تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مشرق
دسته:بین الملل()
کد خبر:13750773
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۲:۴۸

طوفان جبهه مقاومت در شمال سوریه با آزادسازی 700 کیلومتر مساحت اشغالی/ نسخه تروریست‌ها در جنوب و جنوب غرب حلب پیچیده می‌شود +تصاویر و نقشه میدانی

با ابتکار نیروهای جبهه مقاومت که تاکتیک نظامی منحصر به فردی به شمار می‌آید، شمارش معکوس برای محاصره تروریست‌ها در جنوب استان حلب و شمال شرق حماه آغاز شده است.
طوفان جبهه مقاومت در شمال سوریه با آزادسازی 700 کیلومتر مساحت اشغالی/ نسخه تروریست‌ها در جنوب و جنوب غرب حلب پیچیده می‌شود +تصاویر و نقشه میدانی

به گزارش مشرق، روز گذشته (شنبه) تحولات میدانی در شرق استان ادلب و جنوب غرب استان حلب با تاکتیک نظامی منحصر به فرد نیروهای جبهه مقاومت،۱۸۰ درجه تغییر کرد تا یک بار دیگر تروریست ها و حامیان آنان در این محور غافلگیر شوند.

در حالی که برخی رسانه ها گمانه زنی می کردند روز گذشته (شنبه) نیروهای جبهه مقاومت به سمت فرودگاه نظامی ابوظهور حرکت کنند یا با ادامه پیشروی ها از حومه شهرک خناصر به سمت شهرک «عقله البویدر» در جنوب فرودگاه ابوظهور (محور شماره یک در نقشه میدانی)، تروریست ها را در جنوب استان حلب و شمال شرق حماه محاصره کنند اما راهبردها به شکلی تغییر پیدا کرد که حامیان تروریست ها هم در میدان نبرد از انجام هر واکنشی بازماندند.

***نقشه میدانی جنوب غرب حلب شامگاه روز شنبه***
** برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی، روی نقشه کلیک کنید**

اتاق عملیات جبهه مقاومت با تغییر محورهای عملیاتی، پازل تحولات میدانی را به گونه ای چیدمان کرد که تمرکز عناصر تروریستی به طور کامل بر هم زده شود و مقدمه محاصره آنان در مساحتی حدود ۳ هزار کیلومتر مربع در جنوب و جنوب غرب استان حلب و شمال شرق حماه فراهم شود.

در محور نخست نیروهای جبهه مقاومت عملیات گسترده ای را از صبح روز شنبه در غرب شهرک خناصر آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین توانستند با عقب راندن عناصر تروریستی، حدود ۱۱ شهرک را به کنترل خود در بیاورند.

شهرک های «تل الضمان، تل أحمر، تل الشیح، قلعة الشیخ، مزرعة، ام عامود، حانوتة، مکتبة، تل حواصید، اعبد، شویحة اللهب» مناطقی به شمار می آیند که امروز در غرب شهرک خناصر (جنوب غرب استان حلب) به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمدند؛ «تل الضمان» مهم ترین شهرکی به شمار می آید که در این محور از اشغال تروریست ها خارج شده است.

با رسیدن نیروهای مقاومت به شهرک «تل الضمان»، کمر عناصر تروریستی در این محور به طور کامل خم شد چرا که این شهرک شاهرگ حیاتی و نقطه تلاقی مسیر ارتباطی «شهر حلب، فرودگاه ابوظهور و شهرک خناصر» است و همین مسئله اهمیت شهرک «تل الضمان» را چند برابر کرده است.

