تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13751052
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۵:۱۹

افزایش مشکلات ادراری از معضلات میانسالی است/ نارسایی کلیه و دیالیز در کمین دیابتی‌ها

نماینده انجمن علمی inus در ایران و کشورهای منطقه مشکلات ادراری از معضلات میانسالی دانست که نیازمند درمان‌های زودهنگام است.
افزایش مشکلات ادراری از معضلات میانسالی است/ نارسایی کلیه و دیالیز در کمین دیابتی‌ها

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  مهری مهراد جراح و متخصص کلیه و مجاری ادرار، فوق تخصص مثانه در نشست خبری انجمن نورورولوژی گفت: با توجه به افزایش میانسالی در جامعه و زندگی شهر نشینی و ماشینی شدن اغلب خانم ها و آقایان ساعات بالایی را مشغول به کار در جامعه هستند و شاهد مشکلات ادراری این گروه های سنی هستیم.

وی افزود: در آقایان به دلیل آناتومی خاص و غده پروستات از سنین 30 سالگی به بعد شاهد بزرگی پرستات، تأخیر در شروع ادرار، قطع و وصل ادرار، دفع سخت ادرار هستیم که علائمی از بزرگی پرستات است و این بزرگی پرستات باعث تکرر ادرار بیش از 3 بار در خواب می شود که باعث اختلال در کیفیت زندگی فرد شده و فرد باید با مراجعه زودهنگام از عوارض آن کم کند.

مهراد گفت: بزرگی خوش خیم پرستات مردان از سرطان جداست و اگر مردان در سنین 40 سالگی به بعد آزمایش غربالگری سرطان پرستات را انجام دهند می توانیم در درمان آن ها کمک کنیم و این موضوع با مداخله درمانی توسط اورولوژیست ها امکان پذیر است.

وی از برنامه بررسی سلامت مردان 40 تا 60 سال خبر داد و افزود: در آزمایش TCI اگر سایز پروستات زیر 35 باشد با مداخله درمانی و توصیه هایی نظیر دفع ادرار هر دو سه ساعت یکبار، چکاب دوره ای اورولوژی و بررسی مثانه و پروستات می توانیم شاهد کاهش تشدید عوارض در سال های بعدی زندگی باشیم.

مهراد رعایت بهداشت جنسی، حذف رفتارهای پرخطر جنسی و آگاه بودن عفونت ادراری که با سوزش، تکرر، بوی بد و تغییر رنگ ادرار خود را نشان می دهد را از دیگر مشکلات مطرح عنوان کرد و افزود: با مداخله درمانی زودهنگام می توانیم شاهد کاهش مشکلات پرستات باشیم.

وی گفت: افراد میانسال که دچار عوارض پروستات هستند با مراجعه به اورولوژی و دریافت درمان های دارویی و توصیه های ادراری دیرتر به بزرگی پرستات و جراحی می رسند.

مهراد اظهار کرد: برخی مواقع افراد با بیماری هایی نظیر دیابت، ام اس، تارکینسون که حس مثانه را از بین می برد مواجه هستند اما اطلاع ندارند که دفع ادرار در آن ها به خوبی صورت نمی گیرد و به خاطر مشکلات مثانه باقی مانده ادرار در بدنشان باقی می ماند که با مراجعه به اورولوژیست ها و انجام سونوگرافی ما متوجه این قضیه می شویم اما اگر این موضوع که خود بیماران نیز متوجه آن نیستند ادامه پیدا کند می توان گفت این بیماران به سمت نارسایی کلیه و دیالیز می روند و از این رو مراجعه به اورولوژیست ها امری ضروری است.

وی گفت: افرادی که طولانی مدت کار می کنند زمان دفع مکرر ادرار را از دست می دهند که در کنار این قضیه پسر بچه ها به خاطر بازیگوشی دفع طولانی مدت ادرار را در برنامه خود قرار می دهند و دختر بچه ها به خاطر مسائل بهداشتی و آموزش نادرست والدین زمان دفع مکرر ادرار را نادیده می گیرند که این افراد در بزرگسالی با نگه داشتن طولانی مدت ادرار به واسطه شل شدن و پیدایش مثانه تنبل دچار عوارض گوناگون می شوند که باید این موضوع نیز فرهنگ سازی و آگاه سازی شود تا افراد درگیر عوارض متعدد بیماری های کلیوی نشوند.

