تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:الف
دسته:()
کد خبر:13750763
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۲:۴۴

بازگشت پدر بعد از 30 سال گمنامی: برای اولین بار بابا صدایش کردم

دختر شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس، جمشید عباسی می‌گوید: اولین بار است که می‌خواهم به پیکر دنیایی پدرم بگویم: بابا
بازگشت پدر بعد از 30 سال گمنامی: برای اولین بار بابا صدایش کردم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، معراج شهدا بار دیگر شاهد پایان یافتن فراغ خانواده‌ای از خانواده‌های شهدای گمنام بود. شهید «جمشیدعباسی» سال 1343 در شهر گنبد کاووس چشم به جهان گشود و در سال 66 به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد. سرانجام این شهید بزرگوار پس از مجاهدت‌های فراوان در منطقه عملیاتی سومار به فیض شهادت نایل آمد. با تلاش گروه‌های تفحص شهدا، پیکر مطهر این شهید والا مقام کشف و از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

«خدیجه چگینی» همسر شهید، درباره همسرش چنین می‌گوید: ما اواخر سال 63 ازدواج و حدود دو سال با هم زندگی کردیم و یک دختر یک سال و نیمه داشتیم که همسرم به شهادت رسید. وقتی به جبهه می‌رفت هفته‌ای دو یا سه مرتبه برایم نامه می‌نوشت. رفتن به جبهه را وظیفه خود می‌دانست و در نامه‌هایش می‌نوشت که:«من سرباز وظیفه امام زمان(عج) هستم.»که حالا او را بعد از 30 سال آورده‌اند. جمشید می‌دانست که شاید شهید شود و هر دفعه می‌رفت، می‌گفت:«دیگر برنمی‌گردم، اگر برگردم با جعبه برمی‌گردم.» به این تابوت‌های شهدا، جعبه می‌گفت. سفارش دخترم را خیلی می‌کرد و می‌گفت:«خیلی هوای دخترم را داشته باش.» 8 ماه بعد از شهادت همسرم او را در خواب دیدم و گفتم:«کجا بودی؟» گفت: «مجروح و در بیمارستان بودم، گفتم خوب شو تا بیایم به شما سر بزنم.»

او در ادامه به روزهایی که دیگر از همسرش نشانی نرسید، اشاره می‌کند و می‌گوید: روز 26/6/66 ساعت 11ظهر بود که مارش حمله را زدند و اعلام کردند که سومار حمله شده است. 5 روز بود که همسرم از مرخصی به منطقه برگشته بود. بعد از آن، چند وقت بود که من دائم نامه می‌دادم ولی جواب نامه‌هایم نمی‌آمد. نامه چند نفر از دوستانش در منزل ما بود که برای نشانی گرفتن از همسرم سراغ نشانی آن‌ها رفتم که وقتی نزدیک منزل یکی از آن‌ها رسیدم دیدم که عکس او را زده‌اند و آن دوستانش نیز شهید شده بودند.

30 سال چشم انتظاری تمام شد

همسر شهید به سال‌های فراغ اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: هر شهیدی را که می‌آوردند، دلم می‌ریخت و می‌گفتم: «یعنی جمشید من هم بین این شهدا است؟»به این امید این 30 سال را صبوری کردم که برمی‌گردد. امید داشتم که خودش برمی‌گردد، به ما گفته بودند که مفقودالاثر است که سال 85 همه مفقودین را جز شهدا اعلام کردند. ولی گویا تا نبینی قبول نمی‌کنی که شهید شده است و با خودم می‌گفتم شاید برگردد. هنوز باور ندارم که برگشته است. از دیشب تا صبح نخوابیدم و با همسرم درد و دل کردم و می‌گفتم: «جمشید،30  سال من را چشم به راه گذاشتی، ولی آمدی، حالا خیالم راحت است.» حس می‌کردم که همسرم در کنارم نشسته است.

او در ادامه می‌گوید: در این 30 سال همیشه به دخترم می‌گفتم: «افتخار کن و سرت را بالا بگیر.» در این سال‌ها خیلی دوست داشتم که یک مزار یادبود برای شهیدم بگیرم، ولی دلم نمی‌آمد. سر مزار شهدای گمنام زیاد نمی‌رفتم چون روی اعصابم اثر می‌گذاشت، اما سر مزار شهدا می‌رفتم. به دخترم می‌گفتم: «آروز بگذار هر موقع خود بابا دوست دارد برگردد، شاید صلاح این است که برنگردد.» امروز که درد و دل می‌کردم اولین خواسته‌ام از همسرم، خوشبختی دخترم بود و بعد شفاعت برای کسانی که در این راه کار می‌کنند.

قصه مهربانی بابا

چگینی از قصه بابا برای دخترش این چنین می‌گوید:چون همسرم خیلی مهربان بود و این مهربانی او زبانزد فامیل بود، همیشه از مهربانی همسرم برای دخترم تعریف می‌کردم و می‌گفتم که: «هیچ کس در مهربانی به پای پدرت نمی‌رسد.»

آروز عباسی، فرزند همه شهدا

دختر شهید که تنها فرزند شهید عباسی است، فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارد و خود را این چنین معرفی می‌کند: آرزو عباسی هستم، فرزند همه شهدا. اولین بار است که می‌خواهم به پیکر دنیایی پدرم بگویم: بابا؛ اولین بار است که قرار است او را ببینم. از لحظه‌ای که خبر پیدا شدن بابا را داده اند، احساس سبکی کرده‌ام.

