تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:تسنیم
دسته:استان ها-استان ها()
کد خبر:13750265
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۱:۱۰

مصالحه پرونده‌های طلاق قبل از ورود به دستگاه قضا در نیروی انتظامی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اردبیل وضعیت مصالحه پرونده‌های تشکیلی طلاق قبل از ورود به سیستم دستگاه قضایی در نیروی انتظامی را نیز بسیار خوب و قابل قبول ارزیابی کرد.
مصالحه پرونده‌های طلاق قبل از ورود به دستگاه قضا در نیروی انتظامی

سرهنگ کریم نوری با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم در اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگاران این رسانه، خانواده را مقدس‌ترین نهاد اجتماعی خوانده و اظهار داشت: طی سنوات گذشته رشد قابل توجه آسیب‌ها و معضلات اجتماعی در بطن جامعه مستقیما کانون مقدس خانواده را نشانه رفته است که اگر دقت کنیم خواهیم دید که بسیاری از جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی در پی عدم توجه به نیازهای خانواده شکل می‌گیرد و باید برای رفع و دفع کامل این ناهنجاری ها با بهره‌گیری از توان و قابلیت نهاد خانواده؛ به عنوان مهم‌ترین رکن اثرگذار در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرائم، اقدام شود.

وی با تاکید بر رشد آسیب‌ گسست خانوادگی در جامعه گفت: طلاق به عنوان یکی از اصلی‌ترین آسیب‌های اجتماعی بنابر تعریف مقام معظم رهبری می‌باشد که طبق دستورات مقام عظمی رهبری کارگروه‌های مختلفی در مقابله و پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی و به ویژه آسیب گسست خانواده در سرتا سر کشور شکل گرفته که در همین رابطه در استان اردبیل نیز با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و نیز معاونت اجتماعی استانداری و سایر دستگاه‌ها همچون  دادگستری، بهزیستی، آموزش و پرورش و کمیته امداد دو کارگروه با هدف مشترک اما فعالیتهای جداگانه تشکیل شده است که اصلی‌ترین هدف این کارگروه سازش و ایجاد صلح بین خانواده‌ها به منظور جلوگیری از رشدطلاق می‌باشد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی ادامه داد: برنامه‌های معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان در قالب دو دسته برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت تدوین، تهیه و پیاده‌سازی می‌شود که در این راستا اداره آموزش و مشاوره نیروی انتظامی استان تحت نظارت و با همکاری کارگروه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیروی انتظامی در سطح وسیعی به بحث آموزش پیشگیری از ابتلا به معضلات کلان جامعه مانند گرایش به موادمخدر و اعتیاد، طلاق و کاهش نزاع و درگیری در سطح استان به تمامی اقشار مختلف مردم، دستگاه‌های دولتی می‌پردازد که این آموزش‌ها به صورت دوره‌ای در محافل و مکان‌های مختلف من جمله سازمان‌های دولتی، مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد برگزار می‌گردد.

 نوری تصریح کرد: علاوه بر کارگروه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اداره آموزش و مشاوره نیروی انتظامی، اداره برآورد اجتماعی نیز با فعالیت خود کاملا مسائل روز جامعه را برآورد می‌کند و بعد از تجزیه و تحلیل برای ارائه راهکارهای عملی و البته علمی مسئله را به هیئت رئیسه ابلاغ و بعد از تصویب، دستورات لازم و خاص برای کاهش آسیب‌های اجتماعی صادر می‌شود.

وی وضعیت مصالحه پرونده‌های تشکیلی طلاق قبل از ورود به سیستم دستگاه قضایی در نیروی انتظامی را نیز بسیار خوب و قابل قبول ارزیابی کرد و افزود: با ارائه خدماتی از جمله آموزش و مشاوره در مرکز نیروی انتظامی استان، مشاوران کلانتری در بحث مصالحه پرونده‌هایی که تشکیل شده و در آستانه منجر به طلاق هستند به مشاوره و ارائه راهکارها به زوجین می‌پردازند که به حمدالله استان اردبیل در بحث مصالحه پرونده‌های طلاق جزو استان‌های موفق بوده و حائز رتبه قابل قبول است.

نیروی انتظامی؛ در کنار مردم و برای مردم

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: تنها نیروی انتظامی که در دنیا پایگاه اصیل و واقعی مردمی دارد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد که همواره در کنار مردم بوده و در اصل برای خود مردم است.

