تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13749154
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۲۳:۳۸

طرح جدید احتمالا به آلودگی بیشتر هوا می‌انجامد

طرح جدید احتمالا به آلودگی بیشتر هوا می‌انجامد

مهتاب جودکی- شهروند| شرط سازمان محیط‌زیست برای اجرای ایده تازه طرح ترافیک این است: اثبات تأثیر فروش طرح ترافیک در کاهش آلودگی هوا. طبق قانون فعلي آرم ورود به محدوده طرح ترافيك روزانه 40‌هزار تومان به فروش مي‌رسد اما در قانون جدید مالیات ورود به محدوده طرح باز هم کمتر خواهد بود؛ بیشترین هزینه 36‌هزار تومان و کمترین هزینه 9‌هزار و 600تومان. این تصمیم از زمان مطرح‌شدنش میان کارشناسان، منتفعان و محیط‌زیستی‌ها محل بحث بوده و حالا معاون سازمان محیط‌زیست به «شهروند» می‌گوید؛ هزینه درنظر گرفته‌شده برای طرح جدید بازدارنده نیست؛ از یک طرف نمی‌شود درآمدزایی کرد و از طرف دیگر زمینه افزایش آلودگی هوا را فراهم کرد.
شهردار تهران هفته‌های پیش درباره این طرح گفته بود که روزانه ١٢٠‌هزار خودرو اجازه ورود به محدوده طرح ترافیک را دارند اما ضابطه خیلی دقیقی بر نحوه توزیع آن حاکم نیست، درحالي ‌كه مفاسد و مسائلی هم درباره توزیع این آرم‌ها وجود داشته است. براساس لایحه پیشنهادی شهرداری تهران برای تغییر شیوه صدور اجازه ورود به محدوده‌های طرح ترافیک، هزينه ورود به محدوده سبز يعني محدوده طرح فعلي در 226روز ‌سال تقريبا دو‌میلیون و 169‌هزار تومان خواهد شد. همچنين بيشترين و كمترين پرداختی درمحدوده زوج و فرد یا آبی 32 تا 12‌هزار تومان خواهد بود. اعضای شورای شهر و شورای‌عالي ترافيك موافقت ضمنی خود را با این طرح اعلام کرده‌اند و بنا شده بعد از گذراندن مراحل تصویب تا 15 بهمن، از 15 فروردین این طرح اجرا شود. موافقت‌ها و مخالفت‌های اعلام‌شده درباره طرح جدید ترافیکی درحالی است که باید در شورای‌عالی ترافیک و با حضور نمایندگان سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره آن تصمیم‌گیری شود.
40‌هزار تومان بازدارنده نیست
مسئولان سازمان محیط‌زیست در روزهای گذشته و با بالاگرفتن سروصداها درباره طرح جدید ترافیکی مطرح در شهرداری تهران، هنوز واکنشی در این‌باره نشان نداده‌اند اما حالا مسعود تجریشی، معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره موضع سازمان حفاظت محیط‌زیست، به‌عنوان نهاد نظارت بر مسأله آلودگی هوا، به «شهروند» می‌گوید: «به عنوان یک نگاه کارشناسی که در مشاوره با کارشناسان دیگر به دست آمده، می‌توان گفت؛ بیشترین مشکل طرح ترافیک میزان اثرگذاری آن است و از سوی دیگر باید میزان جریمه ورود به طرح ترافیک را مورد سوال قرار داد.»
به گفته تجریشی بسیاری از کشورها سالیان‌ سال این طرح را با جزییاتی مثل میزان آلایندگی خودروها و زمان ماندن در محدوده طرح ترافیک اجرا کرده و به همین میزان عوارضی از شهروندان گرفته‌اند و حالا معاون جدید سازمان شهرداری تهران تصمیم گرفته آن را عملی کند؛ هرچند به گفته او «طرح تازه همچنان به‌عنوان ایده مطرح شده» و به مرحله نهایی نرسیده است.
