تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایسکا
دسته:استان ها()
کد خبر:13751101
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۵:۳۰

آرزوی پدرانه برای فرزندی که محبوس در نفتکش است/ در انتظار معجزه

پدری که از غم دوری پسرش می‌گوید. در صدای پدرانه و مردانه‌اش بغضی شنیده می‌شود که از خداوند عاجزانه تقاضای معجزه و نجات پسر خود را از آتش دارد و هر لحظه منتظر شنیدن خبری است، خبری که حاکی از نفس کشیدن فرزندش باشد …
آرزوی پدرانه برای فرزندی که محبوس در نفتکش است/ در انتظار معجزه

پوریا عیدی پور یکی از دانشجویان است که پدرش در گفت و گو با ما از فرزندش می گوید. به زنده بودن پوریا امیدوار است. اولین فرزندش پوریا متولد 1374 بوده است که در نفتکش حضور داشته است. او که لیسانس ریاضی دارد دوره کارآموزیش را در دانشگاه علوم دریایی خارک سپری می کند. این سفر، اولین تجربه کاریش بوده است. به همراه دو دوست دیگر خود، که نسبت فامیلی نزدیک داشته اند و از کودکی هم با یکدیگر بوده اند عازم این سفر کاری می شوند؛ سفری که با هزاران امید و آرزو آغاز می شود و به پوریا به دنبال این است که کار کند و کمک خرج خانواده اش باشد...

درست یک شنبه هفته گذشته بود که این حادثه رخ داد. یک فروند کشتی فله بر چینی با یک فروند کشتی نفتکش سوئزمکس حامل میعانات گازی در ۱۵۸ مایلی سواحل شرقی چین برخورد کرد و نفت کش دچار حریق شد؛ حریقی که پس از گذشت یک هفته شعله می کشد و همه در انتظار خاموش کردن و نجات سرنشینان آن.

نفتکش ایرانی 32 سرنشین داشته است که آن شامل 30 نفر ایرانی و 2 تن بنگلادشی بود و هم اکنون جسد 3 نفر آن پیدا شده است.

گروه امداد و نجات ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از 12 متخصص با هدف کمک به عملیات جستجو و شناسایی دریانوردان ایرانی، اواخر هفته گذشته عازم چین شدند.

کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی 64 هزار تن غله از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب آب های چین در حرکت بود که در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.

صبح روز شنبه 23 دی ماه تیم امداد و نجات چین برای جستجوی دریانوردان گرفتار و مفقود شده وارد نفتکش سانچی شدند. این نیروهای امدادی علاوه بر کشف دو پیکرخدمه کشتی، جعبه سیاه را نیز پیدا کردند که هویت این اجساد هنوز مشخص نیست.

از بین این 32 نفر سه نفر از افراد داخل این نفتکش دانشجویان رشته مهندسی دریانوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارک به نام های سعید دهقان، پوریا عیدی پور و سجاد عبدالهی به عنوان بورسیه در شرکت ملی نفتکش ایران مشغول کار بوده و متاسفانه در این نفتکش حضور داشته اند.

از خداوند معجزه می خواهیم

سیاووش عیدی پور پدر پوریاست و می گوید پوریا پسر اولم است، پوریا چراغ خانه بابا است. به خدا امید داریم. ما از خداوند یک معجزه می خواهیم.

او در پاسخ به این که از مسئولین در این شرایط چه انتظاری دارید می گوید خواسته ما از مسوولین آن بود که زودتر از این جدی تر به این مسلئه فکر می کردند و پیگیر بودند. کشتی سه شب و سه روز در آتش می سوخت و سپس کمیته تشکیل شد! بعد از سه روز آقای ربیعی و رئیس جمهور وارد این موضوع شدند یا مثلا آقای ظریف به تازگی با همتای چینی خود دیدار کرد.

