تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13751044
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۵:۱۹

جزئیات معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان /پیش‌بینی وقوع زلزله توجیه علمی دارد؟

هفته گذشته معاونت علمی شاهد رویدادهای علمی مختلفی بوده که در این بسته خبری تعدادی از آنها را بازگو می‌کنیم.
جزئیات معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان /پیش‌بینی وقوع زلزله توجیه علمی دارد؟

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  جزئیات معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان، پیش بینی وقوع زلزله توجیه علمی دارد؟ و  ضرورت تغییر رویکرد اقتصادی در کشور از جمله مهم ترین اخبار معاونت در هفته گذشته است.

جزئیات معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان

محمدصاحب کار خراسانی رئیس امور شرکت های دانش بنیان معاونت علمی فناوری رئیس جمهور در خصوص معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: هر ساله طی نامه ای اسامی شرکت هایی که معاف از مالیات هستند و به سازمان امور مالیاتی فرستاده می شود بر اساس آن نامه شرکت هایی که معاف از پرداخت مالیات هستند، مشخص می شوند.

وی با اشاره به اینکه اکنون اسامی شرکت های معاف از مالیات سال ۹۵ ارسال شده است و این شرکت ها در حال بررسی هستند، گفت: اسامی همه شرکت هایی که در سال ۹۵ معاف از مالیات بودند در حال بررسی است و همچنین لیست شرکت های معاف از مالیات سال ۹۶ هم در حال آماده شدن برای رفتن به سازمان امور مالیاتی است.

رئیس امور شرکت های دانش بنیان بیان کرد: اگر هر یک از شرکت های دانش بنیان در روند معافیت مالیاتی خود مشکل و شکایتی دارند کافی است که این موضوع را به ما اطلاع دهند تا این مشکلشان حل شود.

هارپ چیست؟

باوجود اینکه طراحان پروژه هارپ اصرار دارند که عملکرد این پروژه مانند مرکز تحقیقات رادیویی است و خطری برای دگرگونی در وضعیت آب و هوایی ندارد، اما مقام های اتحادیه اروپا اعلام کرده اند که باید پژوهش های بیشتری درباره خطر های بهداشتی و زیست محیطی این پروژه انجام شود.

هارپ (High Frequency Active Auroral Research Program)، یک برنامه دفاعی نظامی مخفیانه اجرا شده به وسیله آمریکایی ها است که درسال های اخیر جنجال های فراوانی درسطح بین المللی ایجاد کرده است.

در وب سایت رسمی هارپ، هدف از این پژوهش، یک تلاش علمی برای مطالعه خواص و رفتار یونوسفر با تاکید خاص بر توانایی درک و استفاده از آن برای بهبود سیستم های ارتباطی و نظارت برهدف های غیرنظامی و دفاعی است.

ضرورت تغییر رویکرد اقتصادی در کشور

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ورود صنایع مهم از جمله خودروسازی به حوزه استارتاپ ها را زمینه ساز رشد اقتصاد کشور دانست و گفت: حضور صنایع بزرگ مانند خودرو به عنوان حامی و سرمایه گذار در عرصه کسب و کار های نوآور و خلاق می تواند زمینه ساز تحول این صنایع و اقتصاد کشور باشد.

وی با تأکید بر ورود عنصر نوآوری و پویایی به عنوان لازمه حرکت چرخ صنایع کشور گفت: خودروساز ها باید با اتصال به کسب و کار های نوآور، انعطاف پذیری و پویایی را در خود ایجاد کنند و مدل های تازه برای ارائه خدمات بهتر و کسب و کار خود تعریف کنند.
ستاری ضمن اشاره به نمونه های موفق تعامل شرکت های دانش بنیان استارتاپ ها و صنایع گفت: اکنون کسب و کار های حوزه حمل و نقل درون شهری، حمل بار، حمل و نقل بین شهری بستر های خوبی هستند که با حمایت و سرمایه گذاری صنایع از جمله خودروسازی، سودآوری بیش تر و ارائه خدمات بهتر به جامعه را در پی خواهد داشت.