معاون محیط‌زیست انسانی با اشاره به تفاوت ارزش مالیِ عوارض یکسانِ تعیین‌شده برای گروه‌های مختلف ادامه می‌دهد: «ارزش پول می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.‌ هزار تومان برای یک دانشجو یک ارزش دارد و برای کسی که بنزسوار است، ارزش دیگری. تأکید می‌کنم که مدل، مدل خوبی است اما آنچه که درحال حاضر مخالفان به آن اشاره می‌کنند و از اساس هم درست است، شیوه قیمت‌گذاری جرایم است. جریمه‌ای که دوستان شهرداری درنظر گرفته‌اند و راهنمایی و رانندگی به آن انتقاد دارد، به قدر کفایت بازدارنده نیست. همین حالا هرکسی وارد محدوده طرح ترافیک بشود، باید 40‌هزار تومان عوارض بدهد. می‌بینیم که برای بسیاری از گروه‌ها این مسأله‌ای نیست، وارد محدوده طرح ترافیک می‌شوند و می‌گویند اشکالی ندارد. با خودشان می‌گویند 40‌هزار تومان می‌دهم و با خودروی خودم به مقصد می‌روم و برای آژانس‌گرفتن دردسر نمی‌کشم.»
اگر آلوده کند، وارد می‌شویم
از نگاه تجریشی، درحالی‌که عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک برای گروه‌های مختلف، ارزش مالی متفاوتی دارد و رقم تعیین‌شده هم بالا نیست، محتمل است که طرح جدید به افزایش ورود خودرو به محدوده ترافیکی و آلودگی هوا بینجامد.
او با بیان این‌که باید تهرانِ شلوغ را از ساوه متفاوت دید، ادامه می‌دهد: «کسی که وارد محدوده ترافیکی می‌شود باید هزینه بیشتری بدهد و در کنار آن از خودروی استانداردتری هم استفاده کند و طبیعی است که قانون در این‌باره برای کل کشور عمومی نباشد.» تجریشی با گفتن این حرف‌ها مثالی می‌زند: «بسیاری از کشورهای دنیا این طرح را اجرا می‌کنند؛ ازجمله به‌تازگی در پژوهشی دیدم که از میان 20 کشوری که این طرح را اجرا می‌کنند، اجرای آن در 16 کشور موفقیت‌آمیز بوده اما جالب است که 4 کشوری که طرح در آنها موفقیت‌آمیز نبوده کشورهای آسیایی هستند که نتوانسته‌اند طرح را به‌طور کامل اجرا کنند.»
 تجریشی با بیان این‌که باید به شهرداری مهلت داد تا مدلش را به‌طور شفاف معرفی کند، می‌گوید: «ما از دوستان شهرداری خواسته‌ایم که سیاهه انتشارشان را اعلام کنند و به‌طور دقیق بگویند که پیش‌بینی‌شان از اثرگذاری فروش طرح ترافیک در کاهش آلودگی هوا چیست؟ مطمئنا نباید این‌طور باشد که از یک‌طرف منبعی مالی به یک نهاد اضافه شود و در عوض از سوی دیگر ذرات معلق به هوا اضافه کند. شهرداری حتما باید ثابت کند که ذرات معلق در هوا با فروش طرح کاهش پیدا می‌کند، در غیر این‌صورت سازمان محیط ‌زیست با آن مخالف است. این طرح حتما باید به‌طور دقیق پایش شود تا اگر در روزهای نخست اجرا به افزایش آلودگی انجامید، سازمان حفاظت محیط ‌زیست به آن وارد شود.»
نهاد نظارتی که به شهرداری نظارت ندارد
درحالی که سازمان حفاظت محیط ‌زیست نهادی نظارتی است و باید درباره آلودگی هوا عملکرد نهادهای دیگر را پایش کند و از آنها گزارش عملکرد بخواهد، این سوال مطرح می‌شود که آیا شهرداری هم جزو نهادهایی است که سازمان حفاظت محیط ‌زیست به عملکرد آن درباره آلودگی هوا نظارت دارد؟ در این‌باره، تجریشی توضیح می‌دهد که «شهرداری‌ها دولت محسوب نمی‌شوند، سازمان‌های مردم‌نهادی هستند که نه ساختاری خصوصی دارند و نه دولتی.»
