تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:()
کد خبر:13750710
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۲:۲۶

وصیت‌نامه شهید مرتضی حسین‌زاده/ کم‌کم احساس می‌کنم که می‌توانم شهادت را در آغوش خود بفشارم

شهید حسین‌زاده در وصیت‌نامه خود آورده است: «کم‌کم احساس می‌کنم که می‌توانم شاهد و زیبای شهادت را تنگاتنگ در آغوش خود بفشارم و تا ابد از خود جدا نکنم» .
وصیت‌نامه شهید مرتضی حسین‌زاده/ کم‌کم احساس می‌کنم که می‌توانم شهادت را در آغوش خود بفشارم

وصیت‌نامه شهید مرتضی حسین زاده/ کم کم احساس می‌کنم که می‌توانم شهادت را در آغوش خود بفشارمبه گزارش خبرنگار ساجد، شهید «مرتضی حسین‌زاده» یک بهمن ۱۳۴۲ در فریدون‌کنار چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام شش بهمن ۱۳۶۵ طی عملیات کربلای ۵ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

مپندارید که شهیدان راه خدا مرده اند بلکه زنده به حیات ابدی شدند و در نزد پروردگارشان متنعم خواهند بود. «سوره آل عمران آیه ۱۶۹»

با درود و سلام بر امام زمان (عج) و نائب بر حقش روح الله و با درود و سلام بر خانواده‌های شهدا که چشم و چراغ این ملت‌اند.

پروردگارا در انتظار حکومت اسلامی چه رنج‌ها و مشقت‌ها که تحمل شد چه گل‌های تازه شگفته که پرپر شد چه پدران و مادرانی که به سوگ عزیزانشان نشستند چه مال‌ها و جان‌هایی که در این راه بزرگ هدیه شد تا سرانجام چشم مسلمانان به ظهور نور هادی بخش جمهوری اسلامی روشن گشت خدایا توفیقمان عنایت کن تا با وحدت کلمه‌ای که امام عزیزمان پیوسته به ما می‌گوید اختلاف را کنار گذاشته و خودخواهی‌ها و مقام پرسیت‌ها را رها کنیم و فقط به اسلام و قرآن و به جمهوری اسلامی بی‌اندیشن.

خدایا همه ما را هدایت کن و نور خودت را در دل‌هایمان بتابان و ریا و شرک را در وجودمان بمیران. خدایا این انسانی را که خلق کردی فقط در مواقع ضروری و سختی و ناامیدی است که به یاد تو می‌افتد. خدایا توبه می‌کنم به سوی تو و در این راه یاریم ده و هرگاه ذره‌ای منحرف شدم سخت مرا در همین دنیا عذابم بده و شرایط برگشت به سوی خودت را برایم فراهم کن و تو میدانی که فقط می‌خواهم به سوی تو بیایم، ولی چه کنم که قوه تشخیص من ضعیف است و این نفس مرا به خودم وا نمی‌گذارد. من هر لحظه صدای هل من ناصر ینصرنی را با گوش‌های خود احساس می‌کردم این فریاد پیروان حسین (ع) بود این فریاد شهدای بخون خفته اسلام بود و این فریاد رهروان امام امت بود و این فریاد، فریاد داغ‌های دل مادران و پدران شهیدان است آیا من انسان نیستم پس چه وقت ثابت کنم که من پیرو حضرت علی (ع) و حضرت امام حسین (ع) هستم «لبیک» حال موقع امتحان است و من باید این امتحان را بدهم و حال باید درس‌های ۲۵ ساله خودم را که همیشه من می‌گفتم‌ ای کاش من هم در کربلا بودم و با امام حسین (ع) با هم در میدان کربلا و روز عاشورا می‌جنگیدم پس باید امتحان داد امتحان من فقط نمره آن و سوالات آن خون قلب است.

خدایا اگر به من توفیق عطا فرمودی تا در صف شهدا و در زمره سربازان مهدی (عج) قرار بگیرم تو را به مولایم حسین (ع) قسم می‌دهم از گناهان من درگذر و مرا با شهدای کربلا محشور کن. خدایا از همه چیز خود گذشته‌ام و آمده‌ام معامله‌ای با تو انجام دهم اینک مشتری تو هستی و کالا هم جان من است و مکان هم زمین تو است و بهای این معامله نیز جفت تو است. کم کم احساس می‌کنم که می‌توانم شاهد و زیبای شهادت را تنگاتنگ در آغوش خود بفشارم و تا ابد از خود جدا نکنم، زیرا معبود امکان شهادت من در میدان جهاد تو و برای قرآن هست. خدایا ناامید نیستم من در خود هیچ لیاقت شهادت نمی‌بینم، ولی آگاه بدان هستم که تو خود توبه پذیری و دارای رحمت فراوان.

