تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:تسنیم
دسته:استان ها-استان ها-استان ها()
کد خبر:13750784
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۲:۵۶

حجاب و عفاف از نگاه مردم کردستان؛ لباس کردی جزو باحجاب‌ترین پوشش‌هاست

زنان کردستانی معتقد هستند که ترویج فرهنگ "عفاف و حجاب" و سبک زندگی اسلامی راهکار مقابله با تبلیغات دروغین غربی‌ها و سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.
حجاب و عفاف از نگاه مردم کردستان؛ لباس کردی جزو باحجاب‌ترین پوشش‌هاست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، رعایت حیاء، حجاب و عفت از ویژگی‌های انسان‌های خردمند بوده و کسانی که دارای اندیشه و خرد هستند هیچ‌گاه از قانون الهی عدول نمی‌کنند و از هر گونه بدی، زشتی و بی‌حیایی پرهیز می‌کنند.

در نظام جمهوری اسلامی رعایت و ترویج حجاب و پوشش اسلامی همیشه مورد توجه قرار گرفته اما دشمنان اسلام در میدان جنگ نرم، به مبارزه با ارزش‌ها و اعتقادات اسلامی برخواسته و با استفاده از تبلیغات و کانال‌های ضدفرهنگی مختلف به دنبال این هستند که جوانان و به‌ویژه بانوان مسلمان را از راه دین مبین اسلام منحرف و به بنیان خانواده‌های ایرانی ضربه وارد کنند.

دشمنان اسلام می‌خواهند با ترویج فرهنگ‌های غربی، جوانان کشور را با فرهنگ و سبک زندگی اسلامی غریبه کنند تا به‌راحتی به افکار و اهداف شومشان برسند اما بانوان ایرانی با حفظ حجاب خود به ابرقدرت‌هایی که قصد تخریب و ضربه‌زدن به بنیان خانواده‌های ایرانی را دارند، تأکید می‌کنند که هیچ‌وقت گول مکر و حیله‌های آنان را نمی‌خورند و همیشه هوشیار هستند.

خدواند متعال در قرآن کریم مردان و زنان مومن را به رعایت حجاب و چشم‌پوشی از نگاه به نامحرم، امر کرده است اما متأسفانه شاهد برخی نظارت‌های ضعیف مسئولان در حوزه حجاب و عفاف و بی‌حجابی و پوشش نامناسب زنان و دختران هستیم که باید مسئولان توسعه بسترهای فرهنگی و آموزشی را فراهم و سبک زندگی اسلامی را ترویج دهند و آن تعداد اندک زنان نیز در رفتار خود تجدید نظر کنند چراکه تداوم این رفتارها خوشحالی دشمنان، طلاق و فروپاشی خانواده‌ها را به دنبال دارد.

به همین بهانه به سراغ زنان قدیمی رفتیم تا نظرشان را درباره موضوع عفاف و حجاب بدانیم، آنچه در ادامه می‌خوانید حاصل گزارش و گفت‌وگوی خبرنگار تسنیم در سنندج با شهروندان، دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر کردستان و امام جمعه سنندج است.

دختران جوان امروزی پوشش و حجاب اسلامی را رعایت کنند

کبری خانم پیرزنی 70 ساله با پوشش قدیمی کُردی در مورد نحوه حجاب در زمان قدیم گفت: در زمان قدیم همه زنان حجاب را کاملاً رعایت می‌کردند و سربندهایشان (سه‌روین) را طوری می‌بستند که حتی یک تارمو پیدا نباشد و همیشه خود را از نامحرمان می‌پوشاندند.

وی گفت: باید دختران جوان امروزی نیز سبک زندگی، پوشش و حجاب اسلامی را رعایت کنند و مراقب خود باشند.

ترویج فرهنگ "عفاف و حجاب" راهکار مقابله با تبلیغات دروغین غربی‌ها

گلتاج خانم بانوی 55 ساله سنندجی با اشاره به حیا و عصمت زمان قدیم اظهار داشت: در سال‌های گذشته مردان و زنان تعصب خاصی به رعایت حجاب داشتند و همیشه بزرگ‌ترها و ریش سفیدان در مجالس با خواندن قرآن و حکایت‌های قرانی ما را پند می‌دادند و به رعایت حجاب تشویق می‌کردند.

وی دلیل بی‌حجابی زنان امروزی را وجود شبکه‌های ماهواره‌ای غربی‌ها و فضای مجازی بیان کرد و گفت: دشمنان از طریق تبلیغات دروغین خود به‌دنبال منحرف کردن جوانان ما هستند و تنها راه مقابله با اهداف آنان ترویج فرهنگ "عفاف و حجاب" و سبک زندگی اسلامی است.

کردستانی‌ها به ریشه فرهنگ دینی و پوشش حجاب اسلامی پایبند هستند

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اینکه حجاب نعمتی از سوی خداوند متعال برای تمام انسان‌ها است، اظهار داشت: هرشئ که در طبیعت وجود دارد برای ماندگاری و سالم ماندن به پوشش نیاز دارد، انسان نیز به عنوان اشرف مخلوقات با داشتن پوشش و رعایت حجاب، خود را از هر گونه ناپاکی حفظ کرده و به جایگاه والایی انسانی می‌رساند.

