تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13751059
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۵:۱۹

آزمون استخدامی آموزش و پرورش به بهمن موکول شد/ آموزش‌های تخصصی نیاز اصلی معلمان خرید خدمات آموزشی

آزمون استخدامی آموزش و پرورش به بهمن موکول شد/ آموزش‌های تخصصی نیاز اصلی معلمان خرید خدمات آموزشی

آموزش و پرورش در هفته گذشته با رویداد های متنوعی مواجه بوده که به برخی از این اخبار اشاره می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری همچون اعلام زمان آزمون استخدامی آموزش و پرورش و چگونگی جذب دانش آموزان در مدارس تیزهوشان همراه بوده است.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش به بهمن موکول شد

اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در مورد وضع پیگیری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: مذاکراتی با سازمان اداری و استخدامی داشته ایم و پس از آنکه این مذاکرات به نتیجه برسد احتمالا پایان دی ماه یا اواسط بهمن ماه آزمون استخدامی را برگزار خواهیم کرد.

وی درباره تعداد پذیرش نیرو در این آزمون ادامه داد: هنوز به طور قطع نمی توان تعداد مشخص کرد اما با توجه به نیازسنجی که داشتیم و وضع موجود احتمالا 15 هزار نیرو جذب کنیم.

راهکار جایگزینی برای آزمون های ورود به مدارس تیزهوشان نداریم

فاطمه مهاجرانی سرپرست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان درباره برگزاری آزمون های ورود به مدارس تیزهوشان گفت: آزمون های مدارس سمپاد با کمی استرس برای دانش آموزان همراه است اما تا زمانی که راهکار دیگری نداشته باشیم نمی توانیم آن را جایگزین کنیم و آزمون های دوره اول و دوم مصوب شورای عالی آموزش و پرورش است و بحث های کارشناسی مطرح شده و تا بخواهد به مصوبه برسد نیاز به زمان داریم.

مهاجرانی در خصوص مهاجرت دانش اموزان بیان کرد: بسیاری از دانش آموزان نخبه با مدرک کارشناسی از کشور خارج می شوند و مهاجرت دانش آموزان کمتر رخ می دهد و با توجه به اینکه وزارت علوم وظیفه تربیت نسل ماهر و عالم برای کشور را بر عهده داریم و افرادی که از کشور خارج می شوند بیشتر دانشجو هستند باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشیم.

مهاجرانی درباره کاهش مدارس تیزهوشان و مهاجرت دانش آموزان به مدارس غیردولتی با توجه به این کاهش اظهار کرد: جنس مدارس استعدادهای درخشان به دلیل پژوهش محور بودن متفاوت و لزوما یک مدرسه غیردولتی این توانایی را به طور کامل ندارد و تاکید دارد افرادی را جذب کند که توان علمی مناسبی دارند.

جزئیات اجرای طرح ایران مهارت در مدارس کشور

عظیم محبی مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول در خصوص اجرای طرح ایران مهارت در مدارس کشور اظهار کرد: بخشنامه این طرح به استان ها ابلاغ شده و در فاز اول کار 6 استان تهران، شهرستان های استان تهران، قزوین، البرز، سمنان و گلستان به طور آزمایشی کار را پیش می برند، البته هر استانی که ظرفیت این کار را داشته باشد می تواند برای اجرای طرح پیشنهاد دهد.

وی ادامه داد: روز سه شنبه در جلسه مشترک با سازمان فنی و حرفه و استان های مجری طرح جلسه توجیهی خواهیم داشت تا روند اجرای طرح برای استان های مجری به طور کامل تبیین شود.

محبی با اشاره به اینکه 500 مهارت برای طرح ایران مهارت در نظر گرفته شده است، گفت: در اجرای طرح با بخشنامه پیش بینی شده تا پودمان های کار درس و فناوری مبنای مهارت آموزی قرار گیرد البته سایر مهارت ها هم که به تأیید مدرسه رسیده باشد امکان اجرایی شدن دارد.

