تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13751055
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۵:۱۹

از چاق‌ترین استان‌های کشور تا روزانه هزار مزاحم تلفنی برای اورژانس تهران

وزارت بهداشت در هفته‌گذشته با رویدادهای متعددی مواجه بود که در این بسته خبری به بخشی از این موارد می‌پردازیم.
از چاق‌ترین استان‌های کشور تا روزانه هزار مزاحم تلفنی برای اورژانس تهران

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حوزه بهداشت و درمان در هفته گذشته  با رویداد های متعددی مواجه بود که در این بسته خبری به بخشی از آن ها می پردازیم.

چاق ترین و لاغرترین مردم ایران در کدام شهر ساکنند؟

استوارسرپرست دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت به شیوع چاقی در مناطق شهری و روستایی اشاره کرد و افزود: مطالعه انجام شده در سال گذشته نشان می دهد که در مناطق شهری شیوع چاقی بیش از مناطق روستایی است، در مناطق شهری ۲۴ و روستایی ۱۹ درصد مردم از چاقی رنج می برند البته باید توجه داشت که شیوع ۱۹ درصدی چاقی در مناطق روستایی آمار بالایی است و این بدان معناست که سبک زندگی مردم در مناطق روستایی نیز دستخوش تغییر شده و به سمت سبک زندگی نادرست رفته است.

سرپرست دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت درخصوص  چاق ترین استان ها در کشور گفت: عمدتا در استان های شمالی و مرکزی شیوع چاقی بیشتر گزارش شده است و بیشترین جمعیت چاقی مربوط به استان های مازندران، اردبیل، آذربایجان غربی، گیلان، گلستان و سمنان است، همچنین کمترین شیوع چاقی مربوط به جنوب شرقی کشور و استان های هرمز گان و سیستان و بلوچستان است، شیوع چاقی در خانم ها و آقایان بر اساس همین توزیع جغرافیایی مشاهده می شود که احتمالا میزان شیوع چاقی در این استان ها به سبک زندگی مردم مرتبط است.

این برندهای آبلیمو تقلبی را نخرید + اسامی

روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای لیست محصولات غیر مجاز در سطح عرضه را اعلام کرد.

 پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی تعرفه ها در سال ۹۷

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بودجه حوزه سلامت در سال ۹۷  گفت: پیشنهاد ما برای تعرفه ها در لایحه بودجه ۹۷، افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل بود، این میزان در شورای عالی بیمه تعیین شد اما سازمان برنامه بودجه آن را ابلاغ نکرد البته با وجود افزایش ۱۰ درصدی به طور قطع در حوزه درمان کسری خواهیم داشت.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در مجموع بودجه حوزه سلامت در سال ۹۷ وضعیت خوبی ندارد، عنوان کرد: با این وضع بودجه ای نگرانی هایی وجود دارد ما به دلیل کمبود بودجه در حوزه سلامت در سال ۹۷، ۲ انتخاب بیشتر در وزارت بهداشت نداریم یا باید خدمت های داده شده به مردم را کم کنیم یا خدمت بدهیم و بدهکارتر شویم.

۲۰ درصد دانش آموزان ٧ تا ١٨ ساله چاق هستند

عليرضا رييسی با بيان اينكه ۱۴ درصد کودکان ۱۵ تا ۲۳ ماهه در ایران در معرض اضافه وزن هستند، گفت: تعداد اين كودكان در برخی استان ها مثل گیلان، اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی بيشتر است و به۲۰ درصد هم می رسد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تعداد کودکان دچار اضافه وزن در کشور دو برابر شده است و ۲۰ درصد دانش آموزان ٧ تا ١٨ ساله دچار اضافه وزن و چاقی هستند.

وی با بيان اينكه ٦٠ درصد جمعيت بالاي ١٨ سال دچار اضافه وزن و چاقی هستند، تاكيد كرد: مهمترين علت اضافه وزن در كشور، نداشتن تحرک بدنی است.

وی گفت: طبق نظر سازمان جهانی بهداشت، ١٠ درصد انرژی روزانه باید از قند ساده تامین شود که درحال حاضر معتقد است كه بايد اين مقدار به ۵ درصد کاهش یابد.

۶۰ درصد ایرانی ها چاق هستند

زهرا عبداللهی مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بيان اينكه ۶۰ درصد مردم کشور اضافه وزن دارند و چاق هستند، گفت: چاقی و اضافه وزن مردم، ممکن است آنها را دچار مشکلات مفصلی و استخوانی، دیابت و مشکلات قلبی و عروقی كند.

