تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13750553
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۲:۰۵

وقتی قماربازان به جان هم می‌افتند

وقتی قماربازان به جان هم می‌افتند

فدراسيون سوارکاري در حالي هيئت سوارکاري گنبدکاووس را از برگزاري مسابقات کورس اسب‌دواني پاييزه در اين منطقه منع کرده که مسئولان اين هيئت، بي‌توجه به تصميم‌های گرفته‌شده، از ابتداي فصل تاکنون اين رقابت‌ها را برگزار کرده‌اند. حضور اسب‌هاي دوپينگي، قماربازي صاحبان اسب‌ها و ناديده‌گرفتن موارد قانوني لازم از جمله تخلفات انجام‌شده در کورس اسب‌دواني پاييزه گنبد است که فدراسيون سوارکاري از آنها اسم مي‌برد و اين رقابت‌ها را فاقد هرگونه وجاهت قانوني مي‌داند. مسئولان اين مسابقه مجموعه سوارکاري گنبد را از شرکت توسعه و تجهيز اماکن ورزشي استان گلستان اجاره کرده‌اند و مسابقه‌هاي کورس را خودشان برگزار مي‌کنند. کورس اسب‌دواني پاييزه گنبد که تا پيش از اين به‌صورت ملي و با حضور سوارکاراني از تمام کشور برگزار مي‌شد، اکنون به کورس بومي و محلي تغيير ماهيت داده است. کورسي که حالا به ميدان جنگ و خونريزي تبديل شده نه ميداني براي رقابت‌ها اسب‌ها. رقابت‌هاي اسب‌دواني کورس گنبد در شرايطي برگزار مي‌شود که کار از دست مسئولان فدراسيون سوارکاري خارج شده و به‌دلیل فساد مالي که در آن وجود دارد کار به اسلحه و چاقوکشي هم رسيده است.فدراسيون سوارکاري در حالي نتوانسته تاکنون برگزاري اين رقابت را متوقف کند که اکنون با تخلفات جدیدتري در اين کورس مواجه شده است. هفته هفدهم کورس پاييزه گنبد (پنجشنبه گذشته) شاهد اتفاقات بسيار بدي بود. جايي که درگيري شديدي ميان شرکت‌کنندگان رخ داد و با اسلحه شکاري و سلاح سرد (قمه و چماق) به يکديگر حمله کردند. درگيري به‌قدري بالا گرفت که حتي منجر به زخمي و مجروح‌شدن مأموران نيروي انتظامي شد و آنها را هم روانه بيمارستان کرد.
سرهنگ محمود عليفر، فرمانده نيروي انتظامي شهرستان گنبد، دراين‌باره به رسانه‌ها مي‌گويد: «چند نفر از قماربازان شهر تاتار و گنبدکاووس براي شرط‌‌بندي دچار اختلاف مي‌شوند و با قمه و چماق و ديگر سلاح‌های سرد با هم درگير مي‌شوند. مأموران نيروي انتظامي که براي امنيت سوارکاران در محل حاضر بودند براي برطرف‌کردن اختلاف و جلوگيري از درگيري وارد محل مي‌شوند که متأسفانه يکي از اين افراد با سلاح شکاري خود دو نفر از مأموران نيروي انتظامي را از قسمت‌هاي دست، بازو و کتف مجروح مي‌کند. اکنون حال عمومي مأموران و سایر افراد مجروح‌شده خوب است و در اين رابطه پنج نفر که در اين درگيري دخالت داشتند دستگير و به دستگاه قضائي تحويل داده شدند و تلاش براي دستگيري عامل اصلي شليک‌کننده به مأموران نيروي انتظامي ادامه دارد».