آموزش های تخصصی نیاز اصلی معلمان خرید خدمات آموزشی

فاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص بحث استفاده از نیروهای خرید خدمات آموزشی برای تامین نیروی انسانی در مناطق محروم اظهار کرد: این طرح برای تامین نیروی انسانی قابل قبول بوده و از نبود معلم در کلاس های درس مناطق محروم جلوگیری می شود.

عضو کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس گفت: با توجه به اینکه معلمان طرح خرید خدمات آموزشی، آموزش های تربیت معلم را ندیده اند و به همین جهت باید آموزش هایی حین کار به آنها داده شود تا یادگیری به دانش آموزان تخصصی شود.

سعیدی تصریح کرد: تعلیم و تربیت صرفا به آموزش های چند درس محدود نمی شود و باید تمام نکات مورد نیاز برای تربیت دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد، همچنین یکی از مهم ترین مسائلی که باید روند تعلیم و تربیت لحاظ شود، توجه به مسائل اجتماعی است که معلمان وظیفه دارند چنین مسائلی را به دانش آموزان بیاموزند.

توجه به استاندارد کوله پشتی دانش آموزان در قالب برنامه های آموزشی

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در برنامه گفتگوی خبر شبکه خبر درباره استاندارد بودن کوله پشتی های دانش آموزان اظهار کرد: در حال تدوین دستورالعملی هستیم تا دوره آموزشی برای اولیا داشته باشیم که کوله پشتی های استاندارد را برای دانش آموزان انتخاب کنند که این کار به کمک انجمن اولیا و مربیان مدرسه خواهد بود.

وی ادامه داد: بخشی از برنامه آموزشی برای انتخاب کوله پشتی استاندارد برای اولیا در نظر گرفته شده است که اگر این آموزش ها به طور فراگیر ارائه شود صنعت را هم تحت تاثیر قرار می دهد و کوله پشتی های استاندارد در بازار عرضه خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در مدارس باید به گونه ای عمل شود تا دانش آموزان حجم کمتری از کتاب های درسی را با خود حمل کنند و کوله پشتی های آنها سبک باشد که در این مورد با توجه به اینکه بعضی مدارس به استفاده از وسایل کمک آموزشی تاکید دارند توصیه می شود تا از کمدهای شخصی برای دانش آموزان استفاده کنند علاوه بر آن سعی شود تا حجم کتاب های درسی کاهش یابد یا در دو جلد ارائه شود که وزن کمتری داشته باشد.

زمان پرداخت معوقات معلمان خرید خدمات آموزشی

علی الهیار ترکمن معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره پیگیری وضع پرداخت معوقات معلمان خرید خدمات آموزشی اظهار کرد: روز گذشته کارهای اداری در خزانه انجام شده تا معوقات معلمان خرید خدمات آموزشی طی روزهای آینده پرداخت شود.

وی ادامه داد: اعتبار در نظر گرفته شده برای پرداخت این معوقات 70 میلیارد تومان است که با توجه به طی شدن روند اداری به زودی به حساب معلمان واریز خواهد شد.

توضیح آموزش و پرورش درباره فعالیت مدارس غیردولتی فرسوده

عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش تهران به موضوع تغییر کاربری مدارس در بودجه سال ۹۷ و انتقادات وارد بر آن اشاره و بیان کرد : هرگز چنین استنباطی از قانون درست نیست به عنوان مثال حدود ۶۰سال پیش در بازار تهران که مسکونی بوده مدرسه داشتیم اما کنون در این شرایط که فضای مسکونی برای آن منطقه وجود ندارد تغییر کاربری مدرسه را در نظر می گیریم و همواره این قانون مدرسه دایر و فعال را تغییر کاربری نمی دهد.

وی در مورد پرداخت عوارض شهرداری به آموزش و پرورش تصریح کرد : مطابق بند سه ماده ۱۳ قانون شوراهای آموزش و پرورش تا پنج درصد عوارض باید به آموزش و پرورش پرداخت شود که در شهر تهران این کار تا حدی اجرایی شده است.