 نوری تصریح کرد: باید بدون اغماض اعتراف کرد که پشتیبان و سرمایه اصلی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مردم هستند و تجربه دهه‌ها نشان می‌دهد که هر کجا پشتوانه و یاری‌گر نیروی پلیس در کشوری مردم باشد آن نیروی انتظامی در واقع موفق‌ترین نیروی پلیس در دنیاست که به حمدالله نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بحث اعتماد مردمی در راس پلیسهای جهان قرار دارد.

وی در ادامه گریزی بر حواث اخیر در کشور و راهپیمایی و اعتراضات ملت ایران در پی اغتشاشات آشوبگرانه نیروهای بیگانه در کشور و مداخله محرز آن‌ها در امور داخلی ایران، تصریح کرد: در این حوادث با تدبیر، درایت و لحاظ تمامی وقایع و جوانب و نیز رصد تمامی اتفاقات که دستور مستقیم مقام معظم رهبری بود مثل همیشه توانستیم با پشتیبانی و یاری‌گری ملت شریف ایران از این توطئه سربلند بیرون آئیم.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی اظهار داشت: مقام معظم رهبری از نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی ایران به مجاهدان فی سبیل‌الله یاد می‌کند که ابتدا برای رضایت حق و در مرحله بعدی صرف رضایت مردم چه در مرزهای کشور و چه در داخل کنار مردم تلاش می‌کنند.

 نوری ادامه داد: نیروی انتظامی استان اردبیل با آگاهی هرچه تمام‌تر در حوادث اخیر آشوبگرانه بیگانگان در کشور در کنار مردم شریف استان تلاش کرد و ضمن اینکه همراه و همگام با تمامی مسئولان برابر قانون اساسی عمل می‌کند در کنار مردم نیز بوده و گوش شنوا برای مشکلات ملت می‌باشد که نیاز است تا مردم استان با درایت کامل و بصیرت و آگاهی بی‌نظیر اعتراضات خود را در بحث مسائل و مشکلات معیشتی به صورت معقول و نه با اجتماعات و اعتراضات جمعی در خیابان‌ها، اعلام کنند که در این زمینه ما هم همراه با مردم هستیم و تقاضا داریم مسئولان در اسرع وقت مشکلات مردم خصوصا مشکلات جوانان را برطرف کنند.

قدرت نظام جمهوری اسلامی در براندازی مشکلات ثابت شده است

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان اردبیل تصریح کرد: با توانمندی و قابلیتی که از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سراغ داریم طی سنوات و دهه‌های گذشته شاهد بودیم که این نظام بزرگترین مشکلات را پشت سرنهاده که مصداق این موضوع سال‌ها ایستادگی، مقاومت و پایداری در هشت سال دفاع مقدس بود که این نظام آزمون خود را پس و قابلیت خود را نشان داد.

نوری ادامه داد: این نظام در تمامی عرصه‌ها قابلیت‌های بی‌بدیل و لایزال خود را به نمایش گذاشته است و نیازی به نگرانی و دغدغه از سوی مردم در بحث برطرف‌سازی مشکلات معیشتی و اقتصادی نیست.

وی گفت: تنها انتظار ما از کلیه اقشار مردم و مسئولان در این برهه حساس این است که ملت شریف ایران و مسئولان تلاشگر اتحاد ملی، وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کرده و در کنار ولایت فقیه باشند چرا که هم‌اکنون نیاز نظام به مردم بیش از موانع و مشکلات پشت سر نهاده گذشته است زیرا طبق فرموده مقام معظم رهبری دشمن به دنبال روزنه کوچکی برای نفوذ به داخل کشور است و لازمه ایستادگی در برابر این زور حفظ انسجام و وحدت ملی می‌باشد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی افزود: شکرخدا نظام، انقلاب و ملت شریف ایران از گذشته تا به امروز کماکان وحدت و انسجام خود را حفظ کرده‌اند و در برابر تمامی دسیسه‌های دشمنان ایستاده‌اند که در این زمینه نیاز است تا بدانند که نیروی انتظامی به عنوان مردمی‌ترین نیروی پلیس همواره در کنار مردم قرار داشته و دارد.