محمود الله‌مرادی با بیان اینکه حجاب و عفاف از منظر قرآن کریم برای ارتباط با جنس مخالف حریم ایجاد می‌کند، افزود: حجاب و عفاف فقط مختص به خانم‌ها نبوده و آقایان نیز باید محدوده خاصی برای پوششان قائل شوند تا این حریم به صورت دو طرفه حفظ شود.

وی به وضعیت خوب رعایت حجاب در استان کردستان اشاره کرد و گفت: مردم متدین استان کردستان از دیرباز با پوشیدن لباس کردی که جزء باحجاب‌ترین پوشش‌ها محسوب می‌شود خود را پوشانده‌اند و این نشان از پایبند بودن آنها نسبت به ریشه فرهنگ دینی، پوشش و حجاب، اصول ارزش‌های اسلامی و قومی و غرور ملی آنها است.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه مردم این خطه مردمانی شجاع، غیور و باناموس هستند، تصریح کرد: متأسفانه با شبیه خونی که دشمنان انقلاب و نظام در راستای زدودن ارزش‌های دینی از جامعه اسلامی خصوصاً در منطقه با برجسته کردن مسائل قومی وملی دنبال می‌کنند، می‌خواهند این مسائل را دور از فرهنگ اصیل مردم کردستان تعریف کنند.

وی عقب‌نشینی از فرهنگ اصیل دینی، تحمیل فرهنگ غربی‌ها از طریق فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای را از عوامل بی‌حجابی در میان برخی از اقشار جامعه دانست و بیان کرد: برخی افراد فرهنگ و الگوی غربی را الگوی خود قرار داده‌اند اما متأسفانه این الگوها، زنان را در حد یک کالا معرفی کرده است.

الله‌مرادی افزود: طبق فرمایش حضرت امام(ره) از دامن زن، مرد به معراج می‌رود بنابراین با وجود مادران و زنان پاک و عفیفه شاهد موفقیت مردان و تشکیل خانواده‌های متدین خواهیم بود.

وی با بیان اینکه کسی بخواهد کارمند جمهوری اسلامی باشد ملزم به رعایت مقررات و ضوابط حجاب است، اظهار داشت: ما در ادارات با کسی تعارف نداریم و در سال دو بار وضعیت حجاب را بررسی کرده و در حد امربه‌معرف، تذکر محرمانه، توجیه مدیران و مسئولان تذکر می‌دهیم و خوشبختانه وضعیت حجاب را در ادارات خوب ارزیابی می‌کنیم.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه با همکاری نیروهای انتظامی در سطح شهر کار نظارت بر حجاب انجام می‌دهیم، گفت:  وضعیت حجاب در سطح استان و شهر سنندج خوب است و چنانچه افرادی چهارچوب‌های اخلاقی را رعایت نکنند با راهکار امر‌به‌معروف ونهی از منکر آنها را به سمت شناخت فواید حجاب برای نگهداری و حفاظت از خانم‌ها، هدایت می‌کنیم.

الله‌مرادی خطاب به جوانان استان کردستان تصریح کرد: رعایت حجاب دستور خداوند بوده و ربطی به جمهوری اسلامی و یا شیعه و سنی ندارد و از جوانان می‌خواهم در مورد ضرورت پیروی از این دستور الهی تحقیق، قرآن را مطالعه کرده و حجاب را اجبار جمهوری اسلامی ندانند.

ابراز تأسف امام جمعه سنندج از وضعیت حجاب برخی زنان

امام جمعه سنندج با اشاره به جایگاه حجاب از دیدگاه اسلام، اظهار داشت: در اسلام توجه ویژه‌ای به حجاب شده و خداوند متعال در قرآن کریم به خانم‌ها دستور داده که همانند زنان دوران جاهلیت که برای خودنمایی با زینت و آرایش و بدون پوشش ظاهر می‌شدند، ظاهر نشوید.

ماموستا عبدالرحمن خدایی با بیان اینکه مردان هم همانند زنان موظف به رعایت حجاب هستند، افزود: مرد یا زن فرقی ندارند و زمانیکه در قرآن امری از جانب خدواند را دیدیم موظف به رعایت و اطاعت کردن دستور الهی می‌باشیم.

وی گفت: انسان اگر خود را عبد خدا می‌داند باید خود را از نگاه نامحرمان بپوشاند و با اطاعت از دستورات حق‌تعالی، حضرت رسول اکرم(ص) و قرآن جایگاه والای انسان بودن خود را حفظ کند.

امام جمعه سنندج با توصیه به زنان جهت ضرورت رعایت حجاب تصریح کرد: متأسفانه زنانی را می‌بینم که حجاب را رعایت نکرده و طوری روسری به سر کرده‌اند که با وزش باد از سرشان می‌افتد، بنابراین طبق امر خداوند متعال به زنان توصیه می‌کنیم که هنگام رفتن به خیابان به غیر از صورت و دست‌هایشان خود را پوشانده و خود را از چشم طمع نامحرمان دور نگه دارند.

