تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اقتصادی()
کد خبر:13748645
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۲۲:۵۸

مهاجرنیا: مسئولان از اول انقلاب حلقه فامیلی شده‌اند

مهاجرنیا: مسئولان از اول انقلاب حلقه فامیلی شده‌اند

حجت الاسلام والمسلمین مهاجرنیا عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه در جلسه هفتگی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم گفت: موضوعی که امروز مطرح شد ، راجع به احتمال خروج آمریکا از برجام است. مسئله ملی ما است مردم روی این حساسند. نباید موضوع را جناحی کنیم. عده ای طرفدار و عده ای محکوم کنند دو آتش اختلاف و دوگانگی ملت و دولت را تشدید کنند.

اهم اظهارات مهاجرنیا به شرح زیر است:

* مردم دوست دارند بدانند نظام بالاخره چه تصمیمی می گیرد. مصلحت ما در ادامه برجام است یا در خروج از آن؟ مردم ما این را می دانند  انقلاب اسلامی، الان یک بِرند در دنیا به دست آورده است  ما صاحب بِرند «رقیب تمدن غرب » هستیم. الان در همه ی کشورهای اسلامی ما این جایگاه را داریم.

* ما طبق نظریه هانتینگتون در رویارویی تمدن ها در بین هشت تمدن مطرح شده آنها می گویند « تمدن اسلامی » به رهبری انقلاب اسلامی  در مقابل « تمدن لیبرالی غرب » مواجه دارد و امروز این اساس سیاست خارجی امریکا شده است. دیگر شوروی و بلوک شرق رقیب غرب نیستند.

* بِرند رقابت به اسم ما ثبت شده است .نباید این برند بین المللی را از دست بدهیم اگر این برند را از دست بدهیم می شویم یک کشور معمولی. نباید از درون و داخل این برند و پرستیژ بین المللی را از بین ببریم . متأسفانه ما اصلاً از این برند مراقبت نمی کنیم. آقا یک فروشگاه هم در زیر برندش و تابلویش کار می کند. حتی وقتی که ورشکسته هم می شود برندش را حفظ می کند چون برایش حیاتی است.آیا مدعیان اصولگرایی و اندیشه امام و انقلاب اسلامی امروز به فکر تقویت و مراقبت از این برند هستند؟ این جایگاه قبلاً برای شوروی بود ولی الان ما آن را در اختیار داریم. تنها امریکا نیست، اروپایی ها هم ما را رقیب خود می دانند ما باید همه ظرفیت ها را به کار ببندیم برای  حفظ این جایگاه باید از این برند خوب محافظت کنیم.

* تمام فکر و ذکر سران غرب و اسرائیل تضعیف ایران و انقلاب است و این نشان از جایگاه کشور ما دارد. نباید بنشینیم دست روی دست بگذاریم تا ببینیم کار به کجا می رسد و بعد منتظر یک راهپیمایی  باشیم که همان نیز گاهی منجر به مشاجرات داخلی می شود. منافع ملی ما جای دیگری است، ملت دشمن ما نیست. ظرفیت ملت را نگذاریم هرز شود. این را برای حفظ هویت و اقتدارمان در دنیا به کار بگیریم.

*در اغتشاشات اخیر موضوع اولیه مباحث گرانی و بیکاری و مشکلات بانکی برخی از مؤسسات بود اما خیلی زود واقعیت دیگری به عنوان تقابل با اصل نظام و قرآن و اسلام ظاهر شد.

*امام خمینی می گفت من خادم ملت هستم. مرحوم آیت الله طالقاتی اولین رئیس خبرگان قانون اساسی، احساس همدلانه و مردمی بودنش را با نشستن روی عبای پهن شدن  در کنار صندلی نشان داد. شهید رجایی ناهار خود را  در بقچه ای از خانه به محل کار می برد. شهید بهشتی و قدوسی با پیکان شخصی به محل کار می رفتند. صیاد شیرازی تا روز ترورش خودش بچه اش را به مدرسه می برد. باهنر با قلم بیت المال مطلب شخصی نمی نوشت. روحیه مردمی خوبی بوجود آمد و انقلاب خیلی در این زمینه موفق بود ولی کم کم که جلو آمدیم این ارزش های زیبا تغییر کرد. اگر در موردی هم خواستیم ادای سادگی شهید رجایی را دربیاوریم، تبدیل به روحیه عوام فریبی ورویکرد پوپولیستی می شد.