 وی با بيان اينكه۷۰ درصد مردم کشور تحرک بدنی کافی ندارند، گفت: بايد گفت كه اعتدال و تنوع در برنامه غذایی مردم کشور وجود ندارد.

 عبداللهی بیان كرد: در سال ۹۵ رهنمودهای غذایی را بررسی کردیم و باید با کمک آموزش و پرورش و رسانه ها، هرم غذایی ایرانی در میان مردم جا بیفتد، در همین زمینه پوستر هرم غذایی در تمام مدارس توزیع شده است.

 وی افزود: درحال حاضر ۴۸ درصد خانوارها، ۵ واحد میوه و سبزی را در روز مصرف می کنند که این دستاورد نشان از اثربخشی فرهنگ سازی از طریق بسیج ملی تغذیه دارد.

اسامی ۱۱ استان آنفلوآنزاخیز ایران

محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: مطالعات وزارت بهداشت نشان می دهد موارد شدید بیماری  آنفلوآنزای فصلی نسبت به سال گذشته بیشتر بوده و باید به مسئله واکسیناسیون توجه بیشتر کرد.

وی افزود: آنفلوآنزای فصلی در برخی استان ها به نسبت جمعیت شان گسترش بیشتری داشته و لازم است مردم به نکات بهداشتی بیشتر توجه کنند.

وی این استان ها را به ترتیب چهارمحال و بختیاری، قزوین، اصفهان، خراسان جنوبی، ایلام، یزد، زنجان، کرمان، کردستان، همدان و آذربایجان شرقی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نگرانی در زمینه این بیماری وجود ندارد و در کل آنچه مشاهده می شود با سال گذشته از لحاظ گستردگی بیماری تفاوتی ندارد.

نرم افزارى كه اورژانس را به سرعت بر بالين فرد مى رساند + دانلود

رئيس اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان اورژانس كشور عنوان كرد: به منظور افزايش سرعت رسيدن بر بالين بيماران و حادثه ديدگان كه نياز به خدمات فوريت هاى پزشكى نرم افزاری را در اورژانس طراحی و تکمیل کردیم تا محل حادثه را دقیق به مركز پيام اورژانس اعلام کند.

آقابگلويى افزود: يکی ديگر از مزيت هاى استفاده از اين اپليكشن آن است كه آدرس افرادی که قدرت تكلم خود را به دليل شوک يا مصدوميت از دست داده اند يا به علت معلولیت يا مواردى چون كهولت سن قادر به اعلام آدرس نیستند، اين نرم افزار به سرعت آدرس را به مركز پيام اورژانس اعلام مى كند.

وى ادامه داد: در ابتدای راه اندازى نرم افزار، اطلاعات شخصى مانند سن، سوابق پزشکی، گروه خونى، نوار قلب و براى بيمارى هاى خاص اطلاعات همزمان با آدرس محل حادثه برای همکاران ۱۱۵ ارسال می شود.

روزانه هزار مزاحم تلفنى با اورژانس تماس مى گيرند

پیمان صابریان، رئیس اورژانس تهران گفت: پيش از راه اندازى موتورلانس ها زمان رسيدن بر بالين بيمار در تهران ٢٢ دقيقه بود كه با راه اندازى اين موتورلانس ها اين زمان به ١٠ تا ٢٢ دقيقه كاهش پيدا كرده است و به استاندارد جهانى رسيده ايم.

صابريان عنوان كرد: بیش ترین ماموریت موتورلانس ها در آذرماه بوده که ۱۹ هزار و ۵۵۷ ماموریت گزارش شده است، هر موتورلانس تقریبا روزانه ۷ تا ٩ ماموریت انجام می دهد كه اين تعداد ماموريت خارج از شرايط ويره مانند روزهاى آلوده هواست.

رئيس اورژانس تهران با بيان اينكه روزانه ٥ هزار و ٥٠٠ تا ٦ هزار تماس تلفنی با اورژانس داریم که از اين تعداد حدود هزار مورد آن مزاحمت است، گفت: از مردم خواهش می کنيم تا اين كار را انجام ندهند زيرا جان شمار بسيارى به خطر مى افتد.

فرمول به دست آوردن اضافه وزن

افشین استوار  مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: از نظر پزشکی فرد چاق به کسی می گویند که وزنش برای قد او زیاد باشد، شاخص نمایه توده بدنی (BMI ) تعیین می کند که فرد چاق است یا خیر؟.