به‌گفته او، وقتی مصوبات هیأت وزیران وزارت کشور را موظف می‌کند، کلانشهرها دبیرخانه‌هایی مستقل برای کنترل عملکرد دارند. معاون محیط‌ زیست این را می‌گوید و مثال می‌زند که «وزارت کشور در جلساتی که با شهرداران و دهداران برگزار می‌کند، برای بهبود سامانه حمل‌ونقل شهر دو‌هزار و دویست‌ میلیارد تومان پول مورد نیاز در نظر می‌گیرد. این رقمی است که‌ سال پیش مطرح شد. درباره تأمین این مبلغ دولت وزارت کشور را موظف کرده و در جای دیگر می‌گوید تأمین منابع مالی باید به کمک بانک مرکزی انجام بگیرد و بانک مرکزی برای هر کدام از کلانشهرها یک بانک عامل معرفی کرده است. این درحالی است که برای مثال برای خرید اتوبوس، شرکت‌های عامل وامی نداشته‌اند و گفته شده که ورشکسته هستند.»
او با گفتن این موارد اضافه می‌کند: «فرآیند‌های این‌چنینی در عملکرد شهرداری‌ها بسیار طولانی و پیچیده است. برای جابه‌جایی 50‌هزار خودرو واقعا کار بزرگی از سوی نهادهای مختلف انجام می‌شود. در این میان، سازمان محیط‌ زیست به‌طور مستقیم نظارت ندارد که اتوبوس از کجا می‌آید و کجا می‌رود. نظارت ما روی آن چیزی است که از اگزوز خودروها خارج می‌شود.»
مسعود زندی، سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم اما در این‌باره به «شهروند» می‌گوید: «برای نظارت به عملکرد شهرداری‌ها و مصوباتی که آنها درباره آلودگی هوا در نظر می‌گیرند، برای سازمان محیط ‌زیست جایگاه قانونی مشخص نشده است.»
او با بیان این‌که نظارت سازمان حفاظت محیط ‌زیست چندین‌بار در مصوبات مطرح شده، ادامه می‌دهد: «گزارشاتی را که درباره نظارت تهیه کرده‌ایم برای هیأت دولت و دستگاه‌های نظارتی فرستاده‌ایم. مثلا برای همین مصوبه‌ سال 1393 سازمان بازرسی کل کشور به استناد گزارشی که ما داشتیم، در مورد تک‌تک محورهای مصوبه از تمام دستگاه‌ها سوال پرسید و جواب خواست. غیر از سازمان بازرسی، دیوان محاسبات کشور هم براساس گزارشات ما همین کار را انجام داد. مرکز مطالعات ریاست‌جمهوری هم مدلی دارد که مدیریت پروژه می‌کند تا ببیند تنگناها و موانع اجرای مصوبه‌ها چه بوده است. درواقع مصوبه نظارت ما صرفا مکاتبه برای گرفتن گزارش عدم انجام آنها نبوده و فرآیندهای این‌چنینی هم طی شده است.»
به‌گفته زندی، در بحث استانداردسازی خودروهای سواری، نمونه‌برداری‌ها از سوی سازمان محیط‌ زیست انجام و آلایندگی سنجش و در صورت داشتن شرایط استاندارد با شماره‌گذاری خودروها موافقت می‌شود. علاوه بر این وقتی خودرویی در چرخه تردد قرار می‌گیرد بحث معاینه فنی آن مطرح می‌شود و در معاینه فنی براساس مصوبات و قوانین موجود اصلی‌ترین وظیفه سازمان محیط‌ زیست تعیین حدود مجاز خروجی از اگزوز خودروهاست. این حدود مجاز تعیین تکلیف شده و شهرداری باید آن را به بهترین نحو انجام دهد و یک آیین‌نامه نظارت و انجام معاینه فنی هم در این قضیه دخالت دارد و نظارت می‌کند. سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم ادامه می‌دهد: «در این راستا اگر خودرویی موفق به گرفتن معاینه فنی نشد، پلیس باید با آن برخورد کند. ما در چارچوب قوانین خودمان عمل می‌کنیم . یکی از مشکلاتی که وجود دارد به‌عنوان مثال در بحث معاینه فنی این است که حدود مجاز در شورای عالی محیط ‌زیست مصوب شده که براساس آن یک‌بار در دور آرام باید اندازه‌گیری شود و یک‌بار در دور تند. این درحالی است که شهرداری در دور تند می‌بیند 70‌درصد خودروها امکان پاسخگویی به این حدود مجاز معاینه فنی را ندارند و عملا این قسمت را انجام نمی‌دهند. در بحث معاینه فنی هم مسأله معاینه فنی برتر مطرح شده است و براساس آن خودروهایی می‌توانند در محدوده‌های طرح ترافیکی وارد شوند که معاینه فنی برتر را انجام داده باشند؛ یعنی دور بالا. ما در چارچوب مقررات وظایف خودمان را انجام می‌دهیم و اگر در اجرا مشکلی هست، در گزارشاتی که تهیه می‌کنیم، مسأله را هم برای ریاست‌جمهوری می‌فرستیم و هم برای دستگاه‌های نظارتی.»