گفته مي‌شود در اين درگيري چهار نفر از قماربازان نيز مجروح شده‌اند که همراه دو مأمور نيروي انتظامي به بيمارستان منتقل و بستري مي‌شوند. يکي از شاهدان عيني در گفت‌وگو با «شرق» عنوان کرد اين افراد در کنار مسابقات سوارکاري قماربازي مي‌کنند و همين قماربازي منشأ درگيري بوده است.  مسعود خليلي، رئيس فدراسيون سوارکاري درباره اتفاقات به‌وجودآمده به «شرق» گفت: «واقعا نمي‌دانيم به کجا و به چه کسي شکايت کنيم تا جلوي برگزاري اين رقابت‌ها با حضور اسب‌هاي دوپينگي و قمار وحشتناک خيلي زودتر گرفته شود. فقط اميدواريم زودتر به اين موضوع پايان داده شود و جلوي برگزاري مسابقاتي که نه از طرف ما تأييد مي‌شود و نه وجهه قانوني دارد، گرفته شود. سال گذشته نماينده فدراسيون را به محل برگزاري رقابت‌ها فرستاديم، اما او را برگرداندند. اصلا نمي‌دانيم اين مسابقات را دقيقا چه کسي مديريت می‌کند، هرچه هست غيرقانوني است و باعث انحلال سوارکاري ايران مي‌شود، هيچ‌کس هم پاسخ‌گوي ما نيست. بارها به‌صورت مکتوب اين موضوع را به اداره ورزش استان گلستان اعلام کرده‌ايم، اما نتيجه نگرفته‌ايم».
تخلفات انجام‌شده در کورس اسب‌دواني گنبد به‌حدي شکل بدي به خود گرفته که به گفته خليلي، یک نهاد نظارتي دولتي هم براي پيگيري به اين قضيه ورود کرده‌ است: «ظاهرا نهادهاي نظارتي و حتي سازمان بازرسي کل کشور به اين مسئله ورود کرده‌اند. ضمن اينکه حدود يک ماه پيش نيز با پيگيري‌هاي انجام‌شده و با دستور وزير ورزش تيمي پنج‌نفره به استان گلستان اعزام شد و گزارشي از مجموع تخلفات آماده کرد. گزارش‌هاي مالي نيز آماده شده است و احتمالا بايد به اين زودي‌ها نتيجه آن مشخص شود». رئيس فدراسيون سوارکاري در توضيح دلايلي که برگزاري مسابقات کورس اسب‌دواني پاييزه گنبد را غيرقانوني کرده است، گفت: «هيئت سوارکاري گنبد برگزارکننده اين رقابت‌هاست، درحالي‌که رئيس اين هيئت سه، چهار ماه پيش به‌دليل تخلفات گسترده مالي و اداري برکنار شد. او با شناسه ملي فدراسيون اقدام به افتتاح حساب در بانک کرده بود، درحالي‌که روح ما از اين قضيه خبر نداشت. فدراسيون از طريق بازرس بانک در جريان موضوع قرار گرفت. برهمين‌اساس خردادماه گذشته در جلسه اوليه حکم برکناري صادر شد. البته او درخواست استيناف داد، اما رأي تجديدنظر هم بر برکناري او تأکيد می‌کرد. با همه اينها رئيس برکنارشده هيئت گنبدکاووس همچنان به کارش ادامه مي‌دهد. ظاهرا هم با مدير کل ورزش استان گلستان همکاري دارد. برگزاري رقابت‌هاي کورس اسب‌دواني پاييزه گنبد هم نتيجه همين ادامه همکاري است. مسابقاتي که اصلا وجهه قانوني ندارد و پيگيري آن به اسب‌دواني کشور خيلي زياد آسيب زده است».