نوری در ادامه با نقل یک ماجرا از گشت شبانه در سطح شهر اردبیل گفت: اگر امروز ما در سطح شهر شاهد این هستیم که بانویی در ساعات بامدادی و انتهای شب به صورت انفرادی در یکی از معابر و خیابانهای شهر در حال عبور می‌باشد و از این بابت اطمینان خاطر دارد که خطری وی را تهدید نمی‌کند، این یعنی همان امنیتی که هم‌اکنون در کشور عزیز ایران حاکم است.

وی بیان کرد: اگر امنیت کشور سوئیس در منطقه هم‌اکنون زبانز‌د بسیاری از حاکمان و کشورهای همسایه شده باید گفت که این در شرایطی اتفاق افتاده که کشورهای همسایگی سوئیس در امنیت کامل به سر می‌برند و این امر در حق کشور ایران صدق نمی‌کند چرا که کشور ما بمانند گلستان ابراهیم در میان آتش است و در هر لحظه و آنی خطرات جدی‌تری این کشور را تهدید می‌کند، اما خوشبختانه با درایت مقام رهبری و نیز نیروهای مسلح، نظامی و انتظامی تمامی این خطرات از منطقه رفع و دفع می‌شود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی اردبیل تحقق و رقم خوردن همه چیز را در سایه امنیت دانست و اظهار کرد: امروزه با تهاجم دشمنان و استکبار جهانی به کشور ایران امنیت و هم‌بستگی ملت ایران به یکدیگر اصلی‌ترین علت این تهاجمات و توطئه‌ها می‌باشد که باید گفت امروزه همه چیز در سایه امنیت رقم می‌خورد.

 نوری عوامل متعددی را در تامین امنیت پایدار در کشور جمهوری اسلامی ایران دخیل دانست و گفت: عامل اصلی در تامین امنیت پایدار، حرمت خون شهیدان بوده که ملت و مردم عزیز و همچنین حضور آنها در صحنه عامل دوم و همچنین سطح میزان عبادت و ایمان ملت شریف و اسلامی نظام جمهوری ایران عامل سوم در تامین امنیت کنونی کشور می باشد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی همچنین در پایان سخنان خود خبرگزاری تسنیم را یاری‌گر همیشگی نیروی انتظامی استان اردبیل معرفی کرد و گفت: صحت، دقت و صداقت این رسانه در انعکاس اخبار و وقایع روز مقبول مردم و نیروی انتظامی است و نقش خبرگزاری تسنیم در شفاف‌سازی، آگاه‌سازی و جداسازی مردمی که اعتراض خود را در پی اغتشاشات اخیر در کشور اعلام کردند و افرادی که آشوبگر و مخل نظم اجتماعی بودند، بسیار پررنگ و قابل توجه بود.

 نوری افزود: آرزو داریم که کلیه هموطنان در عالی‌ترین رتبه اقتصادی، معیشتی و اجتماعی بدون دغدغه و مشکلی در کنار خانواده‌های خود بهترین لذت و لحظات زندگی را شاهد بوده و تجربه کنند و ما نیز با افتخار در فکر تامین نظم و امنیت این ملت شریف هستیم.

مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم در استان اردبیل نیز در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد این رسانه اظهار داشت: دفتر خبرگزاری تسنیم در اردبیل موفق به کسب رتبه نخست گزارش در  نخستین جشنواره ملی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و تحلیلی با موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی شده است.

علی نورعلیپور با اشاره به اینکه هم‌اکنون بهترین ابزار در فضای سایبری در مقابله با هجمه‌های دشمنان استفاده از ابزارهای تبلیغی خود آن‌هاست، افزود: جنگ امروز بر سر افکار، فرهنگ و تمدن ملت ایران است که در همین سمت و سو رسانه‌های ملی و اسلامی در کشور عزیزمان ایران می‌توانند پاسخگوی اقدامات ضدفرهنگی دشمنان در رسانه‌های دشمنان در داخل و خارج از کشور باشند و همین اقدام نیازمند حضور فعال و صادقانه رسانه‌ها در صحنه می‌باشد.

وی  تعهد و تخصص را دو عامل مهم برای فعالیت‌ رسانه‌های ملی و اسلامی و خبرگزاری‌ها دانست و تصریح کرد: باید بهره‌گیری از تعهد و تخصص اصحاب رسانه برای انتقال مطالب و پیام‌ها به جامعه مردمی در دستور کار اصحاب رسانه باشد تا بتوان با این اقدام در دست‌یابی به اهداف وحدت‌آمیز خود موفق عمل کند.