مهراد همچنین اظهار کرد: به علت ترس از جراحی بزرگی پرستات و برای نجات کلیه فرد برخی مواقع سنداژ می شود که اگر اعمال جراحی سرپایی، روش های نوین برطرف کردن بزرگی پرستات نظیر تراش دادن پرستات، لیزر و غیره به کار گرفته شود این افراد نیاز به سنداژ ندارند.

وی بزرگی و سرطان پرستات را یک مقوله جدا از هم دانست و افزود: افرادی که PCA بالا دارند و مشکوک به سرطان پرستات هستند باید بدانند هرچند سرطان پرستات شایع ترین سرطان میان مردان است اما در صورت مداخله زودهنگام قابل درمان ترین سرطان است و به خاطر ارتباط با تستوسترون می تواند با دارودرمانی و مهار هورمون این عارضه را کنترل کنیم.

تغذیه ناسالم زمینه ساز بزرگی پرستات است

وی تغذیه ناسالم نظیر غذاهای پرچرب، پر نمک، پر کالری، گوشت استیکی، ادویه های تند و پروتئین های زیاد را زمینه ساز بزرگی زودهنگام پرستات عنوان کرد و افزود: با مصرف میوه جات و سبزیجات، غذاهای طبیعی، مصرف میوه هایی نظیر انار، گریپ فوروت، کدو تنبل، گوجه فرنگی و غیره می توانیم سلامت پروستات را تضمین کنیم.

مهراد در خصوص مشکلات مثانه و رحم در زنان گفت: به خاطر زایمان، حاملگی و یائسگی و همچنین مجارت مثانه و رحم و آناتومی چپ لگن خانم ها شاهد مشکلات متعددی در دفع ادرار زنان هستیم.

وی حاملگی را موجب فشار روی مثانه دانست و افزود: هر چه تعداد حاملگی ها بیشتر باشد شاهد افتادگی بیشتر مثانه هستیم و زنان باید با تمرینات مداوم ورزشی، فیزیوتراپی چپ لگن از عوارض حاملگی کم کنند.

زایمان طبیعی فشار زیادی به مثانه وارد می کند 

مهراد اظهار کرد: در زایمان طبیعی 31 بار بیشتر از سزارین شاهد آسیب و فشار به عضلات چپ لگن و مثانه هستیم که این مسئله نیز به مشکلات دفع ادرار زنان دامن می زند.

وی عنوان کرد: تغییرات ادراری سنین میانسالی با تکرر ادرار در شب و روز، حس فوریت ادرار، ریزش ادرار ناگهانی همراه با سرفه، عطسه، پریدن و سایر فعالیت های فیزیکی، احساس نمناک بودن در زنان خود را نشان می دهد که باید این گروه ها به متخصصان جراح و کلیه مراجعه کنند و از مداخلات درمانی به موقع بهره مند شوند.

مهراد ترویج در میل جنسی نرمال به خاطر شلی عضلات کف لگن، مشکلات مکرر عفونت ادراری به خاطر تغییر آناتومی زنان از علل شیوع مشکلات ادراری زنان در سنین میانسالی عنوان کرد و انجام تست های یورودینامیک را از راه های بررسی تست عملکرد مثانه دانست.

توسعه درمان های نوین در بی اختیاری ادراری

وی از توسعه درمان های نوین نظیر بیوفیدبک و نوروفیدبک در کنار سایر روش های نوین خبر داد و افزود: در کنار روش های نوین با فیزیوتراپی و تقویت عضلات کف لگن می توانیم شاهد کیفیت زندگی و کاهش مشکلات اجتماعی میانسالان در جامعه باشیم و اگر افراد مراجعه زودهنگام را گام اصلی درمان بدانند می توانیم با درمان های دارویی، به کارگیری روش های جدید و در صورت نیاز جراحی های مختصر با بستری های کوتاه مدت به کیفیت زندگی این گروه ها و سلامت آنان کمک کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


