تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13751046
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۵:۱۹

راه اندازی مراکز توانبخشی معلولان در 2 منطقه تهران/ ضرورت ارائه خدمات سازمان یافته و مستمر پس از ترخیص معتادان از مراکز ماده 16

مهم‌ترین اخبار و رویدادهای سازمان بهزیستی کشور را با یک کلیک مشاهده کنید.
راه اندازی مراکز توانبخشی معلولان در 2 منطقه تهران/ ضرورت ارائه خدمات سازمان یافته و مستمر پس از ترخیص معتادان از مراکز ماده 16

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛سازمان بهزیستی کشور در هفته ای که گذشت شاهد رویدادهایی بود که در این بسته خبری به آن می پردازیم.

راه اندازی مراکز توانبخشی معلولان در 2 منطقه تهران

محمدرضا اسدی معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: قرار است مراکز توانبخشی در مناطق 3 و 16 تهران راه اندازی شوند و آموزش هایی با رویکرد اجتماعی را به خانواده ها ارائه کنند.

وی اظهار کرد: در ابتدا مقرر شده بود تا ایجاد مراکز توانبخشی در بوستان ها با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و شهرداری اجرایی شود، اما در حال حاضر سازمان بهزیستی با همکاری اداره سلامت شهرداری مسئولیت این کار را بر عهده گرفته است.

180 کودک مجهول الهویه در بهزیستی استان تهران حضور دارند

احمد خاکی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: بر اساس آمار خانه کودک و شیرخوارگاه های مراکز بهزیستی استان تهران، در حال حاضر 180 کودک مجهول الهویه در مراکز نگهداری از کودکان بهزیستی استان تهران نگهداری می شوند.

وی ادامه داد: اداره کل بهزیستی استان تهران برای دریافت یک کد شناسایی موقت، تعامل مشترک و چند جانبه ای را با قوه قضاییه، ثبت احوال و استانداری برقرار کرده است و بر اساس نتایج اولیه تعاملات با دستگاه های مذکور، پیش بینی می شود که طی 3 هفته آینده مشکلات مربوط به کد شناسایی کودکان مجهول الهویه حل شود و پس از آن برای این کودکان دفترچه سلامت صادر خواهد شد.

مناسب سازی ایستگاه ها برای معلولان در 2 خط اتوبوسرانی

محمدرضا اسدی معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: طرح های مناسب سازی برای تسهیل در رفت و آمد معلولان در آینده ای نه چندان دور، در بزرگترین خط شمال به جنوب و همچنین خط غرب به شرق تکمیل خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر اغلب ایستگاه های خط ۳ اتوبوسرانی، یعنی اتوبوس های تندروی خط خاوران به دانشگاه علم و صنعت و همچنین خطوط دانشگاه علم و صنعت به پایانه آرژانتین، برای رفت و آمد معلولان و به ویژه نابینایان، مناسب سازی شده است.

مراکز غیرقانونی نگهداری از کودکان «مهدکودک» نیستند

محمد نفریه مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت:به مراکزی که تحت عناوین خانه کودک، خانه بازی و غیره اقدام به نگهداری از کودکان می کنند، مهدکودک اطلاق نمی شود و خانواده ها باید در نظر داشته باشند تا کودک خود را به مراکزی بسپارند که از سازمان بهزیستی مجوز لازم را اخذ کرده باشند.

وی افزود: مهدهای کودک مجاز در تابلوی آبی رنگی که بر سر در مجموعه خود آویزان می کنند، آرم و نشان سازمان بهزیستی دارند و شماره طرح شکایات و شماره شناسه بر روی آن تابلو حک شده است و والدین باید به این نکته توجه کنند و از ثبت نام کودکان خود در سایر مراکز با عناوین مشابه خودداری کنند.

اجرای طرح رضایت سنجی در 230 مرکز توانبخشی برای نخستین بار در تهران

محمدرضا اسدی معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران، اظهار کرد: طرح رضایت سنجی از 12 هزار مددجوی تحت پوشش 230 مرکز توانبخشی بهزیستی استان تهران، از امروز (سه شنبه) نوزدهم دی ماه آغاز می شود.

اسدی افزود: در حال حاضر فقط 3 مرکز دولتی توانبخشی در استان تهران وجود دارد و بهزیستی برای بهبود و ارتقاء خدماتی که در این مراکز ارائه می شود به مشارکت خدمت گیرندگان خود نیاز دارد و معتقدیم که تنها نمی شود از زاویه دید مسئولان بهزیستی و مراکز توانبخشی، نیازهای مددجویان را تعیین و برآورده کرد.

فعالیت یک مددکار به ازای هر 200 مددجوی بهزیستی در کلینیک های مددکاری

محمدرضا اسدی معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر به ازای هر 200 مددجویی تحت پوشش بهزیستی استان تهران، یک مددکار امور مربوط به آن ها را پیگیری می کند.