نورعلیپور با تاکید بر نقش رسانه‌ها در آگاه‌سازی از جریانات علیه ایران و نیز روی کار آمدن فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مختلف برای تضعیف روحیه اسلامی مردمان گفت: با توجه به اینکه قدرت‌های استکباری از طریق فضای مجازی درصدد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگ هستند، باید بیشتر در تولید برنامه‌های فرهنگی با محوریت اسلام‌ اقدام شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان اردبیل با اشاره به فعالیت انقلاب‌محور، باصداقت و پرتلاش خبرگزاری تسنیم در کشور اظهار کرد: این خبرگزاری از زمان فعالیت خود تا به اکنون همواره در انتشار اخبار و رویدادهای انقلابی کشور پیشگام بوده و در مسیر اقتصاد مقاومتی و بیداری اسلامی همان مسیری که مقام معظم رهبری موکدا آن را به ملت و مسئولان گوش زد کرده‌اند حرکت می‌کند و امید می رود این حرکت جمعی همواره در داخل کشور پویا باشد. 

انتهای پیام/

R41374/P1361/S6,49/CT2
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


ساختمان جدید پلاسکو در دو سال ساخته خواهد شد العبادی: شهروندان کردستان جزئی از عراق هستند زلزله 4.3 ریشتری شهر دوگنبدان را لرزاند تساوی هیرنفین در حضور گوچی روانشناس قلابی شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد کتاب «فرهنگ شهرت» نقد می‌شود سازمان عفو بین الملل خواستار آزادی بی قید و شرط دختر نوجوان فلسطینی شد برنامه‌های وزیر نیرو برای حل مشکل آب دیدار معاون ترامپ و رئیس جمهور مصر حول مسائل منطقه تمرینات فضانوردان روسی در استخر +تصاویر برانکو گزینه سرمربیگری تیم ملی امید / انتقاد شدید عضو کمیته فنی استقلال از خرید جدید آبی‌ها (عکس) ترامپ جمهوری خواهان را به خطر انداخت همسر موقت، قربانی ازدواج زلزله دوگنبدان را لرزاند چرا عمده واردات خودرو از امارات است؟ مدیر اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید: نمی‌توان زمانی برای پایان تعطیلی دولت اعلام کرد کنایه‌های ادامه‌دار سعید جلیلی به برجام دستگیری جاسوسان آمریکا توسط چین و روسیه بانک مرکزی وارد بازار ارز شد تصاویری از انفجار در هتل اینترکنتیننتال کابل گاو پرنده دکتر قریب جنسیت و هویت جنسیتی دلم چیز دیگری می‌خواست پیشخوان به در می‌گفت دیوار بشنود آتشی که به پلاسکو افتاد کارتون خواب رویداد نگاهی به سیاست‌های ترامپ در نخستین سال زمامداری اتحاد شوم علیه کردهای سوریه دولت آمریکا تعطیل شد دیوار کوتاه اصلاح‌طلبان خبر فوتبال ایران- اسپانیا، محبوب سبد ایرانی بطری ممنوع چاله‌های فساد مدیری که نیامده رفت روایت زیباکلام، کلباسی و پاوه‌نژاد از مناطق زلزله‌زده سهم‌خواهی بی‌ثمر تاک دخالت در آموزش‌وپرورش با کدام مجوز حذف آموزش زبان انگلیسی رفع دغدغه‌های فرهنگی یا تداوم تصمیم‌گیری‌های تک‌بُعدی ماجرای پسری که خودش را ربود درخواست پلیس برای شناسایی سارق جزئیاتی تازه از جرائم راننده‌ای که زنان را می‌ربود مفیستویی نامیرا درخواست از شهردار برای حفظ خانه نیما روی خط خبر