درست است این تصادف باعث خسارت به محیط زیست شده ما درک می کنیم، اما در برابر جان بچه های ما که بچه های این مملکت هستند، این ذخایر برای من نیست، این ذخایر برای همه بچه ها است، اقتصاد این مملکت با نفت می چرخد.

توقع ما این است که مسوولین در مواقع اضطرار سریع تر این کمیته ها را تشکیل دهند و اگر قصد رایزنی دارند سریعتر انجام دهند.

پوریا یک فرشته است

پدر در توضیح صفات خوب فرزندش می گوید: اول مهر 74 به دنیا آمد، خدا شاهد است این پسر یک فرشته است. او دیپلم ریاضی داشته و در دانشگاه خارک دریانوردی می خواند و در دوره کارآموزی بود که سفر اول پوریا بود منجر به این حادثه شد.این اولین سفر پوریا، سجاد عبداللهی و سعید دهقان بود، این سه نفر هم دوره هستند.

پوریا از دانشجویان ممتاز دانشگاه است؛ پسر من درس زیاد می خواند تا واحدهایش را به خوبی پاس کند حتی غذای درستی نمی خورد زیرا وقت غذا خوردن را نداشته است.

او با بغضی که در گلویش انباشته شده است می گوید: شرایط زندگی ما مساعد نبود با علم به این موضوع که این رشته چقدر خطرناک است اما پسر ما در این رشته درس خواند؛ اما پسر من و سعید دهقان و حتی عبداللهی وضعیت مالی خوبی نداریم. از روز اول این سه پسر مانند سه برادر با یکدیگر بودند.

سجاد عبداللهی دیگر دانشجویی که در کشتی محبوس شده است پسر خاله من است، این دو با یکدیگر بزرگ شدند اختلاف تولدشان یک ماه بوده است.

پدر پوریا می گوید نزدیک یک ماه است که فرزندم را ندیدم و تنها خواسته ام از خداوند دیدن دوباره پسرم است . ساعت 4 صبح این سه پسر را به فرودگاه شیراز رساندم و سپس آنها به تهران رفته یک الی دو هفته در تهران ماندند تا برنامه سفرشان آماده شد.

25 آذر ماه کشتی حرکت کرد، از روزی که پسرم از شیراز پرواز کرد دیگر ندیدمش یعنی حدود 1 ماه پسرم را ندیدم.

پدر پوریا در حالی که گریه می کند می گوید: بچه ام چند روز است در آتش گیر کرده است و کاری نمی توانم برایش انجام دهم؛ از خدا می خواهم پسرم به خانه بازگردد فقط توقعم از خداوند است که پسرم به خانه بازگردد.

وی در پاسخ به اینکه چه کسانی در این مدت به دیدار شما آمده اند و یا از شما دلجویی کرده اند می گوید: از شهرستان تنها مقامی که به ما سرزدند فرماندار نورآباد بود. ولی هیچ پیگیری و رسیدگی نشده است؛ از شرکت نفت هنوز هیچ تماسی با ما گرفته نشده.

همچنین دکتر سهولی زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارک با منزل ما تماس تلفنی داشته و با من و مادر پوریا صحبت کرد و گفت که شخص دکتر ولایتی پیگیری این موضوع هستند و گفتند که آرزوی من و شما و همه ایرانیان سلامتی بچه ها است.

از خدا معجزه می خواهم فقط دیدن دوباره فرزندم آرزوی من است...

900/901

#نفتکش #سهولی زاده #دانشگاه آزاد اسلامی #خارک #سجاد عبداللهی #سعید دهقان #پوریا عیدی پور
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image