* در همین حوادث اخیر ببینید همزمان با اعتراضات در ایران در فرانسه هم اعتراضات بسیار گسترده تر از ایران بود. هزار ماشین را آتش زدند و ۵۰۰ نفر دستگیر شدند ولی صدای نتانیاهو و ترامپ اصلا در نیامد اما در موضوع ایران شما می بینید همه لحظه ای اخبار ایران را پیگیری می کردند و توئیت نویسی سران آمریکا و انگلیس و اسرائیل و حتی فرانسه  لحظه ای گزارش می شد. همه اینها نشان می دهد که واگرایی دولت و ملت امروز سوژه مهمی برای دشمنان ما است البته برای انقلاب هم بسیار خطرناک است .

* اصولگرایی فقط ایام انتخابات نیست. اصولگرایی دفاع از اندیشه های انقلاب است یکی از وظایف اصول گرایی این است که مردم را با حق  وتکلیف آشنا کند، کلاس بگذاریم، کارگاه برگزار شود بگوییم مردم بیایید با حقوق خود آشنا شوید، مردم نسبت به حقوق شهروندی خود بی اطلاع هستند  و باید با حقوق خود و تکلیف خود آشنا شوند در بحث حقوق شهروندی کار رها شده و هر دولتی سرکار می آید یک بیانی و قرائتی از آن ارائه می دهد.

* مردم از وضعیت حقوق و دستمزدهای مسئولان و کارگزاران نظام انتقاد جدی دارند. تفاوت ها فاحش است. جامعه دارد طبقاتی می شود. آقا برگردیم مسئولیت را تکلیفی کنیم و حقوق آن را یا اصلا برداریم و یا به سطح پایین ترین دستمزد مردم برسانیم ببینیم آقایانی که میلیاردی خرج می کنند تا وزیر و وکیل بشوند باز به میدان می آیند .

*خواسته مردم این است که در بدنه قدرت چرخش نخبگان باشد،خیلی ها می گویند که مسئولان از اول انقلاب تاکنون حلقه فامیلی و مرتبط به هم شدند و قدرت شبکه ای شده ما نیروی جدید متخصص و آموزش دیده کم به بدنه قدرت تزریق می کنیم . درست است که باید از تجربه ها استفاده شود .چرا یک نفر ۵ دوره  باید نماینده مجلس و وزیر باشد . مگر چه تخصص و تجربه نایابی دارد که رها نمی کند، این خواسته بخشی از مردم شده است.

 

#توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک (برجام) #اصولگرایان #ایران و آمریکا
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


