تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مشرق
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13750856
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۳:۳۱

انکار قتل دخترخوانده

نامادری و برادرش که از 11 سال قبل به اتهام قتل دختری نوجوان در بازداشت به سر می‌برند، بار دیگر محاکمه و جرمشان را انکار کردند.
انکار قتل دخترخوانده

به گزارش مشرق، پانزدهم اردیبهشت ماه سال ۸۶، مأموران پلیس از مرگ مشکوک دختر ۱۶ ساله‌ای به نام آرزو در شهرری باخبر و راهی محل شدند. نامادری مقتول که زنی ۳۶ ساله به نام نرگس  و در محل حاضر بود، به مأموران گفت: «آرزو دختر زن دوم شوهرم بود و من نامادری او بودم، آرزو دوست نداشت با خانواده‌ام رفت‌وآمد داشته باشد و سر این موضوع با هم اختلاف داشتیم. ساعتی پیش هم به خاطر اینکه برادرم به دیدنم آمده بود با هم درگیر شدیم و در آن درگیری برادرم عصبانی شد و آرزو را خفه کرد.»

بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی، مأموران در تحقیقات بیشتر، از دختر شش ساله نرگس، که شاهد حادثه بود، تحقیق کردند. او به مأموران گفت: «همه این حرف‌ها دروغ است، مادرم خودش آرزو را کشت. روز حادثه مادرم با آرزو درگیر شد و گفت: چرا در کار من دخالت می‌کنی، بعد از آن شروع به فحاشی و کتک‌زدن کرد.

در آن لحظه دایی‌ام وارد شد. وقتی مادرم را در آن شرایط دید، ناراحت شد. سپس هر دو به سمت آرزو رفتند. دقیقاً یادم نیست فکر کنم مادرم اصرار داشت تا آرزو قرص بخورد، اما او مقاومت می‌کرد. به همین دلیل آنها عصبانی شدند و مادرم پاهای آرزو را گرفت و دایی‌ام یک بالش روی دهان آرزو گذاشت تا اینکه نفس خواهرم قطع شد.»

با این توضیحات، برادر ۴۰ ساله نرگس که نادر نام داشت، بازداشت شد اما جرمش را انکار کرد و گفت: در این حادثه نقشی نداشته است. او به مأموران گفت: «من و خواهرم خیلی با هم ارتباط نداشتیم گاهی به او سر می‌زدم. روز حادثه در مغازه نانوایی‌ام مشغول کار بودم و از ماجرا خبری نداشتم تا اینکه چند روز بعد متوجه فوت آرزو شدم.»

سپس نامادری مقتول بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت و بالاخره به جرمش اقرار کرد و گفت: «شوهرم بعد از سه بار ازدواج با داشتن یک دختر سه ساله و یک پسر چهار ساله به خواستگاری‌ام آمد، از آنجایی که مجبور بودم ازدواج کنم شرایط را پذیرفتم.

بعد از آن بود که در زندگی متوجه شدم شوهرم مردی عصبی، بدبین و بدخلقی است و دست بزن هم دارد به همین دلیل جرئت نداشتم از خانه بیرون بروم. تا اینکه صاحب فرزند شدم و این شرایط با ناسازگاری بچه‌های زن دوم شوهرم مرا خسته کرده بود به این خاطر همین مجبور شدم آرزو را به قتل برسانم و او را خفه کردم.» بعد از کامل شدن تحقیقات، نرگس و برادرش به اتهام مباشرت در قتل روانه زندان شدند و پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربان‌زاده فرستاده شد. 

در اولین جلسه رسیدگی به پرونده، بعد از اعلام رسمیت جلسه، پدر مقتول و همسر دوم او که مادر مقتول بود درخواست قصاص کردند، سپس نامادری در جایگاه قرار گرفت و با انکار جرمش در آخرین دفاعش گفت: «باور کنید آرزو را نکشتم و به خاطر فشارهای بازجویی بود، مجبور شدم قتل را به گردن بگیرم.