دفاع سناتور جمهوریخواه از «غریزه درست» ترامپ قوی‌ترین و بهترین قرص خواب‌آور طبیعی برگزاری گرامی‌داشت دومین سالگرد شهید «محمد آژند» در کهنز از «تصمیم ایده آل پاکستان برای جایگزین کردن دلار با یوآن» تا «آخرین آمار از روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور» اوقات شرعی جمعه 29 دی به افق ایلام شکست بانوان استقلال ساری مقابل سیاه جامگان مشهد زیدان: بازی زیبایی نبود اما از نتیجه راضی هستم؛ مطمئنم در آینده بهتر بازی خواهیم کرد قراردادهای موقت تبدیل به امری عادی در بین کارگران شده است عکس سلفی راز قتل دختر جوان زیبا را بر ملا کرد +عکس هلاکت سرکرده گروه تروریستی القاعده در سوریه چهره جدید نعمتی در پرسپولیس؛ پسر طلایی نخستین نشست فعالان قرآنی شهرستان نی‌ریز با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد وزیر خارجه ترکیه: در «عفرین» سوریه مدخله نظامی خواهیم کرد جواد رضویان، فیلم سینمایی می‌سازد مقام آمریکایی: حتی حمله محدود به کره شمالی باعث جنگ تمام عیار و تلفات سنگین می‌شود هلاکت یک تروریست انتحاری در سامرا نگاه پاکستان به اندونزی برای واردات گاز مایع دستمزد کارگران باید واقعی شود خاطره سردار از نقش شهید باقری در فتح خرمشهر روحانی، فوت مادر شهیدان زینلی را تسلیت گفت پس از پیروزی بر لگانس/ زیدان: این نتیجه برای صعود کافی نیست یک فیلم کمدی از «سد معبر» پیشی گرفت +جدول دلجویی‌از خانواده جانباختگان‌لرستانی حادثه سانچی درآمد دولت از محل حذف یارانه نقدی پردرآمدها چقدر است؟ کاهش آلودگی هوا فقط بر عهده سازمان محیط زیست نیست سناریوی هولناک جویندگان گنج‌ وام 300 میلیونی کسبه پلاسکو فقط برای یک نفر دلجویی از خانواده جانباختگان‌لرستانی حادثه سانچی میزان درک مطلب ربات‌ها بیشتر از انسان است دفاع سناتور ارشد جمهوریخواه از «غریزه درست» ترامپ درباره ایران ادای احترام به جانباختگان «سانچی» در بلاروس دلجویی از خانواده جانباختگان لرستانی حادثه نفتکش خلاصه بازی لگانس 0 - رئال مادرید 1 اردوغان برای شهر منبج هم رجزخوانی کرد/ استقرار نیروهای ویژه ارتش ترکیه در نزدیکی مناطق مرزی مشترک با سوریه + تصاویر و نقشه میدانی خلاصه بازی لگانس و رئال مادرید در 28 دی 96 +فیلم سیکلامن زمستانی درخواست عجیب برانکو از مدافع تیمش ماکرون: خواهان کاهش نفوذ منطقه‌ای ایران هستیم ژست زیدان پس از فرصت سوزی عجیب کواچیچ (عکس) رئال و لایق‌ترین نیمکت نشینان دنیا فقهی زاده در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان استهبان عنوان کرد: اهل بیت (ع) بزرگترین مفسران قرآن کریم هستند حذف ساحل عاج از جام ملت‌های آفریقا یافته‌هایی در زمینه اثرات ویتامین d در دوران بارداری تاکید هلند بر لزوم پایبندی همه طرف‌ها به برجام تساوی به درد استقلال و پدیده نمی‌خورد
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم مبلغ سعودی ترور شد کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر شبکه فرهنگ‌یاران در سپاه راه‌اندازی شد انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» پرش جوگیرانه «بانی» در جشنواره موسیقی! همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله شاهرودی (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید کاش آن نادان بجای پرچم ایران من را 10 بار آتش می‌زد/ هجمه‌های نادانان در داخل و خارج به رئیس قوه قضائیه بخاطر دفاع ایشان از نظام است گسل پیشوا از قبل فعال بوده است صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم «سد معبر» به جشنواره رتردام هلند راه پیدا کرد سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان اولین سالگرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور محسن هاشمی در قائم‌شهر ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید/انتفاضه خروشان مردمی راه خنثی‌کردن توطئه جاری علیه قدس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me