در حال حاضر، فاصله نیروهای جبهه مقاومت از شهرک «تل الضمان» با شهرک «حمیدیه» در جنوب شرق فرودگاه ابوظهور به ۱۰ کیلومتر کاهش پیدا کرده است؛ در صورتی که نیروهای مقاومت بتوانند خود را از شهرک تل الضمان به شهرک حمیدیه برسانند (محور شماره ۲ در نقشه میدانی)، تروریست ها در مجموع مساحت حدود هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع محاصره می شوند. ( هزار و ۶۰۰ کیلومتر مجموع مناطق در محور شمار  ۱ و ۲ است)

***نقشه میدانی جنوب غرب حلب ( بامداد یک شنبه)***
** برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی، روی نقشه کلیک کنید**

همزمان با پیشروی ها در غرب شهرک خناصر و رسیدن نیروها به شهرک «تل الضمان»، نیروهای مقاومت توانستند شهرک های «حمیدیه، حمیدیه الشداد و جعیکیه» را در جنوب شرق فرودگاه الظهور پاکسازی کنند؛ با آزادسازی این شهرک ها راه ارتباطی تروریست ها از جنوب استان حلب با فرودگاه ابوظهور قطع شد.

به گزارش مشرق، با رسیدن نیروهای جبهه مقاومت به شهرک «تل الضمان» و شهرک «حمیدیه» این فرصت در اختیار نیروهای جبهه مقاومت به وجود آمد که از دو محور (مسیر شماره ۳ و ۴ در نقشه میدانی) به سمت مناطق «تل ابورویل و تل المقبره» حرکت کنند و تیر خلاص را بر پیکره تروریست ها وارد آورند.

یک منبع میدانی شامگاه روز گذشته (شنبه) در گفت وگو با مشرق بدون اشاره به شروع عملیات در محورهای مورد اشاره (شماره ۳ یا ۴)، رسیدن نیروهای جبهه مقاومت به «تل ابورویل و تل المقبره» را مهم ترین اولویت دانست.

در نهایت ساعاتی قبل نیروهای جبهه مقاومت بالاخره از شهرک «تل الضمان» یا همان محور شماره ۴ وارد عمل شدند و توانستند با پاکسازی ۴۵ شهرک خود را به «تل ابورویل و تل المقبره» برسانند و مساحتی حدود ۷۰۰ کیلومتر مربع را از لوث وجود تروریست ها آزاد کنند. (مناطق قرمز رنگ در محدود محور شماره ۴ )

 به گزارش مشرق، اگر نیروهای جبهه مقاومت بتوانند خود را از محور شماره ۳ به «تل ابورویل و تل المقبره» برسانند، عناصر تروریستی در جنوب و جنوب غرب استان حلب در مساحتی حدود ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع محاصره می شوند.

نیروهای جبهه مقاومت روز گذشته عملیاتی را هم برای تکمیل حلقه محاصره تروریست ها در شمال و شمال غرب شهرک خناصر انجام دادند و توانستند بیش از ۸ شهرک را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند.

** برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی، روی نقشه کلیک کنید**

به گزارش مشرق، عملیات روزگذشته نیروهای جبهه مقاومت در  سه محور (غرب شهرک خناصر- شمال و شمال غرب شهرک خناصر و جنوب شرق فرودگاه ابوظهور) مقدمه ای برای پیچیدن نسخه تروریست ها در جنوب استان حلب بود.

با ابتکار نیروهای جبهه مقاومت که تاکتیک نظامی منحصر به فردی به شمار می آید شمارش معکوس برای محاصره تروریست ها در جنوب استان حلب و شمال شرق حماه آغاز شده است و حالا باید دید که حامیان تروریست‌ها چه واکنشی نشان خواهند داد.

#ارتش سوریه #استان حماه #بحران سوریه #تحولات سوریه #تحولات میدانی سوریه #تروریست های سوریه #حلب سوریه #حماه سوریه #نقشه میدانی سوریه #تحولات منطقه #جبهه مقاومت #تاکتیک نظامی #تروریست‌ها
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