پیش بینی وقوع زلزله توجیه علمی دارد؟

علی مرادی رئیس مرکز زلزله نگاری کشور درمورد پیش بینی زلزله و توجیه علمی آن گفت: هنوز علم به پیش بینی زمین لرزه دست نیافته است و در دنیا تلاش بر این است تا پارامتر هایی را که در زمین لرزه های گذشته، ناهنجاری داشتند، رصد کنند و اگر دوباره روند غیر طبیعی مشاهده شد احتمال وقوع زلزله داده خواهد شد، اما کسانی که اکنون به صورت گسترده ای در حال پیش بینی هستند و خود را موفق اعلام می کنند، متأسفانه از ناآگاهی مردم در این حوزه سو ء استفاده می کنند.

مرادی افزود: به عنوان مثال اگر به داده های مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک نگاه کنیم متوجه می شویم که به طور متوسط در پنج سال اخیر هر هفته بالای ۲۹ زلزله با مقیاس بالای سه در کشور ثبت شده است؛ حال ببینید احتمال درست بودن اینکه شما اشاره خود را روی یکی از گسل های فعال به صورت اتفاقی ببرید و بگویید مثلا در چند روز آینده در این مکان احتمال زلزله بالای سه وجود دارد، چه قدر بالاست.

ایران جزء ۱۰ کشور با کمترین مهاجر

گزارش سالیانه آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (THE CIA WORLD FACTBOOK ۲۰۱۶) در ارتباط با آمار مهاجرت کشور ها منتشر شد.

بر اساس این گزارش، جمهوری اسلامی ایران با نسبت ۰/۰۷ نفر مهاجر به ازای هر هزار نفر جمعیت، در جمع ۱۰ کشور دنیا با کمترین آمار مهاجرت به خارج قرار گرفته است.

طبق این گزارش، کشور های سوریه با نسبت ۱۹/۷۹، اردن با ۱۳/۲۴ و مالدیو با ۱۲/۶۸ در صدر فهرست کشور های مهاجرفرست در دنیا قرار گرفته اند و در این میان کشور های قطر و لوکزامبرگ به ترتیب با نسبت های ۲۲/۳۹ و ۱۷/۱۶ در صدر کشور های جذب کننده های مهاجر به نسبت جمعیت خود به ازای هر هزار نفر قرار دارند.

در این گزارش عدد مهاجرت از ایران نسبت به سال (۲۰۱۵) از ۰/۰۸ به ۰/۰۷ کاهش یافته و میزان مهاجرفرستی عربستان ۰/۵۵ عنوان شده است.

هشدار؛ قاتل گرم در حال کشتن اقیانوس هاست + تصاویر

کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند تعداد مناطق مرده"بدون وجود عنصر اکسیژن محلول در آب" در برخی دریا های آزاد در دنیا به دلیل گرم شدن کره زمین در ۵۰ سال اخیر افزایش یافته است.

کارشناسان با بررسی مناطق مرده از سال ۱۹۵۰ تاکنون میزان مناطق مرده را ۱۰ برابر بیشتر از قبل اعلام کرده اند.

مناطق مرده (Dead zones) به بخش هایی از دریا ها گفته می شود که فاقد اکسیژن هستند و این سبب مرگ آبزیان و رشد نکردن گیاهان می شود.