با امت حزب‌الله در این برهه از زمان تنها راه رهایی از ستمگران فی سبیل الله است امت حزب‌الله خصوصا شما‌ ای برادران بسیجی فریب مکر و حیله‌کاران را نخورید دشمنان در کمین هستند تا ضربه به اسلام و انقلاب اسلامی بزنند با ایمان به الله و یکتاپرست بودن و کنار گذاشتن غیر خدا و به حق سخن گفتن و بعد درست رفتار نمودن با وحدت کلمه مکر مکاران را خنثی کرده و از هر گونه مارک چسباندن مکاران از قبیل: نفاق افکن توطئه‌گر منافق و ... جلوگیری کنید شهیدان برگردن شما حق دارند شما باید دینتان را ادا کنید آن‌ها که رفتند کار حسینی کردند و آن‌ها که مانده‌اند کار زینبی کنند.‌ ای برادران حزب‌الله که در محل فعالیت دارید و از انقلاب اسلامی دفاع می‌کنید مواظب اعمال و رفتار خود باشید و اول خودتان را کاملا بسازید تا بهتر بتوانید دیگران را بسازید امر به معروف و نهی از منکر که دارید انجام می‌دهید اخلاق و رفتار اسلامی خودتان را حفظ کنید مواظب باشید که خدای ناکرده در میان شما افراد نفاق افکن نباشد و توطئه نکن و اگر چنین افرادی در میان شما پیدا شد آن را هدایت کرده و اگر هدایت نشد حزب‌الله را وارد عمل کنید.‌ ای برادران حزب‌الله دست از پیروی از خط امام برندارید دست از آقا خامنه‌ای‌ها و هاشمی‌ها برندارید مگر نه این است که همین خط بود که من و امثال من و شما را نجات داده و بر اوج عظمت رسانید و مگر همین خط امام را امروز قتل عام نمی‌کنند مگر غیر از خط امامی‌ها کسی دیگری را هم به شهادت می‌رسانند و این خود بهترین دلیل است و حقانیت خط امام را نیز به اثبات می‌رساند پس مواظب باشید که زمان، زمان پیامبر (ص) است و خوب علی زمان را بشناسید که باید بعد از پیامبر (ص)، علی (ع) را یاری و کمک کرد و نه گوشه‌نشینی کرد.

پاسدارم و هرگز نکنم گشت به میدان

گر سر برود نرم از سر پیمان

از مال دنیا چیزی ندارم که بگویم، ولی چرا یک مقدار خون ناقابل دارم که آن را هم در راه خدا و رسول خدا انفاق می‌کنم امیدوارم مورد قبول او و رسولش واقع شود.

پدرم و مادرم مگر خدا می‌خواست به شما فرزندی بدهد با شما مشورت کرد؟ خودش به شما فرزند داد و خودش هم می‌داند چه کند قسمت این بوده که در راه اسلام فدا شوم. رسول خدا (ص) و امام حسین علیه السلام در این راه فدا شدند همه ما فدای اسلام باید شویم تا اسلام زنده بماند من راه امام حسین (ع) رفتم که ندا زد «هل من ناصرا ینصرونی» و من باید جواب «لبیک» به او بگویم، زیرا که پوست و استخوانم از امام حسین (ع) است. مادر اگر خواستی برای من گریه کنی برای علی اکبر حسین (ع) گریه کن چرا که او هم جوان بود مادر فکر نکن که از میان شما رفته‌ام هرگز همیشه در کنار شما هستم خوب مادرم خیلی زحمت برای من کشیدی و من هم در برابر شما شاید بی‌احترامی کرده باشم امیدوارم که به مادریت مرا ببخشید.

پدرم شما هم برای من خیلی زحمت کشیدید در سن پیری در ساختمان سازی خیلی زحمت کشیدید در برابر شما خیلی شرمنده هستم و در برابر شما شاید هم بی‌احترامی کرده باشم امیدوار شما هم مرا ببخشید.

تنها وصیتم به همسرم این است که بچه‌هایم را خوب مواظب باشد و خوب تربیت کند و به جامعه اسلامی تحویل بدهد و تنها پسرم حمیدرضا را خوب تربیت بکند و موقعی که به سن قانونی رسید اسلحه افتاده مرا بگیرد و سنگر مرا پر کند حتی این جنگ به آمریکا هم کشید فرزندم را بفرست و به جنگ کافران برود و دخترانم را خوب تربیت کند و به جامعه اسلامی خدمت کنند. وصیتم به خواهرانم این باشد که مثل زینب (س) صبر و بردبار باشند و حجاب خودتان را حفظ کنید و هم با حجابی است، که مشت محکمی بر دهان یاوه گویان. وصیتم به برادرم این باشد که در خط امام گام بردارد و به پدر و مادر پیرم کمک کند؛ و از دوستان و فامیلان تقاضا میکنم که اگر نسبت به آنان بی‌احترامی کردم مرا عفو کنند.

