تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13751073
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۵:۱۹

بازنگری دروس دانشگاها باید در اولویت قرار بگیرد/ اما و اگرهای نحوه تحصیل رایگان معلولان در دانشگاه آزاد اسلامی

بازنگری دروس دانشگاها باید در اولویت قرار بگیرد/ اما و اگرهای نحوه تحصیل رایگان معلولان در دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم در هفته گذشته شاهد رویداد هایی بوده است که در این بسته به برخی از اخبار اشاره می کنیم.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این هفته با اخبار متنوع و بی شماری روبه رو بود که خلاصه ای از آن را می توانید در زیر دنبال کنید.

 

اما و اگر های نحوه تحصیل رایگان معلولان در دانشگاه آزاد اسلامی

منادی معاون امور مجلس گفت:همچنین دانشجویان دارای معلولیت در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که با تصویب این لایحه، ادامه تحصیل آن ها به صورت رایگان خواهد بود.

معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: دکتر ولایتی رئیس هیئت موسس و هیئت امنا و  رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت از این لایحه، اعلام آمادگی کردند هرگونه مساعدت از طرف دانشگاه در این زمینه صورت گیرد.

گفتنی است؛ براساس لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، افراد دارای معلولیت نیازمند واجد شرایط در سنین مختلف می توانند با معرفی سازمان از آموزش عالی رایگان در واحد های آموزشی تابعه وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دیگر دستگاه های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مراکز عالی غیردولتی از محل ردیف مربوطه در بودجه سنواتی بهره مند شوند.

پرداخت پژوهانه از طریق صندوق رفاه یا معاونت علمی ریاست جمهوری به دانشجویان

یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت:این پژوهانه ویژه دانشجویان دکترا روزانه غیر بورسیه است که این بودجه در کمیسیون آموزش تصویب شده و منتظر تصویب کمیسیون تلفیق هستیم.

یزدان مهر اضافه کرد: پژوهانه از طریق صندوق رفاه یا معاونت علمی ریاست جمهوری پرداخت می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم یادآور شد: در متن بودجه آمده است که دولت باید تامین اعتبار به صندوق رفاه داشته باشد و از این طریق پژوهانه به دانشجویان پرداخت شود.

کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی

پورعباس معاون توسعه مدیریت دانشگاه گفت:براساس بند های آیین نامه کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی؛ ساعات کار هفتگی آن دسته از بانوان شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی اعم از رسمی قطعی، رسمی آزمایشی و قراردادی کارمعین تمام وقت که موظف به ۴۴ ساعت کار در هفته بوده و دارای یکی از شرایط مندرج در آیین نامه هستند، در هفته ۳۶ ساعت با دریافت حقوق و مزایای ۴۴ ساعت تعیین می شود.

شرایط بهره مندی از کاهش ساعت کاری شامل دارای معلولیت شدید یا مبتلا به بیماری صعب العلاج، دارا بودن فرزند زیر ۶ سال، دارا بودن همسر یا فرزند معلول شدید و یا مبتلا به بیماری صعب العلاج و سرپرست خانوار است.

۱۰۰ دفتر نهاد رهبری در واحد های دانشگاه آزاد افتتاح می شوند

کلانتر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:تاکنون ۳۰ دفتر نهاد در مراکز استان ها با محدودیت های فراوان فعالیت می کردند که تاسیس نهاد رهبری در ۱۰۰ واحد دانشگاهی در دستورکار است و این یک قدرت و ابزار جدید فرهنگی برای دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می شود.

کلانتری در پایان عنوان کرد: نمی توان دانشگاه را بدون سند راهبردی اداره کرد، به همین دلیل سندی در حال تدوین است که با سند اسلامی شدن دانشگاه ها و دیگر اسناد بالا دستی مرتبط باشد، بهمن ماه از این سند رونمایی می شود و محور فعالیت های دانشگاه قرار می گیرد.

بازنگری دروس دانشگا ها باید در اولویت قرار بگیرد

معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت:این بازنگری از ۲ سال پیش آغاز شده است و در واقع هدف آن ارتقای کیفیت و استاندارد های آموزشی، پژوهشی دانشگاه امیرکبیراست.

وی ادامه داد: این طرح از سیاست های اصلی در برنامه ششم توسعه محسوب می شود و دانشگاه امیرکبیر به دنبال به روز رسانی محتوا، بهبود مستمر روش های آموزشی و استانداردسازی امکانات فضا های آموزشی است.

رئیس دانشگاه امیرکبیر تصریح کرد: در واقع این کار، پروژه سنگینی است که صورت می گیرد البته اوایل انقلاب یک بازنگری همه جانبه در خصوص برنامه های آموزشی صورت گرفت و بعد از آن دانشگاه های متعددی به صورت پراکنده برنامه بازنگری دروس را انجام دادند.

حمایت از دانشگاه ها در پروژه اقتصاد مقاومتى اولویت قرار گیرد

غلامی وزیر علوم گفت:زمانی که بحث بین المللی پیش می آید باید با برنامه ریزی درست و صحیح حرکت کنیم.

غلامی گفت: بنابراین در این پروژه امروز باید یک ارزیابی و بازنگری داشته باشیم و با قوای فکری و دستان پر در مسیر دانش در حرکت باشیم.