محققان علت این پدیده را گرم شدن کره زمین بر اثر دگرگونی های اقلیمی دانسته اند و درباره اثر های گرم شدن کره زمین بر زندگی گیاهان و آبزیان دریایی هشدار می دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


کاهش صادرات ایران به عراق تعطیلی 90 درصد کوره‌های آجرپزی میانشهر؛ صنعتی که به گِل نشست پیشرفت فیزیکی سامانه اطلاعاتی دولت برای ریشه کنی فقر به 90 درصد رسید همسرکشی با هدف تنبیه! طرح ترامپ برای اهدای 10 درصد از کرانه‌باختری به رژیم صهیونیستی نورافکن: صد بار تکرار می‌کنم روی من خطا شد افزایش بهای نفت در بازار نیویورک رئیس قوه قضاییه: اجازه نمی‌دهیم برخی جریان‌ها هزینه آشوب را کم کنند /روحانی: پای قول هایم به مردم ایستاده‌ام/ دلار نخرید؛ قیمت‌ها پایین می‌آید گزارش جدید از وضعیت بحرانی سدهای کشور؛ چقدر از سدها خالی است؟ تصاویر/ بازدید افسران خارجی از بمب‌های شیمیایی رژیم بعث عراق الگویی چون حضرت زینب (س) فخر هر پرستاری است جشن تولد 81 سالگی پدر بهاره رهنما! + عکس به روز رسانی honor 8 ویژگی‌های کاربردی اضافه می‌کند ضرورت استفاده از ظرفیت مساجد برای توسعه فرهنگ مطالعه اثبات دوباره آدم کشی رژیم صهیونیستی بورس- عرضه و تقاضا - 1396/11/03 تاکید وزیران خارجه آمریکا و انگلیس بر اهمیت روابط دوجانبه علت خلاق‌تر بودن برخی از افراد چیست؟ وزارت خارجه انگلیس: بوریس جانسون معتقد است برجام دارد کار می‌کند بازیگران مشهور در نسخه سینمایی «پوکمون»! +عکس تحویل 2 هواپیمای شناسایی صهیونیستی به نیروی هوایی ایتالیا تشریح تصمیمات کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره حادثه نفتکش «سانچی» چالش کیفیت رسالة دکتری در ایران بر اساس مفهوم زنجیرة ارزش الگویی برای تصمیم‌گیری به‌منظور ایجاد کسب و کار جدید با رویکرد نظریه داده‌بنیاد رژیم صهیونیستی تشکیل یک واحد جدید نظامی برای مقابله با گروه‌های تروریستی شد هزاران معلول آمریکایی به خاطر نبود امکانات جان می‌دهند خانم بازیگر در لباسی دیده نشده برای یک تبلیغ/عکس خاطره بازی نشریه زنجیره‌ای با کارگردان بدسابقه دوران شاه معماران تخت جمشید از کجا کپی کاری کردند؟ 57 نفر در حمله ترکیه به عفرین کشته شدند شهرستان آستانه اشرفیه میزبان برگزاری یادواره شهید «احمدی‌نژاد» اجرای پروژه‌های آبخیز شهری به مساحت 4723 هکتار در زنجان و قیدار "پارک قرآنی"در اردبیل راه اندازی می‌شود عوامل ابتلا به کبد چرب چیست؟ وزیر خارجه فرانسه به ایران می‌آید یورونیوز: نارضایتی متقاضیان روادید از سفارت فرانسه در تهران نشست شورای امنیت بدون محکومیت اقدام آنکارا پایان یافت تصاویر | سفر یک روزه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان به لاهیجان سرپرست فرمانداری رشت: از تمام اختیارات قانونی خود جهت خدمت به مردم استفاده خواهم کرد دولت دکتر روحانی مظلومترین دولت پس از انقلاب اسلامی است طرح ترامپ برای اهدای 10 درصد از کرانه‌باختری به رژیم صهیونیستی چرا طلاق در هنرمندان زیاد است؟ خوشایندی و انتظار بوریس جانسون معتقد است برجام دارد کار می‌کند تجارب دانشجویان از تهدیدهای مذهبی شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه بررسی مبانی اصل عینیت‌گرایی و بی‌طرفی در اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ها پرداخت 5 میلیارد تومان به شرکت ترکیه‌ای کوزو در ازای تحویل مسکن مهر 21 حقیقت روانشناسی درباره انسان که هر روز نادیده گرفته می‌شوند ادعای جدید تیلرسون درباره "برجام" آنروا: کاهش کمک‌های آمریکا خطر بی ثباتی را در خاورمیانه افزایش می‌دهد