پاسدار اسلام مرتضی حسین زاده. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار»

انتهای پیام/ 181

#ساجد #شهید مرتضی حسین زاده #عملیات کربلای 5 #شلمچه #جنگ تحمیلی #جبهه و جنگ #وصیت نامه شهدا #سوره آل عمران #قرآن #جمهوری اسلامی #امام حسین #حضرت علی #عاشورا #سربازان #حزب الله #منافق #آمریکا #حجاب #امام خمینی #دفاع مقدس
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


مسئولان بدانند مردم انتظار تحولات مثبت و مستمر دارند 10 جاذبه ارزشمند دنیای اسلام (+عکس) سالن کنسرت خارق العاده‌ای در هامبورگ (+عکس) افزایش حق‌الزحمه داوران فوتبال دولت‌آبادی: آقایان با خودشان فکر کنند با ادبیات 50 ساله و نویسندگان ما چه کردند/ برای سانچی غصه می‌خورم مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی در گرمسار برطرف می‌شود درد سر تعطیلی دولت آمریکا برای ترامپ نسخه جدید دولت برای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی ابلاغ شد تظاهرات گسترده علیه ترامپ در سالگرد ریاست‌جمهوری‌اش ورود واسطه‌ها به قیمت‌گذاری نرخ ارز تولید برق از زباله‌های پایتخت افزایش می‌یابد حضور نظامی ترکیه در موصل در صدر موضوعات دیدارها تظاهرات در اروپا در حمایت از کردها و محکومیت حمله ترکیه به عفرین چه عواملی باعث ابتلا به "کبد چرب" می‌شود بازار اجناس تقلبی به «رسانه»‌ها رسید+تصاویر تنها راه رفع آلودگی هوای تهران ازرده خارج شدن خودروهای فرسوده است آخرین زمان تعیین تکلیف طرح جدید ترافیک تهران واکنش پیرهادی به سالگرد شهدای آتش نشان/ خداحافظ رفیق/عکس برگزاری مراسم یادبود جان باختگان نفتکش سانچی در تهران هاشمی: شورای شهر تهران مصوبه طرح جدید ترافیک را دریافت نکرده است کشف 4 میلیارد ریال کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری کشف 100 هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های شمالی خوزستان از تقویت مبانی فکری خود شروع کنید؛ تا مباحث زیربنایی حل نشود هرگونه بحث و تحقیق در مورد مشکلات فکری فرعی‌تر به بن بست می‌رسد/ حاضریم برای انقلاب اسلامی جان بدهیم اما هنوز نقش و کارکرد دین را در جامعه نشناخته‌ایم/ ابزارهای جدید شمشیر دو لبه هستند 34 درصد روستاها دارای 3 سرویس ارتباطی هستند سلیمی: تمرینات سبک را آغاز کرده‌ام حسن روحانی دوشنبه با مردم صحبت می‌کند یازالده گومز مشکلی برای حضور در استقلال ندارد رونمایی از تندیس استاد فرض پور ماچیانی در رشت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از سوی ستاد صیانت استان حائز رتبه بسیار خوب شد دادگاه پرونده مکتب گلیم و گبه کرمانشاه 23 بهمن ماه امسال برگزار می‌شود سپند امیرسلیمانی: کاش بیشتر در "محکومین" بودم «روایت سرّ دلبران» نقد می‌شود حسین فرخی: تئاتر ما از معنایش دور شده است استخدام کارشناس it تسلط به امور helpdesk افزایش حقوق کارمندان هدفمند می‌شود جوانان نقش ویژه‌ای در افتخار آفرینی برای ایران اسلامی دارند فردا هوای شهرهای بزرگ آلوده می‌شود دروازه بان رکورددار ایران بازهم نیمکت نشین شد تلاش نافرجام برای فرار از تروریست‌ها سفر چاووش‌اوغلو به بغداد تاج‌گردون: ردیف ریزگردها در بودجه می‌ماند روحانی از شبکه یک با مردم صحبت می‌کند مشهد را دریابید رایزنی وزیر خارجه اردن با گوترش با محوریت فلسطین و بحران سوریه دبی از نمای نزدیک دکتر ولایتی در مدت کوتاهی تحولات قابل قبولی در دانشگاه آزاد ایجاد کرد بازدید از زندان اوین انجام می‌شود/ منع استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی جواب نمی‌دهد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان معرفی شد