وی بیان کرد: بخشی از تلاشمان در مراکز دولتی متکی به حمایت دولت است در این پروژه ملی پشتیبانی دولت را باید داشته باشیم و حمایت از دانشگاه ها هم باید در اولویت قرار بگیرند.

تاکید رئیس جمهور بر اجرای پیشران هسته ای در انرژى اتمى

صالحی رئیس انرژی اتمی کشور از دستور و تاکید رئیس جمهور برای اجرای پیشران هسته ای خبردادو گفت:تمام سازمان برای اجرای این طرح بسیج شده اند.

وی گفت: دولت و سازمان برنامه و بودجه می توانند به کمک دانشگاهیان برود و چند پروژه محوری ملی تعریف کنند که اگر بودجه ها نیز ۱۰۰ درصد تخصیص یابد این پروژه ها اجرایی خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


«سند گمنامی» یک شهید منتشر شد شهادت یک جوان فلسطینی و زخمی شدن دو نظامی صهیونیست در درگیری‌های جنین اقدام غیرمنتظره تلویزیون در زمان پخش لیسانسه‌ها! رازهای نفتکش سانچی از زبان یک کاپیتان/ دستور ترک "سانچی" تنها با اجازه کاپیتان بوده است/احتمال خاموش بودن رادار کشتی‌ها رد است/در زمان تعویض شیفت خطاهای انسانی رخ داده است/ معمای لباس اطفای حریق اولین جسد حفظ امنیت و حریم خصوصی کودکان در شبکه‌های اجتماعی +اینفوگرافیک تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور صرافی‌های غیرمجاز پلمب می‌شوند ارائه الگویی برای مدیریت پروژه‌های توسعه فناوری در صنعت نفت و گاز ایران سناریوی جدید آمریکا در سوریه ویتامین c چه اثری بر پوست دارد؟ دست شفر در استقلال خالی ماند! بارش برف مرغ را گران کرد فوری؛ بارسلونا شاید در همین ژانویه، رقم بندِ فسخ گریزمان را پرداخت کند! استراتژی آمریکا در شمال سوریه و نقش بازیگران منطقه‌ای نیازبه نگرش نو در زنجیره مزرعه تا سفره/ نباید از ظرفیت‌های بخش خصوصی غافل شد خلاصه بازی چلسی 1 - نوریچ 1 + پنالتی عاقبت تهدید فروشنده توسط مشتری گستاخ + فیلم یک مبلغ سعودی در شرق گینه به ضرب گلوله کشته شد سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد انفجار مهیب در مالموی سوئد/ هیچ فردی آسیب ندید شاه به کجاها رفت؟ پیوستگی امنیت ملی با امنیت منطقه‌ای انفجار مهیب در سوئد، شهر مالمو را لرزاند ناتو و قطر توافق نظامی امضا کردند عذرخواهی فضانورد ژاپنی بابت ادعای دروغش دیلی صاباح: پنتاگون از تصمیم برای تشکیل نیروی جدید در شمال سوریه عقب‌نشینی کرد پنتاگون: در سوریه ارتش جدید و نیروی نظامی مرزبانی تشکیل نمی‌دهیم پرونده یک قتل ناموسی دیگر گفت و شنود/ دو نفر دیگر! حریف تیم ملی کشورمان به عنوان اولین تیم صعود کرد ناتو و قطر توافق امنیتی امضا کردند استوری جالب وحید هاشمیان +عکس پلیس ونزوئلا خلبان ارتش را به قتل رساند دانستنی‌های جالب درباره قد کودکان ویدئویی زیبا از رنگ عوض کردن اختاپوس تولید سریال‌های چند فصلی یکی از راه‌های همراه کردن مخاطبان است «سرچشمه» یادگار شکل‌گیری شهر اردبیل +تصاویر شرکت‌های اروپایی از اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران نگران هستند درباره سرطان‌ها بیشتر بدانید ترامپ: سفارت آمریکا تا یک سال دیگر به قدس منتقل نمی‌شود دلیل ناکامی پوپولیست‌ها در ژاپن اعتیاد اولویت نخست آسیب‌های اجتماعی / گل نسل جوان را تهدید می‌کند
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس قتل نامادری بهمراه سه فرزند در شادگان نامه سردار نقدی به روحانی؛ خیلی بی انصافی است که با ادبیات انگلیس‌ها و شاه با مردم صحبت کنیم /آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید مراسم ترحیم افسر سوم کشتی نفتکش سانچی برگزار می‌شود جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه قتل نامادری بهمراه سه فرزندش در شادگان فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود آزار و اذیت پسر 9 ساله در یک سوپر مارکت! فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند بی‌خبر از گلایه‌های مردم؟! / مدیریت سابق شهری تهران دقیقاً چه کرد؟! عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند؛ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد طرح جدید ترافیک زمینه ساز تشدید ترافیک و آلودگی هوا پایتخت/دریافت عوارض شهری از خودروها غیرکارشناسانه است برانکو: گسترش فولاد حریف سازماندهی شده‌ای است/ داستان طارمی برای من تمام شد یارانه دی ماه واریز شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me