آن روز پدر آرزو به دیدنش آمده بود که با هم درگیر شدند. شاید قتل کار او باشد.» در ادامه برادر او نادر نیز با انکار جرمش از خودش دفاع کرد.  

در پایان هیئت قضایی بعد از شور با توجه به مدارک در پرونده، نرگس و نادر را به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم کرد، این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد اما با اعتراض متهمان نقض و به شعبه هم‌عرض فرستاده شد.  به این ترتیب پرونده روزگذشته بار دیگر روی میز هیئت قضایی شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ قرار گرفت، بعد از قرائت کیفرخواست اولیای دم بار دیگر درخواست قصاص کردند سپس نرگس که با قرار وثیقه آزاد بود در جایگاه قرار گرفت و رو به هیئت قضایی با انکار جرمش گفت: «از شوهر سابقم چند فرزند داشتم اما وقتی می‌خواستم با پدر آرزو ازدواج کنم او فرزندانم را نپذیرفت، قبول کردم و همسرش شدم تا اینکه فهمیدم او از همسر سابقش یک دختر و یک پسر دارد، چیزی نگفتم و آنها را مثل فرزندان خودم دوست داشتم اما آرزو دختر بدقلقی بود، بعد از مدتی من و پدر آرزو صاحب فرزند دختر شدیم و این باعث شد ناسازگاری‌های آرزو بیشتر شود اما باور کنید این مشکلات بهانه‌ای برای قتل آرزو نبود و به مرگ او راضی نبودم. همه اظهاراتم تحت فشارهای بازجویی بود، آنقدر فشارهای زندگی مرا خسته کرده بود که دیگر طاقت شکنجه‌های پلیس آگاهی را نداشتم.»

در ادامه برادر نرگس دیگر متهم پرونده که او نیز با قرار وثیقه آزاد بود، جرمش را انکار کرد و در آخرین دفاعش گفت: «می‌دانستم خواهرم زندگی راحتی ندارد، اما هیچ‌وقت به خودم اجازه ندادم تا در زندگی‌اش دخالت کنم. در قتل نیز نقشی نداشتم و آن روز در نانوایی بودم که چند روز بعد متوجه شدم چه اتفاقی افتاده است.»

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد. 

