تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:تسنیم
دسته:استان ها-استان ها-استان ها()
کد خبر:13750758
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۲:۴۱

ویلچر هویت ماست و اجازه نمی‌دهیم به آن توهین شود

رئیس هیئت مدیره انجمن معلولان ضایعه نخاعی خراسان رضوی گفت: به تمام معلولان ضایعه نخاعی انجمن گفته‌ام ویلچر هویت ماست و اجازه نمی‌دهیم به آن توهین شود.
ویلچر هویت ماست و اجازه نمی‌دهیم به آن توهین شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، نساء خوش‌نیت؛ موسس و رئیس هیئت مدیره انجمن معلولین ضایعه نخاعی در خراسان‌رضوی در بازدید از دفتر نمایندگی تسنیم در خراسان‌رضوی در ارتباط با مشکلات معلولان و اقدامات این انجمن پاسخگوی سئوالات خبرنگار تسنیم بود که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

معلولیت در مسیر مشهد ـ شیروان

وی در مورد فعالیت خود در این انجمن اظهار داشت: کارمند آموزش و پرورش هستم و جزو دانشجویان برتر خراسان بودم که به این علت به مراسمی در روز وحدت حوزه دانشگاه دعوت شدم اما در مسیر شیروان به مشهد مینی‌بوس تصادف کرده و دچار ضایعه نخاعی شدم.

رئیس هیئت مدیره انجمن معلولین ضایعه نخاعی خراسان رضوی گفت: بعد از این اتفاق 17 عمل جراحی و بعد از آن دوره‌ای عزلت و گوشه‌نشینی داشتم و پس از یکسال بستری بودن در بیمارستان و بستری در منزل، یکسالی نتوانستم به زندگی عادی برگردم و بعد از این مدت موفق به انجام کارهای شخصی شدم.

وی تصریح کرد: در شهرستان کوچکی زندگی می‌کردم هیچ گونه بستری برای فرد معلول آماده نبود، اکنون در مشهد در این برهه زمانی بسترها برای یک فرد معلول فراهم نیست؛ خانواده‌ام همراهم بود و در اوایل با هر سختی بود گذراندم و بعد به خاطر عمل سلول‌های "شوان" به تهران رفتم که پنجمین عمل در ایران در این ارتباط بودم.

خوش‌نیت اظهار داشت: در تهران نتیجه پزشکی نگرفتم اما چون در شهر بزرگ بودم و در آنجا زندگی می‌کردم یک مقدار به لحاظ اندیشه‌ای نتیجه گرفتم و دیدم که زندگی تمام نشده است. ما معلمان اصطلاحی داریم که می‌گوییم نقطه سرخط و بر این اساس گفتم زندگی دیگری را آغاز می‌کنم.

دریافت گواهینامه رانندگی

رئیس هیئت مدیره انجمن معلولین ضایعه نخاعی خراسان رضوی گفت: در تهران گواهینامه رانندگی گرفتم و دوبار بعد از یکسال گفتم در زندگی در تهران فایده‌ای ندارد و بر می‌گردم به شهرستان شیروان اداره آموزش و پرورش شهرستان می‌خواست من را بازنشسته کند که قبول نکردم و دوباره به فعالیتم در اداره آموزش و پرورش بازگشتم.

وی تصریح کرد: در سال 93 از شیروان انتقالی گرفتم و به مشهد آمدم؛ در همان سال اول با آقای پوریوسف که اکنون مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی هستند آشنا شدم که ایشان در آن زمان معاون توانبخشی بهزیستی بودند و استارت فعالیت انجمن توسط ایشان خورد.

آغاز فعالیت انجمن از سال 94

خوش‌نیت اظهار داشت: هیچ شخصی نمی‌تواند این تضمین را بدهد که روی ویلچر نباشد؛ اگر در 10 دقیقه آینده زلزله بیاید و یا تصادف انجام شود ممکن است فرد دچار ضایعه نخاعی شود؛ برای مثال فردی در انجمن داریم که داخل جوی آب سقوط کرده و دچار ضایعه نخاعی شده است.

وی تصریح کرد: از سال 94 اقدامات انجمن را به صورت غیررسمی آغاز کردیم و افراد مختلف را پیدا می‌کردیم که بیشتر این افراد در اثر تصادف و یا حادثه کار که بیشتر کارگرهای ساختمانی هستند به دلیل نبود ایمنی در کار به ضایعه نخاعی دچار شدند.