ضرورت فرهنگ‌سازی رعایت حجاب در جامعه

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی رعایت حجاب در جامعه خاطر نشان کرد: خوشبختانه ماموستایان آیینی در مساجد و ریش سفیدان همیشه افراد را به رعایت حجاب و اطاعت از فرمان خداوند متعال دعوت کرده و فواید رعایت آن را بازگو می‌کنند.

ماموستا خدایی اطاعت از فرمان الهی را به جوانان توصیه کرد و افزود: باید جوانان به توصیه بزرگ‌تر‌ها گوش بدهند و خود را در معرض دید دیگران قرار ندهند و برای خودشان ارزش قائل شوند.

انتهای پیام/

R7848/P1361/S6,66/CT2
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


جمهوری اسلامی ایران و تحوّلات عراق ارتوعرول ساعلام با استقبال هواداران تراکتورسازی، وارد تبریز شد کارت‌های بی‌مورد؛ تدبیر برانکو چیست؟ عوارضی‌ها سربه‌راه می‌شوند؟ احضار 4 وزیر به مجلس معجزه ویتامین c برای پوست قیمت کاغذ دوباره افزایش یافت آموزش رفتار قبل از دانش در مدارس ژاپنی! روایتی از مردانی که در پلاسکو آسمانی شدند+ تصاویر سید حسن نصرالله امروز جمعه سخنرانی می‌کند مسی و ضربه کاشته‌های شگفت انگیزش کنگره آمریکا طرح تغییر یکجانبه مفاد برجام را بررسی می‌کند زیدان: این نتیجه برای صعود کافی نیست هلاکت چهار نظامی سعودی به دست تک‌تیراندازان یمنی برقی شدن خودروها و موتورسیکات‌ها در ایران؟ دستگیری عاملان آتش زدن عابربانک در قصرشیرین این حراج، حراج نیست عربستان از سوی دیدبان حقوق بشر به نقض قوانین بشردوستانه متهم شد مربی ترکیه‌ای در میان استقبال هواداران تراکتور سازی به تبریز رسید+ تصاویر افزایش 21 درصدی صادرات و 15 درصدی واردات در خوزستان نکات آماری تقابل استقلال و پدیده ضعف سلامت مو با چه بیماری‌هایی ارتباط دارد؟ برگزاری مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم «محمد آژند» در کهنز افتادگی و شل شدن پوست بعد از زایمان را چگونه برطرف کنیم؟ عربستان سعودی مدعی هدف قرار دادن یک موشک بالستیک یمن شد تولد سالانه 7000 نوزاد با اختلال شنوایی / اختلالها معمولا ژنتیکی است ورزشکاران ایران در شبکه‌های اجتماعی (835) برگزاری گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم «محمد آژند» در کهنز مﺆلفه‌های بیرونی تﺄثیرگذار بر سیاست دفاعی و امنیتی آلمان دیدار و گفتگوی نصر الحریری و وزیر خارجه ایتالیا در رم ژست زیدان پس از فرصت سوزی عجیب کواچیچ دفاع سناتور جمهوریخواه از «غریزه درست» ترامپ قوی‌ترین و بهترین قرص خواب‌آور طبیعی برگزاری گرامی‌داشت دومین سالگرد شهید «محمد آژند» در کهنز از «تصمیم ایده آل پاکستان برای جایگزین کردن دلار با یوآن» تا «آخرین آمار از روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور» اوقات شرعی جمعه 29 دی به افق ایلام شکست بانوان استقلال ساری مقابل سیاه جامگان مشهد زیدان: بازی زیبایی نبود اما از نتیجه راضی هستم؛ مطمئنم در آینده بهتر بازی خواهیم کرد قراردادهای موقت تبدیل به امری عادی در بین کارگران شده است عکس سلفی راز قتل دختر جوان زیبا را بر ملا کرد +عکس هلاکت سرکرده گروه تروریستی القاعده در سوریه چهره جدید نعمتی در پرسپولیس؛ پسر طلایی نخستین نشست فعالان قرآنی شهرستان نی‌ریز با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد وزیر خارجه ترکیه: در «عفرین» سوریه مدخله نظامی خواهیم کرد جواد رضویان، فیلم سینمایی می‌سازد مقام آمریکایی: حتی حمله محدود به کره شمالی باعث جنگ تمام عیار و تلفات سنگین می‌شود
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ مبلغ سعودی ترور شد مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد شبکه فرهنگ‌یاران در سپاه راه‌اندازی شد انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» پرش جوگیرانه «بانی» در جشنواره موسیقی! واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید کاش آن نادان بجای پرچم ایران من را 10 بار آتش می‌زد/ هجمه‌های نادانان در داخل و خارج به رئیس قوه قضائیه بخاطر دفاع ایشان از نظام است ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله شاهرودی خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده بررسی اثرات برجام پس از گذشت دو سال + فیلم «سد معبر» به جشنواره رتردام هلند راه پیدا کرد گسل پیشوا از قبل فعال بوده است مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ساری برگزار شد خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me