هشدار بودجه‌ای جهانگیری امروز به روایت تصویر// شب دهم موسیقی فجر، روز هوای پاک تهران و … کتاب «فرهنگ شهرت» نقد می‌شود ارائه تسهیلات به دانشجویان علمی‌کاربردی از طریق صندوق کارآفرینی مسئله بورسیه‌ها با رفتارهای غیراخلاقی سیاسی به مشکل تبدیل شد هوای سالم پایتخت در آخرین روز دی‌ماه/ کفه سنگین آلودگی هوا در اولین ماه زمستان ژوزه مورینیو با یونایتد تا 2021 رونمایی از پیام رهبر انقلاب خطاب به مستندسازان اختصاص اولین جایزه جهانی شهر پایدار تاریخی به یزد دید افقی در پنج شهر خوزستان به 300 رسید/بهبود وضعیت هوا تا بعدازظهر امروز چرا قهرمانی بورسا اسپور با ارطغرل جنجالی شد؟ / وجه اشتراک ساعلام و تراکتور؛ دروغ قهرمانی! پیش بازی منچسترسیتی - نیوکاسل تندباد و بارندگی باعث آبگرفتگی و واژگونی چادرها و کانکس زلزله زدگان کرمانشاه شد افتتاح 140 میلیارد ریال طرح آب رسانی به روستاهای آذربایجان شرقی در دهه فجر مسابقات دو صحرانوردی نابینایان و کم بینایان کشور به میزبانی همدان لغو شد حزب اتحاد دمکراتیک سوریه خواستار پایان تجاوز ترکیه شد مراکز داده و زلزله؛ اهمیت حفظ اطلاعاتی که با لرزه بر باد می‌رود واکنش مربی استقلال به شایعه قهر 2 ستاره این تیم دولت فدرال آمریکا تعطیل شد ‌طرح‌های حوزه اجتماعی در شهرستان جم گسترش می‌یابد هفتمین دوره آموزشی «بصیرت» کارکنان نیروی انتظامی لرستان برگزار شد توضیحات فریدون اصفهانیان در خصوص عملکرد داوران در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال مجلس هفته آینده بررسی لایحه بودجه 97 را آغاز می‌کند بارکلی: می‌خواهم در چلسی ستاره شوم بررسی راهکار ایران در قبال ترامپ آغاز پیش فروش بلیت سینماهای مردمی فجر 36 وزش تندباد منجر به قطع برق برخی مناطق کرمانشاه شد شاخص دقیق خط فقر در کشور وجود ندارد/ عدالت مالیاتی برقرار شود فتوتیتر/شرایط جدید بازنشستگی کارمندان دولت مشخص شد بارش برف و کولاک و یخ زدگی در 7 محور مواصلاتی/ بدون اطلاع از وضع جاده‌ها؛ سفر نکنید! سپاهان با کرانچار قطع همکاری می‌کند قتل در بیابان‌های اسلامشهر، دفن درحوالی هیدج برگزاری دومین جشنواره منطقه‌ای عکس اورامانات در جوانرود برگزاری همایش ادبیات بومی شهرستان مبارکه آخرین جلسه دوره‌ی کوتاه مدت آموزش معارف مهدویت برگزار شد ویدئو / گفت‌وگوی ایسنا با مجید تخت‌روانچی، معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور حوزه هنری میزبان گردهمایی بزرگ مستندسازان کشور جلسه حسینی و ساعلام/ اطلاعات تیم در اختیار سرمربی ترکیه‌ای قرار گرفت اصفهانیان: پنالتی استقلال باید تکرار می‌شد بازخوانی معرفت نفس در کلام قدسی و باز تولید آن در آموزه‌های امام علی (ع) برخورد سلیقه‌ای با موضوع آلودگی هوا لاوروف: توافق هسته‌ای با خروج هر یک از طرف‌ها نابود خواهد شد سال آینده آب شرب جیره بندی می‌شود؟ تلاش نوجوان انگلیسی برای هک کردن مدیر سیا! راه‌های مقابله با افسردگی زمستانی حضور حسین خدامی پرسنل اورژانس جهرم به عنوان دبیر کمیته ورزش و سلامت اورژانس کشور به همراه دیگر مسئولین در مراسم اهداء جوایز اختتامیه المپیاد ورزشی فوریتهای پزشکی جلسه حسینی و ساغلام/ اطلاعات تیم در اختیار سرمربی ترکیه‌ای قرار گرفت احتمال لغو بازی امروز فولاد خوزستان و پیکان مهاجم مدنظر استقلال وارد تهران شد