دوست داشتم هر طور دوست دارد برای بازگشتش تصمیم بگیرد

فرزند شهید عباسی به روزهایی اشاره می‌کند که سر مزار شهدای گمنام می‌رفته است و می‌گوید: خیلی سر مزار شهدای گمنام می‌رفتم و می‌گفتم:«من فرزند همه شما هستم، اگر فرزندان و خانواده شما اینجا نیستند، من خانواده همه شما هستم. شما که تنها نیستید، ما همیشه تنها هستیم. دوست داشتم بابا هرطور که دوست دارد، تصمیم بگیرد و اگر که دوست ندارد پیدا نشود، نیاید.»

او درباره حس حضور معنوی پدر می‌گوید: پدرم همیشه هست و همیشه حس می‌شود و دائم با ایشان صحبت می‌کردم.

#دفاع مقدس #شهید تازه تفحص شده #شهید گمنام
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


آیت‌الله شبیری زنجانی: در ملاقات اول از هاشمی خوشم نیامد تغییر در طرح زوج و فرد در طرح جدید ترافیک؟ جمهوری اسلامی ایران و تحوّلات عراق ارتوعرول ساعلام با استقبال هواداران تراکتورسازی، وارد تبریز شد کارت‌های بی‌مورد؛ تدبیر برانکو چیست؟ عوارضی‌ها سربه‌راه می‌شوند؟ احضار 4 وزیر به مجلس معجزه ویتامین c برای پوست قیمت کاغذ دوباره افزایش یافت آموزش رفتار قبل از دانش در مدارس ژاپنی! روایتی از مردانی که در پلاسکو آسمانی شدند+ تصاویر سید حسن نصرالله امروز جمعه سخنرانی می‌کند مسی و ضربه کاشته‌های شگفت انگیزش کنگره آمریکا طرح تغییر یکجانبه مفاد برجام را بررسی می‌کند زیدان: این نتیجه برای صعود کافی نیست هلاکت چهار نظامی سعودی به دست تک‌تیراندازان یمنی برقی شدن خودروها و موتورسیکات‌ها در ایران؟ دستگیری عاملان آتش زدن عابربانک در قصرشیرین این حراج، حراج نیست عربستان از سوی دیدبان حقوق بشر به نقض قوانین بشردوستانه متهم شد مربی ترکیه‌ای در میان استقبال هواداران تراکتور سازی به تبریز رسید+ تصاویر افزایش 21 درصدی صادرات و 15 درصدی واردات در خوزستان نکات آماری تقابل استقلال و پدیده ضعف سلامت مو با چه بیماری‌هایی ارتباط دارد؟ برگزاری مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم «محمد آژند» در کهنز افتادگی و شل شدن پوست بعد از زایمان را چگونه برطرف کنیم؟ عربستان سعودی مدعی هدف قرار دادن یک موشک بالستیک یمن شد تولد سالانه 7000 نوزاد با اختلال شنوایی / اختلالها معمولا ژنتیکی است ورزشکاران ایران در شبکه‌های اجتماعی (835) برگزاری گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم «محمد آژند» در کهنز مﺆلفه‌های بیرونی تﺄثیرگذار بر سیاست دفاعی و امنیتی آلمان دیدار و گفتگوی نصر الحریری و وزیر خارجه ایتالیا در رم ژست زیدان پس از فرصت سوزی عجیب کواچیچ دفاع سناتور جمهوریخواه از «غریزه درست» ترامپ قوی‌ترین و بهترین قرص خواب‌آور طبیعی برگزاری گرامی‌داشت دومین سالگرد شهید «محمد آژند» در کهنز از «تصمیم ایده آل پاکستان برای جایگزین کردن دلار با یوآن» تا «آخرین آمار از روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور» اوقات شرعی جمعه 29 دی به افق ایلام شکست بانوان استقلال ساری مقابل سیاه جامگان مشهد زیدان: بازی زیبایی نبود اما از نتیجه راضی هستم؛ مطمئنم در آینده بهتر بازی خواهیم کرد قراردادهای موقت تبدیل به امری عادی در بین کارگران شده است عکس سلفی راز قتل دختر جوان زیبا را بر ملا کرد +عکس هلاکت سرکرده گروه تروریستی القاعده در سوریه چهره جدید نعمتی در پرسپولیس؛ پسر طلایی نخستین نشست فعالان قرآنی شهرستان نی‌ریز با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد وزیر خارجه ترکیه: در «عفرین» سوریه مدخله نظامی خواهیم کرد
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ مبلغ سعودی ترور شد مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد شبکه فرهنگ‌یاران در سپاه راه‌اندازی شد انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» پرش جوگیرانه «بانی» در جشنواره موسیقی! واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید کاش آن نادان بجای پرچم ایران من را 10 بار آتش می‌زد/ هجمه‌های نادانان در داخل و خارج به رئیس قوه قضائیه بخاطر دفاع ایشان از نظام است ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله شاهرودی خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده بررسی اثرات برجام پس از گذشت دو سال + فیلم «سد معبر» به جشنواره رتردام هلند راه پیدا کرد گسل پیشوا از قبل فعال بوده است مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ساری برگزار شد خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me