تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:جام‌جم
دسته:()
کد خبر:13750870
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۳:۴۰

سفر به تاریخ با «پاهای بی‌قرار»

سریال تلویزیونی «پاهای بی‌قرار» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی ایرج محمدی در شمال تهران تصویربرداری می‌شود. ضبط زمان گذشته این سریال در شهرک سینمایی تلویزیونی ایران (غزالی) به پایان رسیده و گروه، مشغول ضبط صحنه‌های مربوط به حال هستند. داستان این ملودرام خانوادگی و عاشقانه، رویارویی و تقابل دو خانواده است که قربانیانش فرزندان آن خانواده‌ها هستند. همچنین مبارزه با پولشویی از دیگر محورهای این مجموعه تلویزیونی است.
سفر به تاریخ با «پاهای بی‌قرار»

به گزارش جامجم، مجموعه تلویزیونی پاهای بیقرار در 60 قسمت به قلم بابک کایدان و مهدی محمدنژادیان برای شبکه پنج نوشته شده است. مسعود رایگان، پانتهآ بهرام، آرش مجیدی، حمید گودرزی، لیندا کیانی، مهرانه مهینترابی، شاهرخ استخری، سیروس همتی، مهدی صبایی، افسانه ناصری، سمیرا حسنپور، سامان صفاری، پویا امینی، دکتر مسعود دلخواه و ... در این سریال بازی میکنند.

یک متن جذاب

ایرج محمدی، تهیه کننده درباره روند تولید سریال پاهای بی قرار به جامجم گفت: تصویربرداری زمان گذشته در شهرک سینمایی تلویزیونی ایران تمام شده و گروه مشغول ضبط صحنههای حال هستند. در حال حاضر لوکیشن سریال، شرکتی در شمال تهران است. پانتهآ بهرام، نقش افسانه رئیس شرکت را بازی میکند و سامان صفاری در نقش امیر (پسر مالک) و حسابدار، پویا امینی در نقش بهزاد، حسابدار شرکت و سانیا سالاری در نقش ارغوان (دختر افسانه) مقابل دوربین رفتهاند. کار شرکت، صادرات و واردات طلاست.

وی ادامه داد: همچنین بازی دکتر مسعود دلخواه هم بتازگی آغاز شده است. او نقش عنایت را به عهده دارد. پیشینه این شخصیت به فصل گذشته برمی گردد که دو خانواده با هم در تقابل قرار میگیرند و این رویارویی در زمان حال هم ادامه پیدا میکند. عنایت هم با افسانه شراکت دارد.

این تهیهکننده درباره این که در این مجموعه تا چه میزان به موضوع تحکیم خانواده میپردازید، توضیح داد: مسلم است باید قصه در ژانر سریالهای ملودرام و خانوادگی باشد. ما در این سریال به مسائل و روابط خانوادگی میپردازیم و تفکرات مختلف را نشان میدهیم. در ضمن مخاطبان میتوانند شاهد نگاه شخصیتهای قصه به مسائل اجتماعی و اقتصادی باشند. همچنین نشان میدهیم تفکر سالم در خانواده منجر به استحکام بیشتر میشود و اعضای آن به ساحل سعادت میرسند. در مجموع از ابتدا تا انتهای قصه با این مضمون حرکت میکنیم.

محمدی با اشاره به مضامین فرعی سریال توضیح داد: در این مجموعه به مسائل مالی، پولشویی و قاچاق هم میپردازیم. در واقع بخشی از قصه به آسیب شناسی مسائل اقتصادی میپردازد که نقل جامعه کنونی ماست.

وی درباره انتخاب منوچهر هادی برای کارگردانی این اثر گفت: هادی در تلویزیون سریالهای موفق و پر مخاطبی ساخته و در سینما هم موفق بوده و آثار او با اقبال مخاطبان رو به رو میشود. در مجموع، کارگردانی حرفهای است و مخاطب را خیلی خوب میشناسد. هادی وقتی متن سریال را خواند، پسندید و قصه برایش جذاب بود و اعلام آمادگی برای همکاری کرد.

این تهیهکننده در پاسخ به این سوال که آیا به اتفاقات سیاسی کشور در سالهای 57 تا 64 هم میپردازید، توضیح داد: تمرکز کار روی بخش خانوادگی و روابط آدمهاست و در بستر این مسائل به اتفاقات سیاسی و اجتماعی هم میپردازیم. مگر میشود داستان اثری در زمان انقلاب، پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ اتفاق بیفتد، اما هیچ کدام از این موارد در قصه تاثیر نداشته باشد. ما به سیر این تحولات هم میپردازیم.