فیلم/ «بدون تعارف» با دستفروش دیروز و میلیاردر امروز موسویان: خروج از برجام باعث افزایش بی‌اعتمادی بین‌المللی به آمریکا می‌شود دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی بخش خبری 20: 30 مورخ 29 دی ماه 96 + فیلم تمام خطوط ارتباطی شهرستان کوهدشت قطع شد آژیر قرمز در 96 سد کشور به صدا درآمد فوت 2 سرنشین خودرو در حادثه تصادف موته- گلپایگان اولین سالگرد آتش نشانان حادثه پلاسکو بازی فولاد و پیکان به تعویق افتاد برگزاری مراسم اولین سالگرد شهادت آتش نشانان حادثه پلاسکو زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی علت استعفای فرماندار دزفول چه بود؟ /عکس مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است چرا بازی فولاد و پیکان لغو شد؟ کاهش نرخ ارز طی دو ماه آینده مراسم اولین سالگرد شهدای آتش نشان پلاسکودربهشت زهرا (س) برگزار شد فرماندار دزفول پس از تقلب امتحانی مجبور به استعفا شد جنگ ترکیه علیه عفرین آغاز شد جنجالی‌ترین صحنه بازی استقلال؛ پنالتی بود یا نبود؟! (عکس) رژیم صهیونیستی از اردن رسما عذرخواهی کرد محمد موسوی مهمان «دورهمی» می‌شود مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است پاناما: «سانچی» پروتکل‌های امنیتی را رعایت کرده/ تحقیقات ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشد عکس/ دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس جانباخته سانچی حرف‌های اخیر دشمن از دلسوزی نیست؛ فتنه جدید است/ پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را پایین خواهیم کشید تقی روحانی، پیشکسوت وزنه برداری درگذشت مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است/ آماده‌باش به مراکز درمانی و خدماتی سرلشکر صفوی: حداکثر 12 درصد درآمد ناخالص داخلی خود را در جنگ تحمیلی هزینه کردیم دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی تولیت آستان قدس با خانواده سرمهندس کشتی "سانچی" دیدار کرد خبر خوش برای فرهنگیان/افزایش حقوق معلمان در سال 97 دیدبان حقوق بشر نقض حقوق بشر در عربستان سعودی را محکوم کرد عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 دی 96/ نعمتی ناجی برانکو +تصاویر ساغلام بمحض پیاده شدن ازهواپیما، میل به نمازجمعه داشت! وزیر خارجه روسیه: برجام هنوز نمرده است/ مسکو با ایران و ترکیه برای منطقه کاهش تنش در ادلب تلاش می‌کند مدارس 15 شهر خوزستان شنبه تعطیل است سخن نقد ائمه یا از روی جهل است یا ناشی از القائات دشمنان/ هرچه دیگران به دهنتان می‌گذراند تکرار نکنید بزرگداشت جانباختگان سانچی در رشت برگزار شد توصیه مهم درباره رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم کارت/ فعال سازی ناصحیح دریافت خدمات را مختل می‌کند غلظت گرد و غبار در اهواز به 66 برابر حد مجاز رسید/ مدارس 15 شهرستان خوزستان شنبه تعطیل شد واشنگتن: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه منجر به بی‌ثباتی خواهد شد روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! محمد موسوی مهمان «دورهمی» می‌شود مدیرعامل سپاهان استعفا کرد تصویری از حضور سرمربی ترکیه‌ای تراکتور سازی در نماز جمعه روزنامه جمهوری اسلامی: کسی که رئیس جمهور را بیسواد خواند، در زمان جنگ، رفتن به جبهه را حرام می‌دانست! /حضرات روحانی نباید بدون تحقیق درباره سخنی که برای آنها نقل می‌شود، موضعگیری کنند/ آغازگر ماجرای اعتراض به سخن روحانی، یک فرد غیرروحانی بی‌اطلاع از مبانی عقیدتی بود تعطیلی مدارس در 16 شهر خوزستان علت استعفای فرماندار دزفول چه بود؟ + عکس درخواست عباس عبدی از سردار سلیمانی؛ یک ساعت صرف دیدار با آن نوجوانی کنید که پرچم ایران را آتش زد /بعید است با داماد صدام رابطه داشته باشد یا …

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me