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


وزارت نفت 16 هزار میلیارد تومان از درآمدهای سال 95 را به خزانه واریز نکرد پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر با کاهش نمک در نان/اضافه کردن سبوس به آرد غیربهداشتی است ذکر ایام هفته 4 مجروح در پی واژگونی پژو در محور سربیشه_نهبندان برپایی نمایشگاهی از آثار هنرمندان بیجاری دوره امهال تسهیلات پرداختی به خسارت‌دیدگان حوادث غیرمترقبه مشمول سود نمی‌شود تصادف مرگبار پژو با تیر چراغ برق در بزرگراه شهید خرازی درختان ممرز خشک شده در گلستان زنگ خطری برای جنگل‌های استان پلیس باید اقتدار لازم را در زمان انجام وظیفه داشته باشد رونمایی از تابلوی نقاشی با موضوع دریانوردان سانچی +عکس جزئیات دومین جشنواره صنایع‌دستی فجر/ 10 سرو زرین برای برگزیدگان احضار مدیران نفتی به مجلس درباره اختلاس اخیر/ متهم فراری احتمالا همدستانی داشته است قائم‌مقام سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر در شبکه چهار هوای سرد همراه با نزولات مناسب و مفید در روزهای آخر چله زمستان موجب هشدار هواشناسی شد برگزاری آیین تجلیل از قهرمانان، داوران و مربیان برتر ورزش قم چگونه جشنواره هایی مثل فارابی باعث ارتقا علوم انسانی می‌شوند دیدار و قدردانی مسئولین سپاه قدس گیلان از پرستاران بیمارستان پورسینای رشت مازندران امروز میزبان تیمهای صدرنشین لیگ برتر والیبال است بازدید رئیس سازمان بسیج مستضعفین از مناطق حاشیه استان البرز گروکشی نوزادان در بیمارستان‌ها این بار در مشهد برخی بدعت‌ها در مجلس نباید پایه گذاری شود کاهش حمایت دموکرات‌های آمریکا از اسرائیل تاثیر شگفت انگیز رنگ دیوار بر روحیه گلر برزیلی، انتخاب ساغلام برای سیاه جامگان شکسته شدن رکورد سریع‌ترین پرواز واکنش کارگردان «خداحافظ رفیق» به انتشار اپیزود آخر درآمد 100 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها به خزانه واریز نمی‌شود کسب رتبه نخست انجمن پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه مجموعه خبرهای ورزشی 3 بهمن + فیلم اعلام زمان مسابقه تیم‌های اصفهانی واکنش ونزوئلایی‌ها به تحریم‌های اتحادیه اروپا پالایش نفت مقابل شهرداری تبریز خبرهای پیش ساخته سایت‌های وهابی دادگاه برزیل رای خود را درباره درخواست استیناف لولا اعلام می‌کند بهره برداری از هزار و 357 طرح اشتغال کمیته امداد استقبال کشاورزان از کشت‌های جایگزین در خراسان جنوبی تولید رکوردگونه 6 تن طلا امسال محقق می‌شود دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌شود عضو حزب ضد اسلامی آلمان مسلمان شد یونان نظامیان فراری ترکیه را به آنکارا تحویل نمی‌دهد سطح دانش مربیان فوتسال ایران پایین است! امروز دشمنان به سراغ تحریف و تغییر واقعیت‌ها رفته‌اند میزبانی «رویای خاک» از کارگردان و تهیه کننده «فیلشاه» قهرمانان کشتی باید همواره در کنار مردم باشند احسان شریعتی فردا درباره هایدگر سخنرانی می‌کند الحاق به کنوانسیون پالرمو مخالف قاعده «نفی سبیل» است رئیس جمهور ونزوئلا نامزد انتخابات 2018 می‌شود