محمدی در پایان گفت: امیدواریم تصویربرداری این مجموعه تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده تمام شود.

شخصیت چند بعدی عنایت

دکتر مسعود دلخواه، بازیگر نقش عنایت درباره بازی در این مجموعه توضیح داد: چون گزیده کار هستم، معمولا وقتی نقشی را برای بازی میپذیرم به متن کار، کارگردان و این که نقش را دوست داشته باشم، توجه میکنم. منوچهر هادی را از قبل میشناختم. قرار بود همکاری هم داشته باشیم، اما به دلیل تداخل کاری میسر نشد. تا این که فیلمنامه سریال به دستم رسید و متوجه شدم خیلی خوب به نگارش در آمده است.

وی ادامه داد: شخصیت عنایت چند بعدی است و من را به عنوان بازیگر به چالش میکشد. نقش پارتنرم را هم پانتهآبهرام بازی میکند که در بیشتر صحنهها حضور دارد. حضور پارتنر خیلی موثر است و چند بار قرار بود با هم همبازی شویم، اما این اتفاق نیفتاد تا این که در مجموعه پاهای بیقرار با یکدیگر همبازی شدیم. در سکانسهایی که با هم بازی میکنیم، به یکدیگر انرژی میدهیم و کارگردان هم راضی است. موضوع سریال هم خیلی جذاب به نگارش در آمده است. افسانه (پانتهآ بهرام) همسر دوستم است که در قید حیات نیست و من سعی میکنم با کمک کردن به همسر و فرزندش وفاداریام را در دوستی نشان بدهم.

چالش نقش مرضیه را دوست دارم

سمیرا حسنپور که در این مجموعه نقش مرضیه را بازی میکند، درباره ویژگیهای نقش به خبرنگار ما گفت: مدتها بود سریال کار نکرده بودم، چون فیلمنامههایی که به من پیشنهاد میشد، ویژگی خاصی نداشت یا انتخاب بازیگران خوب نبود، اما وقتی آقای هادی پیشنهاد نقش مرضیه را به من داد، پذیرفتم. هم از دوستان قدیمی و خوب ماست و هم این که به کارش اشراف دارد. ضمن این که کارهایش همیشه مخاطبپسند است. تهیهکننده این مجموعه هم آقای محمدی هستند که خوشنام هستند و کارهایشان را همیشه دوست داشتهام. یکی دیگر از ویژگیهای این مجموعه، فیلمنامه جذابش است که از گذشته شروع میشود و تا زمان حال ادامه دارد.

این بازیگر ادامه داد: مرضیه از آن دست نقشهاست که چالش زیادی برایم دارد. در ضمن این نقش را از وقتی یک دختر دبیرستانی است تا 35 سالگی بازی میکنم. گریم و لباسهای این شخصیت را دوست دارم. این شخصیت در دهه 60 و زمان جنگ هم حضور دارد. ضمن این که سر و شکل ویژهای به لحاظ شخصیتپردازی دارد. در مجموع، این نقش همه فاکتورهایی که مرا برای بازی ترغیب کند، داشت. حسنپور درباره این که ایفای نقش مرضیه در سنین مختلف برایتان چه جذابیتی به همراه داشت، گفت: طبیعی است حس خیلی خوبی داشتم و برایم جذابیت داشت که با گریم به سنین مختلف مرضیه نزدیک میشدم و بازی میکردم. آقای هادی، انسان بسیار خوب و خوش اخلاقی است و بازیگر در صحنه با حضور او آرامش دارد.

مهدی صبایی انقلابی میشود

مهدی صبایی، بازیگر نقش قاسم در مجموعه پاهای بی قرار نیز درباره نقشاش به جامجم توضیح داد: قاسم قبل از انقلاب به عنوان یک انقلابی و با یک تیپ متفاوت فعال است. بعد از انقلاب وارد سپاه شده و با شروع جنگ تحمیلی عازم صحنه نبرد میشود. این شخصیت تا زمان حال حضور دارد. دلیل پذیرش نقش ابتدا منوچهر هادی بود که جزو دوستان خوب من و کارگردانی توانمند است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگیهای نقشم این است که شخصیت قاسم را در سه سن 28، 30 و اندی و 60 سالگی بازی میکنم. برایم خیلی جالب بود با گریم در سه برهه زمانی این نقش حضور داشتم.