#سواركاري #شرط بندی #فدراسیون سوارکاری #کورس اسبدوانی #کورس پاییزه گنبد #اسب دوانی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


عضویت 2 هزار شاعر در کانال و گروه تلگرامی ویژه جشنواره ملی «شعر آیات» داستان‌های واقعی یک پرستار در دل جنگ عراق علیه ایران مسابقات قرآنی ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار می‌شود اعتماد عینی به خداوند/ راه گم کرده ایم/ نگفتمت مرو آن جا که آشنات منم برجام نمرده است/ اتهام‌ها علیه ایران مبنی بر بی‌ثبات کردن منطقه مردود است بودونبود برجام برای اقتصاد ایران چه تفاوتی دارد؟ رصد تراکنش بانکی فراریان مالیاتی/ وصول 7 هزار میلیاردتومان مالیات برگزاری کارگاه شعر فارسی، ترکی و داستان‌نویسی در زنجان بررسی لایحه بودجه سال 97 در کمیسیون تلفیق بودجه پایان یافت لادروپ: مسی جدید را نخواهیم دید انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا نیمه دوم 2018 برگزار می‌شود سامی عنان نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام کرد سرنوشت بازیگران سریال محبوب خط قرمز+عکس کاهش 22 در صدی صادرات آلومینیوم در تاجیکستان لزوم تلاش مضاعف برای جذب اعتبارات اشتغال در استان کرمانشاه حمید ابراهیمی و حدیثه تهرانی به «میر محنا» پیوستند فرصت طلایی برای ایمن‌سازی تهران دربرابر زلزله را از دست داده‌ایم/شتاب‌زدگی در برنامه‌ریزی ممنوع جهانگیری: با محدودیت‌های بودجه‌ای طرح‌های مهم کشور طولانی می‌شود پدر شهیدی که تولد 75 سالگی خود را در زندان گذراند چه نوع سؤالی را می‌توانیم از پیامبر (ص) و امام معصوم (ع) بپرسیم؟ اگر نخبگان یکصدا آگاهی بدهند مشکلات کمتر خواهد شد نشست کارشناسان معاو نت تبلیغ با معاون پژوهش ستاد همکاریها برگزار شد ملی‌حفاری، قهرمان نیم فصل لیگ برتر گلف شد قول مساعدت وزیر بهداشت به تئاتر مشکلاتمان را با پول خودمان حل کنید+ تصاویر سیصد و پنجاهمین نمایشگاه استانی کتاب در هرمزگان بازیکن جدید استقلال را بیش‌تر بشناسید اختلاس‌گر میلیاردی وزارت نفت کیست؟ خانه نیما فروشی است دیگر هیچگاه وارد مذاکره با اسرائیل نخواهیم شد/ حمایت آمریکا باعث پدید آمدن اسرائیل شد تشکیل 19 کمیته دهه فجر در مرکز استان سمنان ارائه خدمات توانبخشی با تعرفه‌های دولتی در مراکز بهزیستی کرمانشاه چاپ 90 عنوان کتاب با موضوع ایثار و شهادت در استان کرمانشاه فراخوان اولین دوره جشنواره نقد داستان کوتاه سال (حیرت) در کردستان اعلام شد تحلیل اعتراض‌ها از نگاه یک جامعه‌شناس قلیان؛ عامل ابتلا به هپاتیت و سل زمان آغاز ثبت نام کنکور سراسری پرسپولیسی‌ها حلال کنید اما من مقصر نبودم گشایش نمایشگاه سرو سایه فکن در فرهنگسرای گلستان رجیستری به گوشیهای آسیایی رسید؛ سامسونگ، ال‌جی یا هواوی؟ تعطیلی ادارات خرمشهر به علت گرد و خاک پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی دشت آزادگان در سوسنگرد پایان یافت آغاز بازگشایی جعبه سیاه سانچی؛ تا سه روز آینده/ ربات‌ها به دنبال خارج کردن لاشه کشتی از دریا هستند محرومیت طارمی امروز تمام می‌شود/ رونمایی از آقای گل در برابر ژاوی و مرتضی اغتشاشات اخیر توسط منافقین، سلطنت‌طلبان، عربستان و آمریکا کلید خورد سکوت در برابر بیان حقایق اغتشاشات، ظلم به مردم است/ وقایع از تهران آغاز شد نه مشهد اهدای جهیزیه به 400 زوج در مناطق زلزله‌زده فکر می‌کنم آلکسیس سانچس به منچستریونایتد خواهد رفت رونمایی از جدیدترین قابلیت‌های اینستاگرام/ اطلاع از اسکرین شات در اینستاگرام به فرد