جزئیات حمله به چند روحانی در قم | ضارب دستگیر شد بررسی حادثه آتش سوزی در شهرداری منطقه 12 دستگیری باند سرقت طلافروشی در یافت آباد افزایش تزریق دلار به بازار دستگیری 4 سارق طلافروشی در یافت آباد شرط دولت و مجلس برای مردم/ تکلیف یارانه‌ها مشخص شد توضیحات حراست شهرداری تهران درباره حادثه آتش سوزی در ساختمان شهرداری منطقه 12 گفت‌وگو حسن روحانی با رشیدپور را امشب ببینید معاون اداری مالی سابق دانشگاه پیام نور بازداشت شد مرگ هولناک داماد مقابل چشمان عروس طرح/ ولادت حضرت زینب (س) جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد؛ دوشنبه دوم بهمن 96/ توصیه سیف به مردم: در بازار ارز سرمایه گذاری نکنید پلیس زودتر از سارقان مسلح به طلافروشی رسید تصاویر/ وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم «محمد معافی» حمله به یک روحانی در قم+ عکس مجری امشب گفت و گو با رئیس جمهور مشخص شد شب گذشته: شهرداری منطقه 12 به آتش کشیده شد خودکشی، پس از قتل خواهر زاده رشید پور، مجری گفت و گوی تلویزیونی با روحانی «رضا رشیدپور» مجری گفت وگوی زنده تلویزیونی امشب «روحانی» با مردم پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه ارسال دو لایحه توسط روحانی به مجلس وداع با پیکر فرمانده شهید مدافع حرم، «محمد معافی» +عکس جزئیات حمله به دو روحانی در قم +عکس آتش گرفتن ناگهانی یک اتوبوس در شهرری + تصاویر تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد دوشنبه دوم بهمن 96/ دلار مبادله‌ای ارزان شد ترکیه پیشنهاد روسیه را رد کرد تعطیلی مدارس هشت شهرستان خوزستان در نوبت بعدازظهر سه شنبه میرمحمود موسوی: حال میرحسین موسوی مساعد است پلمب جعبه سیاه نفتکش سانچی امروز باز می‌شود صورت کریس رونالدو غرق در خون/عکس رزمایش مشترک محمد رسول‌الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد گلچین مدیحه و مولودی حضرت زینب (س) رتبه 25 استان قم در زمینه پرداخت تسهیلات به مددجویان نتیجه‌گیری‌های سیاسی علیه ایران به سبک عادل‌الجبیر! سامانه آنلاین مدیریت متمرکز حقوق و دستمزد دانشگاه آزاد ایجاد شد پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه التهابات بازار ارز کاهش یافت جزئیات حمله به دو روحانی در قم+ عکس حمله با بمب آتش زا به منطقه شهرداری تهران پیشنهاد 2 میلیاردی تیم اصفهانی به ستاره‌های پرسپولیس حذف دوران تحصیل از سنوات بازنشستگی فرهنگیان؟ حمله با قمه به دو روحانی در قم + عکس دستگیری سارقان مسلح قبل از سرقت طلافروشی اخراج نمایندگان عرب‌تبار از کنست اسرائیل افسار گسیختگی نرخ ارز هدیه دوسالگی برجام به مردم/ سیف حرف زد دلار 200 تومان گران‌تر شد/ جزئیات سود چندهزارمیلیاردی واردکنندگان خودرو/ مدیریت اقتصادی دولت ترمز بریده نظر آیت الله قرائتی درباره کشتی مطلا رشیدپور، مجری امشب گفتگو با رئیس جمهور شد فراخوان تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 97

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me