وی ادامه داد: این نمایه از طریق تقسیم وزن به مجذور قد به متر بدست می آید، اگر این شاخص بین 18 تا 25 بود وزن فرد طبیعی است. اگر بین 25 تا 30 بود فرد دارای اضافه وزن است و اگر بالاتر از 30 بود فرد چاق محسوب می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


رازهای نفتکش سانچی از زبان یک کاپیتان/ دستور ترک "سانچی" تنها با اجازه کاپیتان بوده است/احتمال خاموش بودن رادار کشتی‌ها رد است/در زمان تعویض شیفت خطاهای انسانی رخ داده است/ معمای لباس اطفای حریق اولین جسد حفظ امنیت و حریم خصوصی کودکان در شبکه‌های اجتماعی +اینفوگرافیک تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور صرافی‌های غیرمجاز پلمب می‌شوند ارائه الگویی برای مدیریت پروژه‌های توسعه فناوری در صنعت نفت و گاز ایران سناریوی جدید آمریکا در سوریه ویتامین c چه اثری بر پوست دارد؟ دست شفر در استقلال خالی ماند! بارش برف مرغ را گران کرد فوری؛ بارسلونا شاید در همین ژانویه، رقم بندِ فسخ گریزمان را پرداخت کند! استراتژی آمریکا در شمال سوریه و نقش بازیگران منطقه‌ای نیازبه نگرش نو در زنجیره مزرعه تا سفره/ نباید از ظرفیت‌های بخش خصوصی غافل شد خلاصه بازی چلسی 1 - نوریچ 1 + پنالتی عاقبت تهدید فروشنده توسط مشتری گستاخ + فیلم یک مبلغ سعودی در شرق گینه به ضرب گلوله کشته شد سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد انفجار مهیب در مالموی سوئد/ هیچ فردی آسیب ندید شاه به کجاها رفت؟ پیوستگی امنیت ملی با امنیت منطقه‌ای انفجار مهیب در سوئد، شهر مالمو را لرزاند ناتو و قطر توافق نظامی امضا کردند عذرخواهی فضانورد ژاپنی بابت ادعای دروغش دیلی صاباح: پنتاگون از تصمیم برای تشکیل نیروی جدید در شمال سوریه عقب‌نشینی کرد پنتاگون: در سوریه ارتش جدید و نیروی نظامی مرزبانی تشکیل نمی‌دهیم پرونده یک قتل ناموسی دیگر گفت و شنود/ دو نفر دیگر! حریف تیم ملی کشورمان به عنوان اولین تیم صعود کرد ناتو و قطر توافق امنیتی امضا کردند استوری جالب وحید هاشمیان +عکس پلیس ونزوئلا خلبان ارتش را به قتل رساند دانستنی‌های جالب درباره قد کودکان ویدئویی زیبا از رنگ عوض کردن اختاپوس تولید سریال‌های چند فصلی یکی از راه‌های همراه کردن مخاطبان است «سرچشمه» یادگار شکل‌گیری شهر اردبیل +تصاویر شرکت‌های اروپایی از اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران نگران هستند درباره سرطان‌ها بیشتر بدانید ترامپ: سفارت آمریکا تا یک سال دیگر به قدس منتقل نمی‌شود دلیل ناکامی پوپولیست‌ها در ژاپن اعتیاد اولویت نخست آسیب‌های اجتماعی / گل نسل جوان را تهدید می‌کند چرا نباید "برنج پخته‌شده مانده" را مصرف کرد؟ تیپ متفاوت بازیگران زن مشهور در پاریس/عکس شهادت یک فلسطینی به دنبال درگیری با مسلحانه نظامیان رژیم صهیونیستی در شهر "جنین"
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس قتل نامادری بهمراه سه فرزند در شادگان نامه سردار نقدی به روحانی؛ خیلی بی انصافی است که با ادبیات انگلیس‌ها و شاه با مردم صحبت کنیم /آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید مراسم ترحیم افسر سوم کشتی نفتکش سانچی برگزار می‌شود جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه قتل نامادری بهمراه سه فرزندش در شادگان فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود آزار و اذیت پسر 9 ساله در یک سوپر مارکت! فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند بی‌خبر از گلایه‌های مردم؟! / مدیریت سابق شهری تهران دقیقاً چه کرد؟! عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند؛ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد طرح جدید ترافیک زمینه ساز تشدید ترافیک و آلودگی هوا پایتخت/دریافت عوارض شهری از خودروها غیرکارشناسانه است برانکو: گسترش فولاد حریف سازماندهی شده‌ای است/ داستان طارمی برای من تمام شد یارانه دی ماه واریز شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me