سالام با استقبال هواداران به تبریز رسید آیت‌الله شبیری زنجانی: در ملاقات اول از هاشمی خوشم نیامد تغییر در طرح زوج و فرد در طرح جدید ترافیک؟ جمهوری اسلامی ایران و تحوّلات عراق ارتوعرول ساعلام با استقبال هواداران تراکتورسازی، وارد تبریز شد کارت‌های بی‌مورد؛ تدبیر برانکو چیست؟ عوارضی‌ها سربه‌راه می‌شوند؟ احضار 4 وزیر به مجلس معجزه ویتامین c برای پوست قیمت کاغذ دوباره افزایش یافت آموزش رفتار قبل از دانش در مدارس ژاپنی! روایتی از مردانی که در پلاسکو آسمانی شدند+ تصاویر سید حسن نصرالله امروز جمعه سخنرانی می‌کند مسی و ضربه کاشته‌های شگفت انگیزش کنگره آمریکا طرح تغییر یکجانبه مفاد برجام را بررسی می‌کند زیدان: این نتیجه برای صعود کافی نیست هلاکت چهار نظامی سعودی به دست تک‌تیراندازان یمنی برقی شدن خودروها و موتورسیکات‌ها در ایران؟ دستگیری عاملان آتش زدن عابربانک در قصرشیرین این حراج، حراج نیست عربستان از سوی دیدبان حقوق بشر به نقض قوانین بشردوستانه متهم شد مربی ترکیه‌ای در میان استقبال هواداران تراکتور سازی به تبریز رسید+ تصاویر افزایش 21 درصدی صادرات و 15 درصدی واردات در خوزستان نکات آماری تقابل استقلال و پدیده ضعف سلامت مو با چه بیماری‌هایی ارتباط دارد؟ برگزاری مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم «محمد آژند» در کهنز افتادگی و شل شدن پوست بعد از زایمان را چگونه برطرف کنیم؟ عربستان سعودی مدعی هدف قرار دادن یک موشک بالستیک یمن شد تولد سالانه 7000 نوزاد با اختلال شنوایی / اختلالها معمولا ژنتیکی است ورزشکاران ایران در شبکه‌های اجتماعی (835) برگزاری گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم «محمد آژند» در کهنز مﺆلفه‌های بیرونی تﺄثیرگذار بر سیاست دفاعی و امنیتی آلمان دیدار و گفتگوی نصر الحریری و وزیر خارجه ایتالیا در رم ژست زیدان پس از فرصت سوزی عجیب کواچیچ دفاع سناتور جمهوریخواه از «غریزه درست» ترامپ قوی‌ترین و بهترین قرص خواب‌آور طبیعی برگزاری گرامی‌داشت دومین سالگرد شهید «محمد آژند» در کهنز از «تصمیم ایده آل پاکستان برای جایگزین کردن دلار با یوآن» تا «آخرین آمار از روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور» اوقات شرعی جمعه 29 دی به افق ایلام شکست بانوان استقلال ساری مقابل سیاه جامگان مشهد زیدان: بازی زیبایی نبود اما از نتیجه راضی هستم؛ مطمئنم در آینده بهتر بازی خواهیم کرد قراردادهای موقت تبدیل به امری عادی در بین کارگران شده است عکس سلفی راز قتل دختر جوان زیبا را بر ملا کرد +عکس هلاکت سرکرده گروه تروریستی القاعده در سوریه چهره جدید نعمتی در پرسپولیس؛ پسر طلایی نخستین نشست فعالان قرآنی شهرستان نی‌ریز با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ مبلغ سعودی ترور شد مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد شبکه فرهنگ‌یاران در سپاه راه‌اندازی شد انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» پرش جوگیرانه «بانی» در جشنواره موسیقی! واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید کاش آن نادان بجای پرچم ایران من را 10 بار آتش می‌زد/ هجمه‌های نادانان در داخل و خارج به رئیس قوه قضائیه بخاطر دفاع ایشان از نظام است ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله شاهرودی خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده بررسی اثرات برجام پس از گذشت دو سال + فیلم «سد معبر» به جشنواره رتردام هلند راه پیدا کرد گسل پیشوا از قبل فعال بوده است مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ساری برگزار شد خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me