوزی در شهرداری منطقه 12 افزایش تزریق دلار به بازار دستگیری 4 سارق طلافروشی در یافت آباد شرط دولت و مجلس برای مردم/ تکلیف یارانه‌ها مشخص شد توضیحات حراست شهرداری تهران درباره حادثه آتش سوزی در ساختمان شهرداری منطقه 12 مرگ هولناک داماد مقابل چشمان عروس گفت‌وگو حسن روحانی با رشیدپور را امشب ببینید معاون اداری مالی سابق دانشگاه پیام نور بازداشت شد طرح/ ولادت حضرت زینب (س) جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد؛ دوشنبه دوم بهمن 96/ توصیه سیف به مردم: در بازار ارز سرمایه گذاری نکنید پلیس زودتر از سارقان مسلح به طلافروشی رسید تصاویر/ وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم «محمد معافی» حمله به یک روحانی در قم+ عکس رشید پور، مجری گفت و گوی تلویزیونی با روحانی مجری امشب گفت و گو با رئیس جمهور مشخص شد شب گذشته: شهرداری منطقه 12 به آتش کشیده شد خودکشی، پس از قتل خواهر زاده پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه «رضا رشیدپور» مجری گفت وگوی زنده تلویزیونی امشب «روحانی» با مردم تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم تصاویر حمله به دو روحانی در قم جزئیات حمله به دو روحانی در قم +عکس وداع با پیکر فرمانده شهید مدافع حرم، «محمد معافی» +عکس ارسال دو لایحه توسط روحانی به مجلس جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد دوشنبه دوم بهمن 96/ دلار مبادله‌ای ارزان شد آتش گرفتن ناگهانی یک اتوبوس در شهرری + تصاویر سامانه آنلاین مدیریت متمرکز حقوق و دستمزد دانشگاه آزاد ایجاد شد تعطیلی مدارس هشت شهرستان خوزستان در نوبت بعدازظهر سه شنبه ترکیه پیشنهاد روسیه را رد کرد رزمایش مشترک محمد رسول‌الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد جزئیات حمله به دو روحانی در قم+ عکس میرمحمود موسوی: حال میرحسین موسوی مساعد است گلچین مدیحه و مولودی حضرت زینب (س) پلمب جعبه سیاه نفتکش سانچی امروز باز می‌شود نتیجه‌گیری‌های سیاسی علیه ایران به سبک عادل‌الجبیر! دستگیری سارقان مسلح قبل از سرقت طلافروشی حمله با بمب آتش زا به منطقه شهرداری تهران پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه التهابات بازار ارز کاهش یافت مدارس چند شهر خوزستان فردا سه شنبه تعطیل اعلام شد پیشنهاد 2 میلیاردی تیم اصفهانی به ستاره‌های پرسپولیس اخراج نمایندگان عرب‌تبار از کنست اسرائیل حمله با قمه به دو روحانی در قم + عکس نظر آیت الله قرائتی درباره کشتی مطلا حذف دوران تحصیل از سنوات بازنشستگی فرهنگیان؟ قضات با بهره مندی از ظرفیت‌های قانونی از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند/ اجازه نمی‌دهیم برخی جریان‌ها هزینه آشوب را کم کنند/ زندان‌ها در تغذیه و بهداشت با مشکلات متعددی مواجهند پیشنهاد یک مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای در خلیج فارس/ پرکردن خزانه اسلحه‌سازان به صلح و ثبات کمک نمی‌کند پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me