بیانیه تند وزارت خارجه علیه جبرائیلی عکس/ تصادف در خط 3 مترو تهران جعبه سیاه سانچی امروز یا فردا بازگشایی می‌شود جزئیات آزار و اذیت دختران و زنان در پراید نقره ای/ مرد شیطان صفت را شناسایی کنید+ عکس خاطره‌ای از زبان پدر شهید آتش‌نشان حادثه پلاسکو که اشک رشیدپور را درآورد +فیلم واکنش یک نماینده به قطع دست سارقی در مشهد وزارت خارجه در واکنش به صدا و سیما: مردم فریب نمی‌خورند تغییر مدیریت مرکز آموزش عمومی امام سجاد (ع) ناجا در ارومیه + فیلم اعضای هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شدند بهره برداری از واحد تولیدی زیست دارو در البرز با حضور جهانگیری تشکل‌های بخش خصوصی: بورس کالا نیازمند اصلاح فوری ساختار است آمادگی سپاه برای کمک به بارورسازی ابرها تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد شرکت دارویی زیست دارو دانش و خط تولید دو داروی ام اس افتتاح شد مدارس خوزستان فردا اول بهمن تعطیل شد صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه اول بهمن دبیرکل حزب‌الله لبنان عزادار شد روحانی: آمریکا دچار خطای محاسباتی است/ برجام پایه مستحکمی برای همکاری گسترده‌تر ایران و اروپا است صحت سرقت یا گروگان‌گیری از طلافروشی در یاسوج از سوی پلیس تایید نشده است عکس/ جهانگیری در کارخانه چیپس و پفک قیمت دلار امروز 1 بهمن 96 حمله تروریستی به هتل اینترکنتیننتال کابل تقابل مهمانان ناخوانده در سوریه؛ ترکیه علیه آمریکا نمایش"یاسمن و غولغولکها"در شاهرود به روی صحنه رفت ترامپ در حال از دست دادن پایگاه سیاسی‌اش در میان جمهوریخواهان است عزا شدن عروسی در رودبار جهانگیری در کارخانه چیپس و پفک +عکس تعطیلی مدارس 17 شهر خوزستان در روز یکشنبه/ فعالیت ادارات با 2 ساعت تاخیر آغاز می‌شود عناوین روزنامه‌های ورزشی 1 بهمن 96/ پنالتی باید تکرار می‌شد +تصاویر تاریخ بازی‌های تدارکاتی تیم ملی اعلام شد عکس/ سفر جهانگیری به استان البرز تانک‌های ترکیه وارد سوریه شدند/ تا کنون چندین نظامی ترکیه زخمی شدند تا زمانی که طرفین مذاکرات نسبت به تعهد خود در برجام ایستادگی کنند، تهران نیز به تعهدات خود عمل خواهد کرد مدارس و دانشگاه‌های اهواز فردا تعطیل شد حمله تروریستی به هتل 5 ستاره در کابل باید در تدوین آیین‌نامه نظارت مجمع، موضوع ضمانت اجرایی به جد مدنظر قرار گیرد/مسئولان کشور برای حل معضلات اقتصادی اقدام عاجل کنند نشست خبری استاندار اصفهان+ تصاویر ماجرای اخراج کامیابی نیا از پرسپولیس چیست؟ گل رونالدینیویی از فروغ موری خانم‌گل فوتبال ایران (فیلم) یک روز پس از وعده سیف دلار از 4500 تومان گذشت! جعبه سیاه سانچی امروز یا فردا بازگشایی می‌شود+ فیلم علوی: دامن زدن به نارضایتی‌ها نقطه شروع بحران بود/ نباید در مبارزه با مفاسد اقتصادی از قوه قهریه استفاده کرد مدارس کدام استان‌ها فردا تعطیل است؟ هندبال جام ملت‌های آسیا/ ایران به عنوان سرگروه به مرحله بعدی صعود کرد اعلام برنامه بازی‌های دوستانه تیم ملی تا جام جهانی همه واقعیت‌های «کشتی مطلا» / چه مقدار طلا در ساخت کشتی بکار رفته است گرد و خاک مدارس و دانشگاه‌های مسجدسلیمان را تعطیل کرد پیروزی تیم فوتبال رسانه ورزش مقابل آتش‌نشانان جمع بندی دولت و مجلس بر افزایش نیافتن قیمت بنزین/ بودجه شورای نگهبان کمتر از پول توجیبی برخی مسئولان است افشاگری وزیر روحانی درباره پشت‌پرده «بازی بزرگ» موسسات مالی غیرمجاز /چه کسانی مالباختگان را تحریک کردند در خیابات اعتراض کنند؟ /ردپای دولت احمدی نژاد در تاسیس قارچ گوونه موسسات مالی و اعتباری /احمدی نژاد در سفرهای خود از پول حاتم بخشی می‌کرد /دولت قبل زمینه بزرگترین مبادله‌های رانتی تاریخ ایران را فراهم ساخت

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me