عکس/ تصادف در خط 3 مترو تهران بیانیه تند وزارت خارجه علیه جبرائیلی فیلم/ خاطره پدر یک آتش‌نشان در حالا خورشید اشک‌های رشید پور در برنامه حالا خورشید + فیلم جزئیات آزار و اذیت دختران و زنان در پراید نقره ای/ مرد شیطان صفت را شناسایی کنید+ عکس خاطره‌ای از زبان پدر شهید آتش‌نشان حادثه پلاسکو که اشک رشیدپور را درآورد +فیلم وزارت خارجه در واکنش به صدا و سیما: مردم فریب نمی‌خورند واکنش یک نماینده به قطع دست سارقی در مشهد نتیجه بررسی‌های اولیه پاناما درباره سانچی بدون تعارف با دستفروشی میلیاردر شد + فیلم اعضای هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شدند هادی العامری: علت تحریم نُجَباء، تصمیم برای آزادسازی جولان است بهره برداری از واحد تولیدی زیست دارو در البرز با حضور جهانگیری عکس/ تصادف مرگبار سمند وال 90 بیانیه آستان مقدس حضرت معصومه (س) در پی نمایش «قرآن کشتی مطلا» در قم آمادگی سپاه برای کمک به بارورسازی ابرها شرکت دارویی زیست دارو دانش و خط تولید دو داروی ام اس افتتاح شد اعتراف قاتل جوان اسفراینی شرایط جدید بازنشستگی کارمندان دولت مشخص شد+سند تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد دلار بازهم گران شد/ نرخ ارز امروز 30 دی ماه 96 ورود معاون اول رئیس جمهور و چند نفر از وزرا به استان البرز آمریکا در آستانه تعطیلی مطلق روحانی: آمریکا دچار خطای محاسباتی است/ برجام پایه مستحکمی برای همکاری گسترده‌تر ایران و اروپا است تغییر مدیریت مرکز آموزش عمومی امام سجاد (ع) ناجا در ارومیه + فیلم دستفروشی که میلیاردر شده است مدارس خوزستان فردا اول بهمن تعطیل شد ادعای نوشته شدن برجام 14 ماه قبل از امضا شدن توسط آمریکایی‌ها کذب است عکس/ جهانگیری در کارخانه چیپس و پفک گومز پینتو آماده حل مشکل گلزنی آبی‌ها/ مهاجم خارجی استقلال وارد تهران شد عزا شدن عروسی در رودبار یادواره 427 شهید اسلام آباد و دومین یادبود شهید مدافع حرم علی تمام زاده جهانگیری در کارخانه چیپس و پفک +عکس دبیرکل حزب‌الله لبنان عزادار شد روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! /حضرات روحانی نباید بدون تحقیق درباره سخنی که برای آنها نقل می‌شود، موضعگیری کنند/ آغازگر ماجرای اعتراض به سخن روحانی، یک فرد غیرروحانی بی‌اطلاع از مبانی عقیدتی بود خبر خوش برای فرهنگیان/افزایش حقوق معلمان در سال 97 درخواست عباس عبدی از سردار سلیمانی؛ یک ساعت صرف دیدار با آن نوجوانی کنید که پرچم ایران را آتش زد /بعید است با داماد صدام رابطه داشته باشد یا … جهانگیری: طولانی شدن طرح‌های مهم کشور با محدودیت‌های بودجه‌ای/ باید برای تامین منابع مالی ابتکارات جدیدی انجام دهیم بدون تعارف با دستفروشی که میلیاردر شد + فیلم روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! مدارس و دانشگاه‌های اهواز فردا تعطیل شد تشکل‌های بخش خصوصی: بورس کالا نیازمند اصلاح فوری ساختار است ادارات در دزفول تعطیل شد پاناما: «سانچی» پروتکل‌های امنیتی را رعایت کرده/ تحقیقات ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشد دوازدهمین کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی ایران برگزار می‌شود کسی که رئیس‌جمهور را بیسواد خواند، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! /چرا ده‌ها موسسه هزارها میلیارد بودجه از دولت می‌گیرند و هیچ کار مثبتی نمی‌کنند و به اصل نظام هم فحش می‌دهند؟ باید در تدوین آیین‌نامه نظارت مجمع، موضوع ضمانت اجرایی به جد مدنظر قرار گیرد/مسئولان کشور برای حل معضلات اقتصادی اقدام عاجل کنند تقابل مهمانان ناخوانده در سوریه؛ ترکیه علیه آمریکا ماجرای اخراج کامیابی نیا از پرسپولیس چیست؟ تا زمانی که طرفین مذاکرات نسبت به تعهد خود در برجام ایستادگی کنند، تهران نیز به تعهدات خود عمل خواهد کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me