مکانی برای استقرار نداریم

رئیس هیئت مدیره انجمن معلولین ضایعه نخاعی گفت: یکی از دغدغه‌های ما "مناسب‌سازی" است و این موضوع در حالی است که در سال‌های آینده جمعیت پیر می‌شود و مناسب‌سازی در شهر کمک به این سالخوردگان نیز است. در حال حاضر انجمن ما مکانی برای استقرار ندارد در حالی که نماینده 1700 نفر معلول ضایعه نخاعی در استان هستیم.

وی تصریح کرد: در ارتباط با مکان برای دفتر انجمن رایزنی زیادی کردیم؛ در حال حاضر در منزل شخصی جلسات را برگزار می‌کنیم؛ در این ارتباط با یکی از مدیران استانی صحبت می‌کردم و ایشان بیان کردند که 200 سمن در استان داریم  و همه دوست دارند این اتفاق برای آنها بیفتد و نمی‌توانیم شما را حمایت کنیم.

رئیس هیئت مدیره انجمن معلولین ضایعه نخاعی خراسان رضوی گفت: درست است که همه عزیزند اما ما خاص‌تر هستیم و نمی‌توانیم بگوییم که دردها با یکدیگر فرق دارد. فعالیت برای این انجمن سبب می‌شود تا افراد بیشتری با کیفیت بهتری زندگی کنند و این موضوع یک تدبیر و آینده‌اندیشی برای کل افراد جامعه است.

شعار انجمن مرا باور کنید است

وی تصریح کرد: در اسفند 95 پروانه فعالیت انجمن ضایعه نخاعی را گرفتیم که به ثبت هم رسید؛ این انجمن 6 ماه زمان برد و در آبان ماه رسمیت پیدا کردیم و از همان موقع دنبال مکان هستیم. بچه‌های انجمن ما به لحاظ روانی خیلی دچار آسیب هستند، فکر کنید مثلاً کل زندگی فرد نرمال است و در یک حادثه دچار ضایعه نخاعی می‌شود و بعد نخستین معضلی که به وجود می‌آید در جامعه و خانواده است و اینکه باور ما را از هم می‌پاشند. نخستین موضوعی را که تخریب می‌کنند باور خود فرد است و اینکه تو معلول هستی.

وی تصریح کرد: شعار انجمن ما "مرا باور کنید" است  و باور افراد است که نگرش افراد و رفتار را می‌سازد؛ وقتی زیربنایی‌ترین مسئله فرد را که باورش است را می‌گیریم و جامعه و خانواده انگ معلول به آن می‌زنند از آن فرد دیگر چه انتظاری داریم؟ چند نفر می‌توانند خودشان را پیدا کنند؟

خوش‌نیت اظهار داشت: تمام و هست و نیست فرد وقتی روی ویلچر می‌رود و تمام آرزوهایش تغییر می‌کند اما من می‌گویم فرد ضایعه نخاعی فردی است که دوباره متولد شده است؛ در افتتاحیه انجمن هم کیک تولد سفارش داده بودم چراکه نوزادی که متولد شده نیاز به مهارت‌آموزی دارد. معلول محدویت دارد و باید این موضوع را قبول کنیم که یکسری محدویت‌هایی است و هنر این است که به محدویت‌ها غلبه کنیم و اجازه ندهیم این محدودیت‌ها آرزوهای ما را محدود کند.

عاشق ویلچرم هستم

رئیس هیئت مدیره انجمن معلولین ضایعه نخاعی خراسان رضوی گفت: من عاشق ویلچرم هستم و تمام هست و نیست من است؛ اگر ویلچر نباشد دیگر من نیستم و می‌گویم ویلچر ما شخصیت ما است و به اعضا بیان می‌کنم که اجازه ندهید شخصی به ویلچر شما توهین کند و نگاه چپ به آن کند و اگر شخصی ویلچر من را جابجا کند خیلی به هم  می‌ریزم  چرا که می‌گویم اگر نباشد چطور به آرزوهام برسم.

خوش‌نیت اظهار داشت: می‌شود به محدودیت‌ها غلبه کرد و اگر نمی‌شد که انسان اشرف مخلوقات نبود و عزیزترین مخلوق خدا، خداوند از روح خودش در ما دمیده است و این نیست که جفت پا به این میزان مهم باشد چراکه هدف خداوند از آفرینش یک جفت پا و استایل بدنی نبوده است بلکه ما انسان هستیم و افکار سالم داریم نه یک بدن سالم.