باقری در خصوص تعطیلی مدارس و تغییر تقویم آموزشی یادآور شد : این تصمیم نیاز به کار کارشناسی دارد و در سطح کشور باید مطرح شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


ارائه الگویی برای مدیریت پروژه‌های توسعه فناوری در صنعت نفت و گاز ایران سناریوی جدید آمریکا در سوریه ویتامین c چه اثری بر پوست دارد؟ دست شفر در استقلال خالی ماند! بارش برف مرغ را گران کرد فوری؛ بارسلونا شاید در همین ژانویه، رقم بندِ فسخ گریزمان را پرداخت کند! استراتژی آمریکا در شمال سوریه و نقش بازیگران منطقه‌ای نیازبه نگرش نو در زنجیره مزرعه تا سفره/ نباید از ظرفیت‌های بخش خصوصی غافل شد خلاصه بازی چلسی 1 - نوریچ 1 + پنالتی عاقبت تهدید فروشنده توسط مشتری گستاخ + فیلم یک مبلغ سعودی در شرق گینه به ضرب گلوله کشته شد سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد انفجار مهیب در مالموی سوئد/ هیچ فردی آسیب ندید شاه به کجاها رفت؟ پیوستگی امنیت ملی با امنیت منطقه‌ای انفجار مهیب در سوئد، شهر مالمو را لرزاند ناتو و قطر توافق نظامی امضا کردند عذرخواهی فضانورد ژاپنی بابت ادعای دروغش دیلی صاباح: پنتاگون از تصمیم برای تشکیل نیروی جدید در شمال سوریه عقب‌نشینی کرد پنتاگون: در سوریه ارتش جدید و نیروی نظامی مرزبانی تشکیل نمی‌دهیم پرونده یک قتل ناموسی دیگر گفت و شنود/ دو نفر دیگر! حریف تیم ملی کشورمان به عنوان اولین تیم صعود کرد ناتو و قطر توافق امنیتی امضا کردند استوری جالب وحید هاشمیان +عکس پلیس ونزوئلا خلبان ارتش را به قتل رساند دانستنی‌های جالب درباره قد کودکان ویدئویی زیبا از رنگ عوض کردن اختاپوس تولید سریال‌های چند فصلی یکی از راه‌های همراه کردن مخاطبان است «سرچشمه» یادگار شکل‌گیری شهر اردبیل +تصاویر شرکت‌های اروپایی از اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران نگران هستند درباره سرطان‌ها بیشتر بدانید ترامپ: سفارت آمریکا تا یک سال دیگر به قدس منتقل نمی‌شود دلیل ناکامی پوپولیست‌ها در ژاپن اعتیاد اولویت نخست آسیب‌های اجتماعی / گل نسل جوان را تهدید می‌کند چرا نباید "برنج پخته‌شده مانده" را مصرف کرد؟ تیپ متفاوت بازیگران زن مشهور در پاریس/عکس شهادت یک فلسطینی به دنبال درگیری با مسلحانه نظامیان رژیم صهیونیستی در شهر "جنین" ماروتا: یوونتوس، رونالدو را می‌خواهد اما این انتقال شدنی نیست؛ ضمن احترام به لیورپول برای جذب جان، هرکاری می‌کنیم فوری؛ تیانجین چین برای امضای قرارداد با کریستیانو رونالدو وارد عمل خواهد شد توسعه به زور دود دخل و خرج نظام سلامت در سال 97 بودجه رویایی خرید اتوبوس و واگن
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس قتل نامادری بهمراه سه فرزند در شادگان نامه سردار نقدی به روحانی؛ خیلی بی انصافی است که با ادبیات انگلیس‌ها و شاه با مردم صحبت کنیم /آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید مراسم ترحیم افسر سوم کشتی نفتکش سانچی برگزار می‌شود جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه قتل نامادری بهمراه سه فرزندش در شادگان فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود آزار و اذیت پسر 9 ساله در یک سوپر مارکت! فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند بی‌خبر از گلایه‌های مردم؟! / مدیریت سابق شهری تهران دقیقاً چه کرد؟! عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند؛ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد طرح جدید ترافیک زمینه ساز تشدید ترافیک و آلودگی هوا پایتخت/دریافت عوارض شهری از خودروها غیرکارشناسانه است برانکو: گسترش فولاد حریف سازماندهی شده‌ای است/ داستان طارمی برای من تمام شد یارانه دی ماه واریز شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me