نمایشگاه عکس "گذری بر طبیعت " در فومن برپا شد 5 جایزه جشنواره‌ی "داکا" برای سینمای ایران "پرچم" به عنوان نماد انقلاب اسلامی در دهه فجر برجسته شود بوشهر، پایتخت کتاب ایران انتخاب رشیدپور برای گفت‌وگو با رییس‌جمهور چه پیامی داشت؟ دلار به‌زودی ارزان می‌شود تعطیلی مدارس البرز؛ فردا 4 بهمن 96 چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (623) 3 نکته‌ای که "رشیدپور" از مصاحبه با روحانی گفت/فیلم خبر خوش برای زنان سرپرست خانوار هشدار سونامی در پی زلزله 8 ریشتری آلاسکا عناوین روزنامه‌های ورزشی 4 بهمن 96/ طارمی: برای قهرمان شدن همگی دروغ گفتیم! +تصاویر این 9 خوراکی را هرگز خام نخورید مدارس استان البرز فردا تعطیل است تعیین‌هویت‌یکی‌ازاجسادمکشوفه‌سانچی ضربه مغزی شدن الناز شاکردوست تکذیب شد هشدار سونامی در پی زلزله 8 ریشتری آلاسکا کارت‌خوان حذف می‌شود یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران افتتاح شد شایعه مرگ مغزی الناز شاکردوست با مادرش چه کرد؟ هشتمین همایش غزه نماد مقاومت نرده‌های حفاظ بین مردم و مسئولین از مصلی تبریز جمع‌آوری شد برجام یک سند کامل و غیر قابل تجزیه است امکان مذاکره مجدد ندارد/ هیچگونه مذاکره‌ای در موضوع موشکی و توان دفاعی خود با هیچ کشوری نخواهیم داشت موافقت رهبر انقلاب با اعتبار 150 میلیون دلاری مقابله با ریزگردها عیادت نمایندگان حضرت آیت الله صانعی از روحانی مضروب دیروز در قم/ تصاویر گزارش وزیر اطلاعات به کمیسیون شوراها درباره حوادث اخیر/ احساس جامعه درباره بروز فساد بیش از واقعیت فساد است توضیحات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص یک اشتباه پزشکی: بیمار باید هزینه کامل خارج کردن پنس از شکم خود را بدهد! تصاویر/روزنامه‌های چهارشنبه 4 بهمن 96 وام 3 میلیون تومانی قرض‌الحسنه به زنان سرپرست خانوار پرداخت می‌شود اولین همایش پیام آوران عاشورا ویژه خواهران شهدا یک مقام آگاه: اروپا به ایران گفته باید پای میز مذاکرات موشکی حاضر شود محرومیت 12 شتر از مسابقات به دلیل عمل زیبایی! دختر مولا اومده زهره زهرا اومده/ محمود کریمی نشست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با کارکنان اداره شاهرود مدارس استان البرز چهارشنبه 4 بهمن تعطیل است تبعات اعتراف طارمی به دروغگویی پست الناز شاکردوست بعد از بستری شدنش در بیمارستان +عکس ترکیه برای آمریکا شرط گذاشت موافقت رهبری با بودجه 150 میلیون دلاری برای مقابله با گرد و غبار رهبر معظم انقلاب 150 میلیون دلار برای مقابله با ریزگردها اختصاص داد تیپ «بهاره کیان افشار» در اکران «کمدی انسانی» / عکس لاریجانی: جایگاه کارهای نمایشی صداوسیما را بسیار مهم می‌دانیم/ علی عسکری: شرایط عرصه فرهنگی، سخت و پیچیده شده است ضرغامی: نتیجه بازی دیشب چیزی از ارزش‌های رشیدپور کم نکرد/ روحانی به خاطر استفاده از کلمه قوطی از مردم عذرخواهی کند نبود اعتبار برای تأمین خوراک پتروشیمی باعث تعطیلی صنایع پتروشیمی شده است/ تأمین منابع سازمان زمین شناسی از محل اجاره هلی‌کوپتر سرلشکر صفوی: ترکیه با آمریکا و اسرائیل هماهنگ است موافقت رهبر انقلاب با پیشنهاد دولت برای اختصاص 150 میلیون دلار برای مبارزه با ریزگردهای خوزستان نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی: برای نجات دریاچه ارومیه فریاد می‌زنیم ولی کسی پاسخگو نیست تا سال آینده مالکیت سهام عدالت را به مردم می‌دهیم/انتقاد از واگذاری سود سهام عدالت حادثه برای الناز شاکردوست سر صحنه فیلمبرداری/ آسیب‌دیدگی جزئی از ناحیه کمر اختتامیه هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me