منبع: روزنامه جوان

#قتل #نا مادری
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


پیش بینی بارش پراکنده باران دربرخی مناطق کشور+ جدول دلار به مرز 4500 تومان رسید اجبار زندانیان به مصرف برخی داروها در زندان‌های کشور کذب است تغییزات نرخ ارزو سکه در بازار تمدید قرارداد پیکه با بارسلونا تا سال 2022 ساخت 9 اپلیکیشن موبایل توسط فارغ التحصیل رشته گیاه پزشکی دانشگاه کردستان ورشکستگی بانک‌های دولتی صحت ندارد/ مطالبات اقتصادی مردم را از مجلس و دولت پیگیری می‌کنیم تجارت مُدرن در چند قدمی مردگان! به تماشای آبشار یخی در البرز بنشینید + تصاویر اصلاح دو قانون مهم بانکی کشور طی 2 هفته آینده شعار علیه دایی در سرمای تبریز/ دروازه‌بان برزیلی تشویق شد استاندار گیلان: آموزش مهارت‌های اجتماعی و شغلی به دانش آموزان ضروری است کاهش 49 درصدی روان آب‌ها تهدیدی جدی برای سدها 7000 تماشاگر در آزادی/ تجلیل از آتش نشانان تئاتر هنر گفت‌وگوی هنرمند با جامعه است واکنش «سردار سلیمانی» به صحنه‌ای از ناآرامی‌های اخیر دیده‌بان حقوق‌بشر: ریاست جمهوری ترامپ یک شکست برای جامعه بشری است نماینده تهران با خانواده شهدای پلاسکو دیدار می‌کند هوادار فوتبالی که تا حد مرگ چاقو خورد+عکس مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد آمادگی نمایندگان مجلس برای ایجاد تحول اساسی در حوزه کشاورزی 6 مصدوم بر اثر انفجار ساختمانی در اسلامشهر +عکس امارات 36 فروند هواپیمای ایرباس 'a380' خریداری می‌کند راه‌اندازی فعالیت‌های دانش‌بنیان مشکل مهاجرت نخبگان یزد را حل می‌کند یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت استان فارس در شیراز برگزار می‌شود تدابیر هوشمندانه سردار کریمیان مانع از بروز آشوب در استان شد میمند 12 هزار ساله یادگار انسانهای نخستین هشدار مقام سازمان تامین اجتماعی: به مرز بحران نزدیک می‌شویم اهدای یک هزار کلاه ایمنی به راکبان موتور سیکلت در قزوین مانور زلزله در ارومیه برگزار شد 12 نفر براثر انفجار لوله گاز در اسلامشهر مصدوم شدند تولید کنندگان واقعی صادرکنندگان هستند 500 جلیقه ضدگلوله بین محیط بانان کشور توزیع می‌شود تاکید استاندار یزد به حضور علمی بیشتر دانشگاه‌ها در توسعه استان برنامه وزارت بهداشت برای ترویج غذاهای ایرانی با هدف حفظ سلامت مردم ملاک‌هایی برای حذف یارانه توانمندان- علی شمس اردکانی* هوادار اتلتیکو مادرید تا سر حد مرگ چاقو خورد + عکس قیمت انار در بازار 3 برابر صادرات سرمایه گذاری روی پارچه‌های ضد امواج نانویی در کشور نرخ 25 ارز دولتی افزایش یافت+ جدول برنامه وزارت نیرو برای برقی شدن خودروها تحریم‌های آمریکا علیه روسیه اخبار مشروح 13 پنجشنبه، 28 دی 1396 انیمیشن کوتاه آلارم تلاش دشمن برای ناامن کردن تهران کاهش قیمت طلا و ارز در اصفهان تمام تلاش خود را برای عدم کاهش بودجه‌های فرهنگی انجام می‌دهیم «حسین پسر غلامحسین»؛ نامی برگرفته از تاکیدات سردار قاسم سلیمانی طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها بسیار آزاردهنده است/چند توصیه به قضات
روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت مراسم یادبود سرمهندس کشتی سانچی در مشهد مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است مبلغ سعودی ترور شد قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات اجرایی شدن طرح جذب و اشتغال سربازان دارای تحصیلات عالیه در سال 97 برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد گزارش تصویری؛ نمایشگاه فرش و تابلو فرش روستایی سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی برانکو: گسترش فولاد حریف سازماندهی شده‌ای است/ داستان طارمی برای من تمام شد صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 اثر هنری «قرآن کشتی مطلا» رونمایی شد عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید آمادگی دارم معاونت‌فرهنگی شهرداری را به جوانان واگذار کنم/ ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب نمی‌شود «مهران مدیری» مجری برنامه «هفت» شد رونمایی از "قرآن کشتی مطلا" به روایت تصویر سکه یک میلیون و 505 هزارتومان شد/رشد قیمت انواع ارز در بازار+ جدول دورهمی مهران مدیری با حضور احمد نجفی صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی 28 دی ماه سرمای زیر صفر درجه در 22 استان کشور/ گردوخاک و کاهش کیفیت دید در برخی استان‌های غربی پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند در دریای خزر کشف شد سردار جزایری: فاصله‌ای بین سپاه و مردم نیست /سردار غیب‌پرور: سپاه خود را خادم ملت می‌داند استفان دی میستورا: مذاکرات صلح سوریه هفته آینده در وین برگزار می‌شود شهرستان دهگلان از فقر فضاهای فرهنگی رنج می‌برد وزارت خارجه سوریه: حضور آمریکا در خاک کشورمان غیرقانونی است/ حتی به یک دلار آمریکایی‌ها نیاز نداریم سقوط پژو به کانال آب قربانی گرفت

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me