وی تصریح کرد: هدف اصلی این انجمن تغییر نگرش‌های جامعه است چراکه تغییر نگاه نسبت به این افراد با اهمیت است.  اقدام دیگر این انجمن فعالیت روی خود بچه‌ها است تا این افراد را توانمند کنیم تا حضوری فعال در جامعه داشته باشند.

انتهای پیام/

R41347/P1361/S6,1188/CT2
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


آیت‌الله شبیری زنجانی: در ملاقات اول از هاشمی خوشم نیامد تغییر در طرح زوج و فرد در طرح جدید ترافیک؟ جمهوری اسلامی ایران و تحوّلات عراق ارتوعرول ساعلام با استقبال هواداران تراکتورسازی، وارد تبریز شد کارت‌های بی‌مورد؛ تدبیر برانکو چیست؟ عوارضی‌ها سربه‌راه می‌شوند؟ احضار 4 وزیر به مجلس معجزه ویتامین c برای پوست قیمت کاغذ دوباره افزایش یافت آموزش رفتار قبل از دانش در مدارس ژاپنی! روایتی از مردانی که در پلاسکو آسمانی شدند+ تصاویر سید حسن نصرالله امروز جمعه سخنرانی می‌کند مسی و ضربه کاشته‌های شگفت انگیزش کنگره آمریکا طرح تغییر یکجانبه مفاد برجام را بررسی می‌کند زیدان: این نتیجه برای صعود کافی نیست هلاکت چهار نظامی سعودی به دست تک‌تیراندازان یمنی برقی شدن خودروها و موتورسیکات‌ها در ایران؟ دستگیری عاملان آتش زدن عابربانک در قصرشیرین این حراج، حراج نیست عربستان از سوی دیدبان حقوق بشر به نقض قوانین بشردوستانه متهم شد مربی ترکیه‌ای در میان استقبال هواداران تراکتور سازی به تبریز رسید+ تصاویر افزایش 21 درصدی صادرات و 15 درصدی واردات در خوزستان نکات آماری تقابل استقلال و پدیده ضعف سلامت مو با چه بیماری‌هایی ارتباط دارد؟ برگزاری مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم «محمد آژند» در کهنز افتادگی و شل شدن پوست بعد از زایمان را چگونه برطرف کنیم؟ عربستان سعودی مدعی هدف قرار دادن یک موشک بالستیک یمن شد تولد سالانه 7000 نوزاد با اختلال شنوایی / اختلالها معمولا ژنتیکی است ورزشکاران ایران در شبکه‌های اجتماعی (835) برگزاری گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم «محمد آژند» در کهنز مﺆلفه‌های بیرونی تﺄثیرگذار بر سیاست دفاعی و امنیتی آلمان دیدار و گفتگوی نصر الحریری و وزیر خارجه ایتالیا در رم ژست زیدان پس از فرصت سوزی عجیب کواچیچ دفاع سناتور جمهوریخواه از «غریزه درست» ترامپ قوی‌ترین و بهترین قرص خواب‌آور طبیعی برگزاری گرامی‌داشت دومین سالگرد شهید «محمد آژند» در کهنز از «تصمیم ایده آل پاکستان برای جایگزین کردن دلار با یوآن» تا «آخرین آمار از روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور» اوقات شرعی جمعه 29 دی به افق ایلام شکست بانوان استقلال ساری مقابل سیاه جامگان مشهد زیدان: بازی زیبایی نبود اما از نتیجه راضی هستم؛ مطمئنم در آینده بهتر بازی خواهیم کرد قراردادهای موقت تبدیل به امری عادی در بین کارگران شده است عکس سلفی راز قتل دختر جوان زیبا را بر ملا کرد +عکس هلاکت سرکرده گروه تروریستی القاعده در سوریه چهره جدید نعمتی در پرسپولیس؛ پسر طلایی نخستین نشست فعالان قرآنی شهرستان نی‌ریز با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد وزیر خارجه ترکیه: در «عفرین» سوریه مدخله نظامی خواهیم کرد
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ مبلغ سعودی ترور شد مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد شبکه فرهنگ‌یاران در سپاه راه‌اندازی شد انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» پرش جوگیرانه «بانی» در جشنواره موسیقی! واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید کاش آن نادان بجای پرچم ایران من را 10 بار آتش می‌زد/ هجمه‌های نادانان در داخل و خارج به رئیس قوه قضائیه بخاطر دفاع ایشان از نظام است ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله شاهرودی خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده بررسی اثرات برجام پس از گذشت دو سال + فیلم «سد معبر» به جشنواره رتردام هلند راه پیدا کرد گسل پیشوا از قبل فعال بوده است مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ساری برگزار شد خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me