فیلم/ «بدون تعارف» با دستفروش دیروز و میلیاردر امروز موسویان: خروج از برجام باعث افزایش بی‌اعتمادی بین‌المللی به آمریکا می‌شود دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی بخش خبری 20: 30 مورخ 29 دی ماه 96 + فیلم تمام خطوط ارتباطی شهرستان کوهدشت قطع شد آژیر قرمز در 96 سد کشور به صدا درآمد فوت 2 سرنشین خودرو در حادثه تصادف موته- گلپایگان اولین سالگرد آتش نشانان حادثه پلاسکو بازی فولاد و پیکان به تعویق افتاد برگزاری مراسم اولین سالگرد شهادت آتش نشانان حادثه پلاسکو زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی علت استعفای فرماندار دزفول چه بود؟ /عکس مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است چرا بازی فولاد و پیکان لغو شد؟ کاهش نرخ ارز طی دو ماه آینده مراسم اولین سالگرد شهدای آتش نشان پلاسکودربهشت زهرا (س) برگزار شد فرماندار دزفول پس از تقلب امتحانی مجبور به استعفا شد جنگ ترکیه علیه عفرین آغاز شد جنجالی‌ترین صحنه بازی استقلال؛ پنالتی بود یا نبود؟! (عکس) رژیم صهیونیستی از اردن رسما عذرخواهی کرد محمد موسوی مهمان «دورهمی» می‌شود مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است پاناما: «سانچی» پروتکل‌های امنیتی را رعایت کرده/ تحقیقات ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشد عکس/ دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس جانباخته سانچی حرف‌های اخیر دشمن از دلسوزی نیست؛ فتنه جدید است/ پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را پایین خواهیم کشید تقی روحانی، پیشکسوت وزنه برداری درگذشت مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است/ آماده‌باش به مراکز درمانی و خدماتی سرلشکر صفوی: حداکثر 12 درصد درآمد ناخالص داخلی خود را در جنگ تحمیلی هزینه کردیم دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی تولیت آستان قدس با خانواده سرمهندس کشتی "سانچی" دیدار کرد خبر خوش برای فرهنگیان/افزایش حقوق معلمان در سال 97 دیدبان حقوق بشر نقض حقوق بشر در عربستان سعودی را محکوم کرد عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 دی 96/ نعمتی ناجی برانکو +تصاویر ساغلام بمحض پیاده شدن ازهواپیما، میل به نمازجمعه داشت! وزیر خارجه روسیه: برجام هنوز نمرده است/ مسکو با ایران و ترکیه برای منطقه کاهش تنش در ادلب تلاش می‌کند مدارس 15 شهر خوزستان شنبه تعطیل است سخن نقد ائمه یا از روی جهل است یا ناشی از القائات دشمنان/ هرچه دیگران به دهنتان می‌گذراند تکرار نکنید بزرگداشت جانباختگان سانچی در رشت برگزار شد توصیه مهم درباره رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم کارت/ فعال سازی ناصحیح دریافت خدمات را مختل می‌کند غلظت گرد و غبار در اهواز به 66 برابر حد مجاز رسید/ مدارس 15 شهرستان خوزستان شنبه تعطیل شد واشنگتن: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه منجر به بی‌ثباتی خواهد شد روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! محمد موسوی مهمان «دورهمی» می‌شود مدیرعامل سپاهان استعفا کرد تصویری از حضور سرمربی ترکیه‌ای تراکتور سازی در نماز جمعه روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! /حضرات روحانی نباید بدون تحقیق درباره سخنی که برای آنها نقل می‌شود، موضعگیری کنند/ آغازگر ماجرای اعتراض به سخن روحانی، یک فرد غیرروحانی بی‌اطلاع از مبانی عقیدتی بود تعطیلی مدارس در 16 شهر خوزستان علت استعفای فرماندار دزفول چه بود؟ + عکس درخواست عباس عبدی از سردار سلیمانی؛ یک ساعت صرف دیدار با آن نوجوانی کنید که پرچم ایران را آتش زد /بعید است با داماد صدام رابطه داشته باشد یا …

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me