11 میلیارد تومان برای توسعه اشتغال روستایی میامی اختصاص یافت روش قیمت‌گذاری برای مواداولیه صنایع پایین دستی پتروشیمی اصلاح شود یک هوادار اتلتیکومادرید قبل از بازی با سویا با ضربات چاقو مجروح شد انتقادهای رئیس‌جمهور آمریکا دامن روس‌ها را گرفت در علوم سیاره‌ای، همواره با مسائل جذاب و پیچیده‌ای مواجه می‌شوید فیلم/ به مناسبت خداحافظی رونالدینیو از دنیای فوتبال جانشین فرمانده ناجا: دشمن تلاش داشت تا تهران را ناامن کند / پلیس در اعتراضات با «رأفت» برخورد کرد عکس/ آتش سوزی یک اتوبوس در قزاقستان با 52 کشته حضور نظامی آمریکا در خاک سوریه نقض حقوق بین‌الملل است تاسیس بزرگترین اقامتگاه بومگردی استان اصفهان در دهاقان عنایتی به نشست خبری نرسید واریز «عیدی» بیمه‌شدگان همزمان با حقوق بهمن ولیعهد عربستان هزینه‌های اغتشاشات را تأمین می‌کرد/ همه دغدغه برخی نمایندگان مجلس شده آزادی اغتشاش‌گران تقدیر معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین از خبرگزاری حوزه مراغه، میزبان مسابقات ورزشی دانش آموزی شهرستان‌های جنوب آذربایجان شرقی ایران جزو موفق‌ترین کشورها در راستای تامین امنیت در جامعه است نشست پیشکسوتان ایثار و شهادت مازندران با فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس برقراری 405 تماس با سامانه 125 همدان و انجام 6 عملیات نمایش چتر سفید (عکس) مهاجم استقلال به دنبال پایان دادن به جنجال‌ها چهار تیم ایرانی بدون بازیکن خارجی! برخی نیروگاههای برق آبی خوزستان در حال خروج از مدار تولید 11 میلیارد تومان برای توسعه اشتغال روستایی میامی تخصیص یافت آغاز تحویل اس‌400‌های روسیه به چین سردار مومنی: امنیت خط قرمز پلیس است استان کرمان سالانه نیازمند 50 هزار شغل است ونگر: معاوضه سانچز با میختاریان تا 24 ساعت آینده نهایی می‌شود افاضلی: بازی با سیاه جامگان برای ما 6 امتیازی است روسیه: نشست کره‌شمالی اوضاع را وخیم‌تر می‌کند ارسال 816 اثر به دبیرخانه جشنواره کتاب سال سبک زندگی آمادگی دانشگاه پیام‌نور برای انتقال تجربیات آموزش الکترونیکی به کشور افغانستان تیم ملی کاراته مردان و زنان ایران راهی فرانسه شد راه اندازی اولین بیمارستان تخصصی اسب ایران در یزد +گزارش وآلبوم افاضلی: بازی با سیاه جامگان 6 امتیازی است تعداد قربانیان حملات تروریستی در سوریه و عراق به نصف کاهش یافت 300 نفر از پزشکان سراسر کشور در همایش تخصصی دیابت تکنولوژی و اموزش ترامپ: بیشتر از آنچه فکر می‌کنید، ورزش می‌کنم! یادواره‌های شهدا باید با رویکرد ترویج الگوهای اخلاقی شهیدان برگزار شود چهار تیم ایرانی بدون بازیکن خارجی جنجالی که کیکر درست کرد/ آرسنال برنده جنگ رسانه‌ای اوبامیانگ 500 طرح "تلاوت نور" در سطح کانون‌های مساجد لرستان برگزار می‌شود الخبر: داعش خود را برای انجام عملیات تروریستی بزرگ در آفریقا آماده می‌کند روایت منتشر نشده شهید تقوی از اولین فرمانده ایرانی لشکر عراق+عکس حضور فرانسوی‌ها در روز نهم/ اجرای ویژه‌ای که جزییاتش مشخص نیست عنایتی در نشست خبری دیدار نفت نوین و مشکی پوشان شرکت نکرد ستاره‌های الهلال دیدار با استقلال را از دست دادند در صورت عدم جذب اعتبارات ابلاغی مدیر دستگاه برگشت خواهد کرد باشگاه خبرنگاران جوان یکی از پویا‌ترین رسانه‌های استان است فتنه و ضرورت هوشیاری داعش خود را برای انجام عملیات تروریستی بزرگ در آفریقا آماده می‌کند
روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم مراسم یادبود سرمهندس کشتی سانچی در مشهد قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی مبلغ سعودی ترور شد اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد گزارش تصویری؛ نمایشگاه فرش و تابلو فرش روستایی سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی برانکو: گسترش فولاد حریف سازماندهی شده‌ای است/ داستان طارمی برای من تمام شد کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی 28 دی ماه واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات سرمای زیر صفر درجه در 22 استان کشور/ گردوخاک و کاهش کیفیت دید در برخی استان‌های غربی اثر هنری «قرآن کشتی مطلا» رونمایی شد آمادگی دارم معاونت‌فرهنگی شهرداری را به جوانان واگذار کنم/ ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب نمی‌شود بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند در دریای خزر کشف شد سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد سردار جزایری: فاصله‌ای بین سپاه و مردم نیست /سردار غیب‌پرور: سپاه خود را خادم ملت می‌داند سردار جزایری: ایجاد شکاف بین مردم و سپاه حربه دشمن است رونمایی از "قرآن کشتی مطلا" به روایت تصویر سقوط پژو به کانال آب قربانی گرفت سکه یک میلیون و 505 هزارتومان شد/رشد قیمت انواع ارز در بازار+ جدول شهرستان دهگلان از فقر فضاهای فرهنگی رنج می‌برد آغاز به کار آکادمی نظامی عقیدتی نُجَباء + تصاویر تصاویر/جلسه هیأت دولت 27 دی 96 برانکو: کامیابی‌نیا بیشتر از همه به خودش ضربه زد؛ او را جریمه می‌کنیم

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me