این بازیگر درباره تجربه همکاری با منوچهر هادی گفت: کار با منوچهر هادی خیلی خوب است و با روال کارهایش آشنا هستم. او همراه خوبی است. البته تا امروز نقش انقلابی بازی نکرده بودم، اما در کارهای جنگی حضور داشتم. به همین دلیل ایفای چنین نقشی برایم جذابیت فراوانی دارد. شخصیت قاسم یک دنده است و کارش برایش اهمیت دارد.

فاطمه عودباشی

#تاریخ معاصر #پاهای بی قرار
این خبر را به اشتراک بگذارید


ستاره پرسپولیس به سمت استقلالی‌ها غش کرد+عکس کشته شدن 12 نفر در حملات خمپاره‌ای به دمشق 2 میلیون مشمول دیگر سهام عدالت شماره شبا دادند ویروس جدیدی که موبایل شما را نابود کند برخی اشکالات دوران تحریم مثل ارتباطات بانکی هنوز باقی مانده/ نوسانات ارز بلندمدت نیست/ بسته‌شدن پرونده مسکن مهر تا پایان امسال لادن طباطبایی به ادعای همسرش پاسخ کوبنده داد +عکس تحریم‌های جدید آلمان علیه ایران، گمانه زنی رسانه‌ای است از زیر زمین برای پرسپولیس پرونده شکایتی می‌آید! پایان رستوران‌داری، آغاز دوباره مربی‌گری! باشو در انتهای راه آبی! گزارش کامل برنامه نود/ افشاگری‌های باورنکردنی مهدی طارمی / همه راز‌ها برملا شد! آتش به جان چادرهای زلزله زدگان کرمانشاه افتاد اقدامات فعالان رسانه‌ای برای شکست امپراطوری رسانه‌ای غرب باور مسئولین و انسجام منطقه‌ای گامی برای شکست امپریالیزم خبری غرب است کارگاه «سبک زندگی» و مصون سازی فرهنگی گرانی در ایران، ارزانی در دنیا دولت آمریکا به طور موقت از تعطیلی خارج شد قتل دلخراش کودک 4 ساله در آب جوش! +تصاویر نقش روحانیت در دفاع مقدس فوق‌العاده است خدماتمان را به کام مردم تلخ نکنیم/30 تا 40 درصد از زلزله زدگان کرمانشاه همچنان در چادر زندگی می‌کنند نواندیشی دینی، لازمه مواجهه با مقتضیات زمان است در واکنش به اقدام ترامپ/ تصمیم 4 کشور اروپایی برای به رسمیت‌شناختن دولت فلسطین بازتاب گفتگوی تلوزیونی روحانی در میان حامیان انتخاباتی او چگونه بود؟ / از معذرت خواهی از آبدارچی تا توهین به شعور مردم! + تصاویر پشت پرده گرانی دلار چیست؟ تعطیلی دولت آمریکا پایان یافت ترامپ در اجلاس داووس شرکت می‌کند اولویت بهره برداری از پساب تصفیه خانه، فضای سبز شهر کاشان است اجرایی شدن بیمه سازه‌های گلخانه‌ای در خراسان جنوبی پاردوکس کمبود و نیروی پرستار بیکار در کشور/ دولت در توزیع نیروی انسانی عادلانه رفتار کند قول سه وزیر برای تخصیص ارز مبادله‌ای به کاغذ مصرف داخل/ مجلس با هرگونه کوتاهی برخورد می‌کند خبرهای کوتاه فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان شب‌های پرنغمه جشنواره موسیقی فجر شیراز به پایان رسید زلزله 4.5 ریشتری لومار ایلام را لرزاند زلزله 4.5 ریشتری لومار ایلام خسارتی نداشته است فرمانده اقتصاد ایران کیست؟ ترامپ قانون تامین مالی موقت نهادهای دولت را امضا کرد گرانی دلار باعث تورم می‌شود یا افزایش صادرات؟ با همه‌ی قرص‌هایتان خداحافظی کنید کرملین: روابط شخصی پوتین و ترامپ خوب است چرا رهبر کره شمالی حاضر به مذاکره نیست؟ نتیجه نشست شورای امنیت درباره حمله ترکیه به سوریه 50 درصد سرطان‌ها قابل شناسایی و مداوا هستند تغییر شیوه برگزاری اردوهای تیم ملی فوتسال/ سفر به برزیل قطعی است بررسی نقش اعتکاف در بهزیستی روان‌شناختی دانشجویان زلزله 3.5 ریشتری سومار را لرزاند دعوت از عراق برای شرکت در کنفرانس سوچی برخی از نمایندگان در برابر تشر، تهدید و یا معامله از وظایفشان کنار می‌کشند/ کاستی‌های کشور نتیجه نبودن روحیه بسیجی در مسوولین است کنایه‌های تند مصباح یزدی: برخی خود را باسوادتر از رهبری می‌دانند چون مثلا دکترا دارند دستگیری فروشنده مشروبات الکلی در ولنجک