وی تصریح کرد: با توجه به بضاعت سازمان بهزیستی، از 152 هزار پرونده در بهزیستی استان تهران که مربوط به مددجویان است، 31 هزار پرونده به بخش خصوصی واگذار شده است و هر پرونده برای رسیدگی در واحد مددکاری اجتماعی به اعتبار خاصی نیاز دارد و در حال حاضر، به ازای رسیدگی به هر پرونده باید مبلغ 12 هزار تومان از سوی دولت به بهزیستی پرداخت شود.

هیچ کودکی در زلزله های اخیر استان کرمان بی سرپرست نشده است

محمد نفریه مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت: بر اساس گزارش نهایی بهزیستی، هیچ کودکی در زلزله های استان کرمان بی سرپرست نشده است.

وی افزود: با توجه به وقوع زلزله طی دفعات مختلف در استان کرمان و برخی از شهرستان های این استان، کارگروهی ویژه از سوی سازمان بهزیستی، وظیفه بررسی وضعیت کودکان زلزله زده را بر عهده داشت که تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر فوت والد یا والدین کودک به ثبت نرسیده است.

ضرورت ارائه خدمات سازمان یافته و مستمر پس از ترخیص معتادان از مراکز ماده 16

فرید براتی سده معاون مركز توسعه پيشگيری و درمان اعتياد بهزيستی كشور گفت: برای کاهش ورودی معتادان به مراکز ماده 16، باید خدمات سازمان یافته و مستمری را پس از ترخیص به آن ها ارائه کنیم و توجه به این موضوع امری ضروری است.

وی تصریح کرد: منظور از خدمات سازمان یافته، خدماتی است که دسترس پذیری آن برای معتادانی که از مراکز ماده 16 ترخیص می شوند، آسان باشد و همچنین مبحث استمرار ارائه این خدمات نیز باید مدنظر مسئولان حوزه مبارزه با مواد مخدر قرار بگیرد.

 انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


همسرکشی با هدف تنبیه! طرح ترامپ برای اهدای 10 درصد از کرانه‌باختری به رژیم صهیونیستی نورافکن: صد بار تکرار می‌کنم روی من خطا شد افزایش بهای نفت در بازار نیویورک رئیس قوه قضاییه: اجازه نمی‌دهیم برخی جریان‌ها هزینه آشوب را کم کنند /روحانی: پای قول هایم به مردم ایستاده‌ام/ دلار نخرید؛ قیمت‌ها پایین می‌آید گزارش جدید از وضعیت بحرانی سدهای کشور؛ چقدر از سدها خالی است؟ تصاویر/ بازدید افسران خارجی از بمب‌های شیمیایی رژیم بعث عراق الگویی چون حضرت زینب (س) فخر هر پرستاری است جشن تولد 81 سالگی پدر بهاره رهنما! + عکس به روز رسانی honor 8 ویژگی‌های کاربردی اضافه می‌کند ضرورت استفاده از ظرفیت مساجد برای توسعه فرهنگ مطالعه اثبات دوباره آدم کشی رژیم صهیونیستی بورس- عرضه و تقاضا - 1396/11/03 تاکید وزیران خارجه آمریکا و انگلیس بر اهمیت روابط دوجانبه علت خلاق‌تر بودن برخی از افراد چیست؟ وزارت خارجه انگلیس: بوریس جانسون معتقد است برجام دارد کار می‌کند بازیگران مشهور در نسخه سینمایی «پوکمون»! +عکس تحویل 2 هواپیمای شناسایی صهیونیستی به نیروی هوایی ایتالیا تشریح تصمیمات کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره حادثه نفتکش «سانچی» چالش کیفیت رسالة دکتری در ایران بر اساس مفهوم زنجیرة ارزش الگویی برای تصمیم‌گیری به‌منظور ایجاد کسب و کار جدید با رویکرد نظریه داده‌بنیاد رژیم صهیونیستی تشکیل یک واحد جدید نظامی برای مقابله با گروه‌های تروریستی شد هزاران معلول آمریکایی به خاطر نبود امکانات جان می‌دهند خانم بازیگر در لباسی دیده نشده برای یک تبلیغ/عکس خاطره بازی نشریه زنجیره‌ای با کارگردان بدسابقه دوران شاه معماران تخت جمشید از کجا کپی کاری کردند؟ 57 نفر در حمله ترکیه به عفرین کشته شدند شهرستان آستانه اشرفیه میزبان برگزاری یادواره شهید «احمدی‌نژاد» اجرای پروژه‌های آبخیز شهری به مساحت 4723 هکتار در زنجان و قیدار "پارک قرآنی"در اردبیل راه اندازی می‌شود عوامل ابتلا به کبد چرب چیست؟ وزیر خارجه فرانسه به ایران می‌آید یورونیوز: نارضایتی متقاضیان روادید از سفارت فرانسه در تهران نشست شورای امنیت بدون محکومیت اقدام آنکارا پایان یافت تصاویر | سفر یک روزه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان به لاهیجان سرپرست فرمانداری رشت: از تمام اختیارات قانونی خود جهت خدمت به مردم استفاده خواهم کرد دولت دکتر روحانی مظلومترین دولت پس از انقلاب اسلامی است طرح ترامپ برای اهدای 10 درصد از کرانه‌باختری به رژیم صهیونیستی چرا طلاق در هنرمندان زیاد است؟ خوشایندی و انتظار بوریس جانسون معتقد است برجام دارد کار می‌کند تجارب دانشجویان از تهدیدهای مذهبی شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه بررسی مبانی اصل عینیت‌گرایی و بی‌طرفی در اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ها پرداخت 5 میلیارد تومان به شرکت ترکیه‌ای کوزو در ازای تحویل مسکن مهر 21 حقیقت روانشناسی درباره انسان که هر روز نادیده گرفته می‌شوند ادعای جدید تیلرسون درباره "برجام" آنروا: کاهش کمک‌های آمریکا خطر بی ثباتی را در خاورمیانه افزایش می‌دهد شایعات فعال سازی فله‌ای گوشی‌ها قاچاق تعطیلی مدارس و افزایش مهاجرت از روستاهای فارس؛ حادثه در کمین دانش‌آموزان
جزئیات حمله به چند روحانی در قم | ضارب دستگیر شد بررسی حادثه آتش سوزی در شهرداری منطقه 12 دستگیری باند سرقت طلافروشی در یافت آباد افزایش تزریق دلار به بازار دستگیری 4 سارق طلافروشی در یافت آباد شرط دولت و مجلس برای مردم/ تکلیف یارانه‌ها مشخص شد توضیحات حراست شهرداری تهران درباره حادثه آتش سوزی در ساختمان شهرداری منطقه 12 گفت‌وگو حسن روحانی با رشیدپور را امشب ببینید معاون اداری مالی سابق دانشگاه پیام نور بازداشت شد مرگ هولناک داماد مقابل چشمان عروس طرح/ ولادت حضرت زینب (س) جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد؛ دوشنبه دوم بهمن 96/ توصیه سیف به مردم: در بازار ارز سرمایه گذاری نکنید پلیس زودتر از سارقان مسلح به طلافروشی رسید تصاویر/ وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم «محمد معافی» حمله به یک روحانی در قم+ عکس مجری امشب گفت و گو با رئیس جمهور مشخص شد شب گذشته: شهرداری منطقه 12 به آتش کشیده شد خودکشی، پس از قتل خواهر زاده رشید پور، مجری گفت و گوی تلویزیونی با روحانی «رضا رشیدپور» مجری گفت وگوی زنده تلویزیونی امشب «روحانی» با مردم پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه ارسال دو لایحه توسط روحانی به مجلس وداع با پیکر فرمانده شهید مدافع حرم، «محمد معافی» +عکس جزئیات حمله به دو روحانی در قم +عکس آتش گرفتن ناگهانی یک اتوبوس در شهرری + تصاویر تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد دوشنبه دوم بهمن 96/ دلار مبادله‌ای ارزان شد ترکیه پیشنهاد روسیه را رد کرد تعطیلی مدارس هشت شهرستان خوزستان در نوبت بعدازظهر سه شنبه میرمحمود موسوی: حال میرحسین موسوی مساعد است پلمب جعبه سیاه نفتکش سانچی امروز باز می‌شود صورت کریس رونالدو غرق در خون/عکس رزمایش مشترک محمد رسول‌الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد گلچین مدیحه و مولودی حضرت زینب (س) رتبه 25 استان قم در زمینه پرداخت تسهیلات به مددجویان نتیجه‌گیری‌های سیاسی علیه ایران به سبک عادل‌الجبیر! سامانه آنلاین مدیریت متمرکز حقوق و دستمزد دانشگاه آزاد ایجاد شد پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه التهابات بازار ارز کاهش یافت جزئیات حمله به دو روحانی در قم+ عکس حمله با بمب آتش زا به منطقه شهرداری تهران پیشنهاد 2 میلیاردی تیم اصفهانی به ستاره‌های پرسپولیس حذف دوران تحصیل از سنوات بازنشستگی فرهنگیان؟ حمله با قمه به دو روحانی در قم + عکس دستگیری سارقان مسلح قبل از سرقت طلافروشی اخراج نمایندگان عرب‌تبار از کنست اسرائیل افسار گسیختگی نرخ ارز هدیه دوسالگی برجام به مردم/ سیف حرف زد دلار 200 تومان گران‌تر شد/ جزئیات سود چندهزارمیلیاردی واردکنندگان خودرو/ مدیریت اقتصادی دولت ترمز بریده نظر آیت الله قرائتی درباره کشتی مطلا رشیدپور، مجری امشب گفتگو با رئیس جمهور شد فراخوان تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 97

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me