جزئیات حمله به چند روحانی در قم | ضارب دستگیر شد بررسی حادثه آتش سوزی در شهرداری منطقه 12 دستگیری باند سرقت طلافروشی در یافت آباد افزایش تزریق دلار به بازار دستگیری 4 سارق طلافروشی در یافت آباد شرط دولت و مجلس برای مردم/ تکلیف یارانه‌ها مشخص شد توضیحات حراست شهرداری تهران درباره حادثه آتش سوزی در ساختمان شهرداری منطقه 12 گفت‌وگو حسن روحانی با رشیدپور را امشب ببینید مرگ هولناک داماد مقابل چشمان عروس معاون اداری مالی سابق دانشگاه پیام نور بازداشت شد طرح/ ولادت حضرت زینب (س) جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد؛ دوشنبه دوم بهمن 96/ توصیه سیف به مردم: در بازار ارز سرمایه گذاری نکنید پلیس زودتر از سارقان مسلح به طلافروشی رسید حمله به یک روحانی در قم+ عکس تصاویر/ وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم «محمد معافی» شب گذشته: شهرداری منطقه 12 به آتش کشیده شد مجری امشب گفت و گو با رئیس جمهور مشخص شد خودکشی، پس از قتل خواهر زاده پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه رشید پور، مجری گفت و گوی تلویزیونی با روحانی «رضا رشیدپور» مجری گفت وگوی زنده تلویزیونی امشب «روحانی» با مردم تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم ارسال دو لایحه توسط روحانی به مجلس جزئیات حمله به دو روحانی در قم +عکس وداع با پیکر فرمانده شهید مدافع حرم، «محمد معافی» +عکس جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد دوشنبه دوم بهمن 96/ دلار مبادله‌ای ارزان شد آتش گرفتن ناگهانی یک اتوبوس در شهرری + تصاویر تعطیلی مدارس هشت شهرستان خوزستان در نوبت بعدازظهر سه شنبه میرمحمود موسوی: حال میرحسین موسوی مساعد است ترکیه پیشنهاد روسیه را رد کرد تصاویر حمله به دو روحانی در قم پلمب جعبه سیاه نفتکش سانچی امروز باز می‌شود رتبه 25 استان قم در زمینه پرداخت تسهیلات به مددجویان جزئیات حمله به دو روحانی در قم+ عکس گلچین مدیحه و مولودی حضرت زینب (س) رزمایش مشترک محمد رسول‌الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد دستگیری سارقان مسلح قبل از سرقت طلافروشی سامانه آنلاین مدیریت متمرکز حقوق و دستمزد دانشگاه آزاد ایجاد شد نتیجه‌گیری‌های سیاسی علیه ایران به سبک عادل‌الجبیر! التهابات بازار ارز کاهش یافت پیشنهاد 2 میلیاردی تیم اصفهانی به ستاره‌های پرسپولیس پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه حمله با بمب آتش زا به منطقه شهرداری تهران حمله با قمه به دو روحانی در قم + عکس نظر آیت الله قرائتی درباره کشتی مطلا مدارس چند شهر خوزستان فردا سه شنبه تعطیل اعلام شد حذف دوران تحصیل از سنوات بازنشستگی فرهنگیان؟ اخراج نمایندگان عرب‌تبار از کنست اسرائیل افسار گسیختگی نرخ ارز هدیه دوسالگی برجام به مردم/ سیف حرف زد دلار 200 تومان گران‌تر شد/ جزئیات سود چندهزارمیلیاردی واردکنندگان خودرو/ مدیریت اقتصادی دولت ترمز بریده رشیدپور؛ مجری گفت وگوی امشب روحانی است

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me